Książki o astronomii i astrofizyce: atlasy nieba, podręczniki, książki fachowe i popularnonaukowe. Astronomia, kosmos, nauki ścisłe- wszystkie książki o tej i podobnej tematyce znajdziesz w naszej księgarni internetowej DobreKsiazki.pl
Każdy z nas żyje w ramach własnego czasu psychologicznego - wspomnień z przeszłości, oczekiwań w stosunku do przyszłości - i owe ,,strefy czasowe"" współistnieją ze współczesnością. Każdy z nas doświadcza czasu subiektywnie - godzina dłuży się w poczekalni gabinetu lekarza, lecz przemija niespodziewanie szybko w towarzystwie przyjaciół.Niniejsza książka sięga do początków czasu, jakim do znamy - do pierwszych chwil wszechświata. Układa w jeden zbiór historię czasu obserwowanego oczami naszych przodków i najtęższych umysłów naukowych współczesnego wieku - a jednocześnie robi to z przymrużeniem oka.Wspólnie odbywamy podróż przez ery i epoki, napotykamy dinozaury i naszych odległych kuzynów, odmierzamy upływ czasu, posiłkując się Księżycem i Słońcem, dowiadujemy się o zegarach umieszczonych w naszych ciałach, które regulują rytm codziennego życia. Przyglądamy się ewolucji technologii czasowej od momentu powstania pierwszych kalendarzy, wyrytych w wyblakłych kościach orlich skrzydeł, po wynalezienie zegarów kwantowych. Obserwujemy, w jaki sposób czas przyspiesza i zwalnia. Pokonujemy lata świetlne i zaglądamy do równoległych wymiarów.Zapaleni podróżnicy w czasie znajdą w książce garść rad i sztuczek ułatwiających wyprawy zarówno w przeszłość, jak i przyszłość. Intrygująca treść, świetnie się czyta!
Jak pogodzić wiarę w stworzenie świata przez Boga z wiedzą naukową?
Jak ma się biblijny opis stworzenia do około czternastu miliardów lat historii wszechświata i ewolucyjnego pochodzenia ciała i umysłu człowieka?
Czy nowoczesny, naukowy światopogląd wyklucza religijność i czyni z niej zabobon?
To pytania, jakie przed sobą muszą postawić nie tylko naukowcy, filozofowie i teologowie. Stawia je każdy, kto racjonalnie podchodzi do swojej wiary, czyli prawdę o Bogu i świecie próbuje odczytać zarówno w Księdze Pisma Świętego, jak i Księdze Przyrody.
Książka ta jest praktycznym, podstawowym kursem z teologii stworzenia, filozofii nauki, kosmologii i teorii ewolucji. Polecamy ją wszystkim osobom religijnym, borykającym się z problemami z pogodzeniem swojej wiary z naukowym obrazem świata, a także tym, którzy są przekonani, że w XXI wieku religia jest wyłącznie zabobonem. Być może argumentacja zawarta w tej książce przekona ich, że nie ma zasadniczej sprzeczności pomiędzy prawdami teologii, a prawdami nauk przyrodniczych.
Stworzenie i początek Wszechświata. Teologia – Filozofia – Kosmologia została napisana między innymi z myślą o katechetach, jako pomoc dydaktyczna w nauczaniu przez nich religii uczniów wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i pogimnazjalnych.
Z oczywistych powodów możliwość konfrontowania prawdy o stworzeniu świata przez Boga z aktualnym obrazem świata nie jest zarezerwowane jedynie dla „zawodowych” teologów. W rzeczywistości konfrontację taką powinien przeprowadzać na swój własny użytek każdy człowiek wierzący w Boga i poszukujący odpowiedzi na fundamentalne pytania o sens swojego istnienia i zarazem istnienia świata, w którym przyszło mu żyć. Fenomen wiary nie rozgrywa się przecież na kartach traktatów teologicznych; jego „naturalnym środowiskiem” jest przestrzeń relacji pomiędzy Bogiem i konkretnym, żyjącym w danym czasie i środowisku człowiekiem. I to właśnie dlatego konkretny człowiek – a nie tylko „zawodowy” teolog – musi poszukiwać odpowiedzi na pytania, które dotyczą jego samego i które dla niego samego są ważne.(…)
Oddajemy do rąk Czytelników książkę pomyślaną jako w miarę zwięzły przewodnik po problematyce stworzenia, który może okazać się pomocny w ich osobistych poszukiwaniach. Nie jest to ani kompletne, ani wyczerpujące opracowanie, wydaje się jednak, że uwzględnia ono, i przynajmniej krótko naświetla, te aspekty zagadnienia, które na obecnym etapie rozwoju teologicznej refleksji nad kwestią stworzenia z pewnych względów wydają się najbardziej istotne.
Michał Heller i Tadeusz Pabjan
Prof. Michał Heller - uczony, kosmolog, filozof i teolog, który w matematycznych równaniach teorii naukowych potrafi dostrzec dzieła sztuki, a wielkich fizyków uważa za genialnych artystów tworzących swe kompozycje z liczb i matematycznych formuł. W 2008 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Templetona, przyznawaną osobowościom, które wnoszą „wyjątkowy wkład w postęp badań i odkryć dotyczących rzeczywistości duchowej”. W czerwcu 2013 odznaczony Medalem św. Jerzego, przyznawanym przez Redakcję Tygodnika Powszechnego za "zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym". Ostatnio opublikował książkę Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (CCPress 2013).
Ks. dr hab. Tadeusz Pabjan - ksiądz katolicki diecezji tarnowskiej, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie filozofii, adiunkt w katedrze filozofii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie, UPJPII w Krakowie; kierownik katedry filozofii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie, UPJPII w Krakowie; członek Ośrodka Badań Interdyscyplinarnych przy UPJPII w Krakowie; członek redakcji czasopisma Zagadnienia Filozoficzne w Nauce; członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie; redaktor strony internetowej Wydziału Teologicznego UPJPII w Tarnowie.
The book contains a collection of essays on mathematical structures that serve us to model the Universe. The authors discuss such topics as: the interplay between mathematics and physics, geometrical structures in physical models, observational and conceptual aspects of cosmology. The reader can also contemplate the scientific method on the verge of its limits.
STEPHEN HAWKING jest jednym z najbardziej wpływowych myślicieli naszych czasów; słynie nie tylko ze śmiałości swych koncepcji, ale również z jasności, z jaką potrafi je przedstawić. Dzięki Krótkiej historii czasu — jego fenomenalnemu bestsellerowi (sprzedano wiele milionów egzemplarzy) — czytelnicy na całym świecie zapoznali się z fascynującymi koncepcjami fizyki teoretycznej.
Teraz, w nowej, bogato ilustrowanej książce, Hawking opowiada o najważniejszych odkryciach
teoretycznych dokonanych od czasu opublikowania Krótkiej historii czasu. Zapoznaje czytelników
z aktualnymi badaniami w dziedzinie fizyki teoretycznej, w której prawda jest często dziwniejsza niż
fikcja, oraz wyjaśnia w prosty sposób zasady rządzące wszechświatem.
Podobnie jak wielu innych uczonych profesor Hawking dąży do poznania świętego Graala fizyki
— teorii wszystkiego, która decyduje o losach kosmosu.
W książce Wszechświat w skorupce orzecha opowiada o swoich próbach rozwikłania tajemnic
kosmosu — od supergrawitacji do supersymetrii, od teorii kwantów do teorii M, od holografii
do dualności. Jego fascynująca intelektualna przygoda polega na próbie „połączenia ogólnej teorii
względności Einsteina z ideą Feynmana wielu możliwych historii wszechświata, tak by otrzymać jednolitą teorię opisującą wszystkie zdarzenia we wszechświecie".
Wraz z Hawkingiem docieramy do frontu nauki, by sprawdzić, czy superstruny i p-brany stanowią
ostateczne rozwiązanie zagadki wszechświata.
Wszechświat w skorupce orzecha jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć
wszechświat, w którym żyjemy.
To książka dla młodych astronomów i przyszłych kosmonautów - dla wszystkich dzieci, które chcą zgłębiać zagadnienia dotyczące ciał niebieskich oraz przestrzeni kosmicznej, w której się one znajdują. Młodzi odkrywcy będą obserwować z tą książką niebo i przekonają się, jak wyglądają gwiazdy, planety oraz inne obiekty i zjawiska. Znajdą tutaj ważne informacje na temat Słońca, Księżyca oraz wszystkich widocznych z Ziemi planet i gwiazd, opatrzone ciekawymi zdjęciami i wskazówkami na temat ich obserwacji. Dowiedzą się, jak posługiwać się mapą nieba gwiaździstego i jak bezpiecznie przyglądać się Słońcu. Ponadto będą mogli zanotować w książce każde zaobserwowane zjawisko i wklejać w nią własne zdjęcia.
Most astronomers believe that the universe began about 15 billion years ago when an explosion led to its expansion and cooling. The present state of the universe compels us to believe that the universe was extremely hot and dense in its infancy. In the beginning there was intense radiation. The photons produced equal amounts of matter and antimatter and a plasma soup of particles and antiparticles was present. Plasma is the first state of matter from which all the other states originated. This book discusses the diversity of cosmic and terrestrial plasmas found in the early universe, galactic and intergalactic media, stellar atmospheres, interstellar spaces, the solar system and the Earth's ionosphere, and their observability with the most recent telescopes such as the Chandra X-ray telescope and gamma ray telescopes. It deals with different ways of creating plasmas such as thermal, pressure and radiative ionization for laboratory and cosmic plasmas.
How did the Sun evolve, and what will it become? What is the origin of its light and heat? How does solar activity affect the atmospheric conditions that make life on Earth possible? These are the questions at the heart of solar physics, and at the core of this book. The Sun is the only star near enough to study in sufficient detail to provide rigorous tests of our theories and help us understand the more distant and exotic objects throughout the cosmos. Having observed the Sun using both ground-based and spaceborne instruments, the authors bring their extensive personal experience to this story revealing what we have discovered about phenomena from eclipses to neutrinos, space weather, and global warming. This second edition is updated throughout, and features results from the current spacecraft that are aloft, especially NASA's Solar Dynamics Observatory, for which one of the authors designed some of the telescopes.
If the new boson is indeed the Higgs particle, its discovery represents an important milestone in the history of particle physics. However, despite the pressure to award Nobel Prizes to physicists associated with the Higgs boson, John Moffat argues that there still remain important data analyses to be performed before uncorking the champagne. John Moffat is Professor Emeritus of Physics at the University of Toronto and a senior researcher at the Perimeter Institute for Theoretical Physics. Well-known for his outside-the-box research on topics such as dark matter, dark energy, and the varying speed of light cosmology (VSL), his new book takes a critical look at the hype surrounding the Higgs boson. In the process, he presents a cogent and often entertaining history of particle physics and an exploration of alternative theories of particle physics that do not feature the Higgs boson, including his own. He gives a detailed and personal description of how theoretical physicists come up with new theories, and emphasizes how carefully experimental physicists must interpret the complex data now coming out of accelerators like the Large Hadron Collider (LHC). The book does not shy away from controversial topics such as the sociology of particle physics. There is immense pressure on projects like the $9 billion LHC to come up with positive results in order to secure funding for the future. Yet to date, the Higgs boson may be the only positive result to emerge from the LHC experiments. The searches for dark matter particles, mini-black holes, extra dimensions, and supersymmetric particles have all come up empty-handed, with serious consequences for theoretical physics, including string theory and gravity theory. John Moffat is also the author of Reinventing Gravity (2008) and Einstein Wrote Back (2010).
Klasyczny przewodnik po niebie dla początkujących. Niniejsze wydanie słynnego przewodnika po nocnym niebie autorstwa Iana Ridpatha i Wila Tiriona zawiera informacje o położeniach planet i zaćmieniach aż do końca 2019 roku. W poświęconych kolejnym miesiącom rozdziałach czytelnik znajdzie opisy jasnych gwiazd, konstelacji, gromad gwiazd, mgławic i galaktyk. Pięćdziesiąt czytelnych i łatwych w użyciu map pozwoli zapoznać się z niebem półkuli północnej. Większość opisanych obiektów można dostrzec gołym okiem, a wszystkie są w zasięgu lornetki lub niewielkiego teleskopu.
CZYTELNIK ZNAJDZIE W KSIĄŻCE
• porady dla obserwatorów Księżyca
• mapy Księżyca z nazwami cech powierzchni
• porady dla obserwatorów czterech najjaśniejszych planet: Wenus, Marsa, Jowisza i Saturna
• informacje o położeniach planet i zaćmieniach do końca 2019 roku
Twórcom tej książki udało się znaleźć odpowiednią formułę odsłaniającą przed dziećmi tajemnice wszechświata. Ciekawe teksty w zrozumiały sposób wyjaśniają, czym jest Układ Słoneczny i gwiazdy, jaka jest geneza powstania Ziemi, jak czytać mapy nieba, na czym polegają zaćmienia i skąd się biorą pory roku. Z treścią doskonale korespondują edukacyjne ilustracje, a całości dopełniają liczne trójwymiarowe modele wyposażone w różnego rodzaju klapki i pociągane wypustki.
Czarne dziury zawsze były przedmiotem szczególnej fascynacji. Dziwne, niszczycielskie, zaginające czasoprzestrzeń, pożerające wszystko monstra dostarczały niekończącej się pożywki zarówno pracom naukowym, jak i literackim. Pracując nad coraz doskonalszym wizerunkiem Wszechświata, astronomowie odkryli, że czarne dziury nie tylko stanowią ważny, jeśli nie najważniejszy, element na mapie kosmosu, ale wiele z nich jest przerażająco głośnych, wręcz hałaśliwych. Są to szalone, wyzywające i pobudzające wyobraźnię odkrycia, których dokonano dzięki zaangażowaniu najpotężniejszych i najbardziej błyskotliwych idei ludzkiego umysłu – idealny materiał na bohatera bestselleru. Czarne dziury to silniki grawitacyjne – najwydajniejsze generatory energii w całym kosmosie. Z tego powodu odegrały kluczową rolę w kształtowaniu Wszechświata. To jedna z najniezwyklejszych i najdziwaczniejszych cech natury, na jakie się natknęliśmy: czarne dziury będące najbardziej destrukcyjnymi i niedostępnymi obiektami we Wszechświecie okazują się również obiektami o fundamentalnym znaczeniu. „Silniki grawitacji” Caleba Scharfa to intrygująca i błyskotliwa opowieść o tym, czego dowiedzieliśmy się o czarnych dziurach i co spodziewany się jeszcze odkryć. Caleb Sharf jest dyrektorem Centrum Astrobiologii na Uniwersytecie Columbia. Jego artykuły pojawiają się w „Scientific American” „New Scientist”, „Science” i „Nature”. Jest także konsultantem m.in. „Discovery Channel”, „Science Channel” i „New York Timesa”. Autor książki „Extrasolar Planets and Astrobiology”, która w 2011 roku przyniosła mu nagrodę Chambliss Astronomical Writing Award przyznawaną przez American Astronomical Society.
This book takes us from the early childhood to the last days of George Lemaîitre, the man behind the theory of the primeval atom, now better known as Big Bang theory. But who was George Lemaître? A clergyman, a genius astronomer, an audacious cosmologist, a computer enthusiast ahead of his time, a professor with his head in the clouds, a bon vivant mathematician and gourmand? Dominique Lambert's book peels away these layers, chapter by chapter, from the adventures of a boy from Charleroi (Belgium) who became Monseigneur Lemaître as well as his impact on contemporary cosmology. The reader will follow Lemaitre’s works through the course of his life, discovering along the way his involvement with the Chinese student community, his complex relationship with the Vatican, his deep devotion to the University of Louvain, his friendship with figures such as Einstein and Eddington, his adventures through the two World Wars, his travels in America, his curious interest in Moliere and his deep faith lived through the ‘Amis de Jésus’. The resulting picture is of a remarkable figure who was sensitive, creative, meticulous and, paradoxically, both discreet and exuberant while also being a man of exceptional integrity who reconciled his science with his faith. More than a book on one person, this biography of Lemaître offers the key to a better understanding of the profound changes which took place in the fields of science, faith and academic life in the last century.
About the Author
Dominique Lambert holds PhD’s in Physics and Philosophy from the Université Catholique de Louvain. He is currently professor at the University of Namur (FUNDP) and a member of the Académie Royale de Belgique (Class of Sciences). His work focuses on the philosophy and history of science as well as on the relationship between sciences and theology. The director of the Department of Philosophy at the University of Namur, he also conducts research within the Namur Center for Complex Systems (naXys).
Dalej niż teoria strun
Kilkadziesiąt lat temu Leonard Susskind wprowadził do fizyki rewolucyjną teorię strun, którą zainspirował całe pokolenie fizyków, przekonanych, że może ona dostarczyć pełnego opisu naszego Wszechświata. Teraz Susskind dowodzi, że żadna, nawet najbardziej „elegancka” teoria nie wystarczy do zrozumienia rzeczywistości, a nasza wizja unikatowego Wszechświata będzie musiała ustąpić miejsca dalece szerszej koncepcji gigantycznego kosmicznego Krajobrazu – Megawszechświata.
W „Kosmicznym krajobrazie” Susskind prowadzi nas przez zadziwiający świat fizyki i kosmologii, poczynając od Wielkiego Wybuchu, a kończąc na własnym rewolucyjnym wyobrażeniu kosmosu jako Krajobrazu wielu możliwych światów, a nie samotnego Wszechświata, uwięzionego w przestrzeni i czasie.
Obserwowalny Wszechświat, który obejmują nasze teleskopy, jest niewiarygodnie wielki. Jednakże współczesne teorie sugerują, że istnieje dużo więcej niż to, co możemy zarejestrować naszymi instrumentami. Wszechświat może być nieskończony. Kolosalne strumienie galaktyk, olbrzymie niewypełnione regiony zwane pustkami i inne niewyjaśnione zjawiska mogą stanowić wskazówkę, że nasz Wszechświat jest częścią większego królestwa zwanego multiświatem.
Jak wielki jest obserwowalny Wszechświat? Co leży poza nim? Czy istniał czas przed Wielkim Wybuchem? Czy przestrzeń ma niewidoczne wymiary? Czy Wszechświat jest hologramem i wszystko, co zachodzi wewnątrz niego, zapisane jest na jego powierzchni?
W swojej książce fizyk Paul Halpern wyjaśnia, co już wiemy i czego możemy się wkrótce dowiedzieć o naszym zupełnie wyjątkowym Wszechświecie, który jest całkiem inny, niż jeszcze niedawno sądziliśmy.
Wyjaśnia, co wiemy o Wielkim Wybuchu, przyspieszającym Wszechświecie, ciemnej energii, ciemnym przepływie i ciemnej materii, dzięki czemu możemy przeanalizować kilka teorii dotyczących zawartości Wszechświata i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jego krawędź odsuwa się od nas coraz szybciej.
Paul Halpern jest profesorem fizyki na Uniwersytecie Nauk Ścisłych w Filadelfii (USA). W trakcie swojej naukowej drogi otrzymał prestiżowe stypendium Guggenheima, a następnie stypendium Fulbrighta. Jest autorem kilkunastu książek popularnonaukowych, w których prezentuje problemy przestrzeni, czasu, wyższych wymiarów, ciemnej energii, ciemnej materii, fizyki cząstek i kosmologii. Za swoją działalność popularyzatorską otrzymał nagrodę literacką Athenaeum Society.
Niniejsza książka, a właściwie książeczka - podobnie jak moje wcześniejsze "Opowiadania starego astronoma" - jest zbiorem tekstów o tematyce astronomicznej, których treść i charakter są dość zróżnicowane. Są wśród nich artykuły popularne poświęcone wybranym problemom współczesnej astronomii, specyfice obserwacji astronomicznych oraz historii astronomii, a także artykuły i felietony mające po części charakter osobistych wspomnień autora. Czytelnik dowie się z nich - na przykład - o tym, że głównym celem pierwszej wyprawy kapitana Cooka dookoła świata były obserwacje przejścia Wenus przed tarczą Słońca 3 czerwca 1769 roku, o pewnej holenderskiej nauczycielce i odkrytym przez nią niezwykłym obiekcie, a także o zmieniających nasze wyobrażenia o Wszechświecie odkryciach ciemnej materii i ciemnej energii. Pozycję szczególną stanowią trzy artykuły przypominające historię powstania mego macierzystego Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika. W skład książeczki wchodzą także "lżejsze" felietony, opisujące m.in. moje niezbyt poważne wrażenia z poważnych międzynarodowych konferencji, czy też przypominające primaaprilisowy numer "Uranii" z roku 1955. niektóre z tych artykułów były wcześniej publikowane w "Uranii - Postępach Astronomii"; kilka innych stanowi zapis wygłaszanych przeze mnie w różnych miejscach odczytów.
Józef Smak
Celem niniejszej książki jest przybliżenie czytelnikowi sześciu skal, jak również widm oraz zakresów, z którymi mamy styczność na co dzień. Mowa o liczbach, rozmiarach, świetle, dźwięku, temperaturze i czasie.
Książka ta jest oryginalnym wprowadzeniem w historię kosmologii relatywistycznej lat dwudziestych i trzydziestych XX w., w dzieje modeli wszechświata, opracowanych przez Einsteina, de Sittera, Friedmana i Lemaître'a. Co ciekawe, głównym bohaterem tych rozważań czyni Eddington stałą kosmologiczną, która dość nieoczekiwanie odzyskała swoją pozycję w kosmologii początków XXI stulecia. Można tu również znaleźć zarys ekstrawaganckich poglądów Eddingtona na rolę podstawowych stałych fizycznych w poznawaniu natury kosmosu. Czy wszechświat się rozszerza? wciąż pozostaje ważną lekturą dla czytelnika interesującego się kosmologią, astrofizyką i astronomią, ale też fizyką teoretyczną i historią nauki.
Halo wokół słońca, iryzujące chmury, tęcza, promienie zmierzchowe – to jedne z licznych zjawisk, które możemy zaobserwować na niebie dziennym. Nocą urzekają nas miliony gwiazd, komety, księżyc w pełni, niezwykłe koniunkcje i konstelacje. Dzięki temu atlasowi nauczysz się rozpoznawać planety i najbardziej znane gwiazdozbiory. Dowiesz się, jak tworzą się typowe formacje chmur i towarzyszące im zjawiska optyczne. Autor podpowiada, kiedy można je zobaczyć i jak je fotografować, biorąc pod uwagę różnorodność warunków oświetlenia i atmosferycznych. Nauczysz się także podstaw orientacji w terenie.
Liczne kolorowe fotografie oraz mapy nieba ułatwiają rozpoznanie opisywanych zjawisk i obiektów. W książce zamieszczono również kalendarz faz Księżyca, pozycji planet i zaćmień w latach do 2020 roku.
Autor na wstępie, przedstawia chronologię i dzieje głównych cywilizacji (koloni) kosmicznych, działających na planecie Ziemia, wiele tysięcy lat temu w okresie prehistorycznym. Następnie prezentuje i omawia, zlokalizowane i zidentyfikowane przez badaczy, ślady oraz dowody, pozostawione przez wysoko technicznie rozwinięte cywilizacje, które dokumentuje około 160 barwnymi ilustracjami. Dowodzi, iż nasza obecna cywilizacja powstała i funkcjonuje na ruinach o wiele starszych, przedpotopowych cywilizacji - cywilizacji bogów.Opisuje także około 200 zachowanych, prehistorycznych budowli i obiektów kamiennych na całym świecie, zbudowanych za pomocą najwyższych technologii, przy czym niektórych z nich, nasza obecna cywilizacja jeszcze nie posiada. Autor także uwzględnia w swojej pracy najnowsze wyniki badań z ostatniej dekady, różnych międzynarodowych badaczy (w tym interdyscyplinarnej grupy rosyjskich naukowców) - których publikacje nie zostały jeszcze przetłumaczone na język polski i rozpowszechnione.
W Boskim wszechświecie Owen Gingerich kontempluje wszechświat, w którym Bóg jest obecny - niezauważany przez naukę, ale przecież nie wykluczony przez nią. Autor odwołuje się przy tym do najnowszych osiągnięć astronomii i kosmologii, przytacza liczne anegdoty z dziejów nauki, komentuje poglądy ewolucjonistów i odnosi się do głośnego ostatnio ruchu Inteligentnego Projektu. Ta głęboka, prowokacyjna i błyskotliwa książka jest świadectwem, że ten sam człowiek może być kreatywnym uczonym oraz osobą głęboko wierzącą w boską obecność we wszechświecie. Gingerich jest bowiem przekonany, że kosmos został stworzony z zamysłem oraz celem i że wiara ta nie koliduje z metodą naukową. Boski wszechświat powstał na podstawie Wykładów im. Williama Beldena Nobla, wygłoszonych przez Gingericha w listopadzie 2005 roku na Uniwersytecie Harvarda.
Owen Gingerich jest astronomem i historykiem nauki, który swoje życie zawodowe na dziesięciolecia związał z Uniwersytetem Harvarda, światowej sławy badaczem życia i dzieła Keplera i Kopernika. Polskiemu czytelnikowi znane są jego dwie książki, poświęcone Mikołajowi Kopernikowi: Książka, której nikt nie przeczytał (2004) i Mikołaj Kopernik. Gdy Ziemia stała się planetą (2005).
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?