Polecamy całą serię najlepszych książek psychologicznych. Znajdziecie tu najciekawsze i najbardziej popularne poradniki i podręczniki. Setki tytułów, do których chętnie się wraca. Polecamy szczególnie książkę psychiatry Viktora Frankla, która opisuje jego traumatyczne przeżycia z obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej oraz podstawy jego metody leczenia zaburzeń psychicznych. To jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej. Ponadto proponujemy również słynną książkę autorstwa Cialdini Robert B.To znakomita książka z dziedziny psychologii społecznej, prezentująca techniki wywierania wpływ na ludzi.
Bracia Karamazow to ostatnia powieść Fiodora Dostojewskiego, ukończona w 1880 roku. Jest uważana za jedno z najważniejszych dzieł literatury rosyjskiej i światowej. Powieść porusza wiele głębokich tematów filozoficznych, moralnych i egzystencjalnych, postacie w niej są bogato rozwinięte, co pozwala autorowi na głębokie eksplorowanie różnych aspektów ludzkiej natury. Bracia Karamazow stanowią ważne dzieło literatury psychologicznej i filozoficznej.
Jak przeciwdziałać starzeniu się? Dlaczego mieszkańcy niektórych rejonów świata cieszą się dwa razy dłuższym życiem niż inni? Dlaczego optymiści później się starzeją? Próbując znaleźć odpowiedzi, Nicklas Brendborg zabiera nas w ekscytującą podróż dookoła świata: od Morza Grenlandzkiego przez Wyspę Wielkanocną po afrykańskie królestwa golców piaskowych. Na naszej drodze spotkamy komórki zombie, młodniejące meduzy oraz rekina, który widział zatonięcie Titanica. Dowiemy się, dlaczego warto używać nici dentystycznej i oddawać krew, dlaczego warto wypić rano podwójne espresso i dlaczego spotkanie z irytującym kuzynem wbrew pozorom wcale nie skraca naszego życia, tylko je wydłuża. Kimkolwiek jesteś i gdziekolwiek czytasz tę książkę, mam nadzieję, że wrócisz z tej podróży zadowolony. Nicklas Brendborg
Bardzo potrzebna, kojąca i podnosząca na duchu książka obrazkowa dla dzieci, które czują się rozdarte po rozstaniu rodziców. Opowiastka o dziewczynce, której rodzice się rozstali i będzie teraz z nimi mieszkać na przemian. Książka Moje dwa domy: - pomaga oswoić zmiany i je zaakceptować; - wyjaśnia, że silne emocje, które nami targają podczas życiowej rewolucji są normalne i z czasem osłabną, a w końcu przemijają; - podpowiada, jak łagodzić tęsknotę, jak przekuć lęk w odwagę. "Pocieszająca i pełna nadziei książka obrazkowa Phila Earle'a sugeruje pomysłowe sposoby na znalezienie odwagi i pokonanie lęku dziecka związanego z rozstającymi się rodzicami" - napisał o książce Moje dwa domy tygodnik "Sunday Times". Książkę Moje dwa domy z ogromną wrażliwością przetłumaczyli Przemek Staroń i Jędrzej Sołowij. Zasili ona nową serię Książki, które dają siłę wydawnictwa Harperkids przeznaczoną dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Starannie dobrane pozycje stworzą bibliotekę trudnych tematów, ale ujętych w formie książek obrazkowych. Ważne treści przedstawione są w czytelny sposób: prosto, czule, bezpiecznie, opierając się na zrozumiałych sytuacjach i przykładach z dziecięcej codzienności. Każda z pozycji poświęcona jest konkretnym problemom, często długo trwającym, takim jak: choroba, adopcja, rozstanie, starość, wojna, śmierć, rozłąka, przeprowadzka, emigracja, uzależnienia, niepełnosprawność. Książki, które dają siłę pomagają dzieciom oswoić się z tymi problemami, przygotować się na trudne wyzwania i je przetrwać. Wspierają dzieci w pokonywaniu trudności, odpowiadają na konkretne potrzeby, uczą szacunku do siebie, wiary w swe możliwości. W serii ukazały się także: Będzie inaczej. O rozstaniu rodziców
Wspaniała powieść o miłości, wierności, zdradzie, prawie jednostki do szczęścia i cenie, jaką trzeba i wolno za nie zapłacić. Dramat osobisty Anny, która dla namiętnej miłości porzuciła rodzinę, rozwija się równolegle z wątkiem społecznym. Klasyczna konstrukcja, głębia analizy psychologicznej, bogactwo treści ukazują mistrzostwo Lwa Tołstoja pisarza i myśliciela, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli literatury europejskiej XIX wieku.
Wspaniała powieść o miłości, wierności, zdradzie, prawie jednostki do szczęścia i cenie, jaką trzeba i wolno za nie zapłacić. Dramat osobisty Anny, która dla namiętnej miłości porzuciła rodzinę, rozwija się równolegle z wątkiem społecznym. Klasyczna konstrukcja, głębia analizy psychologicznej, bogactwo treści ukazują mistrzostwo Lwa Tołstoja pisarza i myśliciela, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli literatury europejskiej XIX wieku.
Książka to swoista sesja terapeutyczna, w trakcie której człowiek może nauczyć się zmierzyć z Przekleństwem Bycia Miłym. Stanowi niezbędne źródło wiedzy dla wszystkich osób mających problem z mówieniem nie.Autorka zabiera czytelnika w podróż do poznania siebie i własnych potrzeb. Wyjaśnia przyczyny i mechanizmy zjawiska bycia miłym, nie ocenia ludzkich zachowań, lecz daje szczegółowe wskazówki, jak zrozumieć i zmienić męczące nas postępowanie - pokazuje, jak skończyć z zapominaniem o własnych potrzebach, zacząć szanować siebie i nauczyć się być miłą dla samej siebie.Liczne przykłady prawdziwych życiowych historii oraz pełne humoru podejście autorki oraz dystans do samej siebie pozwalają w pełni zobrazować problem i sprawiają, że staje się on bardziej zrozumiały i czytelny.O autorceJacqui Marson jest dyplomowanym i certyfikowanym psychologiem. Pracowała w wielu różnych zakładach lecznictwa w Londynie, między innymi w więzieniu Holloway, w szpitalu św. Tomasza, a obecnie prowadzi praktykę prywatną w Covent Garden. Bardzo często wypowiada się jako ekspert z dziedziny psychologii w BBC, w programach telewizyjnych i radiowych. Publikuje w branżowych czasopismach poświęconych psychologii.
Zwalcz pokusy. Pokonaj wymówki. Raz na zawsze skończ ze stresem!
Znacie ten wewnętrzny głos, który mówi: "Hej, zostaw to. Zajmiemy się tym jutro. Albo pojutrze"? Na pewno wiecie, o co chodzi. Potrafi być przekonujący, zwłaszcza wtedy, gdy zadanie do wykonania jest pracochłonne, a wokół nie brakuje pokus, które tylko czekają, by nas rozproszyć. Jeśli słuchamy go zbyt często, a potem - zestresowani kurczącym się czasem - gnamy na łeb, na szyję, żeby skończyć pracę w terminie, to znak, że dopadła nas prokrastynacja. Prokrastynacja, czyli skłonność do odkładania na potem. Przy czym dobra wiadomość jest taka, że od czasu do czasu ulegamy jej wszyscy. Nieco gorsza: jeśli zdarza się to zbyt często, może nas wpędzić we frustrację, wywołać stres i dyskomfort. A to po pierwsze jest nieprzyjemne, po drugie niezdrowe, wreszcie - może się negatywnie odbić na efektach naszych działań.
Czy jest na to rada? Oczywiście. Autorka tej książki przekonuje, że nawet niejedna. Podaje sposoby radzenia sobie z wymówkami, uczy, jak pozbyć się obaw i zacząć działać. Wszystko jest podparte przykładami, a do tego oprócz wiedzy otrzymujemy zestaw praktycznych ćwiczeń pomagających rozprawić się z prokrastynacją szybko, sprawnie i... bez odkładania na potem.
John Dewey (1859-1952) - amerykański filozof, psycholog i pedagog, zwolennik funkcjonalizmu w psychologii, jeden ze współtwórców (obok W. Jamesa) pragmatyzmu, stworzył jego odmianę zwaną instrumentalizmem. W Jak myślimy Dewey zajmuje się - zgodnie z tytułem - psychologią myślenia. Część pierwszą poświęca kształceniu zdolności myślenia, drugą rozważaniom logicznym, ostatnią, pedagogiczną - kształceniu myślenia. Dewey w swojej pracy łączy dwa kierunki analizy procesów poznawczych: ewolucjonistyczny i logiczny, określa myślenie jako umysłową ewolucję przebiegającą w sferze symbolicznych prób i błędów pomiędzy koncepcjami rywalizującymi o "życie". Jak pisze Cz. Nosal Myślenie jest w takim ujęciu procesem modyfikowania niepewności ocen pod wpływem informacji uzyskiwanych w wyniku analiz logicznych i eksperymentalnych. Według Deweya początkiem myślenia jest pewien stan niepewności, zmieszania lub wątpliwości...Warto tę myśl - przy pomocy Jak myślimy - przemyśleć, by lepiej poznać siebie i innych i otaczający nas świat.
Dziennik uczuć dla młodzieży Wiem, co czuję stanowi przestrzeń dla młodego człowieka, w której może samodzielnie spotkać się ze swoimi emocjami, myślami, przeżyciami, doświadczeniami. Może dostrzec je, spróbować zrozumieć, poddać refleksji, wyciągnąć wnioski. Książka ma formę dziennika, w którym można zanotować, co ważnego wydarzyło się w życiu, a podążając za zamieszczonymi na każdej stronie pytaniami poddać własne przeżycia analizie. Dzięki takim rozważaniom nastolatek rozwija samoświadomość, uczy się rozpoznawać myśli i emocje oraz rozumieć swoje motywacje, zamierzenia, wybory i działania. Uczy się również wyznaczania realnych celów, oceny podejmowanych działań i modyfikacji zachowania. Młody człowiek może spróbować zobaczyć wydarzenia i sytuacje w innym świetle, wprowadzić alternatywne wzorce myślenia i zachowania, chętniej stawiać czoła problemom. Dzięki poszukiwaniu źródeł przyjemniejszych emocji, zrównoważonych, pełnych nadziei myśli, zyskuje poczucie sprawczości i kontroli nad życiem.
Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu - intuicyjnemu i emocjonalnemu? Rozważniej jest na pewno zdać się na myślenie wolne, analityczne. A mimo to trudno uniknąć pułapek myślenia. Przytrafia się to nawet ekonomistom i nie sprzyja trafnym decyzjom... W tej odkrywczej książce Daniel Kahneman, psycholog, który otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii, daje naprawdę istotny wgląd w mechanizmy ludzkiego myślenia.
Przedstawiana monografia stanowi przegląd dominujących sposobów rozumienia dojrzałości osobowościowej we współczesnej psychologii z perspektywy różnych podejść do interpretacji samej w sobie osobowości. Autor monografii wskazuje także na szczególnie istotne kryteria dojrzałości akcentowane we współczesnych analizach psychologicznych. Te kryteria są najczęściej sprowadzane do normatywności rozwojowej, do dobrostanu czy moralnej strony osobowości. Kluczowe jednak w interpretacji dojrzałości osobowościowej staje się autorskie personalistyczne podejście, analizowane wcześniej w innych opracowaniach. Jest to oryginalna, dotychczas niepodejmowana forma interpretacji dojrzałości i jej kryteriów.
Książka dedykowana prof. Włodzimierzowi Oniszczence
Różnice indywidualne w zachowaniu są powszechne. Paradygmat różnic indywidualnych może zatem być wykorzystany do analizy z pozoru odległych od siebie aspektów ludzkiego funkcjonowania. W niniejszym zbiorze, dedykowanym Profesorowi Włodzimierzowi Oniszczence, naszemu Nauczycielowi, współpracownikowi i koledze, Czytelnik znajdzie teksty odnoszące się między innymi do znaczenia cech temperamentu i osobowości, konsekwencji stresu oraz uwarunkowań genetycznych zachowania. Wszystkie te obszary znajdują się w bogatym dossier zainteresowań badawczych Profesora. Mamy nadzieję, że zarówno On, jak i Czytelnicy tego zbioru uznają zawarte w nim teksty za warte uwagi.
Zespół Autorów
Bardzo wysoko oceniam zawartość merytoryczną zbioru i kompetencje jego Autorów. Doceniam jednak także pewną kwestię dodatkową czy bardziej ogólną. W obecnych czasach daje się zauważyć, w moim odczuciu, pewien niezdrowy nacisk na wielkie kwantyfikatory. Zadawane są i poważnie dyskutowane takie pytania, jak: „Jacy są ludzie?”, „Jakie są kobiety, jacy są mężczyźni?”, „Jacy są biali, jacy są Afroamerykanie?” itp., itd. Jest to może mniej widoczne w poważnej nauce, ale w dyskursie społecznym jak najbardziej. Tymczasem na wymienione pytania (i na bardzo wiele podobnych) sensowna odpowiedź może być tylko jedna: różni/różne. Książka, która mocno zwraca uwagę na to, że ludzie są różni, jest bardzo na miejscu i na czasie.
z recenzji prof. dr. hab. Romualda Polczyka
Książka jest zbiorem cennych tekstów, które przedstawiają najnowsze, współczesne koncepcje i badania proponujące odpowiedzi na podstawowe pytania, stawiane w psychologii od początku jej istnienia:
P1) Jakie są podstawowe, względnie stałe cechy, którymi ludzie się różnią, ile ich jest i jaka jest ich struktura, czym różnią się od innych właściwości?
P2) Jakie są źródła różnic indywidualnych (dlaczego ludzie różnią się natężeniem rozmaitych właściwości, w tym cech podstawowych)?
P3) Jakie są potencjalne skutki istnienia różnic indywidualnych dla funkcjonowania w odmiennych sytuacjach życiowych, szczególnie trudnych? (...)
Książka ma walory poznawcze, praktyczne i metodologiczne. Uważam, że publikacja tego zbioru jest ważna i potrzebna dla polskich czytelników (badaczy, nauczycieli akademickich i studentów oraz psychologów praktyków), stanowi bowiem bogate i rzetelne źródło wiedzy.
z recenzji prof. dr hab. Anny Zalewskiej
Czy trudno ci znaleźć kogoś, z kim mogłabyś stworzyć prawdziwą, bliską relację? Masz wrażenie, że wciąż powtarzasz te same błędy i przyciągasz ten sam typ osób? Może byłaś w relacji, w której czułaś się źle, ale nie chciałaś jej zakończyć, bo bałaś się, że już nikogo lepszego nie poznasz? Czy zdarzyło ci się podjąć postanowienie, że kończysz ze związkami, bo i tak każdy partner cię oszuka albo zostawi bez słowa? Jeśli tak, to nie jesteś jedyna."Jak unikać toksycznych facetów" to zbiór poruszających, trudnych historii kobiet, które doświadczyły toksycznych relacji i postanowiły coś z tym zrobić. Zgłosiły się na psychoterapię, żeby zmienić swoje życie. Psychoterapeutka Jagoda Bzowy pokazuje, jak destrukcyjny jest kontakt z toksycznym partnerem, ale także jak wydostać się z takiej relacji, a przede wszystkim - jak takich związków unikać. W książce znajdziesz wskazówki, które pomogą w lepszym rozpoznawaniu różnych typów toksycznych osób, oraz ćwiczenia ułatwiające budowanie zdrowej relacji, której każdy pragnie. Zanurz się w opowieści pacjentów, którzy podjęli odważną terapeutyczną podróż w kierunku uzdrowienia.Jagoda Bzowy - psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna i seksuolog. Należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Od ponad dziesięciu lat prowadzi spotkania indywidualne i partnerskie. Specjalizuje się w terapii problemów interpersonalnych i zaburzeń nastroju. Poza gabinetem dzieli się wiedzą i doświadczeniem w mediach społecznościowych. Pisze artykuły psychologicznie i nagrywa podcast "Jagoda Bzowy psycholog" na temat trudności, jakich ludzie doświadczają na co dzień w relacjach i związkach.
Co się dzieje z człowiekiem, którego życiem wstrząsnęła trauma? Jak zmienia go to doświadczenie? Czy po takim przeżyciu można wrócić do siebie? I co to w ogóle znaczy wrócić do siebie po traumie? Dociekania autora doprowadziły go do zdumiewających wniosków i stały się dla niego źródłem wielkiej nadziei. Jim Rendon porusza temat zmian, które mogą się dokonać w życiu w następstwie różnych dramatycznych zdarzeń. Zaprasza nas do świata wzrostu potraumatycznego, stanowiącego dziś przedmiot badań psychologicznych. Pokazuje, że cierpienie będące skutkiem bolesnych doświadczeń może stać się również siłą napędową procesu samodoskonalenia – siłą niszczycielską, z której niekiedy rodzi się sukces. Dużo się mówi o PTSD, czyli zespole stresu pourazowego, psychologowie również poświęcają temu zjawisku sporo uwagi. Mniej oczywistym zaś, choć wcale nie mniej ważnym skutkiem traumy, jest natomiast rozwój potraumatyczny, który może się pod jej wpływem dokonać. Choć wiele osób dotkniętych traumą do końca życia nosi emocjonalne blizny, w ostatnich dekadach psychologowie wskazują również te okoliczności i warunki, w których człowiek może wyjść z traumy silniejszy i bardziej skupiony, w których może zyskać nową, precyzyjniejszą perspektywę własnej przyszłości. Okazuje się, że pozytywne zmiany w swoim życiu dostrzegają nawet dwie na trzy osoby dotknięte traumą – to zatem zjawisko znaczniej powszechniejsze niż PTSD. Jak zmienić popiół w złoto? Jak to się zatem dzieje, że traumatyczne wydarzenia stają się przyczyną nadzwyczajnych i zupełnie nieoczekiwanych przemian? Autor odwołuje się do wywiadów, które przeprowadził z wiodącymi badaczami i osobami ocalonymi po traumie, i na tej podstawie kreśli kompleksowy obraz tego zjawiska. W przystępny i praktyczny sposób wskazuje konkretne narzędzia wspierające pozytywne reagowanie na zmiany. To ważna lektura dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć, jak trauma może wpływać na człowieka. W szczególności zaś warto ją polecić osobom, które same przeżyły traumę lub które mają kogoś takiego w rodzinie – i szukają sposobu na to, by móc znów pozytywnie patrzeć w przyszłość. Jim Rendon w niezwykle umiejętny sposób połączył inspirujące historie ludzi i dane naukowe, aby pokazać nam, że nawet najgorszy koszmar może zmienić nasze życie na lepsze. – dr Glenn Schiraldi, emerytowany pułkownik rezerwy US Army, autor The Complete Guide to Resilience i założyciel Resilience Training International Lekka i przystępna, a przy tym pełna życzliwości i empatii dawka wiedzy medycznej, będąca kontynuacją dzieła Frankla, Maslowa i ich następców. – „Kirkus Review” Jim Rendon ukończył dziennikarstwo na UC Berkeley. Pracował dla magazynu „Smart Money” oraz dla alternatywnego tygodnika „Metro” z Doliny Krzemowej. Jako freelancer publikował teksty na łamach „The New York Times”, „Mother Jones”, ” „Rolling Stone” oraz „Fortune”. O wzroście potraumatycznym pisał dla „Marie Claire” oraz „The New York Times Magazine”.
"Nazywam się Meredith Maggs i nie wychodzę z domu od 1214 dni".Meredith pozornie ma wszystko:Najlepszą przyjaciółkę Sadie.Ukochanego kota Freda.Niewymagającą pracę zdalną.Mnóstwo czasu na układanie puzzli, czytanie poezji i pieczenieciasteczek.Brakuje jej jednak siły, by wyjść z domu, którego nie opuściła od trzech lat.Nagle w jej chorobliwie uporządkowanym życiu pojawiają się niespodziewani goście. Wolontariusz wspierający samotne osoby, dziewczyna z internetowego forum oraz starsza siostra, z którą od dawna nie miała kontaktu.Czy nowe relacje pomogą Meredith przezwyciężyć własne lęki?Świat puka do jej drzwi.CZY BĘDZIE MIAŁA ODWAGĘ WPUŚCIĆ GO DO ŚRODKA?Lekka tylko z pozoru książka Claire Alexander pokazuje, jak wiele znaczeń i nadziei zawiera krótkie słowo "dom". Może być schronieniem, ale także pułapką. A co, jeżeli mieści w sobie oba te elementy jednocześnie?- Olga Wróbel, KurzojadyClaire Alexander bezbłędnie pisze o tym, jak różne od siebie mogą być trzymające nas w uścisku traumy. Nie jesteś sama, Meredith to wspaniała, empatyczna proza, która otula czytelnika zrozumieniem i wywołuje całą gamę emocji - od przyjemności, przez smutek i strach, aż po nadzieję.- Anna Bartłomiejczyk i Marta Gajewska, Bestselerki
Książka skierowana jest do dzieci i dorosłych. Pomaga zrozumieć świat dziecka dotkniętego autyzmem. To dziesięć krótkich tekstów, które opowiadają o tymskąd biorą się problemy z komunikacją w relacji chłopca i dorosłych. To podróż do dziwnego, fascynującego świata Leona, w którego mózgu wszystko poukładane jest inaczej. Wraz z nim wędrujemy przez zakamarki osobliwej rzeczywistości, w której wszystko się "rozpadło" i nic do siebie "nie pasuje". Towarzyszymy chłopcu w poszukiwaniu słów, których brakuje mu aby opisać swój świat. Ta niezwykła książka zabiera nas w niełatwą podróż i otwiera przed nami nowe horyzonty. Jest głosem tych wszystkich, którzy są cichymi bohaterami każdego dnia. To bardzo ważna książka dla wszystkich rodziców, opiekunów, terapeutów, nauczycieli, psychologów, pedagogów i lekarzy wszelkich specjalizacji opiekujących się dziećmi z orzeczoną niepełnosprawnością. To także podróż do świata dziecka, które inaczej niż my postrzega i odczytuje otaczającą go rzeczywistość. Dzięki temu spotkaniu może łatwiej będzie go nam zrozumieć i z większą empatią nie tylko patrzeć na rodziców, opiekunów dzieci, ale także wejść do tego świata i być w mądry sposób pomocnym.
Zmagasz się z niepokojącymi myślami, które nie pozwalają ci zasnąć i dręczą w ciągu dnia, wywołując smutek, złość i gniew? Jeśli tak, to w tej książce znajdziesz praktyczne rozwiązania, które pomogą ci przerwać cykl natrętnych myśli i emocjonalnego przytłoczenia.Autorzy w przystępny sposób tłumaczą podstawowe założenia terapii poznawczo-behawioralnej i dialektyczno-behawioralnej oraz pokazują, jak wykorzystać je w procesie odzyskiwania wewnętrznej równowagi. Ćwiczenia oparte na metodzie ekspozycji pozwolą skonfrontować się ze swoimi lękami, powstrzymać od impulsywnych reakcji i zmienić niepożądane wzorce zachowania. Poradnik ten, rekomendowany przez specjalistów w dziedzinie psychiatrii i psychoterapii, stanowi cenne źródło wiedzy dla osób poszukujących efektywnych sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami.Niechciane myśli i silne emocje są kluczem do zrozumienia własnego wewnętrznego świata i zarządzania nim. Pozwolą ci odzyskać spokój i kontrolę nad życiem.Niechciane myśli i silne emocje to książka niezwykła z kilku powodów. Po pierwsze, prezentuje metody radzenia sobie z natrętnymi, niechcianymi myślami i wywoływanymi przez nie silnymi, przytłaczającymi emocjami. Metody te mogą znaleźć zastosowanie w terapii wielu różnych zaburzeń psychicznych, począwszy od zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego, przez różne zaburzenia lękowe, zaburzenie stresowe pourazowe (PTSD), po zaburzenie osobowości z pogranicza (borderline). Po drugie, autorzy łączą dwie metody terapii poznawczo-behawioralnej (CBT): ekspozycję z powstrzymaniem reakcji (ERP) i terapię dialektyczno-behawioralną (DBT), w podręcznikowy wręcz sposób pokazując, na czym polega prawdziwa integracja w psychoterapii. Po trzecie, metody zostały przedstawione w niezwykle przystępnej formie zeszytu ćwiczeń, pełnego zadań i analiz przypadków, które stymulują do pracy własnej. Po czwarte, choć książka jest przeznaczona do samodzielnej pracy, będzie też znakomitą pomocą dla psychoterapeutów, którzy mogą ją wykorzystać w profesjonalnej terapii. Przede wszystkim jednak prezentowane tu metody oparte są na dowodach naukowych - ich skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach, co jest warunkiem sine qua non włączenia ich do praktyki psychoterapeutycznej.Prof. dr hab. Przemysław Bąbel, Instytut Psychologii UJ, PTTPBTo inspirująca lektura dla wszystkich poszukujących skutecznych strategii radzenia sobie z niechcianymi, intruzywnymi myślami. Hershfield i Aguirre zaprezentowali odważne i świeże podejście do terapii poznawczo-behawioralnej, które w nieoczywisty sposób integruje najlepsze elementy CBT i DBT, oferując czytelnikom zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne narzędzia do transformacji życia oraz rozwijania elastyczności psychicznej. Rewolucyjność tego podejścia polega na autorskiej selekcji umiejętności z obszaru DBT wykorzystywanych do przekształcania emocji oraz na odważnym połączeniu ich z procedurami ERP. Kreatywnie dobrane ćwiczenia i porady pozwalają czytelnikom na eksplorację własnych myśli, uważną obserwację emocji oraz testowanie różnych strategii radzenia sobie z nimi.Dr Anna Englert-Bator, psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka CBT, terapeutka DBT, wiceprzewodnicząca Zarządu PTDBT, wykładowca w Instytucie Psychologii UR.Jon Hershfield, MFT, dyrektor Center for OCD and Anxiety przy szpitalu psychiatrycznym Sheppard Pratt w Towson, w stanie Maryland. Specjalizuje się w stosowaniu uważności (mindfulness) oraz terapii CBT w leczeniu zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego (OCD) oraz zaburzeń pokrewnych.Blaise Aguirre, MD, adiunkt psychiatrii w Harvard Medical School, założyciel i dyrektor do spraw medycznych programu 3East (kontinuum DBT) przy szpitalu psychiatrycznym McLean w Belmont, w Massachusetts. Wykładowca i szkoleniowiec DBT.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?