Samodzielny wyrób masła, serów oraz jogurtów jest możliwy i nie wymaga ? wbrew pozorom ? dużych nakładów finansowych. Wystarczą dobre chęci, świeże mleko i książka Masło, sery, jogurty. Domowy wyrób.
Publikacja krok po kroku poprowadzi niezaprawionych adeptów sztuki mleczarskiej przez tajniki wyrobu białych przysmaków. Niespotykane dotąd przepisy na masło koperkowe czy miętowe, pomysły na potrawy wykorzystujące zrobiony własnoręcznie twarożek, a także dania z wyśmienitym jogurtem z pewnością zaskoczą niejedno podniebienie. Książka zawiera wiele przepisów na smaczne i oryginalne dania, dzięki którym będzie można pochwalić się nową umiejętnością i skosztować pełni smaku mlecznych specjałów.
Czy możliwe jest ugotowanie obiadu dla trzech osób za niecałe 10 zł? Okazuje się, że tak. I wbrew temu, co można by pozornie sądzić, nie muszą to być posiłki monotonne i pozbawione wartości odżywczych.
Zaprezentowane w książce zestawy dań zawierają przepisy na bogate w składniki odżywcze zupy, drugie dania składające się z mięs drobiowych, podrobów i innych, oraz propozycje deserów czy smacznych surówek. Przepisy w każdym zestawie dobrane zostały z myślą o zaserwowaniu dania trzem osobom. Nawet największy reżim finansowy nie musi ograniczać różnorodności naszego menu.
Kresy Wschodnie zamieszkiwali przybysze z krajów wschodnich. Znalazło to odzwierciedlenie w kuchni tych regionów, która łączy inspiracje ukraińskie, litewskie, rosyjskie czy białoruskie. Mocnym śladem odcisnęły się także specjały kuchni staropolskiej. Kuchnia kresowa to przede wszystkim zbiór receptur na potrawy mączne oraz różne dania z ziemniaków, jak placki ziemniaczane czy cepeliny. Czytelnik znajdzie tu również przepisy na bliny, chłodniki i inne specjały tych regionów.Kuchnię kresową traktujemy jako swego rodzaju miłość utraconą, a ta najgłębiej zapada w zakamarki naszej duszy. Może nie cechuje jej taka wyrazistość jak innych kuchni narodowych, jednak wystarczy przyjrzeć się bliżej tradycjom kultur, które ją tworzą, by zobaczyć niesłychane bogactwo.
Regionalna sztuka kulinarna w Polsce przez lata ulegała wielu wpływom. Nie inaczej rzecz miała się z odchodzącą powoli w zapomnienie, choć niezwykle wartościową, kuchnią kaszubską. Wyraźnie widoczne jest tutaj oddziaływanie Niemców i Szwedów, a także specyficzne uwarunkowania geograficzne.
Na kaszubskich stołach królują ryby ? począwszy od śledzi przez szproty, flądry, łososie skończywszy na dorszach. Obecne są również takie potrawy jak zylce, gęsia okrasa oraz bulwy z kwaśnym mlekiem i szpyrkami. Kuchnia kaszubska to zbiór przepisów na charakterystyczne dla tego regionu potrawy, dzięki którym niezależnie od miejsca zamieszkania każdy będzie mógł mieć w domu kawałek Pomorza.
Dzięki regionalnemu zróżnicowaniu polska kuchnia nabiera niepowtarzalnego charakteru. Tradycyjne potrawy z różnych zakątków kraju przeplatają się i uzupełniają. Dotyczy to również kuchni mazurskiej, która łączy w sobie kulinarne tradycje Litwy, Niemiec, Rosji i Polski.
Co podaje się na stoły Mazurów? Czym ich kuchnia różni się od kulinariów serwowanych w innych częściach kraju? Czy mazurek pochodzi z Mazur? Odpowiedzi na te i inne pytania zostały zawarte w prezentowanej książce. Kuchnia mazurska to zbiór najpopularniejszych receptur z tego regionu, wśród których nie może zabraknąć przepisów na zupy rybne, dania z dziczyzny oraz przetwory z warzyw i owoców.
Na liście tradycyjnych produktów mazurskich znajdziemy także mleko zsiadłe, ser salami mazurski i sękacz mazurski. Warto skosztować smaków z północy.
W polskiej tradycji kulinarnej zupa ma swoje stałe miejsce. Ożywione kontakty z innymi krajami sprawiły, że przez wieki jej skład znacznie się ubogacał. W XVII wieku Polacy znali ponad dwieście przepisów na te pyszne dania. Zupy mogą być przede wszystkim wspaniałym źródłem składników mineralnych i witamin, których dostarczają produkty wykorzystywane do ich przyrządzania. Te najczęściej używane to warzywa, owoce, mięsa i kości - źródła niezbędnych składników odżywczych. Prezentowana książka to kompendium wiedzy o zupach - rodzaje, sposoby przygotowywania, doprawiania, a także podawania. Zebrane 150 przepisów urozmaici obiad każdego dnia.
Pakiet składa się z 4 książek:
"Chleb domowy wypiek":
Zgromadzone w książce wiadomości pomogą zaznajomić się z zasadami i recepturami wypieku różnych rodzajów pieczywa. A dla cierpliwych i pilnych Czytelników najlepszą nagrodą będzie cudowny zapach świeżego chleba.
"Gotowanie na parze":
Gotowanie na parze nie jest chwilowa modą, lecz wypróbowaną i różnorodną metodą przyrządzania posiłków. Umożliwia łatwe przygotowanie zdrowszych dań, które są kolorowe, pełne smaku i świeżości.
Gotowanie przez parowanie, odpowiednie dla większości potraw, ma zdecydowaną przewagę nad innymi technikami kulinarnymi. Posiłki przygotowane na parze są zdecydowanie bardziej pożywne, mają więcej witamin i minerałów. Poza tym przyrządzanie potraw na parze nie wymaga użycia dodatkowego tłuszczu, przez co są one zdrowsze i lżejsze.
Mirek Drewniak
"Wędliny domowy wyrób":
Trudno ustalić, kiedy człowiek zaczął przetwarzać mięso. Znacznie łatwiej znaleźć przyczynę tej czynności – wraz z rozpoczęciem hodowli trzeba było w jakiś sposób zakonserwować mięso.
Naszpikowane konserwantami, pozbawione większej wartości odżywczej i smaku, masowo produkowane wędliny coraz częściej przestają wzbudzać zainteresowanie. Z chęcią natomiast podejmujemy się domowej produkcji przetworów mięsnych. Trudno bowiem o większą satysfakcję, niż pojawiające się na stole aromatyczne i – przede wszystkim – zdrowe szynki, kiełbasy oraz konserwy. Zgromadzone w książce informacje zaznajomią Czytelnika z zasadami odpowiedniego doboru surowca i różnorodnymi sposobami wędzenia. Nagrodą za cierpliwość i włożony trud z pewnością będzie niezwykły zapach i smak wędlin własnego wyrobu.
"Kuchnia polska. Zimowe gotowanie":
Każda z pór roku determinuje styl naszego odżywiania. Wiosną staramy się oczyścić organizm, latem chcemy jeść lekko, jesienią spowalniamy nieco rytm, by zgromadzić odpowiednią porcję energii na zimę. Już starożytni poszukiwali recept, jak najlepiej przygotować się do tej grożącej chłodem i przeziębieniami pory. My także, dzięki odpowiednio przyrządzonym posiłkom, możemy sprawić, by był to czas pełen zdrowia i smaku.
Książka prezentuje przepisy na dania rozgrzewające i wzmacniające organizm. Ważną rolę w zimowym jadłospisie zajmują zupy – stąd kilka pomysłów na to, jak je przyrządzić, by zachować wszystkie elementy odżywcze składników. Monotonię zimową warto urozmaicać dodatkami – zamieszczone w książce przepisy na sosy sprawią, że dania mięsne, rybne i warzywne zyskają nową oprawę i smak. Warto zadbać także o dzienne racje witamin, które z pewnością uzupełnią sałatki z warzyw dostępnych nawet zimą.
Na chłodne wieczory zaś najlepsze są napoje rozgrzewające... kubek herbaty cynamonowej z pewnością uprzyjemni ten czas.
Robienie zdjęć jest prawdziwą sztuką. Aby uwiecznić ulotne obrazy na kliszy lub nośniku cyfrowym, nie wystarczy naciśnięcie przycisku. Niepowtarzalny nastrój chwili można zachować, jeśli posiada się odpowiednią wiedzę i umiejętności. Korzyści płynące z ich zdobycia są nie do przecenienia.Fotografia. Poradnik dla każdego to zbiór informacji dotyczących robienia zdjęć. Podpowie Czytelnikowi, jak wybrać odpowiedni sprzęt fotograficzny, poinstruuje, jak kadrować obrazy i operować światłem, doradzi, w jaki sposób fotografować ludzi, a jak krajobrazy. Dzięki niemu każde wykonane zdjęcie będzie wyjątkowe.
Na naszych stołach królują aromatyczne dania mięsne, wybornie przyrządzone ryby, smakowite wariacje specjałów mącznych oraz kuszące desery, ciasta i ciasteczka. Ich naturalnym dopełnieniem są trunki i napoje, które zależnie od potrzeby rozgrzeją w mroźne popołudnie lub ochłodzą w czasie upału. Różnorodność smaków w rodzimym menu zawdzięczamy wpływom tradycji kulinarnych innych krajów, dzięki którym dziś z apetytem zajadamy się potrawami z kapusty i smakujemy w ostrych sosach.
Kuchnia polska to skarbnica przepisów na dania, których rozmaite smaki są w stanie zaspokoić zarówno tradycjonalistów, jak i osoby lubiące poeksperymentować w kuchni. Zebrane przepisy na przystawki, zupy i dania główne sprawią, że problem z obmyśleniem menu, zarówno na wykwintne przyjęcie, jak i codzienny posiłek, przejdzie do przeszłości. Tradycyjne receptury wzbogacone o przepisy kuchni regionalnych pomogą każdemu odkryć w sobie duszę kuchmistrza.
W obrębie ras psy różnią się: wielkością, rodzajem sierści czy sylwetką, ale na charakter każdego z nich wpływa nie pochodzenie, lecz wychowanie. Właśnie ze względu na obycie pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka.
Psy rasowe. Encyklopedia prezentuje osiemdziesiąt wybranych ras psów. Opisy zawierają ważne informacje o pochodzeniu każdej z nich, jej przeznaczeniu i usposobieniu oraz niezbędnych zabiegach pielęgnacyjnych. Starannie dobrane zdjęcia przedstawiają poszczególne psy w charakterystycznych dla nich pozach. Jest to podręczny przewodnik niezbędny dla każdego, kto zamierza nabyć rasowego przyjaciela.
Każdego dnia inne danie
Monotonia w kuchni jest niemal grzechem. Podawanie rosołu w każdą niedzielę zniechęci nawet zagorzałych wielbicieli tej zupy. Sztuką jest przygotowanie zaskakującego i różnorodnego jadłospisu na każdy dzień, unikając powtarzania potraw, z czym nawet najlepsze gospodynie mają problem. Książka kucharska Obiady na 365 dni powstała, by ułatwić komponowanie jadłospisów i planowanie posiłków w każdym domu. Jest to zbiór pomysłów na wyśmienite zupy, dania główne i desery, a także sałatki i surówki. Wśród przepisów znalazły się propozycje na dania z mięs, ryb, warzyw, owoców i wiele innych.
Obiady na 365 dni to niezastąpiony podręcznik dla każdej pani domu, w którym przepisy zostały ułożone w zestawy na każdy dzień tak, by żaden się nie powtarzał. Dzięki temu będzie można serwować codziennie inne danie, a różnorodny jadłospis z pewnością mile zaskoczy każdego domownika.
Nie sposób stwierdzić, kto i kiedy upiekł pierwszy chleb. Wiadomo, że rzemiosło piekarskie doskonale opanowali starożytni Egipcjanie. Od tej pory chleb jest składnikiem naszych posiłków każdego dnia. Wzrost popularności domowego wypieku chleba jest związany z pojawieniem się specjalnych, łatwo dostępnych urządzeń. Mimo to wielu amatorów świadomie nie korzysta z tego rodzaju ułatwień. Trudno bowiem o większą satysfakcję, kiedy na stole pojawia się cudownie pachnący, własnoręcznie zagnieciony i upieczony bochenek. Zgromadzone w książce wiadomości pomogą zaznajomić się z zasadami i recepturami wypieku różnych rodzajów pieczywa. A dla cierpliwych i pilnych Czytelników najlepszą nagrodą będzie cudowny zapach świeżego chleba.
Specyfika polskiego jadła różnicowała się wraz z napływem obcokrajowców. Swoją obecność najwyraźniej zaznaczyły kuchnie: rosyjska, niemiecka, żydowska, francuska i litewska. Mimo wielu przemian, na polskich stołach zawsze dominowały jednak potrawy mięsne, do których najczęściej dodawano chrzan, suszone jagody jałowca, grzyby oraz przyprawy korzenne.
Kuchnia staropolska to kwaśne zupy i potrawy z kapusty, które zawdzięczamy tradycjom niemieckiej kuchni. Ostre sosy do mięs sprowadzili z kolei Francuzi. Stałym elementem jadłospisu były niegdyś także warzywa ? spożywane na surowo lub przechowywane w spiżarniach w postaci przetworów. Aby wzbogacić smak potraw nie szczędzono na migdałach, rodzynkach, goździkach, cytrynie, imbirze, pieprzu, pistacji czy miodzie. Najbogatsi mogli sobie pozwolić na zakup najdroższych przypraw, czyli szafranu i trufli. Kuchnia staropolska odkurza przepisy na najsmaczniejsze i nieco zapomniane już potrawy, które gościły na stołach naszych przodków.
Miód ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych jest niezwykle cenną substancją. Dlatego właśnie często przy stanach wyczerpania czy choroby w pierwszym rzędzie sięgamy po produkty pszczelego pochodzenia. Dlaczego więc nie spożywać ich profilaktycznie?
Już ojciec medycyny, Hipokrates, poznał się na cudownych właściwościach miodu ? jego składniki pomagają obniżać ciśnienie, usprawniają krążenie krwi, chronią wątrobę. Nie pozostaje zatem nic innego, jak zastanowić się, co zrobić, by produkt ten na stałe wpisał się do naszego codziennego menu. Zaprezentowane przepisy na dania z miodem z pewnością pozwolą na wykorzystanie tej cennej substancji na wiele sposobów i przy różnych okazjach. Napoje, desery, ale także różnorakie mięsa i zupy nabiorą zupełnie nowego smaku, jeśli do ich przygotowania użyjemy miodu
Tradycja miodosytnictwa, czyli produkcji miodów pitnych, na polskich terenach sięga czasów średniowiecza. Ten pszczeli trunek zagościł na stołach jako łatwo dostępny alkohol, a ciągle udoskonalany zdobywał coraz szersze grono amatorów. Kiedyś pospolity trunek narodowy, dziś stał się atrakcją kulinarną. Prezentowana książka zabierze Czytelnika w krótką podróż w czasie i przestrzeni, dzięki której pozna on historię miodu, proces jego powstawania i przetwarzania w wyborny napitek. Zamieszczone receptury miodowe z pewnością nakłonią do samodzielnego przygotowania złocistych mikstur służących zdrowiu i dobremu samopoczuciu.
Album ten jest prawdziwą gratką dla miłośników starej fotografii oraz koneserów kobiecego ciała. Na ponad stu stronach zaprezentowane zostały jedyne w swoim rodzaju zdjęcia nagich kobiet wykonane przed II wojną światową.
Dzięki swojej odwadze i doświadczeniu starzy mistrzowie obiektywu zdołali wydobyć z modelek esencję erotycznego piękna, nie odzierając ich przy tym z godności. Uczynili je w ten sposób nieśmiertelnymi, wiecznie młodymi i uwodzicielskimi – takimi, jakie możemy podziwiać po dziś dzień.
Erotyka. Lata dwudzieste, lata trzydzieste to wyjątkowa podróż w czasy stylu art déco, fotoplastykonów i obrazów stereoskopowych. To również podróż do najbardziej wstydliwych w owych czasach zakątków, na myśl których niejeden policzek zapalił się rumieńcem.
Kuchnia śląska ulegała rozmaitym wpływom. O jej dzisiejszym kształcie w największym stopniu zdecydowały tradycje: polska, niemiecka, czeska i austriacka. Wśród wielu potraw z tego regionu najbardziej charakterystyczne pozostają rolady, kluski i krupnioki. Wiele śląskich specjałów weszło do ogólnopolskiego kanonu.
Na śląskim stole królują: wodzionka ? zupa z chleba z dodatkiem czosnku i smalcu, zupa na zakwaszonej mące, czyli żur, oberiba z kalarepy i parzybroda z kapusty. Poza nimi ważne miejsce zajmują krupnioki i żymloki z kaszy lub bułki tartej wymieszanej z wieprzową krwią, ajerkuchy, czyli regionalna wersja racuchów, oraz placki ziemniaczane przygotowywane na wiele sposobów. Dzięki Kuchni śląskiej Czytelnik pozna przepisy na te i inne wyborne specjały, a także pozna znaczenie tajemniczo brzmiących nazw, takich jak: nudelzupa, siemieniotka czy kyksy ze szpyrek.
Podstawą góralskiego jadłospisu były niegdyś potrawy przyrządzane z tego, w co obrodziło gospodarstwo. Prawdziwy góral nie potrafił obejść się bez ziemniaków, z których gospodynie wyrabiały kilkanaście rodzajów klusek, bez kiszonej kapusty, będącej głównym składnikiem kwaśnicy, a przede wszystkim bez słynnej bryndzy i oscypka.
Chociaż kuchni z terenów Tatr i Beskidów w żaden sposób nie można nazwać wytworną, nie sposób odmówić jej smaku oraz iście podhalańskiej finezji. Kuchnia góralska w przystępny sposób prezentuje część dorobku tej wspaniałej tradycji kulinarnej, bogatej w grule, bukty, hałuśki, moskole, redykołki i żyntycę. Dzięki publikacji te i inne potrawy Czytelnik będzie mógł poznawać, przyrządzać i degustować w domowym zaciszu, przenosząc się w myślach na postrzępione górskie granie, gdzie tradycja spleciona z dobrym smakiem cieszy podniebienia najstarszych górali i ceprów.
Pasztet to potrawa przyrządzona ze zmielonego mięsa, podrobów, boczku, słoniny, warzyw, grzybów, ryb, sera, a nawet owoców. Podaje się ją na ciepło lub zimno, jako apetyczną przystawkę lub pożywne danie obiadowe. Wspaniale smakuje z sosami i żurawiną, kaparami, marynowanymi grzybami, piklami, gruszkami, brzoskwiniami i śliwkami w occie.
Podstawowymi składnikami pasztetów mięsnych są oczywiście różne gatunki mięs: cielęcina, wołowina, wieprzowina, drób, dziczyzna, a nawet strusina. Pasztety wegetariańskie można przyrządzać z warzyw, grzybów lub różnych gatunków sera. Do pasztetów na zimno serwuje się zimne sosy, sałatki, pikle, owoce i grzyby w occie oraz świeże pieczywo. Pasztety to zbiór najlepszych przepisów na wyśmienite pasztety mięsne i wegetariańskie, które staną się doskonałym uzupełnieniem codziennego menu, jak i wykwintnego przyjęcia.
Kluski, pierogi czy knedle przez dziesięciolecia miały opinię potraw niezdrowych i bardzo tuczących. Dziś ten pogląd jest kwestionowany i coraz częściej zwraca się uwagę na ich zalety. Potrawy bazujące na produktach mącznych dają długotrwałe uczucie sytości i nie tuczą, jeśli nie zjada się ich w nadmiernej ilości.
Serwowane z produktami mącznymi dodatki są źródłem niepotrzebnych kalorii. Ciężkie sosy i tłuste sery dodawane do makaronów czy klusek można jednak zastąpić warzywami i lekkimi sosami z oliwą lub jogurtem, tym samym nie tylko eliminując zbędny tłuszcz, ale podnosząc również walory smakowe potrawy. Warto wiedzieć, że kluski, makarony, knedle i pierogi dostarczają organizmowi potrzebne białko, błonnik, sole mineralne i witaminy. Kluski, knedle, pierogi to propozycja dla tych, którzy chcą poznać nowe przepisy na mączne potrawy i cieszyć się ich smakiem bez wyrzutów sumienia oraz lęku o swoją figurę.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?