Anna Boleyn. Życie i śmierć
-
Autor: Eric Ives
- ISBN: 9788366625372
- EAN: 9788366625372
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: Astra
- Format: 15.0x20.5cm
- Język: polski
- Liczba stron: 544
- Rok wydania: 2021
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
30,65złCena detaliczna: 54,99 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 30,65 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Niniejsza książka o Annie Boleyn to znakomita kulminacja wszystkich badań Erica Ivesa. Autorowi, który badając tę historię, zagląda dosłownie „pod każdy kamyk”, z niezwykłą pieczołowitością udało się ukazać pełnię ludzkiego dramatu, jakim przesiąknięta jest historia Anny Tysiąca Dni. Naświetla przy tym zarówno wewnętrzną dynamikę dworu Tudorów, jak i jego miejsce w największych wydarzeniach związanych z Reformacją i polityką europejską. Niezwykłą zaletą książki jest także ukazanie finezji, z jaką XVI-wieczne arystokratki wpływały na politykę i jak ten wpływ wyglądał w praktyce.
Eric Ives znakomicie połączył historyczną wiedzę akademicką z porywającym stylem pisania, co w czytelniku wywołuje prawdziwą burzę wątpliwości, pytań i sprzeczności związanych ze złożonymi motywami kryjącymi się za zdumiewającym życiorysem Anny. To jeden z najwspanialszych portretów najbardziej kontrowersyjnej królowej małżonki w historii Anglii, w każdym szczególe poparty przytaczaną przez autora dokumentacją, co czyni go inteligentnym, niezależnym i wnikliwym politycznie.
Eeric Ives (1931–2012) – historyk, doktor filozofii, profesor wydziału Historii Anglii Uniwersytetu w Birmingham, wykładowca historii współczesnej, wybitny znawca dynastii Tudorów, autor obszernych prac na temat epoki Tudorów (Anne Boleyn, Henry VIII, Lady Jane Grey: A Tudor Mystery, The Reformation Experience) oraz historii prawa i rozwoju współczesnej edukacji wyższej. Zafascynowany postacią Anny Boleyn, poświęcił jej znaczną część swojej działalności zawodowej. Jego teorie na temat życia i śmierci królowej doprowadziły do żywiołowej polemiki z amerykańską historyk, Rethą Warnicke. W 2001 roku wyróżniony przez Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla historii i Uniwersytetu Birmingham.