Wydarzenia, opisane w kryminale pt. Urlop Huberta Gardy, rozgrywają się w starym i mrocznym dworze w Klonowie. Po nagłej śmierci pana domu jego córka Janka, nękana złymi przeczuciami, szuka pomocy u swojego wuja – wysoko postawionego policjanta. Obawy te okazują się być słuszne. Wkrótce zostaje odnalezione ciało brata jej zmarłego ojca, a nie jest to ostatnia ofiara bezwzględnego przestępcy. Przysłany przez zmartwionego wuja porucznik Hubert Garda wraz ze swym przyjacielem, pisarzem Wydmą, próbuje rozwikłać tę zagadkę. Kto i dlaczego czyha na życie mieszkańców dworu? Czyżby zabójcą był ktoś z domowników? Ale kto? Opiekująca się domem staruszka Aniela? Wdowa Lukrecja, wychowująca urwisa Zbyszka? A może jego korepetytor Runo lub narzeczony Janki Zygmunt? Kluczem do wyjaśnienia tej sprawy może być sama Janka, a głównym zainteresowanym wspomniany Wydma…
Książka stanowi zapis filozofii i pogląd na strukturę rzeczywistości najwybitniejszego polskiego jasnowidza. Stefan Ossowiecki potrafił odczytywać przyszłość, odnajdywać zaginione osoby, czytać listy znajdujące się w zamkniętych kopertach, a także lewitować i przesuwać przedmioty siłą woli. Był przyjacielem Marszałka Piłsudskiego. W książce znaleźć można również protokoły doświadczeń przeprowadzanych z udziałem S. Ossowieckiego przez ówczesnych naukowców (m.in. prof. Charlesa Richet - laureata Nagrody Nobla).
Gawędy o czasach i ludziach to zbiór wspomnień autora, w których opisał on dzieje rodzinnej Kowieńszczyzny i współczesne sobie wydarzenia na przestrzeni stulecia. Skromny tytuł nie oddaje w pełni wartości tej książki obejmującej kilkadziesiąt wspomnień-biogramów różnych osób, które autor miał okazję poznać w swoim długim i bogatym życiu. Dziesiątki sag szlacheckich, setki postaci, tysiące szczegółów, umiejscowionych w konkretnych okresach i sceneriach.
Na ścieżkach Polesia to ponad dwadzieścia pełnych uroku literackich obrazów Polesia, ukazujących zarówno piękno tamtejszej przyrody, jak i oryginalność ludzi tam mieszkających, ich wierzeń i zwyczajów. Sam Autor pisał tak: „Burze wojenne oddzieliły nas od ostępów puszczańskich, przestrzennych łąk i mszarów. Tylko we wspomnieniu widzimy kępy czarnych olch na zapadniach, samotne stogi siana, pełne radości i życia wiatraki. W tęsknicy słyszymy śpiew żniwiarek wracających do wsi po dniu znojnej pracy. Dlatego niech te moje opowiadania będą błyskiem światła na naszym ciemnym horyzoncie. Niech będą żarnicami niosącymi dobre nadzieje”. Warto więc poznać tę krainę tajemniczą i niemalże egzotyczną, zwłaszcza że przewodnikiem po niej jest jej prawdziwy znawca i miłośnik.
Leopold Pobóg-Kielanowski (1907-1988) - wysoki, szczupły szatyn o nieco pociągłej twarzy, regularnych rysach i piwnych oczach. Aktor, deklamator, reżyser, inscenizator, dyrektor, pedagog, tłumacz, pisarz, radiowiec, historyk, humanista, bibliofil, erudyta.
Wielki Zapomniany.
Człowiek, za którego przyczyną utworzono londyńską sekcję Radia Wolna Europa.
Z katastrofy statku ""Carynthia"" u wybrzeży Ameryki Południowej uratowało się jedynie dwoje ludzi. Udaje im się dotrzeć na niegościnny, skalisty brzeg, gdzie zostają odnalezieni przez kilku mężczyzn. Można by pomyśleć: mieli szczęście. Ale czy na pewno szczęście im dopisało? Szybko bowiem okazuje się, że mężczyźni ci wykonują polecenia profesora Warburga - poszukiwanego od kilku lat hitlerowca konstruującego bomby atomowe. Jack i Joan zostają porwani do tytułowej Fabryki Śmierci. Czy uda im się stamtąd wydostać? Czy starczy im sił i odwagi, aby uratować świat przed kolejną wielką wojną i zagładą całych narodów? Tymczasem Warburg wraz ze swoją świtą kolejny raz wymyka się ścigającym go agentom brytyjskim i amerykańskim, a czas płynie na jego korzyść...
Na ścieżkach Polesia to ponad dwadzieścia pełnych uroku literackich obrazów Polesia, ukazujących zarówno piękno tamtejszej przyrody, jak i oryginalność ludzi tam mieszkających, ich wierzeń i zwyczajów. Sam Autor pisał tak: ,,Burze wojenne oddzieliły nas od ostępów puszczańskich, przestrzennych łąk i mszarów. Tylko we wspomnieniu widzimy kępy czarnych olch na zapadniach, samotne stogi siana, pełne radości i życia wiatraki. W tęsknicy słyszymy śpiew żniwiarek wracających do wsi po dniu znojnej pracy. Dlatego niech te moje opowiadania będą błyskiem światła na naszym ciemnym horyzoncie. Niech będą żarnicami niosącymi dobre nadzieje"". Warto więc poznać tę krainę tajemniczą i niemalże egzotyczną, zwłaszcza że przewodnikiem po niej jest jej prawdziwy znawca i miłośnik.
Pierwszym etapem drogi Rengartena podczas jego wyprawy pieszo dookoła świata była podróż z Rygi do Pekinu. Właśnie ten odcinek tego niezwykłego przedsięwzięcia opisuje książka `Pieszo do Chin`. Wrażenia z podróży. Idąc przez Azję, autor podziwia dziką przyrodę, obserwuje życie codzienne mieszkających tam ludów i przeżywa niebezpieczne przygody. Nocuje w przydrożnych jurtach, mijanych akurat miasteczkach albo pod gołym niebem. Droga jest daleka, często biegnie przez tereny niegościnne, a warunki atmosferyczne nie zawsze sprzyjają wędrowcowi. Tymczasem śmiałek pokonuje tę ogromną przestrzeń wyłącznie na własnych nogach.
,,Szkarłatny kwiat kamelii"" to zbiór opowiadań Ferdynanda Ossendowskiego będący - obok prozy Sieroszewskiego - jednym z najwcześniejszych świadectw fascynacji Krajem Kwitnącej Wiśni. Wesołe i smutne, pisane czasami serio, a czasem z przymrużeniem oka historie przedstawiają japońskie obyczaje, historię i mentalność.
Szanghaj początków XX wieku jest prawdziwym tyglem, w którym mieszają się wpływy wielu narodowości i interesów: Brytyjczyków, Amerykanów, Japończyków, Francuzów, Mongołów, Chińczyków - bogaczy i biedoty. Docierają tam tez bolszewicy i ,,biała"" emigracja rosyjska. Sergiusz Wagin, człowiek tajemniczy i z przeszłością, w chwili gdy wydaje sie mu, że rozpoczął spokojniejszy etap życia, angażuje się w niebezpieczne przedsięwzięcie handlu bronią. Tymczasem również jego osobiste sprawy zaczynają się komplikować...
`Przez czerwony step` to powieść historyczno-sensacyjna, której akcja rozpoczyna się na Ukrainie, niedaleko od sowiecko-polskiej granicy. W 1935 roku Stalin zdecydował o likwidacji tak zwanej Radzieckiej Marchlewszczyzny, polskiego rejonu autonomicznego w Ukraińskiej SRR. Mieszkający w niej Polacy, wbrew nadziejom komunistów, nie chcieli kołchozów, nie garnęli się do partii bolszewickiej, nie zrezygnowali ze swej wiary. I dlatego też stali się pierwszym w ZSRR `narodem ukaranym`. Wkrótce potem rozpoczęły się masowe wywózki do Kazachstanu. Bohater książki, młody Polak żyjący w sowieckim państwie, odwiedza rodzinną miejscowość, którą właśnie wtedy otaczają żołnierze NKWD. On, jego rodzice i znajomi dowiadują się, że muszą natychmiast opuścić ziemie, zamieszkałe przez ich przodków od setek lat. Czy nasz bohater będzie wywieziony wraz z innymi? Czy uda mu się przechytrzyć NKWD, sowieckie tajne służby, które oplotły cały kraj siecią swych agentów? Co się stanie z jego rodziną? Książka jest kontynuacją dziejącej się kilka lat wcześniej powieści `Przez czerwoną granicę`.
Autor tropi puste schematy, bezpodstawne uprzedzenia i absurdy życia codziennego. Prowokuje i wciąga do gry Czytelnika, stawiając rzeczy pozornie znane w zupełnie nowym świetle i zadając dość kłopotliwe pytania.
Odwaga kapitana Pluma to debiutancka powieść Curwooda. Jej akcja dzieje się w 1856 roku, a główny bohater – 28 -letni Nataniel Plum – trafia na Wyspę Bobrów, którą zamieszkują mormoni. Ta bogata w przygody wyprawa będzie miała niebagatelny wpływ na życie mieszkańców tejże wyspy, ale i na dalsze losy samego kapitana.
Trzeci - ostatni - tom trylogii, której akcja rozgrywa się w środowisku mińskiego półświatka. Tom ten obejmuje okres od wkroczenia wojsk bolszewickich do Mińska aż do wyzwolenia miasta przez oddziały polskie co nastąpiło 9 sierpnia 1919 roku. Jak Autor pisał we wstępie do książki: `Bohater powieści, Aleksander Baran, to postać autentyczna. Pochodził z Wilna i takie miał nazwisko. Został rzeczywiście rozstrzelany latem 1919 roku w Mińsku na Komarówce. Meliny, złodzieje- są przeważnie autentyczni. Przygody w 50% rzeczywiste. Jest tam sporo fantazji, lecz nie ma nic z próżni. Wszystko powstało z czegoś, co przeżyłem w więzieniach lub na wolności.`
Cuda Polski - Piękno przyrody - Pomniki pracy - Zabytki dziejów.
Cykl monografij, poświęconych krajoznawstwu ziem i miast Rzeczypospolitej.
Wydanie luksusowe - Ilustracje heliograwurowe - Okładki wielobarwne
W 1970 r. ukazało się pierwsze wydanie bibliografii zwartych druków konspiracyjnych Profesora Władysława Chojnackiego. Zawierało ono opisy bibliograficzne 1069 książek i broszur. W obecnym poszerzonym wydaniu jest ich 1719, tzn. że Profesorowi udało się w latach 1970–1991 (do roku Jego śmierci) odnaleźć i opisać dalszych 650 nieznanych dotąd wydawnictw konspiracyjnych. Niniejsza książka składa się z drugiego, uzupełnionego o te pozycje wydania oraz opracowanej przez Profesora, lecz nigdy nie opublikowanej, bibliografii druków ulotnych, liczącej 1423 ulotki. Zainteresowani historią II wojny światowej, a szczególnie polskim ruchem oporu pod okupacją niemiecką, otrzymują niezwykle cenne źródło dokumentujące dorobek wydawniczy polskiego podziemia.
Praca ta jest rezultatem wieloletnich badań i poszukiwań Profesora Chojnackiego tak w zbiorach prywatnych, jak i w publicznych w kraju i zagranicą oraz w niedostępnych przez lata zasobach bibliotek i archiwów podlegających Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.
Ułatwieniem dla czytelnika korzystającego z bibliografii są informacje, w jakich zbiorach dar:! pozycja jest obecnie przechowywana. Większość trudno dostępnych wydawnictw konspiracyjnych została staraniem Władysława Chojnackiego i Biblioteki Narodowej zmikrofilmowana i jest obecnie udostępniana w zbiorach mikrofilmów tejże narodowej książnicy.
Bibliografia została poprzedzona przedrukiem wstępu do pierwszego wydania, wstępem do drugiego wydania i wykazami skrótów. Na końcu książki czytelnik znajdzie wykorzystaną literaturę przedmiotu, pięć różnych indeksów i obszerną 40 stronicową część ilustracyjną, w której pokazany jest — również w kolorze — wybór produkcji wydawniczej podziemia. Bibliografię przygotowali do druku dr Wojciech Chojnacki i dr Jerzy Kandziora.
Autorzy podjęli temat ważny zarówno z punktu widzenia historii nauki i kultury jak i z punktu widzenia polityki współczesnej (kontrowersje polsko-niemieckie wokół tzw. przemieszczonych dóbr kultury). Jest ciekawy dlatego, że wykorzystuje - w stopniu bez porównania większym niż dotychczasowe publikacje - niemieckie źródła urzędowe, przechowywane dziś w archiwach mm. w Poczdamie i Koblencji. Do tej pory znaliśmy losy bibliotek i książek głównie ze wspomnień i relacji polskich, siłą rzeczy ograniczonych do wąskiego horyzontu indywidualnych obserwatorów i świadków wydarzeń. W tym tekście po raz pierwszy odnajdujemy te źródła bodaj we właściwym kontekście: jako komentarz, kontrast i egzemplifi-kacja urzędowych akt sprawy. Zestawienie obu tych korpusów dokumentów umożliwia odtworzenie obrazu szerszego, przede wszystkim bardziej pogłębionego, w końcu - wiarygodnego.
Z recenzji prof. Włodzimierza Borodzieja
Książka oddaje atmosferę lat poprzedzających upadek komunizmu w Polsce i w sposób sfabularyzowany wyjaśnia genezę tego kryzysu. Większość postaci przedstawionych w `Mafii` jest fikcyjna, chociaż niektóre z opisanych faktów zdarzyły się naprawdę, a pewni bohaterowie do złudzenia przypominają postacie z tamtego systemu.
Podręcznik do nowoczesnych kampanii, w których kluczowe znaczenie mają badania, strategia i komunikacja, a nie tylko to, co widoczne dla wyborców: ulotki, plakaty czy telewizyjne reklamówki. Autorzy omawiają zasady tworzenia profesjonalnej kampanii wyborczej z wykorzystaniem licznych polskich i zagranicznych przykładów, co przybliża tematykę doświadczeniom każdego czytelnika.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?