Zaburzenia miesiączkowania
- ISBN: 9788364153747
- EAN: 9788364153747
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: Medical Tribune
- Format: 12.5x19.0cm
- Język: polski
- Liczba stron: 168
- Rok wydania: 2017
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
57,86złCena detaliczna: 69,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 57,86 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Opracowanie, które Państwu przekazujemy, dotyczy schorzeń ginekologicznych, z którymi lekarz w swojej praktyce klinicznej spotyka się najczęściej. Jest ono adresowane przede wszystkim do ginekologów, endokrynologów i lekarzy pierwszego kontaktu, a jego celem jest uporządkowanie i pogłębienie wiedzy w zakresie diagnozowania i leczenia tak częstych zaburzeń miesiączkowania.
Tematy z zakresu endokrynologii ginekologicznej, które omawiamy, mogą stanowić duże wyzwanie dla lekarzy praktyków, głównie z uwagi na trudności diagnostyczne. Postępowanie diagnostyczne oraz leczenie zaburzeń hormonalnych powinny bazować na zasadach medycyny opartej na dowodach.Stanowisko ekspertów, wyrażane najczęściej w rekomendacjach, było w tym opracowaniu często przywoływane.
Kluczem do skutecznego postępowania w zaburzeniach miesiączkowania jest ustalenie mechanizmu odpowiedzialnego za te procesy. Świadomość, że mogą być one wynikiem chorób zarówno ginekologicznych, jak i ogólnych, oraz dokładnie zebrany wywiad na temat miesiączek i staranne badanie fizykalne są niezwykle pomoce w ustaleniu rozpoznania i wyborze właściwego leczenia.
Opisane w książce schematy postępowania medycznego nie są nowością i z niewielkimi modyfikacjami są skutecznie stosowane od wielu lat. Być może aktualne informacje z zakresu biologii molekularnej i genetyki klinicznej przyczynią się do wypracowania nowych algorytmów postępowania. Mam nadzieję, że do tego czasu publikacja, którą oddajemy do Państwa rąk, będzie pomocna w podejmowaniu codziennych decyzji terapeutycznych.
Wszystkim Autorom pragnę podziękować za współpracę i wysiłek włożony w opracowanie książki, i życzę, aby został on odpowiednio przez Czytelników doceniony.
prof. dr hab. n. med. Jana Skrzypczak
ze Wstępu