Książki o astronomii i astrofizyce: atlasy nieba, podręczniki, książki fachowe i popularnonaukowe. Astronomia, kosmos, nauki ścisłe- wszystkie książki o tej i podobnej tematyce znajdziesz w naszej księgarni internetowej DobreKsiazki.pl
Duża, efektowna, bogato ilustrowana mapa o wymiarach 136 x 96 cm to propozycja, która doskonale sprawdzi się w dziecięcym pokoju, nie tylko jako element dekoracyjny, ale przede wszystkim źródło wiedzy. W skład wyjątkowej dziecięcej kolekcji wchodzą trzy publikacje: Świat, Zwierzęta świata oraz Układ Słoneczny.
Układ Słoneczny. Mapa dla dzieci to przydatna i niezwykle interesująca publikacja przedstawiająca planety, księżyce, planetoidy, komety, meteoroidy oraz kilkadziesiąt najsłynniejszych statków kosmicznych: rakiet, wahadłowców, sond i sztucznych satelitów. Mapa zawiera tabelę z informacjami o Słońcu, wszystkich planetach Układu Słonecznego oraz jedynym satelicie Ziemi – Księżycu. Omówienie planet obejmuje m.in. informacje o ich masie, powierzchni, temperaturze, odległości od Słońca, czasie, w jakim obracają się wokół niego oraz dookoła własnej osi, a także liczbie naturalnych satelitów. Publikacja prezentuje historię ewolucji i eksploracji Układu Słonecznego w sposób zajmujący, a jednocześnie – dzięki komiksowym, humorystycznym rysunkom – atrakcyjny i lekki. To doskonała propozycja dla młodego astronoma, która w znaczący sposób poszerzy horyzonty wiedzy o najbliższej nam części Wszechświata.
Laminowana mapa jest solidna, trwała, ładnie się błyszczy, a dodatkowo można na nią nanosić i ścierać notatki. To idealny prezent dla każdego dziecka ciekawego świata.
Książka jest zestawieniem najważniejszych wzorów i danych liczbowych z zakresu fizyki i astronomii, przydatnym dla uczniów gimnazjów, liceów i techników.
Dane aktualizowane w czerwcu 2016.
Seria Małe tablice to:
• kompendium niezbędne dla każdego ucznia
• syntetyczne przedstawienie zagadnień
• porównania, zestawienia, diagramy
• przejrzysty układ tabel
• objaśnienia definicji i ważnych terminów
• minimum słów, maksimum wiedzy
Alternatywna teoria dziejów Ziemi globalne katastrofy i pole energetyczne ukształtowały dzisiejszy obraz naszego świataLudzie i dinozaury żyli jednocześnie, a teoria ewolucji jest błędna!Przyczyną zagłady dinozaurów były siły elektryczne oddziałujące pomiędzy planetami Układu Słonecznego!Epoki kamiennej nie było!Przed potopem Ziemię otaczała podziemna warstwa wody!W Układzie Słonecznym znajduje się jeszcze jedna wielka nieodkryta planeta, o której już 6000 lat temu pisali Sumerowie!Rewelacyjne zdjęcia!Ta książka to herezja o ile nasz obecny światopogląd, oparty na kosmicznej mechanice Newtona, teorii ewolucji Darwina i geologicznej teorii Charlesa Lyella jest słuszny. Ilustrując swoje tezy rewelacyjnymi zdjęciami, doktor HANS JOACHIM ZILLMER, znany popularyzator nauki, inżynier, doradca Ingenieurkammer-Bau NRW, członek NewYork Academy of Science, autor bestsellera Pomyłka Darwina przedstawia ziemskie katastrofy (np. potop) z czasów historycznych, i proponuje alternatywne teorie, które podważają podstawy naukowego obrazu świata.Światopogląd Zillmera wdziera się do świadomości czytelnika niczym ogromny meteoryt i niszczy gruntownie tak dotąd zdawałoby się logiczny i uzasadniony świat Darwina i Lyella. Amazon
Dzieci często zadają pytania: czym jest Droga Mleczna, zaćmienie Słońca, Księżyca, jak mierzy się odległość w kosmosie, dlaczego mamy noc i dzień, cztery pory roku, kiedy pierwszy człowiek poleciał w przestrzeń kosmiczną. Niniejsza książka pozwoli każdemu znaleźć odpowiedź na powyższe pytania i wiele innych.
ILUSTROWANA ENCYKLOPEDIA to seria ciekawych i pouczających książek z różnych dziedzin, które stanowią cenną pomoc w poznawaniu świata. Młody czytelnik znajdzie tu wiele interesujących i zdumiewających informacji. Zapraszamy do lektury!
Niezwykła kosmiczna podróż z sondą Voyager.Kosmos w pigułce z punktu widzenia bohatera - sondy kosmicznej Voyager, która od 1977 roku przebyła już 12 miliardów mil i stale się oddala od Ziemi. Każda rozkładówka tworzy zamkniętą całość, w środku dzieci znajdą mnóstwo drobnych elementów graficznych, humorystyczne rysunki, komiksowe dymki, a w nich prawdziwe informacje, ciekawostki i nowinki naukowe, a także żartobliwe dialogi obiektów kosmicznych, planet i gwiazd.
Album Cuda Wszechświata jest zaproszeniem do pasjonującej wyprawy po najwspanialszych skarbach, jakie odkrywa przed nami gwiezdny firmament. Wystarczy uruchomić wyobraźnię i dać się ponieść narracji, by poczuć w sobie zew odkrywcy świadomego piękna natury. Żyjąc w coraz bardziej zwariowanym świecie, bez chwili wytchnienia i relaksu, oderwania od wszechobecnego zgiełku i w pogoni za nieuchwytnym, współczesny człowiek rzadko ma okazję zastanowić się nad tym, kim właściwie jest i jakie miejsce przygotowała mu natura w wielkiej kosmicznej układance.
Tylko nieliczni dostrzegają, że świat orbitujących ciał niebieskich i ogromnych liczb, które uczą dystansu do codzienności, jest bardzo blisko, wręcz na wyciągnięcie ręki. W dodatku Wszechświat udostępnia swe skarby każdemu człowiekowi za darmo, nie trzeba należeć do elitarnego grona naukowców, a wbrew pozorom nawet nieuzbrojony w teleskop wzrok bez problemu wystarcza, aby rozpocząć wspaniałą przygodę – wędrówkę po rozgwieżdżonym firmamencie. Izaak Newton powiedział kiedyś, że ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów. Astronomia, która jest ze wszech miar nauką, której piękno łączy zarówno profesjonalistów z amatorami, ale też ludzi różnych wiar, wyznań i statusów majątkowych, może być, a nawet powinna stać się kolejnym mostem na drodze do pokojowej współpracy. Niniejszy album wychodzi naprzeciw tej idei, przybliżając Czytelnikowi najpiękniejsze skarby naszego nieba!
W jakim punkcie znajduje się dziś nasze zrozumienie Wszechświata?
Czy jesteśmy, jak sugerował kilka dziesięcioleci temu Stephen Hawking, na progu znalezienia odpowiedzi na wszystkie fundamentalne pytania dotyczące przyrody? A może – podobnie jak stało się to na przełomie XIX i XX wieku – teorie, które uważamy dziś za prawdziwe, zostaną niebawem zastąpione przez coś zupełnie innego?
Na horyzoncie nauki pojawiło się więcej niż tylko kilka chmur, które wskazywałyby, że ten ostatni scenariusz może być prawdopodobny. Stworzyliśmy model standardowy sił i materii, który z dużym powodzeniem unifikuje elektromagnetyzm i dwie siły jądrowe, jednak niemal nikt nie jest przekonany, że ten model jest do przyjęcia jako ostatnie słowo w fizyce. Jednocześnie podejrzewamy, że Wszechświat, który widzimy nawet za pomocą najpotężniejszych instrumentów obserwacyjnych, jest zaledwie maleńkim wycinkiem tego, co istnieje. Czy cała reszta to ciemna materia i ciemna energia, których istnienie postulują dziś fizycy? A jeśli tak, czy ciemna materia i ciemna energia okażą się wyjaśnieniami, które wpasowują się w już istniejące teorie – model standardowy i teorię względności Einsteina, czy też, jak stała Plancka, doprowadzą nas w końcu do całkowicie odmiennego poglądu na Wszechświat? Czy teoria strun okaże się prawdziwa? A jeśli nie, czy kiedykolwiek odkryjemy zunifikowaną teorię wszystkich sił przyrody? W swojej najnowszej książce „Krótka historia rozumu” fizyk i autor bestsellerów, Leonard Mlodinow, mierzy się z tymi pytaniami.
Leonard Mlodinow uzyskał doktorat z fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, był stypendystą Fundacji Humboldta w Instytucie Maxa Plancka, pracował w California Institute of Technology. Autor i współautor (ze Stephenem Hawkingiem) książek popularnonaukowych.
HISTORIA WSZECHŚWIATA W PIGUŁCE
Stephen Hawking jest uważany za jeden z najznakomitszych umysłów współczesnego świata: jako znakomity fizyk teoretyk przyczynił się do ustalenia nowego poglądu na budowę wszechświata i materię, która go wypełnia. Ilustrowana teoria wszystkiego składa się z siedmiu wykładów, w których autor wyjaśnia historię znanego nam wszechświata. Wykłady są znakomitym odbiciem nie tylko jego niezwykłej inteligencji, ale również charakterystycznego poczucia humoru.
Hawking zaczyna od historii naszych poglądów kosmologicznych, od twierdzenia Arystotelesa, że Ziemia jest kulą, do odkrycia Hubble'a - ponad dwa tysiące lat później - że wszechświat się rozszerza. To stanowi dla niego punkt wyjścia w wyprawie do granic współczesnej fizyki - omawia teorie powstania wszechświata (m.in. teorię wielkiego wybuchu), czarne dziury i naturę czasoprzestrzeni. Na zakończenie rozważa pytania, na które fizycy jeszcze nie znają odpowiedzi - jak połączyć teorie opisujące różne zjawiska w jedną, ogólną "jednolitą teorię wszystkiego". "Jeśli poznamy odpowiedź na to pytanie - twierdzi Stephen Hawking - będzie to największy triumf ludzkiego rozumu."
Co to znaczy, że wszechświat się rozszerza? Czy Wielki Wybuch rzeczywiście był jego początkiem? Dlaczego nocne niebo nie świeci jednostajnym blaskiem? Czy wszechświat można uważać za układ izolowany? W Filozofii kosmologii Michał Heller we właściwym sobie klarownym i pasjonującym wywodzie oprowadza Czytelnika po gąszczu tematów filozoficznych, które towarzyszyły kosmologii od jej zarania, aż do momentu uformowania się jej jako dojrzałej nauki empirycznej. Wskazuje na filozoficzne implikacje problemów kosmologicznych i opisuje rozwiązania, jakie próbowali dla nich znaleźć najwybitniejsi fizycy XX wieku. Filozofia kosmologii jest pierwszym polskim dziełem, które mierzy się z problematyką rodzącą się na styku pozornie odległych dyscyplin, jakimi są filozofia i kosmologia. Autor pokazuje, że w istocie ich interakcja jest nieunikniona, gdyż – jak sam stwierdza – „tam, gdzie w grę wchodzi wszechświat, trudno na bok odłożyć swoje filozoficzne upodobania lub uprzedzenia”. Michał Heller – duchowny katolicki, członek Papieskiej Akademii Nauk oraz Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego. Wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Instytutu Teologicznego w Tarnowie. W 2008 roku, jako jedyny Polak, uhonorowany Nagrodą Templetona za wnoszenie „wyjątkowego wkładu w postęp badań i odkryć dotyczących rzeczywistości duchowej”. Nakładem CCPress ukazały się między innymi: Filozofia przypadku (2013); Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (2013); Granice nauki (2014). Książka Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem (2015) otrzymała nagrodę Złotej Róży dla najlepszej polskiej książki popularnonaukowej sezonu.
Jakie jest miejsce człowieka we Wszechświecie? Czy jesteśmy "kwiatem Stworzenia", jedną z najwspanialszych istot w Kosmosie, zajmującym centralne miejsce w strukturze świata? A może człowiek to tylko nieznaczący pyłek w potężnym Wszechświecie, obojętnym na nas i na nasz los?
W swoim nowym światowym bestsellerze Prof. Brian Cox i Andrew Cohen proponują zupełnie nową odpowiedź na to pytanie, opartą nie tylko na dogłębnej wiedzy naukowej, ale również na wielkiej fantazji i energii właściwej wybitnym, wielokrotnie nagradzanym za swoją pracę, popularyzatorom nauki. Cox i Cohen proponują bowiem, że człowiek jest istotą "cudownie nieznaczącą", a historia odsuwania nas i naszej planety z centrum Kosmosu - za sprawą słynnych odkryć astronomicznych, m.in. Kopernika, Galileusza, Newtona czy Einsteina - "wspaniałym wzlotem ku nieistotności"...
Brian Cox - profesor fizyki cząstek na Uniwersytecie w Manchester; jeden z najsłynniejszych brytyjskich popularyzatorów nauki. Laureat Nagrody Faradaya i Nagrody Kelwina za swoje osiągnięcia w tej dziedzinie, autor wielu książek oraz telewizyjnych programów popularnonaukowych, m.in. serii Human Universe (dla telewizji BBC).
Andrew Cohen - dyrektor działu naukowego w BBC, producent serii popularnonaukowej Human Universe. Współpracował przy powstaniu wielu najsłynniejszych programów naukowych w brytyjskiej telewizji, m.in. serii Horizon, Wonders oraz Stargazing Live. Prowadzi gościnnie zajęcia z zakresu nauk biologicznych na Uniwersytecie w Manchesterze.
Opis perspektyw na wyjście naszej cywilizacji w kosmos, skupiający się na dwóch zagadnieniach: możliwości zbudowania napędu antygrawitacyjnego oraz odkrycia cywilizacji pozaziemskich. W odniesieniu do obu kwestii przedstawiono wiele zupełnie nowych informacji i źródeł.
Kosmos to bogato ilustrowana książka przedstawiająca tajemnice wszechświata. Zawiera mnóstwo rzetelnej wiedzy i ciekawostek na temat planet, gwiazd oraz galaktyk. Stanowi doskonałe uzupełnienie treści zawartych w programie nauczania.
„Kompleks Kopernika” Caleba Scharfa to książka o poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które ludzkość zadaje sobie niemal od zarania dziejów. Jakie jest miejsce Ziemi we Wszechświecie? Czy jesteśmy w kosmosie sami? Czy jesteśmy ważni i wyjątkowi, czy całkiem nieistotni? Rozpoczynając od kopernikańskiej wizji Wszechświata, zgodnie z którą Ziemia i zamieszkujący ją ludzie nie zajmują uprzywilejowanej pozycji w przestrzeni kosmicznej, autor konsekwentnie kreśli obraz przemian, jakim podlegały poglądy na budowę Wszechświata. W błyskotliwy i przekonujący sposób opisuje ewolucję świadomości człowieka na temat jego miejsca w kosmosie. Przywołując alternatywną wobec zasady kopernikańskiej ideę, nazywaną zasadą antropiczną, analizuje argumenty obu stron, odwołuje się przy tym do wyników najnowszych badań Wszechświata. Czy w odległych układach planetarnych może istnieć życie? Czy jesteśmy coraz bliżej znalezienia odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące naszego istnienia? Która wizja świata zyskuje na znaczeniu, kopernikańska czy antropiczna? A może czas na zupełnie nową zasadę? Piękna i klarowna książka. Po jej przeczytaniu nie będziecie już tacy sami. „The Guardian” Najlepsza książka popularnonaukowa 2014 r. „The Sunday Times” Caleb Sharf jest dyrektorem Centrum Astrobiologii na Uniwersytecie Columbia. Jego artykuły pojawiają się m.in. w „Scientific American”, „New Scientist”, „Science” i „Nature”. Jest także konsultantem m.in. Discovery Channel, Science Channel i „New York Timesa”. Autor książki „Extrasolar Planets and Astrobiology”, która w 2011 roku przyniosła mu nagrodę Chambliss Astronomical Writing Award przyznawaną przez American Astronomical Society. W Polsce w 2014 roku ukazała się jego książka „Silniki grawitacji. Jak czarne dziury rządzą galaktykami i gwiazdami”.
Dzięki tej książce poznasz dzieje naszej gwiazdy. Dowiesz się, jak wyglądają planety krążące wraz z Ziemią wokół Słońca, czy są na nich morza i góry, jaka panuje temperatura, czy mają własne księżyce. Przeczytasz, jakimi przyrządami posługiwał się Kopernik i jak ludzie współcześnie odkrywają tajemnice kosmosu.
Czym są planety?
Czy na Marsie jest woda?
Z czego składają się pierścienie Saturna?
Znany popularyzator astronomii – Jerzy Rafalski – zabiera nas w fascynującą podróż po Układzie Słonecznym.
Czy istnieją wyższe wymiary czasoprzestrzeni? Czy czarne dziury są bramą do innych wszechświatów? Czy możliwe jest zbudowanie `machiny czasu`? Czy cywilizacja ludzka będzie zdolna przenieść się do wszechświata równoległego, gdy znany nam Wszechświat będzie umierał? Michio Kaku rozważa wszystkie te kwestie, opierając się na osiągnięciach współczesnej kosmologii. Snuje swe futurystyczne rozważania i dokonuje jednocześnie wspaniałego przeglądu współczesnej fizyki kwantowej. W sposób klarowny i przejrzysty przedstawia podstawowe fakty z teorii strun, teorii inflacji, teorii Wielkiego Wybuchu, teorii grawitacji oraz najnowsze odkrycia astronomii obserwacyjnej. `Warto sięgnąć po tę książkę, gdyż jej lektura to cudowna podróż, z przewodnikiem-znawcą przedmiotu, po Wszechświecie, którego zrozumienie zmusza nas, byśmy sięgali do granic wyobraźni` - powiedział Brian Greene, profesor fizyki teoretycznej, autor `Struktury kosmosu` i `Piękna Wszechświata`.
Jak narodził się wszechświat?
Co to jest początkowa osobliwość?
Jak powstały galaktyki?
W Początku wszechświata John Barrow, światowej sławy fizyk teoretyk, w przystępny sposób wprowadza czytelnika w meandry myśli i koncepcji kosmologicznych, które przez dziesięciolecia rewolucjonizowały świat nauki. Autor podejmuje namysł nad problemami rozszerzającego się modelu wszechświata, osobliwości początkowej, powstania galaktyk, koncepcji czasu, odkryć dokonanych przez sondę COBE oraz teorii strun. Szeroki zakres zagadnień i ich komplementarne wyjaśnienie zainteresują zarówno do znawców zagadnień kosmologicznych, jak i początkujących poszukiwaczy sensu wszechświata.
Czy ludzkość lub jej następcy – niezależnie czy będą nimi roboty, czy istoty z krwi i kości – trwać będą wiecznie? Jak jest związek między pierwszymi i ostatnimi minutami życia kosmosu? Kiedy i jak zakończy się świat? Od zarania dziejów człowiek zastanawia się jaki będzie koniec znanego mu świata. O ile dość dobrze znamy początki wszechświata, znacznie mniej pewna jest jego przyszłość. W swojej klasycznej książce światowej sławy filozof przyrody Paul Davies, opierając się na solidnych założeniach naukowych, kreśli prawdopodobne scenariusze ewolucji kosmosu i procesów, które zdominują wszechświat w ciągu jego niezmiernie długiej historii. Paul Davies – brytyjski fizyk i publicysta. Laureat nagrody Templetona (1995). Profesor w Arizona State University w Tampie. Od 2005 roku pracuje przy projekcie SETI, szukając życia pozaziemskiego. Zajmuje się kosmologią oraz astrobiologią. Nakładem wydawnictwa CCPress ukazała się jego książka Kosmiczny projekt (2013)
Niebo nad nami to zbiór ćwiczeń, dzięki którym dowiesz się:
w jaki sposób powstał wszechświat
co możesz zaobserwować na niebie w dzień i w nocy
czym są galaktyki i gwiazdy
z jakich obiektów składa się Układ Słoneczny
jak wyglądają Mars, Wenus i inne planety
jakie urządzenia ludzie wysyłają w kosmos
jak mieszka się na stacji kosmicznej.
Znajdziesz tutaj :
96 kolorowych stron z zadaniami i rozwiązaniami
ważne informacje podane w ciekawej formie
krzyżówki, łamigłówki, labirynty i inne zadania o różnym stopniu trudności
mapę widocznej strony Księżyca
Niezbędna w XXI wieku wiedza, którą zdobywasz, rozwiązując ciekawe ćwiczenia.
Wyrusz wraz z nami w fascynującą podróż po tajemnicach wszechświata!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?