Książki o astronomii i astrofizyce: atlasy nieba, podręczniki, książki fachowe i popularnonaukowe. Astronomia, kosmos, nauki ścisłe- wszystkie książki o tej i podobnej tematyce znajdziesz w naszej księgarni internetowej DobreKsiazki.pl
59 kluczy do zrozumienia zagadki powstania życia przedstawia najbardziej prawdopodobną teorię powstania życia tu, na Ziemi. Proces ewolucji biologicznej został wygenerowany, na zasadzie samowzbudnej, przez cząstki o pewnych specyficznych właściwościach fizyko-chemicznych. Później, na przestrzeni kolejnych pokoleń ewolucja zmieniała te cząstki. Wygrywały nie tylko te, które lepiej zabierały innym, lecz również i te, które łączyły się z innymi również po to, by już wspólnie zabierać innym.W książce znajdziemy odpowiedzi na niektóre kluczowe pytania, na które nauka odpowiedzi jeszcze nie udzieliła. Poznamy między innymi mechanizm wprowadzający nowe biologiczne rozwiązania i dowiemy się, czy życie przeczy Drugiej Zasadzie Termodynamiki. Czytelnik znajdzie tu też wiele nowych rzeczy, których nie musi przyjmować na wiarę, bo zostały one dobrze wytłumaczone.Czy Darwin się mylił? W kilku kwestiach na pewno. Jego Drzewo Życia jest tego przykładem.Zapraszamy wszystkich pasjonatów zastanawiających się jak mogło powstać życie i jak w ogóle należy je rozumieć. Gwarantujemy solidną dawkę wiedzy naukowej i wiele nowatorskich przemyśleń, o których nikt wcześniej nie pisał. 59 kluczy można bez obaw polecić każdemu miłośnikowi takich ewolucjonistów jak Richard Dawkins, Edward O. Wilson, Robert Wright i Jared Diamond oraz kreacjonistów jak Perry Marshall.
Kosmos mój prywatny. Wielki wybuch w ziarnistej przestrzeni zawiera postulaty wysuwane przez autora, które są oczywiście niezgodne z ustaloną wiedzą na temat ewolucji kosmosu i astrofizyką. Wywołają zapewne sprzeciw i potępienia profesjonalistów. Autor uznał jednak, że jeżeli choć jedna myśl w tej książce może okazać się prawdopodobna, czy nawet prawdziwa, to należało ją przedstawić publicznie. Treścią publikacji jest dyskusja wokół tego pomysłu.Dla czytelnika nieobeznanego z terminologią z dziedziny atomistyki i kosmologii tekst może nie być łatwy do zrozumienia. Może stanie się chociaż zachętą do poznania tych pięknych dziedzin wiedzy ludzkiej. Autor byłby wdzięczny profesjonalistom za opinię i krytyką „dzieła”, która nie będzie zapewne inna, jak miażdżąca.Autor jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Pracował wiele lat jako anestezjolog i lekarz ogólny. Obecnie na emeryturze.Od dawna interesuje się naukami o niebie. Pierwsze informacje czerpał z pierwszego numeru miesięcznika „Problemów”, który ukazał się w już 1945 r. Wydawano go przez wiele lat. To stało się inspiracją do systematycznego śledzenia postępów w kosmologii i astrofizyce.Swoje zainteresowanie kosmologią dzieli z innymi dziedzinami wiedzy: historią, ekonomią, polityką a także literaturą. Zaowocowało to stworzeniem blogów o tej tematyce, zamieszczonych w Internecie pod adresem UP7256. Również na Twitterze funkcjonuje profil o takim samym adresie. Jest także autorem publikacji „Mój zegar niesłoneczny”, zawierającej wspomnienia z dzieciństwa i wczesnej młodości, dostępnej w księgarniach internetowych.
Publikacja dla młodych czytelników ciekawych świata, którzy chcą poznać najbardziej niezwykły obiekt kosmosu, jakim jest nasza Ziemia. Dowiedzieć się, co każdego dnia dzieje się na jej powierzchni, co w głębi, a co wysoko w przestworzach. Dzięki tej książce poznają, jak powstają góry, wyspy, jaskinie, pustynie, wulkany. Dowiedzą się, czy na Ziemi mamy dużo wody i czy kiedyś ten życiodajny płyn może nam bezpowrotnie wyparować, jak wędrują kontynenty, a także czy wulkany mogą sprowadzić na Ziemię mrok, chłód i klęski nieurodzaju.Tekst w sposób przystępny dla młodego czytelnika napisał DR RADOSŁAW ŻBIKOWSKI, a zabawne ilustracje są dziełem TOMASZA SAMOJLIKA.
20 lipca 1969 roku misja kosmiczna Apollo 11 dotarła do Księżyca. Astronauci, Neil Amstrong i Buzz Aldrin wyruszyli na spacer po powierzchni Księżyca, podczas którego Amstrong wypowiedział słynne zdanie "To jest mały krok dla człowieka, ale wielki krok dla ludzkości". Ta książka opowiada historię misji, jej bohaterów a także całą historię podboju kosmosu. Dowiesz się z niej, jak wyglądała rywalizacja o podbój kosmosu pomiędzy USA i ZSRR w czasie zimnej Wojny, kim był pierwszy człowiek w kosmosie, Jurij Gagarin, jakie zwierzęta wysłano w kosmos i jak się to dla nich skończyło, jak wyglądają przygotowania astronautów, ich strój i kosmiczny rower. Zapraszamy na niezwykłą podróż na Księżyc!
Książka przejrzyście ukazuje sposób powstawania meteoroidów: pierwotnych, planetoidalnych, kometarnych i utworzonych w wyniku uderzeń w planety, księżyce i planetoidy. Zawiera bardzo szczegółowy opis wszystkich typów meteorytów oraz procesy ich powstawania. Przedstawione informacje są oparte na wynikach najnowszych badań, a wnioski dobrze uzasadnione.
Prof. dr hab. Stanisław Schillak Centrum Badań Kosmicznych PAN - Obserwatorium Astrogeodynamiczne w Borówcu
Meteoryty stanowią jedyne naturalne źródło informacji o składzie drobnych ciał kosmicznych będących najbardziej pierwotną materią, z której uformowane zostały planety skaliste. Bez wyników badań meteorytów nie bylibyśmy w stanie zrozumieć początkowych etapów ewolucji Układu Słonecznego, jak też mechanizmów formowania się planet.
W niniejszej publikacji Autor szczegółowo przedstawił klasyfikację, budowę i genezę meteorytów. Zawarł w niej wyniki badań przeprowadzonych zgodnie z nowoczesnymi metodami geochemii elektronicznej, takimi jak: mikrosonda elektronowa, mikroskopia elektronowa i spektrometria mas.
To doskonały przewodnik dla fanów kosmosu oraz poszukiwaczy, kolekcjonerów, miłośników i badaczy meteorytów. Książka może stanowić ponadto przydatny materiał dla studentów wydziałów, gdzie wykładana jest wiedza o badaniach, eksploracji oraz eksploatacji przestrzeni kosmicznej i jej zasobów.
Teksty, wybór i opracowanie: Joanna KinowskaKonsultacja naukowa: dr hab. Grzegorz BronaWydany w 50. rocznicę lądowania na księżycu album zawiera ponad 100 zdjęć wybranych z archiwów NASA. To przede wszystkim fotografie dokumentujące przygotowania do misji kosmicznych, eksplorację księżyca, czy portery kosmonautów. Fotografiom towarzyszą słowa wypowiadane przez ludzi związanych z programem kosmicznym, głównie astronautów. Poza zdaniami, które doskonale pamiętamy, o małym kroku czy używanymi potocznie: Houston, mamy problem, znajdują się tu nie tylko słowa wypowiadane podczas misji, lecz także późniejsze refleksjeAlbum Zdobyć Księżyc to wizualna podróż z Ziemi na Księżyc oraz przez amerykańskie programy kosmiczne: Mercury, Gemini i Apollo. Nie jest to zapis jednej konkretnej misji ani chronologiczna dokumentacja podboju kosmosu. To wybór najciekawszych fotografii wykonanych przez astronautów, dzięki którym możemy zobaczyć, jak wyglądał pierwszy krok człowieka na księżycu oraz jak do niego wiodła droga.
Fizyka 1. Zeszyt ćwiczeń składa się z 24 kart zgrupowanych w 5 działów:
Podstawy fizyki
O fizyce
Wielkości fizyczne i ich jednostki
Prawa fizyczne i wykresy
Wektory
Niepewności pomiarowe
Kinematyka
Ruch i wielkości go opisujące
Ruch prostoliniowy jednostajny
Ruch prostoliniowy jednostajnie przyspieszony
Ruch prostoliniowy jednostajnie opóźniony
Ruch jednostajny po okręgu
Dynamika
Podstawowe pojęcia dynamiki. I zasada dynamiki
II i III zasada dynamiki
Siły tarcia i siły oporu ośrodka
Siły bezwładności
Siły w ruchu po okręgu
Praca, moc i energia
Praca i moc
Energia potencjalna
Energia kinetyczna. Zasada zachowania energii
Maszyny proste
Badanie warunków równowagi dźwigni
Grawitacja i elementy astronomii
Prawo powszechnego ciążenia
Stan nieważkości
Budowa Układu Słonecznego
Gwiazdy i galaktyki
Moduł fakultatywny A
Eksploracja Kosmosu
Narzędzia obserwacyjne astronomii
Elementy kosmologii
Moduł fakultatywny B
Ruchy ciał z uwzględnieniem oporów ośrodka
Mechanika cieczy i gazów
Beda Czcigodny nie doczekał się wśród Polaków czci i zainteresowania, na które zasłużył. A przecie ten ostatni Ojciec Kościoła zachodniego, prawdziwy polihistor, w swych licznych pismach zachował nam osiągnięcia starożytnej nauki w wielu dziedzinach (...).Dlatego szczególna wdzieczność należy się Katedrze Literatury Łacińskiej Antyku Chrześcijańskiego i Czasów Nowożytnych Instytutu Filologii Klasycznej KUL, że z jej inicjatywy ukazuje się tłumaczenie trzech dzieł Bedy: De natura rerum, De temporibus i De temporum ratione . Są one owocem ogromnej erudycji świeckiej Bedy i spotkają sie z zainteresowaniem naukowców wielu dziedzin jak i ogólnej rzeszy czytelniczej. Ks. Janusz A. IhnatowiczUniversity of Saint Thomas. HoustonTexas, USA
Od zamierzchłej przeszłości człowiek starał się zrozumieć i przedstawić tajemnice kosmosu. Jednak oddanie nieba na ilustracji nie jest sprawą łatwą. Pierwszą próbę podjęli starożytni Grecy, a po nich Arabowie w IX wieku. Jednak dopiero XVI wiek, wydając niezrównane arcydzieła, otworzył złotą epokę kartografii nieba. Jej koniec nastąpił w XIX stuleciu, gdy coraz doskonalsze teleskopy przecięły więź mitologii z przestrzenią kosmiczną, rozpoczynając erę nowoczesnej kartografii.
Elena Percivaldi, mediewistka, eseistka, autorka kilku książek, od 2002 roku pracuje jako dziennikarka wiodących periodyków historycznych: „Medioevo”, „BBC History”, „Storie di Guerre e Guerrieri” oraz „Conoscere la Storia”. Jest także redaktorką Storie & Archeostorie – strony internetowej dotyczącej historii, sztuki i archeologii.
Gdy w gronie ludzi niezaangażowanych religijnie, pada słowo ""teologia"", natychmiast pojawia się pytanie: Czy obecnie, wobec jej notorycznego konfliktu z nauką, można jeszcze mówić o teologii, która w jakimś racjonalnym sensie byłaby partnerką innych naukNawet jeżeli pytanie to nie zostaje wypowiedziane głośno, zawisa w powietrzu jako drążąca wątpliwość. Nie znaczy to jednak, że wszelkie polemiki ustały: zdaniem jednych, konflikty między teologią a nauką polegają wyłącznie na nieporozumieniach metodologicznych; zdaniem innych, dotykają istoty rzeczy i kompromitują teologię.Tak czy inaczej, istnienie konfliktów jest faktem historycznym. I zapewne pozostaną one z nami do końca dziejów zarówno nauki, jak i teologii. Choćby z tego względu, że zagadnienia, jakich te konflikty dotykają, są zbyt doniosłe, by każde pokolenie nie musiało ich przemyśleć od nowa. - Michał Heller
To zbiór ćwiczeń, dzięki którym dowiesz się:
• w jaki sposób powstał wszechświat
• co możesz zaobserwować na niebie w dzień i w nocy
• czym są galaktyki i gwiazdy
• z jakich obiektów składa się Układ Słoneczny
• jak wyglądają Mars, Wenus i inne planety
• jakie urządzenia ludzie wysyłają w kosmos
• jak mieszka się na stacji kosmicznej
Znajdziesz tutaj:
• 96 kolorowych stron z zadaniami i rozwiązaniami
• ważne informacje podane w ciekawej formie
• krzyżówki, łamigłówki, labirynty i inne zadania o różnym stopniu trudności
• mapę widocznej strony Księżyca
Niezbędna w XXI wieku wiedza, którą zdobywasz, rozwiązując ciekawe ćwiczenia. Wyrusz wraz z nami w fascynującą podróż po tajemnicach wszechświata!
Zbiór zawiera zadania z fizyki w zakresie podstawowym dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Publikacja stanowi uzupełnienie opracowanej przez Operon trzytomowej serii podręczników do fizyki.
Materiał zgromadzony w zbiorze zawiera treści z całego cyklu kształcenia w szkole ponadpodstawowej. Został podzielony na działy, których kolejność odpowiada tematom w podręcznikach. Dzięki temu łatwo można uzupełnić naukę opartą na podręcznikach o umiejętności praktyczne ćwiczone w czasie rozwiązywania zadań ze zbioru. Ponadto każdy dział w zbiorze poprzedza krótki wstęp teoretyczny zawierający przypomnienie najważniejszych terminów i wzorów.
Zadania w zbiorze zostały tak ułożone, aby rozwiązujący je uczniowie ćwiczyli różne typy umiejętności, a także utrwalali zagadnienia sprawiające im najwięcej trudności. Systematyczne rozwiązywanie zadań sprawi, że uczniowie już od pierwszej klasy będą opanowywali najważniejsze zagadnienia fizyczne. W publikacji zamieszczono również odpowiedzi do zadań, co sprzyja samodzielnej nauce, niezależnie od materiału realizowanego na lekcji. Co więcej – na końcu książki znajdują się tablice prezentujące wartości stałych fizycznych potrzebnych do rozwiązywania zadań.
Warto podkreślić, że uniwersalny charakter zbioru pozwala pracować z nim nauczycielom korzystającym z różnych programów nauczania.
Maturalne karty pracy są dostosowane do potrzeb i wymagań nauczycieli i uczniów, których celem jest uzyskanie najlepszego wyniku na egzaminie maturalnym. To świetne uzupełnienie podręcznika dostępne w nowej, perforowanej formie. Po rozwiązaniu zadań znajdujących się na wybranej karcie, można ją oderwać i oddać do sprawdzenia nauczycielowi, a następnie wpiąć w skoroszyt tworzący całość publikacji.
Fizyka 1. Maturalne karty pracy to publikacja dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Pozwala ona realizować wymagania z zakresu rozszerzonego podstawy programowej. Autorka przedstawiła zadania obejmujące wiadomości wstępne z fizyki jako nauki, stworzyła zestaw zadań pozwalający na dokładne i wieloaspektowe poznanie najważniejszych zagadnień tej dyscypliny naukowej. Zawarte w publikacji zadania w sposób przystępny wprowadzają ucznia w coraz bardziej zaawansowane zagadnienia, przygotowując go do matury z fizyki. Duża liczba zadań obliczeniowych pozwala uczniowi osiągnąć wysoką sprawność rachunkową. Różne typy zadań pozwalają na wszechstronne przećwiczenie materiału z danego działu. Każdy dział kończy się kartą powtórzeniową, którą można wykorzystać do utrwalenia wiadomości zdobytych przy przerabianiu wybranej partii materiału.
Podręcznik do fizyki został przygotowany dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Zakres rozszerzony oznacza, że publikacja zawiera treści pozwalające zrealizować podstawę programową oraz przygotować się do matury
z fizyki.
Podręcznik szczegółowo, lecz w jasny sposób wyjaśnia prawa przyrody oraz zjawiska fizyczne. Dodatkowo w podręczniku zebrano niezbędne wiadomości z matematyki - dotyczące analizy danych pomiarowych, rachunku wektorowego, tworzenia i analizy wykresów. Ponadto położono duży nacisk na umiejętność prawidłowej analizy danych i wyciągania trafnych wniosków. Podręcznik daje solidną podstawę do kontynuowania nauki na kierunkach ścisłych, m.in. technicznych
i przyrodniczych uczelni wyższych.
Karty pracy ucznia to bardzo dobrze przyjęte przez nauczycieli uzupełnienie podręcznika. Nowa, perforowana forma jest przyjazna dla uczniów i pedagogów, dzięki możliwości oderwania wybranej karty z zadaniami, wykonania poleceń i sprawdzenia treści przez nauczyciela. Następnie materiał można wpiąć w skoroszyt tworzący całość publikacji.
Fizyka 1. Karty pracy ucznia to publikacja dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Autorka przygotowała zadania, dzięki którym uczniowie mogą zrealizować wymagania z podstawy programowej. Materiały dostępne w publikacji przybliżają podstawowe zagadnienia fizyczne, niezbędne zarówno do dalszej nauki fizyki, jak i innych przedmiotów ścisłych, które wykorzystują osiągnięcia z dziedziny fizyki i przenikają się wzajemnie. Zadania zawarte w kartach pracy szczególnie skupiają się na wykorzystaniu praktyki w celach rozwinięcia i utrwalenia wiedzy. Pokazują związki między zdobywaną teorią a sytuacjami doświadczanymi przez uczniów na co dzień. Duża liczba zadań otwartych pozwala uczniom ćwiczyć sprawność rachunkową. Karty pracy obejmują takie zagadnienia, jak: wielkości fizyczne, kinematyka i pojęcie ruchu, zasady dynamiki czy elementy astronomii. Po każdym dziale znajduje się karta powtórzeniowa, która utrwala umiejętności zdobyte przy przerabianiu danego segmentu materiału.
Ścigając Księżyc: naród, politycy i obietnica, która przeniosła USA w erę kosmicznąJFK podjął się historycznego zadania wysłania ludzi na Księżyc. Oto opowieść o wizjonerach, którzy pół wieku temu pomogli urzeczywistnić jego wizję. Książka towarzyszy filmowi stacji PBS pt. American Experience. Pisarz i producent Robert Stone (wg ,,Entertainment Weekly"" ,,jeden z naszych najważniejszych dokumentalistów"") przedstawia te istotne postaci w wymiarze głębszym niż produkcja PBS i błyskotliwie kreśli ich życiorysy. W 1961 roku prezydent John F. Kennedy przedstawił wart 20 mld dolarów plan lądowania człowieka na Księżycu jeszcze przed końcem dekady. Ścigając Księżyc, opierając się na relacjach świadków oraz niedawno odkrytych materiałach archiwalnych, po raz pierwszy ujawnia nieznane opowieści o fascynujących osobach, których twórcza, wieloletnia praca doprowadziła do pamiętnego osiągnięcia USA. Lądowanie na Księżycu, którego 50. rocznicę będziemy niedługo obchodzić, to nie tylko opowieść o inżynierach i astronautach; wyrosło z marzeń autorów science fiction, filmowców, geniuszy militarnych i wykraczających poza system naukowców. Należeli do nich:o Arthur C. Clarke, pisarz science fiction który zainspirował wielu spośród najważniejszych uczestników wyścigu na Księżyc. Mając 20 lat, napisał studium, dzięki któremu USA pokonały ZSRR w jednej z dziedzin kosmonautyki: komunikacji satelitarnej.o Wernher von Braun, w czasie II wojny światowej nazistowski geniusz militarny i kierownik hitlerowskiego programu broni rakietowych. Pracował dla armii USA nad pociskami balistycznymi, a później dla NASA, gdzie nadzorował powstanie rakiety nośnej Saturn V. o Frank Borman, astronauta i dowódca pierwszej wyprawy, która okrążyła Księżyc; jego zdecydowane oświadczenie przed Kongresem w 1967 roku ostatecznie uratowało program księżycowy przed kasacją.o Poppy Northcutt, młoda matematyczka, pierwsza kobieta pracująca w centrum kontroli lotów. Pozycja medialna, wyjątkowa w zdominowanym przez mężczyzn świecie, pozwoliła jej walczyć o równouprawnienie kobiet oraz mniejszości społecznych.o Edward Dwight, czarnoskóry astronauta, przyjęty dzięki naleganiu Białego Domu, popierającego prawa obywatelskie, co nie wszystkim przypadło do gustu.Ścigając Księżyc przedstawia losy tych głównych postaci na tle politycznym, społecznym i kulturowym, wykorzystując nietuzinkowe fotografie. Książka skupia się na nauce oraz historii, a co najważniejsze, na nadzwyczajnych osobach, które doprowadziły do niewątpliwie najważniejszego osiągnięcia ludzkości w XX wieku. RecenzjeŚcigając Księżyc to dzieło bogate, barwne i głęboko ludzkie, samodzielny thriller, uzupełniający serię American Experience PBS, mówiącą o programie księżycowym. Richard Rhodes, zdobywca nagrody Pulitzera i National Book Award, autor Energy: A Human History Ścigając Księżyc powstało jako książka towarzysząca filmowi dokumentalnemu, zawiera jednak tyle ciekawie podanych informacji, że może łatwo stanowić samodzielną historię o kosmicznym wyścigu. Stone i Andres uchwycili nie tylko zimnowojenną rywalizację i zamęt tego okresu, lecz także jego zaraźliwy optymizm. Joseph Kanon, autor The Good German, bestsellera z listy ,,New York Times"" Ścigając Księżyc to nie tylko opowieść o lądowaniu Amerykanów, lecz błyskotliwe, obiektywne przedstawienie kryjącej się za tym polityki, techniki oraz ambicji. Edward Jay Epstein, autor How America Lost Its Secrets Było to jedno z najbardziej zdumiewających osiągnięć w historii ludzkości, a teraz otrzymujemy wartą go książkę. Ścigając Księżyc przedstawia nam okres od pierwszych marzeń o rakietach do słynnego programu Apollo; to wielka, epicka opowieść o odkrywaniu - pełna dramatyzmu, szczegółów oraz postaci o wielkich aspiracjach, które dotarły do granic swych możliwości. Książka ta ukazuje najlepsze chwile ludzkości w XX wieku, gdy zapał i profesjonalizm (publiczny i nieoficjalny) pozwalały nam osiągnąć niemożliwe. William Martin, autor bestsellerów z listy ,,New York Times"": Cape Cod i Bound for Gold Jeśli myślisz, że wiesz wszystko, co istotne, na temat lądowań na Księżycu, mylisz się. Robert Stone i Alan Andres przedstawiają błyskotliwe historie większego i mniejszego kalibru. To bardzo pożądany wkład w dokumentację prób osiągnięcia Księżyca od początków XX wieku, gdy zaczęto poważnie myśleć o kosmosie, do refleksji nad znaczeniem programu Apollo. Roger D. Launius, były główny historyk NASA, autor The Smithsonian History of Space Exploration O autorach Robert Stone jest filmowcem dokumentalistą, nominowanym do Oscara i Emmy. Jego postać i dzieła przedstawiano między innymi w ,,The New York Times"", ,,The New Yorker"" i ,,Entertainment Weekly"".Alan Andres ma 30-letnie doświadczenie w wydawaniu książek dla masowego czytelnika, kierował też niewielkim wydawnictwem magazynów. Konsultant produkcji i prowadzący dokumentację dla Chasing the Moon sieci PBS.
Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem fizyki do klasy 1 do zakresu rozszerzonego.Adresowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy przygotowują się do konkursów fizycznych. Jest przystosowaną do nowej podstawy programowej i udoskonaloną wersją cieszącego się uznaniem uczniów i nauczycieli zbioru zadań Z fizyką w przyszłość.Każdy dział zbioru rozpoczynają rozwiązane przykłady, stanowiące wzorzec poprawnego rozwiązania typowych problemów analiza rozwiązań pomoże uczniowi poradzić sobie z problemami trudniejszymi. W każdym rozdziale są zadania otwarte uporządkowane według wzrastającego stopnia trudności. Na końcu zbioru są zamieszczone odpowiedzi do zadań.Zbiór zadań umożliwia uczenie się przez analizowanie przykładów. Zadania odwołujące się do sytuacji rzeczywistych pobudzą uczniów do myślenia, stawiania pytań i radzenia sobie z trudniejszymi problemami zarówno sprawdzą wiedzę i umiejętności, jak i rozwiną zainteresowania.Zbiór zadań do klasy 1 szkoły ponadpodstawowej obejmuje następujące działy szkolnej fizyki:Opis ruchu postępowegoSiła jako przyczyna zmian ruchuPraca, moc, energia mechanicznaZjawiska hydrostatyczne
Pierwsze lądowanie na Księżycu oczyma autora Nagich i martwych
Dla wielu lądowanie na Księżycu było decydującym wydarzeniem XX wieku. Nie dziwi więc, że to właśnie Norman Mailer – literacki prowokator, który zmienił krajobraz amerykańskiej literatury faktu – napisał kronikę misji Apollo 11. Na podbój Księżyca to literacki reportaż dający obraz pierwszej wyprawy człowieka na Księżyc. Mailer nie tylko przedstawia te wydarzenia, ale również snuje refleksje na temat psychiki człowieka, na temat maszyn oraz problemów współczesnej Ameryki.
Norman Mailer (1923 2007) to amerykański powieściopisarz, eseista, dziennikarz, scenarzysta i reżyser filmowy, dwukrotny laureat Nagrody Pulitzera.
Dar geniusza… dwudziestowieczny amerykański epos – Moby Dick kosmosu.
„New York Magazine”
Nieokiełznana i olśniewająca książka
„New York Times”
Książka jest zbiorem najważniejszych wzorów, danych liczbowych i zestawień z zakresu fizyki i astronomii, przydatnym od najstarszych klas szkół podstawowych aż do matury.Seria Małe tablice to:- kompendium niezbędne dla każdego ucznia- syntetyczne przedstawienie zagadnień- porównania, zestawienia, diagramy- przejrzysty układ tabel- objaśnienia definicji i ważnych terminów- minimum słów, maksimum wiedzyZaktualizowane w czerwcu 2019.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?