Polecamy całą serię najlepszych książek psychologicznych. Znajdziecie tu najciekawsze i najbardziej popularne poradniki i podręczniki. Setki tytułów, do których chętnie się wraca. Polecamy szczególnie książkę psychiatry Viktora Frankla, która opisuje jego traumatyczne przeżycia z obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej oraz podstawy jego metody leczenia zaburzeń psychicznych. To jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej. Ponadto proponujemy również słynną książkę autorstwa Cialdini Robert B.To znakomita książka z dziedziny psychologii społecznej, prezentująca techniki wywierania wpływ na ludzi.
InnSaei. Co oznacza?Dlaczego odnosi się także do ciebie?Innsaei (wymawiane insaje) to islandzkie słowo oznaczające intuicję. Ma jednak również głębsze warstwy znaczeniowe jest metaforą naszego wewnętrznego świata; to wewnętrzne morze (nieświadomy umysł), zaglądanie w głąb siebie (introspekcja) i spoglądanie z wnętrza na zewnątrz (oddziaływanie ze światem). Innsaei jest w każdym z nas.Żyjemy w świecie przeładowanym informacjami, borykamy się z wypaleniem i skutkami zmian klimatycznych. Tracimy poczucie przynależności, doświadczamy zagubienia lub bezcelowości.Jeśli brzmi to dla ciebie znajomo, poznanie innsaei może się okazać pierwszym krokiem do ponownego połączenia się z samym sobą i naturą.Hrund Gunnsteinsdóttir wyjaśnia, w jaki sposób zestrojenie się z własnym wewnętrznym morzem pomaga podejmować bardziej świadome decyzje i jak przywraca kreatywność i zachwyt życiem; jak zaglądanie w głąb siebie wzmacnia samoświadomość, empatię i tolerancję; i jak spoglądanie z wnętrza na zewnątrz stwarza możliwości dokonywania zmian wokół siebie i prowadzenia bardziej spełnionego życia.
An exquisitely moving story about grief, love, and family, from the global phenomenon Sally Rooney.
Aside from the fact that they are brothers, Peter and Ivan Koubek seem to have little in common.
Peter is a Dublin lawyer in his thirties—successful, competent, and apparently unassailable. But in the wake of their father’s death, he’s medicating himself to sleep and struggling to manage his relationships with two very different women—his enduring first love, Sylvia, and Naomi, a college student for whom life is one long joke.
Ivan is a twenty-two-year-old competitive chess player. He has always seen himself as socially awkward, a loner, the antithesis of his glib elder brother. Now, in the early weeks of his bereavement, Ivan meets Margaret, an older woman emerging from her own turbulent past, and their lives become rapidly and intensely intertwined.
For two grieving brothers and the people they love, this is a new interlude—a period of desire, despair, and possibility; a chance to find out how much one life might hold inside itself without breaking.
Jak w płynnej rzeczywistości obronić zdewaluowaną męskość? Jak uchronić swoją płciową tożsamość? Jakiej autotransformacji dokonać, by sprostać kulturowym i obyczajowym przemianom? Od wielu lat zadaję sobie te pytania i nie znalazłem jeszcze w pełni satysfakcjonującej odpowiedzi. Może dlatego, że proces zmian ciągle przyśpiesza? Może dlatego, że takiej odpowiedzi nie ma? Może odpowiedzią jest brak odpowiedzi, brak przepisu na męskość, a męskość to wieczna uważność i bycie w zgodzie ze zmiennymi okolicznościami? Jedno jest pewne nie wolno nam przestać szukać. Moim poszukiwaniem oraz tymczasowymi zapewne receptami dzielę się w tej książce z czytelnikami.Daj sobie spokój to przesłanie wszystkich moich książek. Ale droga do wewnętrznego spokoju prowadzi przez samopoznanie i samozrozumienie. Nie licz na to, że inni dadzą ci spokój tylko ty sam możesz go sobie dać. Wojciech Eichelberger Wojciech Eichelberger - Trener, coach, psychoterapeuta. Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii IPSI, którego misją jest humanizowanie biznesu. Współtwórca platformy Positive Life organizującej psychologiczne szkolenia i kursy on-line. Jedna z wybitnych postaci polskiej psychologii i psychoterapii. Autor wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w radiu, telewizji, w renomowanych czasopismach i dziennikach. W pracy z ludźmi odwołuje się do podejścia integralnego, które prócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość.Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta za działalność konspiracyjną w okresie stanu wojennego. Renata Arendt-Dziurdzikowska - Dziennikarka i pisarka zajmująca się zagadnieniami psychologii, rozwoju wewnętrznego i duchowości. Autorka i współautorka wielu książek. Certyfikowana coach.
Ten zbiór tekstów jest próbą odbrązowienia i oddemonizowania psychoterapeutów i psychoterapii. Próbą nadania psychoterapii wymiaru ludzkiego, zwyczajnego, dostępnego i pokazania, jak wielką pomocą może być ona w powszechnym ludzkim dążeniu do szczęścia i rozwoju. Myślę, że sprostaliśmy tytułowi książki i pokazaliśmy rzecz arcyważną: że wszelkie ulepszanie świata musi być zakorzenione w naszym wcześniejszym, psychicznym i duchowym dojrzewaniu. W przeciwnym razie ulepszanie świata jest pozorne, bo w istocie służy jedynie konserwowaniu naszych deficytów i kompleksów, a potem szybko staje się kolejną, rozczarowującą utopią. Zachęcam do lektury. Daj sobie spokój to przesłanie wszystkich moich książek. Ale droga do wewnętrznego spokoju prowadzi przez samopoznanie i samozrozumienie. Nie licz na to, że inni dadzą ci spokój – tylko ty sam możesz go sobie dać. Wojciech Eichelberger Wojciech Eichelberger - Trener, coach, psychoterapeuta. Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii – IPSI, którego misją jest humanizowanie biznesu. Współtwórca platformy Positive Life organizującej psychologiczne szkolenia i kursy on-line. Jedna z wybitnych postaci polskiej psychologii i psychoterapii. Autor wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w radiu, telewizji, w renomowanych czasopismach i dziennikach. W pracy z ludźmi odwołuje się do podejścia integralnego, które prócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta za działalność konspiracyjną w okresie stanu wojennego.
Wychowałem się na ciężkostrawnej katolicko-socjalistyczno-ateistycznej mieszance. Po trzydziestce zrozumiałem, że sam odpowiadam za wybór mojej duchowej drogi. Wybrałem buddyzm zen. Nie żałuję. Tym bardziej że dzięki zen zacząłem z wolna rozumieć przekaz Chrystusa, a nie jak wcześniej jedynie w Niego wierzyć. Te rozmowy, a potem książka, zrodziły się z dzielonej ze Współautorką potrzeby przekraczania konfliktogennych religijnych barier, szukania tego, co wspólne i z przekonania, że Budda i Chrystus, gdyby się spotkali, z pewnością wpadliby sobie w ramiona. Zapraszam do lektury.Daj sobie spokój to przesłanie wszystkich moich książek. Ale droga do wewnętrznego spokoju prowadzi przez samopoznanie i samozrozumienie. Nie licz na to, że inni dadzą ci spokój tylko ty sam możesz go sobie dać.Wojciech Eichelberger Wojciech Eichelberger - Trener, coach, psychoterapeuta. Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii IPSI, którego misją jest humanizowanie biznesu. Współtwórca platformy Positive Life organizującej psychologiczne szkolenia i kursy on-line. Jedna z wybitnych postaci polskiej psychologii i psychoterapii. Autor wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w radiu, telewizji, w renomowanych czasopismach i dziennikach. W pracy z ludźmi odwołuje się do podejścia integralnego, które prócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość.Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta za działalność konspiracyjną w okresie stanu wojennego. Renata Arendt-Dziurdzikowska - Dziennikarka i pisarka zajmująca się zagadnieniami psychologii, rozwoju wewnętrznego i duchowości. Autorka i współautorka wielu książek. Certyfikowana coach.
Napisałem tę książkę z miłości i wdzięczności dla kobiet. W nadziei, że lepiej zrozumieją swoje położenie i jego uwarunkowania. Napisałem ją też dla mężczyzn i dla siebie, abyśmy rozpoznali naszą dziejową ignorancję i pychę, i zechcieli się od nich uwalniać. Najzwięźlej jak mogłem przedstawiam moje rozumienie cywilizacyjnej i psychologicznej sytuacji kobiety oraz mój protest przeciwko kulturowym, religijnym, cywilizacyjnym i obyczajowym represjom, jakim poddawane są kobiety od początku ery patriarchatu.(Nominacja do Nagrody Literackiej Nike) Daj sobie spokój to przesłanie wszystkich moich książek. Ale droga do wewnętrznego spokoju prowadzi przez samopoznanie i samozrozumienie. Nie licz na to, że inni dadzą ci spokój tylko ty sam możesz go sobie dać. Wojciech Eichelberger Wojciech Eichelberger - Trener, coach, psychoterapeuta. Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii IPSI, którego misją jest humanizowanie biznesu. Współtwórca platformy Positive Life organizującej psychologiczne szkolenia i kursy on-line. Jedna z wybitnych postaci polskiej psychologii i psychoterapii. Autor wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w radiu, telewizji, w renomowanych czasopismach i dziennikach. W pracy z ludźmi odwołuje się do podejścia integralnego, które prócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość.Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta za działalność konspiracyjną w okresie stanu wojennego.
Narcyzm grupowy to praca przełomowa, przedstawiająca nową teorię narcyzmu grupowego, czyli poglądu, zgodnie z którym grupa własna jest wyjątkowa, lecz jej znaczenie nie jest w wystarczającym stopniu doceniane przez innych. Autorka książki prezentuje to pojęcie na tle teorii tożsamości społecznej, uwzględniając wyniki związanych z tą teorią badań. Analizuje dorobek poprzedników, a także społeczne i polityczne konsekwencje narcyzmu grupowego. Omawia sposób, w jaki kiełkująca dopiero teoria tego zjawiska i prowadzone nad nią badania mogą pomóc w wyjaśnieniu dynamiki zmian psychologicznych dotyczących palących kwestii społecznych, takich jak zmniejszająca się atrakcyjność demokracji, narastający populizm, słabnąca solidarność społeczna, rosnący poziom polaryzacji społecznej i uprzedzeń, nasilanie się wrogości międzygrupowej i przemocy politycznej, nierówności społeczne, fałszywe wiadomości i wiara w teorie spiskowe. W tej niezwykle aktualnej pracy autorka odnosi się do problemów społecznych, zaostrzonych przez pandemię COVID-19, i zgłębia rozpowszechnione w społeczeństwie poglądy, widząc w nich czynniki ryzyka zapowiadające reakcje na kryzysy. Ukazuje również, jakie warunki sprzyjają rozwojowi narcyzmu grupowego. Skupiając się na swoich najnowszych badaniach nad treningiem uważności, dokonuje przeglądu interwencji osłabiających związek między narcyzmem grupowym, uprzedzeniami i odwetową wrogością międzygrupową. Książka jest cenną lekturą dla naukowców, studentów psychologii i socjologii, osób interesujących się procesami społecznymi, a także zawodowo zajmujących się wpływem narcyzmu grupowego. Agnieszka Golec de Zavala, profesorka psychologii, pracuje na Wydziale Psychologii w Goldsmiths, University of London w Wielkiej Brytanii, znacząco przyczyniła się do rozwoju wiedzy w kilku różnych dziedzinach badań, między innymi nad psychologicznymi predyktorami konserwatyzmu politycznego, rolą motywowanego poznania w konflikcie międzygrupowym, tożsamością społeczną, narcyzmem, narcyzmem grupowym i uważnością. Badaczka angażuje się w wykorzystywanie psychologii do rozwiązywania problemów społecznych, takich jak nierówności społeczne i uprzedzenia. Jest beneficjentką kilku prestiżowych stypendiów naukowych, w tym Fulbright Scholarship i Marie Sklodowska-Curie Scholarships. Często pracuje jako niezależna ekspertka przy ocenie propozycji przedkładanych Research Executive Agency (REA) przy Komisji Europejskiej.
To książka dla każdego, kto zastanawia się, jaki wpływ pornografia może mieć na jego życie albo na życie bliskich mu osób: partnera, partnerki, rodzeństwa czy dziecka. Mateusz Gola, psycholog kliniczny i psychoterapeuta, zebrał w jednym miejscu wszystko, czego dowiedzieliśmy się na temat nałogowego korzystania z pornografii, mechanizmów, które do tego prowadzą, oraz zmian w mózgu i funkcjonowaniu uzależnionych osób.Gdy porno przestaje być sexy opowiada o korzystaniu z pornografii z trzech różnych perspektyw:1) pacjenta;2) psychoterapeuty, który stara się go zrozumieć;3) naukowca, który bada i wyjaśnia mechanizmy korzystania z pornografii.A wszystko to w oparciu o prawdziwą historię uzależnionego od pornografii pacjenta, który występuje w książce jako pan X.Mam głęboką nadzieję, że po przeczytaniu tej książki będziecie potrafili zrozumieć osoby,u których rozwinęło się nałogowe korzystanie z pornografii lub inne kompulsywne zachowanie seksualne.Mateusz Gola
Mówienie dobrym słowem przekłada się na lepsze słuchanie. To szansa dla wielu mądrych ludzi, którzy są cisi i mniej elokwentni. to szansa na cichszy świat. Często się zdarza, że nasze wypowiedzi odnoszą skutek odwrotny do zamierzonego. Zamiast zmotywować – zniechęcają. Zamiast pocieszyć – doprowadzają do łez. Jakich słów użyć, aby precyzyjnie wyrazić swoją myśl? Aby zostać zrozumianym zgodnie z intencjami? Co zrobić, żeby nasz przekaz wyrażał dokładnie to, co chcemy wyrazić, by nie został źle odebrany? Jeśli potraktujemy właściwe mówienie, posługiwanie się dobrym słowem tak, jak to proponuję w tej książce, nieuchronnie pójdą za tym osobisty rozwój i zmiana sposobu myślenia. Mówienie dobrym słowem zwiększa poczucie własnej wartości […], wzmacnia pozytywne myślenie i poczucie obfitości. Jest kwintesencją proaktywności i towarzyszy mu spójność wewnętrzna. Kiedy proszę: „Powiedz to dobrym słowem”, tak naprawdę namawiam do samodoskonalenia.
Napisałam tę książkę po to, żeby było lepiej… w Polsce, na świecie. W ogóle po to piszę książki, blog, a nawet komentarze na Facebooku. Wierzę bowiem w moc słów, w ich siłę sprawczą. Nie tylko w nią wierzę, ale wiem, że istnieje, są wszakże na to dowody. Płyną one zarówno z obszaru mojej działalności, czyli z różnorodnych form wspierania rozwoju ludzi, zespołów i organizacji, jak i z nauki – z badań psychologii pozytywnej, ale nie tylko. Również inne eksperymenty, czasem z pogranicza fizyki kwantowej, biologii i parapsychologii, dają dowody na siłę słowa.
Iwona Majewska-Opiełka
Dzieci czasami myślą, że aby być lubiane, muszą być miłe, zawsze przytakiwać innym i spełniać oczekiwania ludzi wokół. Tak myślała także bohaterka książki Ania, dopóki nie odkryła, że nie da się zadowolić wszystkich. Niekiedy wręcz im bardziej się staramy, tym gorszy efekt to przynosi.
Książka „Zbyt miła” uczy dziecko, jak zachować równowagę między spełnianiem oczekiwań innych ludzi a dbaniem o własne potrzeby i pragnienia. To także ważna lekcja komunikacji. Podpowiada słowa wytrychy takie jak: „Nie, dziękuję”, „Nie w tej chwili”, „Kiedy skończę”, „Twoja kolej”, „Następnym razem”. Dzięki nim dziecko postawi granice w sposób stanowczy, ale nieurażający drugiej osoby.
Nigdy więcej nie pozwól sobą manipulować! Ta książka to nie tylko kompendium wiedzy na temat techniki manipulacji zwanej gaslightingiem, której ofiarami w związkach nagminnie padają kobiety. To także praktyczny poradnik, dzięki któremu będziesz w stanie przejrzeć ukryte intencje manipulatora, nauczysz się bronić przed psychologiczną grą, odpowiesz sobie na kluczowe pytanie: „Zostać czy odejść?” i odzyskasz wiarę w siebie i własne osądy. Doświadczona psychoterapeutka Robin Stern, posiłkując się szczegółową wiedzą i przykładami z praktyki terapeutycznej, pomoże ci wykonać pierwszy krok do niezależności, wolności i pewności siebie. • Czy czujesz lęk na myśl o tym, że zaniedbasz obowiązki domowe, spóźnisz się z obiadem lub zapomnisz o jakimś produkcie z listy zakupów? • Czy samodzielne podejmowanie decyzji sprawia ci trudność i wywołuje twój lęk? • Czy często podajesz w wątpliwość własne wspomnienia i osądy? • Czy masz wrażenie, że towarzyszy ci poczucie beznadziei i smutku? • Czy twoje zdanie o sobie zmienia się w zależności od aprobaty lub dezaprobaty partnera? • Czy często usprawiedliwiasz zachowanie partnera przed rodziną i przyjaciółmi? Jeśli chociaż na część tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, możesz być ofiarą gaslightingu – a to tylko niektóre jego oznaki. Sprawdź, co możesz zrobić, by nie dać sobą manipulować i odzyskać radość życia!
Czy wiesz, czym jest enneagram? To wyjątkowe narzędzie, które nie tylko pomoże ci odkryć swoje wewnętrzne motywacje, ale także wzmocni poczucie własnej wartości. Dzięki poznaniu typów enneagramu lepiej zrozumiesz swoje emocje, co pozwoli ci podejmować bardziej świadome decyzje i rozwijać intuicję. To twoja szansa na głębszy rozwój osobisty i duchowy. Stosując się do porad w książce odnajdziesz spokój wewnętrzny, poprawisz relacje z bliskimi i zaczniesz czerpać pełnię radości z życia. Praktyczne ćwiczenia umysłu ułatwią ci pokonywanie przeszkód, realizację marzeń i spełnienie na każdej płaszczyźnie. To klucz do harmonii, samopoznania i wewnętrznego rozwoju. Enneagram - twój klucz do spełnienia marzeń!
Jeśli na myśl o spotkaniu z rodziną robi ci się słabo, a toksyczne relacje z bliskimi są dla ciebie źródłem bólu, tu znajdziesz zrozumienie i wiedzę, co zrobić, by było lepiej.Wiele terapii zaczyna się od przepracowania relacji rodzinnych w dzieciństwie, by móc przejść przez bieżące problemy z rodzicami, partnerami, rodzeństwem, dziećmi, przyjaciółmi, a nawet teściami.Nie jesteśmy odpowiedzialni za to, co nam się przydarzyło, ale mamy wpływ na nasze własne uzdrowienie. Już przyszedł na nie czas.Nedra Glover Tawwab, licencjonowana terapeutka i ekspertka w dziedzinie relacji, uczy jak rozpoznać dysfunkcyjne wzorce rodzinne. I jak skutecznie je przełamać, by pójść naprzód, szczęśliwszymi.Związki są trudne, ale nie muszą takie być.
Źródło twojej siły psychicznej jest w tobieStresujesz się, łatwo wpadasz w złość, nękają cię czarne myśli, lęk utrudnia ci funkcjonowanie? A może czujesz, że sytuacja cię przerasta i już dłużej nie dasz rady? Trudne emocje i kryzysy są nieodłączną częścią życia, nie da się ich wyeliminować. Można jednak zmienić sposób, w jaki na nie reagujemy i jak sobie z nimi radzimy.Ta książka nie zastąpi kontaktu z terapeutą, ale zawarta w niej wiedza o ludzkiej psychice oraz zaproponowane techniki wystarczą, żeby znacząco poprawić twój komfort psychiczny. Na podstawie doświadczeń z pracy terapeutycznej autor opracował zestaw ćwiczeń i wskazówek, które nauczą cię regulowania emocji, obserwowania myśli i zarządzania nimi, wyznaczania celów i działania w zgodzie z wartościami. Dzięki temu będziesz spokojniej reagować w trudnych sytuacjach i z większą pewnością siebie szukać rozwiązań kryzysów życiowych.Odkryj pułapki swojego umysłu, porzuć niekorzystne schematy działania i wykształć nowe, konstruktywne nawyki! Nikodem Ryś psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Pomaga osobom dorosłym i młodzieży. Prowadzi kanał edukacyjny Psychologia w kadrze na portalu YouTube. Pasjonat swojego zawodu, górskich wędrówek, medytacji i zdrowego trybu życia.
Jak możesz wykorzystać to, co wiemy o mózgu, aby poprawić swoje zdrowie psychiczne? Istnieje wiele dróg do osiągnięcia dobrego samopoczucia psychicznego. W przełomowym poradniku Mózg w równowadze. Jak zbudować odporność psychiczną dzięki neuronauce neurobiolożka Camilla Nord zabierze cię w fascynującą podróż po osiągnięciach neuronauki, które rewolucjonizują sposób myślenia o zdrowiu psychicznym. Pokaże, jak działają lub nie różne techniki, terapie i metody stosowane, aby dbać o zdrowie mózgu. Autorka klarownie przybliża zależności między ciałem a mózgiem, a także wyjaśnia wpływ zachodzących w nim procesów na nasz stan psychiczny. Dzięki tej książce dowiesz się: jak zachodzące w mózgu procesy, takie jak ból, uczenie się, przyjemność czy pożądanie, wspierają nasze zdrowie psychiczne;w jaki sposób substancje chemiczne regulujące nastrój, na przykład dopamina, serotonina i opioidy, działają na ludzki mózg;jak psychoterapia zmienia chemię mózgu oraz jak mózg i ciało współpracują, abyśmy czuli się zdrowi fizycznie (i psychicznie);co dzieje się w organizmie, kiedy przyjmujemy leki przeciwdepresyjne, placebo, a nawet narkotyki;dlaczego metody wspierające zdrowie psychiczne nie działają tak samo u każdego;w jaki sposób pozornie małe rzeczy poprawiające nastrój kawałek czekolady, spacer, rozmowa z przyjacielem działają w naszych mózgach tak samo jak najnowsze metody leczenia zaburzeń zdrowia psychicznego. Zrozumienie przyczyn złej kondycji psychicznej jest jednym z kluczowych wyzwań naszych czasów. Ale odpowiedź na pytanie, co stoi za pogorszeniem naszego stanu, w przypadku każdego z nas będzie brzmiała inaczej. Znalezienie tego, co pomaga nam odzyskać równowagę i rozwijać mózg, pomoże rozwikłać tę zagadkę. Możliwości odzyskania sił i zwiększenia odporności jest więcej, niż mogłoby się wydawać. Przekonaj się, że droga do zdrowia psychicznego prowadzi przez mózg. Zastosuj narzędzia neuronauki i zbuduj odporność psychiczną
„Nie lubię łaskotek” to opowieść o prawie dziecka do powiedzenia „nie”, kiedy jest dotykane w sposób, który sprawia, że odczuwa przykrość lub zakłopotanie. Także wtedy, gdy kochający członek rodziny zdaje się niewinnie z nim bawić.
Łaskotanie, chociaż może się wydawać nieszkodliwą zabawą, często stanowi ogromną przykrość. Fizycznie bywa bolesne i nadmiernie pobudzające, a pod względem emocjonalnym budzi złość, żal, poczucie utraty panowania nad ciałem i światem.
Z tej książki dziecko dowie się, że:
jego ciało należy wyłącznie do niego
musi powiedzieć o tym rodzicom lub innym opiekunom, jeśli czuje dyskomfort albo ma poczucie zagrożenia
ma prawo powiedzieć „nie”, gdy nie ma na coś ochoty.
Dodatkową wartość publikacji stanowi komentarz psychologa skierowany do rodziców i opiekunów.
Sprawy płci podjęte odpowiedzialnie, rzetelnie i z wielkim wyczuciem.
***
Co się dzieje między płciami? Na tak postawione pytanie profesor Barbara Józefik odpowiada wnikliwie, problematyzując szereg fundamentalnych zagadnień, unikając generalizacji i stroniąc od radykalizmu. Jednocześnie czyni to osobiście i – jako doświadczona psychoterapeutka – odwołując się do własnej praktyki. Perspektywa feministyczna zostaje tu osadzona w kontekście historycznym, socjologicznym i kulturowym. Dzięki imponującej erudycji autorki czytelnik otrzymuje pogłębiony opis „zjawisk genderowych”, a dodatkowym walorem tej niezwykłej książki jest spotkanie z myślą filozoficzną i antropologiczną od Platona i św. Augustyna po Judith Butler i Michela Foucaulta.
Prof. Bogdan de Barbaro
Książkę „Gender w gabinecie” powinien przeczytać każdy zainteresowany człowiekiem, jego funkcjonowaniem i problemami, a także tym, jak mu pomóc w chwilach kryzysu psychicznego.
W tym zajmującym wywiadzie rzece profesor Barbara Józefik, ceniona psycholożka i psychoterapeutka, prezentuje wizję człowieka w szerokiej perspektywie uwarunkowań biologicznych, społecznych i kulturowych.
Zawarte w książce rozważania na temat ciała są pasjonujące i niezwykle cenne dla naszego samorozwoju, ukazują je bowiem jako podstawę naszego „ja”.
Prof. Barbara Józefik wnikliwie przygląda się wielu zagadnieniom, takim jak zmieniające się role i postawy kobiet, niezwykle ważny obecnie problem transpłciowości, zaburzenia odżywiania oraz odbiór kultury terapeutycznej w społeczeństwie, zawsze unikając uproszczeń i podejścia redukcjonistycznego.
Prof. Irena Namysłowska
Staś jest nieśmiały. Zbyt nieśmiały, by porozmawiać z panem Górskim, z którym kiedyś obserwował ptaki, czy z miłym panem Koleckim, sprzedawcą lodów. Ale gdy pewnego dnia jego ukochany piesek Wigorek się gubi, chłopiec zapomina o swojej nieśmiałości i myśli tylko o tym, by odnaleźć zwierzaka. Nagle się okazuje, że Staś potrafi rozmawiać ze wszystkimi! Na nieśmiałość składa się wiele innych uczuć, w tym: lęk, wstyd, zakłopotanie, niepewność. Na różnych etapach dorastania doświadczają jej w jakimś stopniu prawie wszystkie dzieci.Książka "Chyba jestem nieśmiały" zapoznaje dziecko ze sposobami radzenia sobie z nieśmiałością i innymi ograniczającymi uczuciami. Zawiera także część dla rodziców, w której znajdą oni wiele praktycznych wskazówek, jak pomagać dziecku w rozwijaniu umiejętności społecznych i nabieraniu pewności siebie.
Przemoc rówieśnicza jest niestety bardzo powszechnym problemem. Zazwyczaj ma miejsce w szkole, ale może również wystąpić poza nią, choćby w internecie czy w miejscu zamieszkania dziecka. Bez względu na to, czy przybiera formę agresji fizycznej, czy też słownego poniżania, wyśmiewania lub ubliżania w sieci, jej konsekwencją są trwałe szkody emocjonalne i psychiczne.
Z takim właśnie problemem spotkał się bohater książki Aleks, nazywany przez swojego prześladowcę Śmierdzącym Serem. Chłopiec jest zagubiony i zastraszony, boi się poprosić o pomoc. Skutecznym rozwiązaniem okazuje się rozmowa z rodzicami i wspólne opracowanie planu działania.
Opowiadanie „Śmierdzący ser” pomoże dziecku uporać się z dręczycielem bez stosowania przemocy. Pokaże mu także, że zwierzenie się rodzicowi lub innemu zaufanemu dorosłemu przynosi ulgę i poczucie bezpieczeństwa.
Dzięki tej książce twoje dziecko:
upora się z problemem przemocy,
nauczy się stawiać granice,
zwiększy pewność siebie,
odzyska poczucie własnej wartości,
nauczy się prosić o pomoc w sytuacji zagrożenia.
Życie jest trudne. Gwałtowny wzrost liczby problemów ze zdrowiem fizycznym i psychicznym świadczy o ogromnej presji, jaką narzuca nam współczesny świat. Jak więc stać się twardym i stawiać czoła wyzwaniom życia? W swoim przełomowym przewodniku dotyczącym pokonywania przeciwności losu weterani australijskiego SAS, dr Dan Pronk, Ben Pronk DSC i Tim Curtis, zabierają cię za kulisy misji operacji specjalnych, pozwalają zrozumieć do zarządów wiodących firm i pomagają przedrzeć się przez gąszcz współczesnych badań, aby zdefiniować odporność. Dzięki wnioskom ze służby i poza nią udało im się uchwycić kluczowe składowe odporności. Może ją zbudować każdy, łącznie z tobą. Tarcza odporności przybliża ciężko wypracowane sekrety odporności elitarnych żołnierzy i przedstawia najnowsze poglądy na temat dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Dzięki tej książce zyskasz arsenał praktycznych narzędzi, dzięki którym zaczniesz wprowadzać w swoim życiu natychmiastowe i trwałe ulepszenia.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?