Książki o zwierzętach i roślinach w domu - pielęgnacja roślin i zwierząt, rośliny ogrodowe, rośliny domowe, zwierzęta domowe, poradniki. Żywienie i dietetyka psów, kotów, pierwsza pomoc dla psów, opowieści w których czworonożni bohaterowie znajdują upragniony dom, tęsknią, zakochują się Piękne kolorowe atlasy, albymy, przewodniki zawierające opisy i ilustracje roślin uporządkowane alfabetycznie według nazw gatunkowych, opisane są najważniejsze cechy roślin. Dzięki naszej bogatej ofercie książek szybko dokonacie Państwo wyboru roślin najbardziej pasujących do waszego ogrodu.
Praktyczny poradnik będący kontynuacją serii MemoVet.Lekarze weterynarii, asystenci i studenci znajdą w niej kompletne wskazówki dotyczące dozowania leków. Oryginał publikacji w języku niemieckim jest wykorzystywany w praktyce przez wielu lekarzy w Polsce. Postanowiliśmy udostępnić ją szerszemu gronu potencjalnych Czytelników, wydając wersję polskojęzyczną. Książka jest zatem odpowiedzią na Państwa sugestie dotyczące doboru wydawanych tytułów.
Edmund Jankowski urodził się 7 sierpnia 1849 roku w Warszawie. Jego rodzina spokrewniona była z węgierskim rodem Adalsbergów. Edmund Jankowski już od najmłodszych lat interesował się ogrodnictwem, dlatego mimo sprzeciwu ojca (który chciał by syn ukończył weterynarię) podjął staż w Ogrodzie Pomologicznym w Warszawie. Dzięki stypendium Aleksandry Potockiej, właścicielki Wilanowa ukończył paryską Szkołę Hodowli Drzew. Po powrocie do kraju ponownie podjął pracę w Ogrodzie Pomologicznym. Jego przekonanie o konieczności szerzenia nauki w dziedzinie ogrodnictwa sprawiło, że ogród stał się znaną placówką badawczą oraz hodowlaną. Edmund Jankowski od 1921 roku był wykładowcą w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Warszawie, był także współtwórcą pisma ogrodniczego „Polski Ogrodnik”. W 1930 roku otrzymał tytuł doktora ogrodnictwa honoris causa SGGW Zmarł 19 sierpnia 1938 roku w Warszawie.
W książce poruszone zostają między innymi tematy:
Jak otrzymać płonki?
Szczepienie i oczkowanie
Wyznaczaie miejsc pod drzewa
Zaprawianie dołów. Sadzenie
Zbieranie i przechowywanie owoców
Uprawa ziemi między drzewami
Letnie i jesienne roboty w sadzie
Żyty Płot
Roboty w sadzie na wiosnę
Dosadzanie sadów
Leczenie głównych chorób
W książce znajdują się również 22 drzeworyty oraz plan sadów.
Wzbogacone o nowe fotografie drugie wydanie albumu poświęconego Ogrodowi Japońskiemu we Wrocławiu. Został założony w 1913 roku jak część Wystawy Sztuki Ogrodowej w ramach Wystawy Stulecia. Autorem projektu był hrabia Fritz von Hochberg z Iłowej koło Żagania. Jego koncepcję realizował miejski inspektor ogrodowy Dannenberg, korzystając z pomocy japońskiego ogrodnika z Tokio Mankichi Arai, współpracownika firmy Alfred Unger z Heidelbergu, oraz ogrodnika Hochberga – inspektora ogrodowego Anlaufa z Iłowej. Po wystawie zlikwidowano założenie i do czasów powojennych zachował się tylko jego ogólny zarys: ścieżki, staw z odbudowanym w 1933 roku pawilonem ogrodowym oraz pagórkowaty krajobraz w południowej części ogrodu z ciekami wodnymi i roślinnością. Pierwszą próbę rewaloryzacji ogrodu przeprowadzono w latach 1968–1970. W 1994 roku rozpoczęto przygotowania do rekonstrukcji ogrodu. We Wrześniu przybyli z Tokio trzej japońscy eksperci w sztuce zakładania ogrodów. Wybrano jedną z trzech koncepcji polsko-japońskiego zespołu architektów, najbardziej nawiązującą do historycznego założenia. Uroczyste otwarcie Ogrodu Japońskiego po rekonstrukcji odbyło się 15 maja 1997 roku. Ogród otrzymał nazwę HAKU KOEN, po polsku BIAŁO-CZERWONY, jak kolory w narodowych flagach Polski i Japonii.
Diagnozy postawionej przez doświadczonego lekarza weterynarii na podstawie oceny wizualnej oraz analizy wyników badań laboratoryjnych nie mogą zastąpić żadne, nawet najbardziej zaawansowane, technologie. Dzięki prawidłowemu rozpoznaniu objawów zewnętrznych można rozpocząć odpowiednią terapię już w początkowym stadium choroby, a tym samym uniknąć poważnych komplikacji.Przejrzysty układ książki - wg objawów a nie chorób, pozwala w łatwy sposób odnaleźć potrzebne informacje. Szybka i pewna diagnoza w oparciu o dokładny opis objawów pomoże szybciej podjąć decyzję i wybrać odpowiedni rodzaj terapii. W książce znajdują się również: obszerny rozdział dotyczący możliwych/zalecanych w danym przypadku badań laboratoryjnych oraz tabele norm laboratoryjnych, ułatwiające interpretację przeprowadzonych testów.
Czterdzieści dwa niesamowite ogrody z całego świata w nowym tomie serii zapoczątkowanej książką „D.O.M.E.K.”.
Latający, podwodny, kieszonkowy, kosmiczny, kamienny, trujący, składany, pionowy… Jaki jeszcze może być ogród? Dowiecie się tego z tej książki.
O.G.R.Ó.D. to fascynujący książkowy spacer po 42 najciekawszych, najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych ogrodach z całego świata. Zobaczcie muzeum drzew i fabrykę pnączy, zieloną plażę i pole światła, kwietny tunel i kaktusowe łoże – i przekonajcie się, że wyobraźnia architektów krajobrazu nie zna granic.
Zabytkowy Park Skaryszewski jest jednym z największych parków Warszawy. Monografia prezentuje wyniki badań wykonanych w ramach projektu „Przyroda Parku Skaryszewskiego”. Jest to pierwsza w kraju tak kompleksowa inwentaryzacja śródmiejskiego parku. Posłużyła ona do dokumentacji aktualnego stanu przyrody i użytkowania parku oraz sformułowania wskazań proekologicznych rozwiązań dla dalszego utrzymania parku i jego planowanej rewaloryzacji.
Kompleksowy, bogato ilustrowany poradnik, dzięki któremu można stworzyć ogród marzeń, w którym znajdzie się miejsce na wielobarwne kwiatowe rabaty, ozdobne drzewa i krzewy, iglaki, a także drzewa i krzewy owocowe, warzywne grządki, zielniki, skalniaki czy oczka wodne. Oprócz licznych porad dotyczących zakładania ogrodów, planowania ich przestrzeni i małej architektury ogrodowej książka zawiera katalog najpopularniejszych roślin ogrodowych wraz ze szczegółowymi opisami ich uprawy i pielęgnacji. Cennym uzupełnieniem są porady dotyczące walki ze szkodnikami i chorobami roślin oraz całoroczny harmonogram prac ogrodniczych.
Świdośliwa olcholistna (Amelanchier alnifolia) to najnowsza publikacja poświęcona kompleksowej uprawie nowego gatunku krzewów owocowych w Polsce. W książce autorzy analizują sytuację na światowym rynku świdośliwy olcholistnej z przedstawieniem perspektyw dotyczących uprawy tego gatunku w Polsce i za granicą.Zawiera charakterystykę odmian, zalecenia dotyczące agrotechniki, nawożenia, ochrony przed chorobami, szkodnikami i chwastami, jak również zbioru i zbytu owoców.
Najobszerniejsze polskie kompendium o zwierzętach, wyborze i wyposażeniu zbiornika oraz pielęgnowaniu roślin w terrarium! Zawiera wyczerpujące opisy najpopularniejszych gatunków zwierząt!
W poradniku ważne i interesujące informacje znajdą zarówno początkujący terraryści, jak i bardziej doświadczeni hodowcy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę. Poradnik w sposób przejrzysty i wyczerpujący prezentuje różne gatunki owadów, pajęczaków, skorupiaków, płazów i gadów, a także podpowiada, jak krok po kroku stworzyć w domu terrarium leśne, tropikalne, pustynne lub błotne.
Poradnik podpowiada:
- jakie są najpopularniejsze gatunki zwierząt hodowanych w terrarium
- jak wybrać odpowiedni typ i rodzaj terrarium
- jakie zastosować ogrzewanie i oświetlenie, po jakie podłoże i dekoracje sięgnąć
- gdzie zaopatrzyć się w rośliny do terrarium, jak je dobierać i sadzić
- jakie są zasady karmienia zwierząt i jaką karmówkę wybrać
- jak dbać o higienę terrarium
- jakie są przyczyny, objawy i sposoby leczenia chorób i dolegliwości występujących u gadów i płazów
- które zwierzęta są niebezpieczne lub trudne w hodowli i co każdy terrarysta powinien na ten temat wiedzieć
dr Paweł Czapczyk – od wielu lat pasjonat akwarystyki i terrarystyki. Autor książek, artykułów prasowych, a także audycji radiowych i scenariuszy do filmów dokumentalnych. W swoich terrariach uprawiał rzadkie okazy epifitów i storczyków, a hodował m.in. straszyki, chrząszcze, modliszki, ślimaki, pajęczaki, kraby, a także płazy ogoniaste i bezogonowe oraz żółwie i jaszczurki. Był redaktorem naczelnym „Zeszytów Terrarystycznych”. Obecnie jest członkiem Towarzystwa Naukowego Branży Zoologicznej „Animalian”.
Storczyki fascynują bogactwem kształtów i barw. Niektóre gatunki urzekają także niezwykłym zapachem, a przy tym kwitną długo i obficie. Często zwane są klejnotem tropików. Kiedyś rośliny te można było podziwiać jedynie w ciepłych krajach, dziś z powodzeniem hodowane są w naszych domach.W tej bogato ilustrowanej książce zawarto m.in.: opisy różnorodnych gatunków storczyków, praktyczne porady dotyczące zakupu roślin, skutecznej pielęgnacji, efektywnej hodowli, błędów w uprawie i szkodników.
Nic nie jest bardziej miłe dla oka niż dobrze przycięta zielona trawa – napisał Francis Bacon. Książka ta jest opowieścią o trawach; tych najważniejszych – karmicielkach (czyli zbożach) – i najpiękniejszych, romantycznych trawach ozdobnych. Przedstawiono w niej podstawowe informacje dotyczące traw: systematykę oraz charakterystykę i wymagania poszczególnych gatunków. Omówiono znaczenie tych roślin w architekturze krajobrazu i w życiu człowieka. Zaprezentowano sposób zakładania i pielęgnacji trawnika krok po kroku. Niezwykłe zdjęcia przedstawiają zarówno najbardziej popularne, jak i egzotyczne gatunki traw, a także wspaniałe kompozycje florystyczne z suchych roślin.
Książka adresowana jest do miłośników roślin, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tworzeniem ogrodu.
Powojniki to krzewy lub byliny posiadające niezwykle piękne kwiaty, które mogą występować w wielu kolorach, m.in. białym, żółtym, różowym, czerwonym, niebieskim. Są wspaniałą ozdobą ogrodów, balkonów i tarasów. Powojniki pnące się wzdłuż ogrodzenia chronią przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, a wijące się wokół altanki osłaniają przed słońcem.
Książka adresowana jest zarówno do początkujących, jak i doświadczonych miłośników kwiatów. Zawarto w niej m.in.: sylwetki ponad 160 powojników, praktyczne porady i wskazówki ekspertów.
Właściciele kotów będą z pewnością na co dzień posługiwać się tym poradnikiem. Został on napisany przez czołowych specjalistów w dziedzinie weterynarii i behawioryzmu zwierzęcego - Grahama Meadowsa i Elsę Flint. Stworzyli oni książkę wyczerpującą, wygodną w użyciu, pełną fascynujących faktów i istotnych informacji. Prześledzili w niej wzajemne kontakty kotów i ludzi na przestrzeni długich wieków - od najdawniejszych czasów, gdy zwierzęta te czczono jako bóstwa, aż do dzisiaj, gdy w wyniku selektywnej hodowli są one ogromnie zróżnicowane - pod względem wielkości, kształtu, barw, typu sierści i rodzaju usposobienia.
Dzięki tej książce łatwiej wybierzesz odpowiedniego kota, wprowadzisz go do domu i we właściwy sposób zaopiekujesz się nim. W rozdziale o żywieniu można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące optymalnej kociej diety, a także odpowiedź na ważne pytania - czy lepsza jest karma gotowa, czy domowa oraz jak karmić kota w zależności od jego wieku, rasy bądź stanu zdrowia. Zawarte w książce tabele pozwalają szybko się zorientować, jakie są objawy oraz przyczyny poszczególnych chorób dotykających koty, a także jak im przeciwdziałać i jak postępować w nagłych wypadkach. W poradniku znajdziesz również rozdział mówiący o niepożądanych zachowaniach zwierząt i sposobach ich modyfikowania. Autorzy przekonują, że porozumienie z kotami jest możliwe - pomimo ich rzekomej wyjątkowej powściągliwości. Czworonogi te potrafią polubić i docenić towarzystwo człowieka, aczkolwiek - o czym trzeba pamiętać - na własnych warunkach. W książce znajdziesz szczegółowo opisane następujące zagadnienia:
Spojrzenie okiem eksperta na koty i ich świat
Jak dbać o kota w każdym momencie jego życia
Oparte na najnowszych badaniach, praktyczne porady dotyczące trudnych kocich zachowań
Rozpoznawanie chorób i ich leczenie
Podstawowe wiadomości o żywieniu kota
Dobre strony posiadania kota
Przegląd ras
Nie wiecie, kto podgryza klon? Albo dlaczego floksy zwiesiły uszy? W tej książce znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytania. Autor przedstawia 42 gatunki roślin ogrodowych uszeregowane alfabetycznie oraz ich 160 potencjalnych prześladowców. Poszperajcie w odpowiedniej grupie roślin, a poznacie poszukiwanego złoczyńcę. Ta wiedza umożliwi wam podjęcie decyzji, czy potrzebny jest kontratak i po jakie środki biologiczne albo chemiczne należy sięgnąć w takiej sytuacji.
Piękny ogród wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, których elementem jest także zapobieganie i walka ze szkodnikami i chorobami roślin. Broszura, opracowana w ramach popularnej serii Natura, zawiera porady dotyczące m.in. ekologicznych i chemicznych metod eliminacji chorób i szkodników, walki z kretami, ślimakami i pasożytami roślin, a także ich ochrony przed ptakami. Zawiera także informacje o pożytecznych owadach, będących sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami. Część szczegółowa stanowi przegląd najczęściej występujących chorób i szkodników oraz sposobów ich zwalczania.
Broszura, opracowana w ramach cieszącej się popularnością serii Natura, zawiera podstawowe informacje dotyczące urządzania skalniaków. W części wstępnej znalazły się porady dotyczące doboru i roślin i tworzeniu z nich kompozycji w taki sposób, by cieszyły oko przez cały sezon. W części drugiej zaprezentowano najpopularniejsze rośliny na skalniaki. Każdy opis, zawierający informacje o wymaganiach i pielęgnacji roślin wzbogacają efektowne fotografie.
Broszura zawiera opis najpopularniejszych ozdobnych roślin doniczkowych, które mogą stać się ozdobą każdego mieszkania. Są wśród nich rośliny o ozdobnych liściach, kwiatach i owocach, palmy, paprocie, kaktusy i sukulenty. Każdy opis, zawierający porady dotyczące wymagań rośliny, jej pielęgnacji i walki z zagrażającymi jej szkodnikami, wzbogacają efektowne fotografie.
Broszura Rośliny w pojemnikach przeznaczona jest dla wszystkich miłośników uprawy roślin – ozdobnych i doniczkowych, w szczególności zaś dla tych, którzy nie dysponują odpowiednio dużym ogrodem czy działką. Ogrody w pojemnikach zdobywają ostatnio coraz większą popularność i nic w ty dziwnego, okazuje się bowiem, że w donicach i pojemnikach można uprawiać niemal wszystko: kwiaty, zioła, warzywa, krzewy, iglaki, a nawet drzewa. W zależności od rozmiarów można je ustawiać na parapetach, balkonach tarasach czy przy wejściu do domu. Broszura zawiera przegląd najpopularniejszych roślin nadających się do uprawy pojemnikowej oraz liczne porady dotyczące ich pielęgnacji.
Broszura, opracowana w ramach cieszącej się popularnością serii Natura, zawiera podstawowe informacje dotyczące uprawy warzyw w przydomowych ogródkach. W części wstępnej znalazły się porady dotyczące zakładania warzywnika, systemów uprawy, zmianowania i płodozmianu, nawożenia, nawadniania oraz ochrony roślin. Uzupełnieniem jest harmonogram prac w ogródku. Część druga to przegląd popularnych i mniej znanych warzyw. Każdy opis, zawierający informacje o wymaganiach, uprawie, zbiorze oraz przechowywaniu warzyw, uzupełniają fotografie.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?