10 zasad mądrego wychowania
-
Autor: Ayllon Jose Ramon
- ISBN: 9788375193121
- EAN: 9788375193121
- Oprawa: oprawa: broszurowa
- Wydawca: Dehon
- Format: 13,5x21,5 cm
- Język: polski
- Liczba stron: 184
- Rok wydania: 2015
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
22,06złCena detaliczna: 32,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,06 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Wychowanie zawsze było tematem trudnym, a dziś jest nim chyba bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wobec wszechobecnego relatywizmu moralnego rodzice i nauczyciele skarżą się na małą skuteczność swoich dydaktycznych wysiłków. Równie zagubione i zmęczone powszechnym obecnie brakiem jakichkolwiek reguł są same dzieci i młodzież. José Ramón Ayllón proponuje nam 10 zasad, które próbują nieco ułatwić trudne zadanie wychowania, opierając je na solidnych podstawach a nie chaotycznych modach. Nie są to porady teoretyka, który pamięta szkołę jedynie z własnego dzieciństwa. Autor przez 15 lat pracował jako nauczyciel w szkole średniej, co pozwoliło mu zebrać bogaty materiał do przemyśleń.
Sam autor tak mówi o książce:
Strony te odpowiadają na pytanie o kluczowym znaczeniu: Co to znaczy wychowywać? U ich źródeł leżą wykłady, z którymi jeżdżę po Hiszpanii i Ameryce. Być może jakaś zaniepokojona matka lub bezsilny nauczyciel podsunie ją swojemu dziecku lub uczniowi, opatrując ją tym prostym komentarzem: „Uważam, że na tym polega wychowanie i właśnie to bym chciał zrobić dla ciebie.”
Starałem się napisać książkę prostą i bezpośrednią, która będzie praktyczną pomocą dla rodziców i nauczycieli. Poradnik dla osób, które nie mają wiele czasu.
W Hiszpani książka ma już 8 wydań.
José Ramón Ayllón (ur. 1955 w Cantabrii) – pisarz hiszpański. Mieszka w Burgos. Ukończył studia humanistyczne na uniwersytetach w Valladolid i Oviedo. Do 1996 roku pracował jako nauczyciel w szkole średniej. Potem poświęcił się działalności pisarskiej i publicystycznej. Obecnie prowadzi wykłady z antropologii na Uniwersytecie w Navarra. Popularność zapewniły mu cztery skierowane do szerokiej publiczności powieści: Palabras en la arena, Vigo es Vivaldi, Diario de Paula, Otono azul. Jest również autorem licznych artykułów i esejów o tematyce etycznej i filozoficznej. Jego praca pt. Desfile de modelos (Przegląd wzorców) została wyróżniona nagrodą Anagrama w kategorii eseju, a La buena vida (Dobre życie) nagrodą Martínez Roca.