Wspaniałe zdjęcia prezentujące wyjątkowy w swej egzotyce skrawek Polski. Krajobraz i dzika przyroda, Połoniny i Zalew Soliński, urok drewnianych cerkwi i kościołów.
Muzea Warszawy to kompendium wiedzy dla osób zainteresowanych zbiorami warszawskich muzeów. Bogato ilustrowany przewodnik zawiera opis 84 muzeów mających swoja siedzibę w stolicy Polski. Książka ma przejrzystą kompozycję - alfabetyczny układ oraz opis muzeum według schematu: historia, zbiory, ekspozycje i działalność dodatkowa. Wartości praktycznej dodają książce dane teleadresowe muzeów, mapy z zaznaczonymi siedzibami muzeów oraz indeks według kategorii zbiorów.
Warszawa w starej fotografii to nowe, zmienione wydanie opublikowanego przed kilkoma laty przez Wydawnictwo BOSZ albumu Warszawa przedwczorajsza. Chcemy, by w odbiorze czytelników ponownie zaistniał świetny tekst zmarłego niedawno wybitnego warszawiaka i varsavianisty – Olgierda Budrewicza. Książka ilustrowana jest archiwalnymi zdjęciami Warszawy, tworzącymi spójny obraz stolicy sprzed lat, ulic, zaułków i placów, kamienic, reprezentacyjnych budowli, które już często nie istnieją, dawnych mieszkańców… To obraz świata, którego postać już przeminęła.
Album jest wyborem zdjęć ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego, przedstawiających Polskę sprzed II wojny światowej w różnych jej aspektach: miasto i wieś, ważne wydarzenia i codzienna praca, znane postaci i zwykli mieszkańcy, historyczne siedziby władców i nowoczesne fabryki... Dzięki ciekawemu projektowi graficznemu i urokowi starej fotografii mamy okazję zobaczyć świat naszych przodków.
Książka ma charakter poradnikowy. Napisali ją dwaj uznani profesjonaliści: Marcin Szafrański - olimpijczyk, 12-krotny mistrz Polski i komentator sportowy - oraz Maciej Bydliński, mający na swoim koncie udział w mistrzostwach, mistrzostwach świata i Pucharze Świata. Autorzy dzielą się swoim doświadczeniem, kierując cenne wskazówki, uwagi i zalecenia zarówno do stawiających pierwsze kroki na nartach, jak i do zawodników. Kolejne rozdziały poświęcone są doborowi i dopasowaniu sprzętu, rozgrzewce na stoku, pozycji narciarza, poszczególnym fazom skrętu oraz balansowi ciałem. Książkę uzupełnia część poświęcona jeździe sportowej oraz zestawy ćwiczeń przewidzianych dla narciarzy poza sezonem. Do publikacji dołączono płytę DVD z filmem instruktażowym.
Książka Adama Granville?a to pierwsze na polskim rynku tak obszerne opracowanie. Autor kompetentnie i błyskotliwie omawia aspekty bycia dżentelmenem doskonałym, krążąc swobodnie pomiędzy kwestiami mody odzieżowej, heraldyki, funkcjonowania rezydencji, doboru alkoholi, a nawet muzyki i leksykografii.
W bogato ilustrowanym "Gentlemanie" omawiane są zagadnienia znane z poradników savoir vivre?u, podręczników etykiety społecznej i biznesowej czy regulaminów protokołu dyplomatycznego. Tematycznie książka odwołuje się zarówno do zachodnich wzorców kulturowych, jak i do najlepszych polskich tradycji, co w połączeniu z rozmachem edytorskim zapowiada prawdziwe wydarzenie na rynku księgarskim.
Książkę stanowi cykl 40 wnikliwych biografii, w których opisano życie, motywy i pasje największych podróżników, barwnie przedstawiając kontekst ich pionierskich wyczynów.
Napisana przez międzynarodowy zespół wybitnych pisarzy podróżniczych, dziennikarzy i historyków, publikacja ta została uporządkowana tematycznie i rozpoczyna się od podróży oceanicznych sprzed 500 lat, kiedy nastała wielka epoka udokumentowanych odkryć geograficznych. Tematy następnych części to: ?Ziemia?, ?Rzeki?, ?Lód polarny?, ?Pustynie?, ?Życie na ziemi? oraz ?Nowe granice?.
W książce zamieszczono piękne obrazy, zdjęcia, sztychy i mapy, a także liczne cytaty źródłowe.
Na potrzeby polskiego wydania specjalny dodatek o polskich odkrywcach i podróżnikach napisał słynny współczesny eksplorator i reporter, twórca survivalu w Europie ? Jacek Pałkiewicz.
Przewodnik 1000 muzeów w Polsce to kompendium wiedzy o działających w Polsce muzeach wszelkiego rodzaju - od narodowych, okręgowych i regionalnych po prywatne i społeczne. Każde nota o muzeum zawiera dane teleadresowe, informacje o historii, zbiorach, stałych ekspozycjach oraz działalności dodatkowej. Przewodnik bogato ilustrowany, zawiera także indeks nazwisk oraz indeks muzeów według kategorii zbiorów.
Album „Konie” jest pierwszą tak obszerną i kompleksową retrospektywą twórczości Zofii Raczkowskiej, artystki fotografika zaliczanej do światowej czołówki: od jej wieloletniej, najbardziej znanej pasji – koni arabskich – po wyprawy w dzikie obszary skandynawskie, gdzie fotografowała konie norweskie. Te dwa wielkie etapy życia i pracy Zofii Raczkowskiej tworzą zasadniczą ramę konstrukcyjną projektu graficznego albumu, prezentującego nie tylko ukochane zwierzęta autorki, ale też urzekające krajobrazy i bogactwo flory Polski oraz Skandynawii.
Część środkową, która w sposób naturalny – dzięki czarno-białym zdjęciom – rozdziela dwie pozostałe, stanowi zestaw fotografii archiwalnych, związanych z początkami działalności autorki, a zarazem przedstawiających słynne polskie stadniny.
Antologia wierszy Czesława Miłosza inspirowanych miejscami bliskimi poecie opracowana przez wybitnego znawcę twórczości Noblisty, prof. Aleksandra Fiuta. Dzięki utworom, będącym swoistymi zapiskami z podróży i urywkami wspomnień oraz odpowiednio dobranym zdjęciom, współczesnym i archiwalnym, możemy wraz z poetą podróżować od jego rodzinnej Litwy, przez Paryż aż do Kalifornii, by ostatecznie powrócić na ziemię przodków i do królewskiego Krakowa. Obok polskich tekstów zamieszczono również ich angielskie przekłady, wszystkie zaczerpnięte ze zbiorów aprobowanych lub samodzielnie przekładanych przez Miłosza. Uzupełnieniem antologii jest indeks wybranych nazw geograficznych, ułatwiający wędrówkę śladami poety.
Monika Bułaj to niezależna fotograficzka, pisarka i autorka filmów dokumentalnych. Bada duchowe kresy Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Europy Wschodniej: rytuały, pielgrzymki, tańce, kult zmarłych, obrzędy opętania. Mieszka w Trieście.
„Boży ludzie”, jej pierwsza polska książka, to efekt 20 lat podróży tropem mniejszości religijnych i grup etnicznych, m.in. Tatarów, Romów, Łemków, Hucułów, Bojków, mniejszości starocerkiewnej, mołokanów i prygunów, Karaimów i chasydów. Autorka pisze „o ziemiach niczyich, zawieszonych między światłem i ciemnością, o monoteizmie i zabobonach, o Wschodzie i Zachodzie” (Paolo Rumiz).
Książka dla miłośników i kolekcjonerów starej fotografii. Zenon Harasym, znawca tematu i właściciel ogromnego zbioru zdjęć, barwnie opowiada o dziejach dwóch najbardziej popularnych formatów, carte de visite i cabinet portrait, od połowy XIX wieku do końca I wojny światowej. Autor wprowadza czytelnika w tajniki zawodu dawnego fotografa, opisuje atelier i jego wyposażenie, omawia problemy wynikające z poziomu ówczesnej technologii. Ze starego albumu jest zarazem praktycznym przewodnikiem, porządkującym zasady kolekcjonowania, datowania, przechowywania i konserwacji starych fotografii. Tekst, wzbogacony bogatą ikonografią - fotografiami i humorystycznymi grafikami - uzupełniony został ciekawymi dodatkami, indeksem i bibliografią. Nową książkę Zenona Harasyma wyróżniają nie tylko oczywiste walory poznawcze czy dokumentalne. Skłania ona do zadumy nad minionym czasem tych wszystkich, którzy pieczołowicie pielęgnują pamiątki rodzinne i związane z szeroko pojętymi małymi ojczyznami.
Druga część z serii poradników dla młodych matek. Informacje o tym, co trudne, ważne i ciekawe w pierwszym roku życia dziecka. Konsultowana przez wybitnych pediatrów.
Prezentowany album nie jest zwykłą kontynuacją wydanych wcześniej przez Wydawnictwo BOSZ zbiorów ?Akt? i ?Akt 2?. Owszem, z poprzednimi łączy go osoba autora fotografii ? Wacława Wantucha. Nadal też ? jak pisze autorka wstępu Hanna Bakuła ? akty przypominają ?rzeźby klasyczne, czarno-białe układanki pełne tłumionych emocji?, natomiast odróżniają się samą koncepcją artystyczną. Zdjęcia modeli w dużej mierze nawiązują do przywoływanych przez bogatą wyobraźnię czytelnika figur i brył geometrycznych. Tworzą tym samym nową jakość odbioru i poszerzają pole interpretacyjne, wzmacniając jednocześnie doznania estetyczne.
Przewodnik po Mazowszu, pełnego skarbów historii, kultury i przyrody niezwykłego regionu Polski, prowadzi czytelnika do miejsc, których ominąć nie można. Owiane legendami pola historycznych bitew, wiekowe zamki i pałace, zbiory muzealne, cuda natury i cała gama osobliwości w rodzaju lustra Twardowskiego czy jedynego w Polsce obrazu El Greca są magnesem dla każdego turysty. Dla zainteresowanych – szlaki tematyczne (sanktuaria, wielcy ludzie, natura i in.). Przewodnik bogato ilustrowany, zawiera także liczne mapy i informacje praktyczne. Projekt graficzny Tadeusz Nuckowski.
In 2005 the writer and art. Critic Michael Francis Gibson saw Lech Majewski's "Angelus" in a cinema in Paris. Fascinated by the director's painterly vision he gave him a copy of his book "The Mill and the Cross", an analysis of Pieter Bruegel's painting "The Way to Calvary". Majewski, whose creative journey began with painting and poetry, admired the depth of Gibson's insight into Bruegel's picture, and this led quite naturally to the idea of writing a screenplay together.
Zdjęcia znanego artysty fotografika – Mariusza Wideryńskiego, prowadzą czytelnika przez krajobrazy i zabytki Podkarpacia – od Rzeszowa, przez Łańcut, Leżajsk, Przemyśl, Jarosław, Beskid Niski aż po bieszczadzkie połoniny. Wstęp do albumu, jak w całej serii BOSZ Region napisał Olgierd Budrewicz.
Kamienie milowa cywilizacji to książka dla wszystkich, którzy interesują się historią człowieka i świata. Autorzy podjęli się bardzo trudnego zadania ? odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób rozwijała się nasza cywilizacją, co sprawiło, że podążyła w takim, a nie innymi kierunku. W kolejnych rozdziałach starają się wskazać i opisać przełomowe odkrycia, wydarzenia i przemiany ? od pierwszych narzędzi, rytuałów i sztuki epoki jaskiniowej, przez pismo, udomowienie zwierząt, tworzenie podstaw struktur państwa, uprawę roli, rozwój miast ? aż po rewolucję militarną i medyczną, teorię ewolucji czy próby odkrycia tajemnic Wszechświata. Bogata ilustrowana, napisana przystępnym językiem książka, pełna ciekawostek i cennych informacji może być doskonała lekturą zachęcającą do szerszego poznania naszych korzeni i świata, w którym żyjemy. Polska wersja językowa.
Album Wawel to zbiór artystycznych, niekonwencjonalnych w ujęciu fotografii wykonanych na Wzgórzu Wawelskim. Ich autorem jest wybitny fotografik współczesny Piotr Kłosek. Wawel w albumie pokazuje swoje nietypowe oblicze: ciekawe detale, zaskakująca perspektywa, niestereotypowe ujęcia - to cechy tych zdjęć. Taki zbiór fotografii wymagał odpowiedniego projektu graficznego, który przygotował prof. Lech Majewski. Wprowadzeniem do części albumowej książki jest tekst autorstwa wieloletnich pracowników Zamku Królewskiego na Wawelu i jego wybitnych znawców: Kazimierza Kuczmana i Jerzego T. Petrusa. Album zawiera także tekst w języku angielskim.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?