Książki o astronomii i astrofizyce: atlasy nieba, podręczniki, książki fachowe i popularnonaukowe. Astronomia, kosmos, nauki ścisłe- wszystkie książki o tej i podobnej tematyce znajdziesz w naszej księgarni internetowej DobreKsiazki.pl
Co trzeba zrobić, aby przenieść człowieka do innego układu gwiezdnego? Jakie wyzwania i dylematy stoją przed tymi, którzy chcą eksplorować kosmos? Jak dotychczasowe osiągnięcia naukowe przybliżają nas do realizacji tej misji? Na te pytania odpowiada Les Johnson, jeden z czołowych naukowców na świecie, aktywnie pracujący nad realizacją międzygwiezdnych lotów kosmicznych. Autor zabiera nas w ekscytującą podróż po fizyce i najnowszych technologiach, które mogą umożliwić wyprawę w kosmos i dotarcie do gwiazd. Pokazuje niezliczone wyzwania fizyczne, techniczne, biologiczne, społeczne, a nawet etyczne, które musimy pokonać, aby odwiedzić sąsiednie gwiazdy, i oferuje wnikliwy wgląd w to, jak te problemy mogą być rozwiązane. Przewodnik podróżnika po gwiazdach to przepustka do przekroczenia kolejnej wielkiej granicy ludzkich odkryć, oferująca wyjątkowe spojrzenie od środka na niezwykłe przełomy w nauce i technologii, które pomogą przyszłym podróżnikom kosmicznym wytyczyć kurs do gwiazd.
To książka dla wszystkich tych, którzy interesują się astronomią i kosmosem. Młodzi czytelnicy dowiedzą się co to jest kosmos, jakie obiekty w nim się znajdują, jakie są ich rozmiary i odległości od Ziemi. Poznają Układ Słoneczny, gwiazdy, gromady gwiazd, mgławice, galaktyki, gromady galaktyk i supergromady galaktyk. Sprawdzianem wiedzy zdobytej podczas lektury książki będzie quiz o kosmosie, a nagrodą za dobre odpowiedzi dyplom odkrywcy i znawcy kosmosu.Dodatkowym walorem jest plakat, na którym znajduje się Układ Słoneczny.
Nowy podręcznik dla klasy 1 jest dostosowany do nowej matury. Efektywnie kształci umiejętności egzaminacyjne. Przekazuje wymaganą wiedzę w sposób czytelny i wyjątkowo przystępny. Dodatkowo podręcznik uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2024 r.
Czytelne oznaczenie treści wykreślonych z podstawy programowej.
Optymalny układ treści z hydrostatyką w cz. 1 – aby nauka w klasie 1 była łatwiejsza.
Małe porcje tekstu, wypunktowania, schematy, infografiki – aby szybciej znaleźć i zapamiętać potrzebne treści.
Przykłady i oznaczone zadania analogiczne – aby ułatwić naukę rozwiązywania zadań, m.in. typu maturalnego.
Dobrze opracowane i zilustrowane eksperymenty – łatwiejsza nauka przeprowadzania i analizowania doświadczeń, również obowiązkowych.
Przypomnij sobie – skrót wcześniejszych treści, potrzebnych do zrozumienia bieżących zagadnień.
Edycja 2024. Publikacje dostosowane do zmian w podstawie programowej z 2024 r. Zawierają czytelne oznaczenia treści, które od września 2024 r. już nie obowiązują.
Czy oprócz znanych nam z życia codziennego trzech wymiarów istnieją inne? Czy możliwe są podróże w czasie? Czy czarne dziury są wrotami do innych światów? Czy ludzkość przeżyje śmierć Wszechświata? Jeszcze niedawno uczeni odrzucali tego rodzaju pomysły jako dziwaczne spekulacje, dzisiaj znajdują się one wśród najważniejszych tematów podejmowanych przez naukę. Rozpoczynając tam, gdzie kończy się "Krótka historia czasu Stephena Hawkinga", Michio Kaku, profesor fizyki, wykładowca na Uniwersytecie w Nowym Jorku, przystępnie i w porywający sposób popularyzuje wyniki badań nad wielowymiarowymi przestrzeniami, pętlami czasowymi i wszechświatami wielokrotnymi. Michio Kaku - jeden z najwybitniejszych uczonych naszych czasów, współtwórca teorii strun, kieruje katedrą fizyki City University of New York. Jest autorem światowych bestsellerów: "Fizyka rzeczy niemożliwych", "Wizje", "Wszechświaty równoległe", "Kosmos Einsteina", "Przyszłość umysłu" oraz "Przyszłość ludzkości", a także licznych podręczników akademickich i prac naukowych.
4 lipca 2012 roku zespół naukowców pracujących w Wielkim Zderzaczem Hadronów, ogłosił odkrycie długo poszukiwanego bozonu Higgsa - znanego również jako "boska cząstka". 14 marca 2013 roku CERN potwierdził odkrycie. Ta nieuchwytna cząstka subatomowa tworzy pole, które przenika cały Wszechświat, nadając masy cząstkom elementarnym, będącym podstawowym budulcem wszystkiego w znanym nam świecie.Zatem - co dalej? Odkrycie, chociaż niezwykle ważne, przyniosło nowe pytania, spośród których najważniejsze brzmi: "Kto zamówił boską cząstkę i co chciał przez to powiedzieć?".W tych fascynujących rozważaniach na temat przyszłości fizyki cząstek elementarnych, dwóch wybitnych fizyków omawia znaczenie bozonu Higgsa oraz zastanawia się nad implikacjami jego obecności we Wszechświecie.Podejmując temat tam, gdzie laureat Nagrody Nobla Leon M. Lederman zakończył swój słynny bestseller "Boska cząstka", Lederman i Christopher T. Hill wyjaśniają, co będzie dalej, oraz omawiają kluczowe problemy, jakie będą zaprzątały głowy fizyków w nadchodzących latach. Dlaczego naukowcy byli przekonani, że musi istnieć coś takiego jak bozon Higgsa? Jakie nowe cząstki, siły i prawa fizyki kryją się w obszarach leżących dalej niż "boska cząstka"? Czym są składniki otaczającego nas Wszechświata?Autorzy, w przemyślanym, zabawnym i przejrzystym stylu, z którego są znani, przedstawiają nam intrygujące zagadnienia, które wiodą naukowców wciąż dalej, w głąb samej istoty natury.Najlepszy opis bozonu Higgsa, jaki kiedykolwiek widziałem.James Trefil, profesor fizyki, katedra Clarence'a J. Robinsona, George Mason UniversityPrawdziwy majstersztyk.Times Literary SupplementLeon M. Lederman, laureat Nagrody Nobla, jest autorem cieszących się uznaniem książek "Boska cząstka" (z Dickiem Teresim) i "Zrozumieć niepojęte" (z Christopherem T. Hillem). Były wykładowca na Illinois Mathematics and Science Academy, Pritzker Professor of Science w Illinois Institute of Technology, emerytowany dyrektor Państwowego Laboratorium Fizyki Cząstek Elementarnych im. Enrico Fermiego (Fermilab).Christopher T. Hill, współautor, z Loenem M. Ledermanem, książki "Zrozumieć niepojęte". Jest cenionym fizykiem teoretykiem oraz byłym kierownikiem Wydziału Fizyki Teoretycznej w Państwowym Laboratorium Fizyki Cząstek Elementarnych im. Enrico Fermiego (Fermilab).
Atomy są niewyobrażalnie małe. Potrzeba ich aż 15 trylionów, by mogło powstać jedno ziarenko maku. W dodatku prawie nic w nich nie ma, ponieważ ponad 99,9999999999% ich zawartości stanowi pusta przestrzeń.David J. Helfand odtwarza z pomocą atomów całą historię Wszechświata, począwszy od pierwszej mikrosekundy jego istnienia, która upłynęła 13,8 miliarda lat temu. Pokazuje, że dzięki wykorzystaniu detektorów i reaktorów, mikroskopów i teleskopów możemy odczytać opowieści zapisane w tych maleńkich drobinach i znaleźć odpowiedzi na intrygujące pytania.Czy średniowieczny modlitewnik wystawiony na sprzedaż jest autentyczny? Jaki klimat panował na Ziemi przed pojawieniem się na niej człowieka? Dlaczego wyginęły dinozaury?Zegary Wszechświata, są żywą, niezwykle interesującą opowieścią detektywistyczną o najmniejszych elementach składowych naszego świata, dzięki którym możemy odkryć tajemnice związane z wydarzeniami z zamierzchłej przeszłości, lepiej zrozumieć teraźniejszość, a nawet zajrzeć w przyszłość.
Książka JERZEGO RAFALSKIEGO, znanego popularyzatora astronomii, który jak nikt inny potrafi niezwykle barwnie opowiadać o planetach, gwiazdach i rozmaitych zjawiskach dziejących się w kosmosie. Oko w oko z czarną dziurą to 45 dziwacznych pytań i nie mniej zaskakujących odpowiedzi, z których dociekliwy czytelnik dowie się, czy na pewno w dzień nie widać gwiazd, jak gołym okiem odróżnić planetę od gwiazdy, czy superksiężyc jest naprawdę super, co pada z nieba na różnych planetach, czy planety śmierdzą i która z nich pływa w wodzie, albo też czy wodą można ugasić Słońce i jak zobaczyć tytułową czarną dziurę. Zabawne ilustracje są dziełem TOMASZA SAMOJLIKA.
PONADCZASOWY PRZEWODNIK PO GWIAZDOZBIORACH I UKŁADZIE SŁONECZNYMPrzyjrzyj się szczegółowym mapom wszystkich 88 gwiazdozbiorów widocznych z półkuli północnej i południowej.Poznaj wszystkie jasne gwiazdy i inne interesujące obiekty niebieskie.Przeglądaj szczegółowe mapy Księżyca i opisy formacji na jego powierzchni.Przeczytaj porady dotyczące wyboru lornetki i teleskopu na każdą kieszeń.PRZEWODNIK COLLINSA TO KLASYKA ASTRONOMICZNA.DOWIEDZ SIĘ, CO MOŻNA ZOBACZYĆ NA NOCNYM NIEBIE!Wydanie zaktualizowane według 5. wydania angielskiego.
Spoglądając na naszą cywilizację z kosmicznego dystansu, Neil deGrasse Tyson rzuca nowe światło na najważniejsze linie podziału współczesnego społeczeństwa. Pisze o wojnie, polityce, religii, prawdzie, pięknie, płci i rasie w sposób, który zachęca nas do głębszego poczucia jedności. W czasach, gdy poglądy polityczne i postawy kulturowe ulegają wyjątkowej polaryzacji, Tyson przychodzi z bardzo potrzebnym antidotum na społeczne rozłamy, odwołując się z pasją do dwóch źródeł oświecenia: perspektywy kosmicznej i racjonalności nauki. Przyjęcie takiego punktu widzenia – jak pokazuje niejedna historia – może wywołać nasz wewnętrzny reset i ponowną kalibrację życiowych priorytetów. Perspektywa kosmiczna sprawia bowiem, że społeczeństwo, cywilizacja i jej zdobycze kulturowe zyskują zupełnie inny wymiar. W „Gwiezdnym posłańcu” Tyson pokazuje, jak bardzo ludzka jest nauka: jak jej metody, narzędzia i odkrycia – w rzeczywistości bardzo dalekie od swojego zimnego, wyzbytego uczuć stereotypu – ukształtowały współczesną cywilizację i stworzyły krajobraz, w którym żyjemy, pracujemy i bawimy się. To dzięki nauce i racjonalnemu myśleniu nasz światopogląd może stać się głębszy i bardziej świadomy, pozbawiony bezpodstawnych uprzedzeń i nieuzasadnionych emocji. Neil deGrasse Tyson w swojej książce dzieli się z czytelnikiem cennymi spostrzeżeniami: od uwag na temat rozwiązywania globalnych konfliktów po uświadomienie nam, jak cenne i wyjątkowe jest bycie żywym. Ujawnia dziesięć pięknych i inspirujących prawd o społeczeństwie i zabiera nas w fascynującą podróż, dzięki której zaczniemy głębiej i bardziej świadomie postrzegać otaczający nas wszechświat i nasze miejsce w jego bezmiarze.
Tablice fizyczno-astronomiczne to wyjątkowe kompendium wiedzy dla uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych fizyką i astronomią. Wszystkie działy fizyki i astronomii w jednym tomie:- kinematyka i dynamika; - właściwości ciał stałych, cieczy i gazów; - optyka i akustyka; - termodynamika; - elektryczność i magnetyzm; - teoria względności i teoria kwantów; - cząstki elementarne, fizyka atomowa i jądrowa; - Układ Słoneczny, gwiazdy i galaktyki; - wszystko od praw Newtona do kwarków i lotów kosmicznych. Wydanie VI zaktualizowane (luty 2024).
Ta przełomowa książka, przedstawiająca zapierające dech w piersiach badania naszej planety, towarzyszy serialowi telewizyjnemu BBC One, dostarczając najgłębszych odpowiedzi na najprostsze pytania. Czym jest ruch? Dlaczego każdy płatek śniegu jest inny? Dlaczego formy życia są symetryczne? Aby odpowiedzieć na te i wiele innych pytań, Brian Cox, profesor fizyki cząstek elementarnych, opisuje niektóre z najbardziej niezwykłych zjawisk na Ziemi, we Wszechświecie i poza nim. Od bezkresu Wszechświata i kulistości Ziemi, do kształtu każdego płatka śniegu, siły przyrody kształtują wszystko, co nas otacza. Książka Ukryte siły natury zabierze nas w podróż przez bezmiar Wszechświata od najmniejszych cząstek, z których zbudowana jest materia, po największe struktury Wszechświata. Wraz z autorem odwiedzimy równiny Serengeti, wulkany Indonezji i urwiska Nepalu, a także poznamy humbaki z Karaibów i zorzę polarną Arktyki. Brian Cox odpowie na pytania dotyczące Ziemi, które pozwolą nam w jeszcze większym stopniu zrozumieć nasz Wszechświat. Myślisz, że znasz naszą planetę? Pomyśl raz jeszcze. Jeśli nie wpadliście w zachwyt w trakcie oglądania serialu telewizyjnego, z pewnością zdarzy się to wam podczas czytania tej książki. - „The Times” Profesor Cox przedstawia nam kosmos, jakiego nigdy wcześniej nie znaliśmy – miejsce pełne najbardziej przedziwnych i najpotężniejszych zjawisk przyrodniczych. - „Sunday Express” Brian Cox – fizyk cząstek elementarnych, członek Royal Society i profesor Uniwersytetu w Manchesterze, a także badacz uczestniczący w jednym z najbardziej ambitnych doświadczeń wykonywanych na Ziemi, czyli eksperymencie ATLAS w Wielkim Zderzaczu Hadronów w Szwajcarii. Komentator naukowy i prezenter popularnej trylogii BBC Wonders. Współautor książki Człowiek i Wszechświat (CCPress 2016). Andrew Cohen – szef działu naukowego BBC i realizator serii BBC Human Universe. Był odpowiedzialny za produkcję szerokiego zakresu filmów dokumentalnych, w tym serialu Horizon, trylogii Wonders i serii Stargazing Live. Honorowy wykładowca nauk przyrodniczych na Uniwersytecie w Manchesterze. Współautor książki Człowiek i Wszechświat (CCPress 2016).
To książka inna niż wszystkie. Sean Carroll prezentuje w niej fizykę, która - choć przeznaczona dla czytelników bez przygotowania - pozostaje jednak autentyczną fizyką. Ta książka nie uczy rozwiązywać równań, ale też nie opisuje współczesnej nauki za pomocą mglistych obrazów i metafor. Pokazuje, jak rozumieć wzory, i robi to w sposób przystępny dla każdego, kto zechce zastanowić się nad ich sensem.Jeśli tylko masz ochotę rozruszać szare komórki, przyjrzeć się równaniom i zobaczyć, co się za nimi kryje, to dzięki tej książce bardzo szybko przekroczysz próg całkiem nowego świata i dostrzeżesz piękno fizyki - takiej, jaka jest naprawdę.W zamyśle książka ta stanowi pierwszą część trylogii. W części drugiej Sean Carroll zamierza zająć się teorią kwantów, a w trzeciej - złożonością i emergencją.Sean Carroll jest fizykiem teoretykiem, profesorem na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa i członkiem kadry naukowej w Instytucie Santa Fe. Jest autorem wielu książek, m. in. Stąd do wieczności i z powrotem, Cząstka na końcu Wszechświata, Nowa perspektywa i Coś głęboko ukrytego.
Magiczna podróż po wielkich eksperymentach definiujących najbardziej niesamowite stulecie w historii fizyki Od tysiącleci ludzie zadają pytania dotyczące natury materii. W XX wieku ciekawość ta doprowadziła do bezprecedensowego wybuchu odkryć naukowych, które zmieniły bieg historii. W książce Kwintesencja wszystkiego Suzie Sheehy przedstawia sylwetki ludzi, którzy dzięki połączeniu geniuszu, wytrwałości i szczęścia przeprowadzili te przełomowe eksperymenty: od fizyków, którzy szybowali balonami na ogrzane powietrze w poszukiwaniu nowych cząstek, po nieoczekiwane odkrycie promieni rentgenowskich w niemieckim laboratorium. Autorka pokazuje równocześnie, w jaki sposób te eksperymenty wpłynęły na niezliczone aspekty naszego dzisiejszego życia. Radio, telewizja, chipy w naszych smartfonach, skanery MRI, sprzęt radarowy i kuchenki mikrofalowe, żeby wymienić tylko kilka: wszystko to było możliwe dzięki naszej determinacji, aby zrozumieć i kontrolować to, co widoczne dopiero pod mikroskopem. „Po lekturze tej książki na nowo zakochałem się w fizyce. Dbałość Sheehy o szczegóły widać na każdej stronie, a jednak w sposobie, w jaki podkreśla pasję, zapał, pomysłowość i ostatecznie czysty triumf nauki w odkrywaniu tajemnic natury, widać niezwykłą lekkość”. Jim Al-Khalili, autor Radości nauki
Czy istnieją wyższe wymiary czasoprzestrzeni? Czy czarne dziury są bramą do innych wszechświatów? Czy możliwe jest zbudowanie "machiny czasu"? Czy cywilizacja ludzka będzie zdolna przenieść się do wszechświata równoległego, gdy znany nam Wszechświat będzie umierał? Michio Kaku rozważa wszystkie te kwestie, opierając się na osiągnięciach współczesnej kosmologii. Snuje swe futurystyczne rozważania i dokonuje jednocześnie wspaniałego przeglądu współczesnej fizyki kwantowej. W sposób klarowny i przejrzysty przedstawia podstawowe fakty z teorii strun, teorii inflacji, teorii Wielkiego Wybuchu, teorii grawitacji oraz najnowsze odkrycia astronomii obserwacyjnej. "Warto sięgnąć po tę książkę, gdyż jej lektura to cudowna podróż, z przewodnikiem-znawcą przedmiotu, po Wszechświecie, którego zrozumienie zmusza nas, byśmy sięgali do granic wyobraźni" - powiedział Brian Greene, profesor fizyki teoretycznej, autor "Struktury kosmosu" i "Piękna Wszechświata".Michio Kaku - absolwent Harvard University, profesor fizyki teoretycznej na City University of New York (CUNY) oraz wspaniały popularyzator nauki jest także autorem znanych polskiemu czytelnikowi książek: Hiperprzestrzeń (1996, 2005) oraz Wizje (2000).
Co kryje się pod pojęciem wieloświata? Czy nasz wszechświat jest tylko jednym z nieskończenie wielu? Gdzie kończy się nauka, a zaczyna twórcza fantazja? Pytanie o wielość (wszech)światów nie jest nowe, ale we współczesnej fizyce powróciło ze zdwojoną siłą. Od kosmologii przez mechanikę kwantową po teorię strun, uczeni coraz śmielej kreślą obraz rzeczywistości, w której oprócz naszego uniwersum istnieją także inne, równie realne wszechświaty. Czy jednak hipoteza wieloświata mieści się jeszcze w granicach nauk empirycznych? Idąc tropem fizyków i filozofów, a także matematyków i logików, Michał Heller przygląda się „kontrowersyjnemu, ale metafizycznie prowokującemu” pojęciu, a właściwie różnym odmianom pojęcia wieloświata. Jak zauważa, pytanie o realność innych wszechświatów, balansujące na krawędzi metody naukowej, jest jednocześnie pytaniem o tożsamość fizyki.
Efektowny album wielkiego formatu, w którym zmieścił się (prawie) cały wszechświat.Witajcie w Muzeum Kosmosu! Znajdziecie tu kolekcję niezwykłych obiektów, od niewielkich meteorów po gigantyczne galaktyki. Obejrzycie planety, komety i księżyce, zobaczycie, jak z mgławic rodzą się gwiazdy, dowiecie się, czym są czarne dziury, poznacie początki wszechświata.Zajrzyjcie do Planetarium, by odkryć kosmos i jego tajemnice.
To przewodnik dla śmiałych odkrywców, którzy nie boją się wyruszyć na nocną misję z teleskopem w ręku i poznawać świat poza Ziemią!Wystarczy wypchnąć znajdujący się w książce kartonowy "teleskop" i wsunąć między arkusz folii a stronę poniżej, by oglądać z bliska niesamowity kosmos. Zaciemnione strony w tej książce skrywają planety, księżyce, gwiazdozbiory, rakiety, stacje kosmiczne, a nawet inne galaktykiPrzesuń teleskop, by rzucić światło na kolejny fragment nocnego nieba i odszukać obiekty z listy odkrywcy. Czy udało się wypatrzyć wszystkie? Można to sprawdzić z obrazkiem na końcu książki. Zabawa jest wciągająca i niesamowita!Ale to nie wszystko! Warto przeczytać tę książkę kartka po kartce, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o wszechświecie i odkryciach astronomicznych. To kolejna misja dla nieustraszonych badaczy kosmosu!
Czy wszechświat miał początek i będzie miał kiedykolwiek koniec? Czy czas może być odwrócony? Krótka historia czasu to już klasyczna pozycja literatury popularnonaukowej. Przedstawione w niej idee prezentują najnowsze odkrycia w dziedzinie badania wszechświata. Autor wykracza poza teorię względności, mechanikę kwantową i wielki wybuch, aby sięgnąć do "tańca geometrii", który doprowadził do powstania wszechświata, krainy zjawiskowych zdarzeń fizyki cząstek elementarnych, w której materia zderza się z antymaterią. Ta fascynująca książka umożliwia poznanie ogromu przestrzeni międzygalaktycznej.
Kolejny tom serii "Teoretyczne minimum". W tomie pierwszym omówiono mechanikę klasyczną. W drugim przedstawiono mechanikę kwantową i opisano jej związki z mechaniką klasyczną. Trzeci tom był poświęcony szczególnej teorii względności i klasycznej teorii pola. W niniejszym, czwartym już tomie, autor rozwija zagadnienia przedstawione w poprzedniej części i omawia ogólną teorię względności.Najnowszy tom serii przystępnych przewodników po fizyce wyjaśnia teorię, która niewątpliwie jest największym osiągnięciem Alberta Einsteina - ogólną teorię względności. Leonard Susskind nauczył nas już mechaniki klasycznej, mechaniki kwantowej i szczególnej teorii względności. W kolejnym tomie, przygotowanym wspólnie z Andr Cabannes'em, uznał, że przyszła pora, by zmierzyć się z ogólną teorią względności Einsteina. Susskind i Cabannes wychodzą od zasady równoważności, a następnie przedstawiają niezbędne szczegóły matematyczne przestrzeni Riemanna i rachunku tensorowego, by wyjaśnić związek między geometrią i grawitacją. Potem zagłębiają się w tajniki czarnych dziur, wyprowadzają równania pola Einsteina i omawiają ich rozwiązanie opisujące fale grawitacyjne. Na każdym kroku tej długiej drogi przedstawiają klarowne wyjaśnienia, które - mówiąc słowami samego Einsteina - są tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze. "Ogólna teoria względności" to przystępne, a jednocześnie rygorystyczne wprowadzenie do jednej z najważniejszych teorii fizyki. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą głębiej poznać strukturę Wszechświata.Leonard Susskind jest profesorem fizyki na Uniwersytecie Stanforda i jednym z twórców teorii strun. Jest autorem wielu książek, między innymi "Szczególnej teorii względności i klasycznej teorii pola" oraz "Mechaniki kwantowej" (napisanych wspólnie z Artem Friedmanem), a także "Teoretycznego minimum. Co musisz wiedzieć, żeby zacząć zajmować się fizyką" (z George'em Hrabovskym).Andr Cabannes obronił pracę doktorską ze statystyki na Uniwersytecie Stanforda. Przez pewien czas wykładał matematykę w MIT, ale ostatecznie zajął się doradztwem biznesowym i przedsiębiorczością. Przetłumaczył poprzednie tomy cyklu "Teoretyczne minimum" na język francuski.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?