Ale urwał!
Techniki błyskawicznego przyswajania wiedzy
audiobook
-
Autor: Andrzej Bubrowiecki
- ISBN: 9788377011812
- EAN: 9788377011812
- Oprawa: oprawa: plastikowa
- Wydawca: Złote myśli
- Format: 13.5x19.0cm
- Język: polski
- Seria: KSIĄŻKI KTÓRE SAME SIĘ CZYTAJĄ
- Liczba stron: 13
- Rok wydania: 2018
- Wysyłamy w ciągu: 48h
-
Brak ocen
-
17,91złCena detaliczna: 25,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,91 zł
x
Drogi uczniu, drogi studencie, drogi nauczycielu i wykładowco, drogi rodzicu, który pragnie, aby jego dziecko potrafiło się z łatwością uczyć. Przed Wami kompendium wiedzy dotyczące skutecznego UCZENIA SIĘ w szkole i na studiach. Zawiera informacje, których w szkołach na próżno szukać, choć każdego dnia powinno się je przypominać. Takie, których zastosowanie spowoduje u kolegów i koleżanek z grupy następującą reakcję:
Ale urwał!*
* Zdanie te zostało wyłapane z filmiku zamieszczonego na YouTube, w którym kierowcy próbujący pokonać oblodzoną górkę zlatują z niej, stukając w pobliskie samochody. Jeden z kierowców obrywa zderzak innego auta, po czym komentator sytuacji wypowiada się w dość charakterystyczny sposób: „Ale urwał!”. W polskim slangu młodzieżowym oznacza to wyrażenie zachwytu.
Nadaliśmy taki tytuł książce Andrzeja Bubrowieckiego nieprzypadkowo. Po zastosowaniu wskazówek zawartych w publikacji zrobisz takie wrażenie na swoich znajomych, że tylko to określenie będzie cisnęło im się na usta!
Jak skutecznie się uczyć? Jak zapamiętać i w odpowiednim momencie przypomnieć sobie informacje z książek i wykładów?
Jak się uczyć?Podobne pytania zadaje sobie każda ucząca się osoba. Niestety w szkole i na uczelni nie znajdzie się na nie skutecznej odpowiedzi. Jedynie garstka nauczycieli i wykładowców zadaje sobie trud, aby poświęcić czas i przekazać swoim uczniom i studentom najefektywniejsze technik uczenia się – czy to z braku wiedzy, dobrej woli, czy "czasu”.
Uczniów traktuje się jak maszynki do przyswajania wiedzy – mają osiągać dobre rezultaty na sprawdzianie lub kolokwium. Trudność, z jaką zapamiętują tony informacji, to ich sprawa i ich problem. Co jednak najgorsze, wiedza przekazywana jest tak, jakby wszyscy uczyli się w ten sam sposób. Taki pogląd jest nie tylko daleki od rzeczywistości, ale, co gorsza, bardzo krzywdzący.