Różnorodność niesamowitych pejzaży to jeden z wielu atutów Polski. Ten album zabierze Cię w niezapomnianą wyprawę po spektakularnych plenerach naszego kraju. Zachwycisz się tu zarówno romantycznym zachodem słońca nad Morzem Bałtyckim, malowniczym krajobrazem mazurskich jezior, jak i zapierającym dech widokiem górskich szczytów, a także odkryjesz wiele urokliwych miast i miasteczek.
NOWE WYDANIA NA PAPIERZE KREDOWYM, JESZCZE PIĘKNIEJSZE I WYGODNIEJSZE W UŻYCIUPIERWSZA I JEDYNA KSIĄŻKA, KTÓRA POKAZUJE LIŚCIE W NATURALNEJ WIELKOŚCI!Teraz KAŻDY będzie mógł rozpoznać drzewo.Genialnie proste: wystarczy, że przyłożysz znaleziony liść do zdjęcia w książce, porównasz go z fotograą i już na pierwszy rzut oka wiesz, co to za drzewo bez obawy, że pomylisz gatunki.64 najpowszechniej występujące drzewa liściaste i iglaste z lasu, parku i ogroduNowatorska forma i maksimum treści:cechy charakterystyczne liściaopis drzewa i mnóstwo cennych informacjiartystyczny rysunek przedstawiający pokrój każdego drzewaciekawe zdjęcia owoców, szyszek i kory.
Niezwykle urozmaicony krajobraz Polski zaskakuje możliwościami spędzania wolnego czasu. Prezentowany przewodnik zawiera opisy 1001 najpiękniejszych zakątków, które sprawią, że każda zaplanowana wyprawa okaże się niezwykłą przygodą.
Niezwykle urozmaicony krajobraz Europy zaskakuje możliwościami spędzania wolnego czasu. Bogato ilustrowany przewodnik po 1001 najpiękniejszych zakątkach Europy inspiruje do planowania niezapomnianych podróży do bardziej i mniej oczywistych miejsc.
W książce 500 cudów natury zgromadzono opisy najbardziej widowiskowych formacji ukształtowanych przez przyrodę w ciągu milionów lat. To także ekscytująca próba wyjaśnienia zagadek powstania najdziwniejszych form rzeźby powierzchni ziemi.
Albumy przedstawiają najbardziej widowiskowe budowle oraz najpiękniejsze i najbardziej niesamowite obiekty ukształtowane przez naturę na przestrzeni milionów lat. Spektakularne fotografie uzupełnione ciekawymi opisami przybliżają niezwykłą paletę skarbów, jakie skrywa nasza planeta.
Album Niebo to kompendium wiedzy o Wszechświecie. Zawarte w nim informacje pozwolą poszerzyć wiadomości na temat historii Ziemi, jej, budowy, geostref – litosfery, atmosfery i hydrosfery – oraz innych obiektów Układu Słonecznego. Dociekliwi Czytelnicy dowiedzą się, jak powstaje tęcza, które czynniki mają wpływ na zmiany klimatu oraz czym jest tajemnicze El Nino. Książka jest także niezastąpionym przewodnikiem po kosmosie. Znajdują się w niej opisy oraz rysunki 55 konstelacji wraz z mapami nieba w poszczególnych miesiącach. Autor podpowiada również, jak przygotować się do pierwszego spaceru pośród gwiazd, przekazuje podstawowe informacje na temat odległości na niebie, sprzętu do obserwacji oraz budowy amatorskiego obserwatorium astronomicznego. Pasjonaci fotografii mogą dowiedzieć się także, jak uwiecznić swoje kosmiczne odkrycia za pomocą zestawów do astrofotografii.
Celem jaki stawiamy przed tą książką,jest chęć zrozumienia,co to znaczy,że matematyka jest nauką o strukturach. Osiągnięcie tego celu będzie zależało od zrozumienia tego, co kryje się pod pojęciem "struktury" w obrębie matematyki.
Pierwszy sposób rozumienia pojęcia struktury matematycznej to struktura -jako-teoria, albo inaczej struktura teorii.
Drugi ze sposobów rozumienia pojęcia struktury to struktura- jako-przedmiot, czyli obiekt badany przez matematykę.
Próbując zrozumieć stanowisko strukturalistyczne w obrębie filozofii matematyki, zbadamy,jakie właściwe znaczenie ma każde z tych pojęć. Postaramy się ustalić, jakie warunki powinny zostać nałożone na te pojęcia,żeby mówiąc o strukturze matematyki, nie posługiwać się pojęciem wieloznacznym a jednocześnie zrealizować wszelkie postulaty, których oczekuje się z metodologicznego punktu widzenia od teorii matematycznej.
Teraz KAŻDY będzie mógł rozpoznać drzewo. Genialnie proste: wystarczy, że przyłożysz znaleziony liść do zdjęcia w książce, porównasz go z fotogra?ą i już na pierwszy rzut oka wiesz, co to za drzewo - bez obawy, że pomylisz gatunki.Nowatorska forma i maksimum treści:o cechy charakterystyczne liściao opis drzewa i mnóstwo cennych informacjio artystyczny rysunek przedstawiający pokrój każdego drzewao ciekawe zdjęcia owoców, szyszek i kory.Recenzje
NOWE WYDANIA NA PAPIERZE KREDOWYM, JESZCZE PIĘKNIEJSZE I WYGODNIEJSZE W UŻYCIU
PIERWSZA I JEDYNA KSIĄŻKA, KTÓRA POKAZUJE PTAKI W NATURALNEJ WIELKOŚCI
60 gatunków ptaków najpowszechniej występujących w parkach i ogrodach
Teraz KAŻDY będzie mógł rozpoznać ptaka.
Genialnie proste: wystarczy, że porównasz ptaka, którego zobaczysz, ze zdjęciem w książce, i już wiesz, co to za gatunek – bez obawy, że się pomylisz.
Nowatorska forma i maksimum treści:
• cechy charakterystyczne każdego pokazanego ptaka
• opis gatunku i mnóstwo cennych informacji.
• ciekawe zdjęcia ptaków w locie oraz gniazd i dziupli.
Prof. dr hab. Marek Żabka jest biologiem. Prowadzi badania naukowe z zakresu systematyki, ekologii i bioróżnorodności pająków. Jest autorem blisko 100 prac naukowych, w tym książki Pajęczy świat. Przez ponad 2,5 roku realizował swoje projekty badawcze w Australii, Nowej Zelandii i Papui-Nowej Gwinei. W pracy akademickiej wykłada m.in. zoologię, arachnologię, biogeografię i bioróżnorodność. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Marek Żabka jest także popularyzatorem wiedzy oraz autorem artykułów opublikowanych m.in. w czasopismach Wiedza i Życie"", Świat Nauki"" i Dookoła Świata"".Piszę tę książkę, ponieważ jestem pewien, że znajdą się czytelnicy ciekawi świata, zatroskani losami przyrody i postrzegający ją jako źródło piękna, harmonii i duchowych inspiracji. Mam nadzieję, że lektura będzie nie tylko fascynującym spotkaniem z pająkami, lecz także zachętą do aktywnych działań na rzecz edukacji i ochrony przyrodniczego dziedzictwa.
Nasza Polska. Parki narodowe to album dla każdego, dla miłośników podróżowania, dla osób doceniających walory przyrodnicze naszego kraju, ale również dla tych, którzy chcieliby poznać nowe miejsca. W tej książce znajduje się wiele ciekawych informacji o polskich parkach narodowych, m.in. o ich charakterystyce, klimacie, florze i faunie, historii regionu, ludziach z nim związanych i wiele ciekawostek.
Całość uzupełniają piękne, malownicze fotografie.
Bucket List. 1000 miejsc, w których odnajdziesz ciszę i spokój to książka dla tych, którzy pragną harmonii i wewnętrznej równowagi.Znajdziesz tu listę miejsc z całego świata oraz propozycje podróży, dzięki którym zafundujesz sobie zarówno krótkie momenty ucieczki od codzienności, jak i dłuższe wyprawy kojące zestresowane ciało i duszę.Odkryjesz trudno dostępne zakątki w sercach miast, odizolowane schroniska skryte w dziewiczej przyrodzie, cenione ośrodki medytacyjne, a także centra kulturowe, artystyczne i duchowe.Ta książka pomoże ci zwolnić tempo, zostawić za sobą codzienny stres i odkryć, co jest dla ciebie najlepsze. Może to być na przykład oglądanie wschodu słońca z balonu unoszącego się nad kanadyjskim jeziorem albo rozkoszowanie się ciszą w budapesztańskiej kawiarence. Każde z opisanych tu miejsc oferuje przestrzeń i czas, by odetchnąć, pomyśleć, wsłuchać się w siebie i odnaleźć własne ja.Książka to skarbnica pomysłów, które mogą stać się dla ciebie inspiracją
Reprint księgi z 1595 roku. To obszerne dzieło składa się z dwóch ksiąg i obejmuje prawie 500 stron. Najobszerniejsza jest księga pierwsza: O Przyrodzeniu Zioł Rozmaitych Księgi Pierwsze, Doktora Marcina Urzędowa. Księga druga nosi długi tytuł: O Własnościach Przyrodzonych Drzew, Y Niektorych Zioł Zamorskich. Przytym o Kliiach z Drzew rozmaitych wychodzących: tak że o Krusczach, y inszych rzeczach, ku Lekarstwam należącym, Księgi Wtore, Doktora Marcina Urzędowa. Na stronie 395 znajduje się początek drugiej części księgi drugiej pod tytułem: Wtora Część Ksiąg Wtórych: O krusczach. W obydwu rozdziałach autor omówił rośliny lecznicze zielne i drzewiaste, ułożone w porządku alfabetycznym. Podał krótki opis rośliny, głównie w oparciu o wegetatywne cechy morfologiczne, bardzo często także okres jej kwitnienia, miejsce występowania oraz działanie lecznicze. Towarzyszyła temu nierzadko rycina. Bogato ilustrowana, całkiem dobrymi rycinami, zwykle oddającymi naturalny wygląd roślin, jest szczególnie księga pierwsza. Na koniec autor zamieścił erratę, alfabetyczny spis łacińskich nazw roślin oraz Reiestr Polski Zioł wszystkich w tym Herbarzu opisanych. Dzieło kończy się wykazem chorób i leków roślinnych przeciw nim stosowanych Łatwe nalezienie lekarstw, na choroby rozmaite, w tym Herbarzu opisanych.
Pod koniec drugiej dekady XXI wieku Ziemię, jedyne miejsce we Wszechświecie, gdzie istnieje życie, zamieszkuje prawie 8 miliardów ludzi. Każdy z nich codziennie oddycha, je, przemieszcza się i korzysta z dobrodziejstw współczesnej cywilizacji. Zapewnienie takiego komfortu egzystencji wymaga wytworzenia ogromnych ilości pożywienia, energii i wielkiej ilości różnych dóbr. Wszystko to, niestety, odbywa się ze szkodą dla środowiska naturalnego, które na skutek nadmiernej emisji do atmosfery gazów oraz poprzez zanieczyszczenie wód przez ścieki, degradację gleb przez nawozy, powstawanie dziury ozonowej i efekt cieplarniany ulega ciągłemu i bezpowrotnemu niszczeniu.
Na szczęście żyjemy w czasie i kręgu kulturowym, który posiada świadomość ekologiczną i wie, że przyszedł już najwyższy czas, aby ratować Ziemię i zachować ją dla przyszłych pokoleń.
Każdy z nas może się do tego przyczynić, zdając sobie sprawę z istniejących zagrożeń oraz eliminując je i prowadząc ekologiczny styl życia.
Pierwsze tego efekty już są odczuwalne i widoczne. Zmniejsza się dziura ozonowa na obszarach
podbiegunowych. Pojawiają się farmy wiatrowe oraz panele fotowoltaiczne na dachach, będące alternatywnymi źródłami czystej energii. A na drogach przybywa aut z napędami hybrydowymi i elektrycznymi, ograniczającymi emisję spalin.
Właśnie o tych ekologicznych problemach i wyzwaniach, jakie przed nami stoją, jest ta książka.
Czy wiedzieliście, że rozmaryn był palony jako kadzidło, a korzeń mandragory stosowany w czasie egzorcyzmów? Przeczytajcie, jak krwawnik miał chronić żołnierzy w bitwie i jak ziele dąbrówki leczyło kaca.Ludzie od najdawniejszych czasów wiedzieli, że niektóre rośliny mają wyjątkowe, tajemnicze właściwości. Te same zioła rosną dzisiaj, ale spora część dawnej wiedzy na ich temat została utracona. Ta książka odkrywa na nowo ludową, tradycyjną mądrość o 150 najważniejszych dla człowieka ziołach. Dowiecie się z niej o dawnych zastosowaniach poszczególnych części roślin jako leków, pożywienia, środków zapachowych, kosmetyków, o znaczeniu, jakie zioła odgrywały w magicznych obrzędach. Poznacie tradycyjne sposoby przyprawiania potraw, leczenia kaszlu czy odstraszania uciążliwych owadów. Odkryjecie, że zioła nadal można stosować w kuchni, kosmetyce i medycynie. Ta książka to prawdziwy róg obfitości tradycyjnej wiedzy o ziołach.Recenzje m.in. na:www.instagram.com
Napisana z pasją, dowcipem oraz finezją książka dla miłośników przyrody, przygody oraz ptaków. Wciąga, bawi oraz zmienia nasze spojrzenie na świat. Przypomina, że nie jesteśmy na Ziemi sami dzielimy go z milionem innych stworzeń.Noah Strycker przez 365 dni podróżował z plecakiem, nieodłączną lornetką oraz aparatem fotograficznym. Odwiedził 41 krajów na 7 kontynentach. Odbył 112 lotów, pokonując w sumie 161761 kilometrów. Ptaki nie znają granic to fascynujący zapis wyjątkowej podróży w poszukiwaniu skrzydlatych stworzeń.Autor skupia się przede wszystkim na tych gatunkach ptaków, które miały dla niego strategiczne znaczenie lub tych, które wywarły na nim największe wrażenie. Przedstawia je w fachowy a zarazem dowcipny i przystępny sposób, podkreślając to, co w każdym, nawet najbardziej niepozornym, gatunku jest najciekawsze.Książka pokazuje świat pełen pijawek, chronicznego braku snu, momentów zwątpienia, lawin błotnych, powodzi. Prowadzi nas przez tereny objęte wojną i katastrofy ekologiczne. Opowiada nie tylko o ptakach, ale również o ludziach zawodowcach i amatorach, których łączy wspólna pasja miłość do ptaków.
Lis nie jest dużym drapieżnikiem, ale efektownym: smukła ognista sylwetka, gruba kita z białą końcówką i dzikie, ale przenikliwie inteligentne oczy. Poza tym potrafi zjeść niemal wszystko (poluje na gryzonie, zające, wydry i ptaki, wyjada jaja z gniazd, nie pogardzi dżdżownicami, padliną ani owadami, a jesienią zdarza mu się przejść na dietę owocową) i zasiedlić niemal każde terytorium – od Afryki aż po krąg polarny. I coraz częściej przenika do miast.
Od wieków wzbudza też kontrowersje. W mitologii greckiej był potworem, jednym z dzieci Echidny. W folklorze francuskim zapisała się postać Renarta, uosobienia przebiegłości i sprytu. W arabskim uważane są za stworzenia tchórzliwe, słabe i przebiegłe, ale wierzy się, że potrafią oszukać śmierć. W Biblii lisami nazywano fałszywych proroków.
Lucy Jones, zgłębiając prawdę o lisach, musi konfrontować się z różnymi postawami – także z własną historią rodzinną. Rozmawia z myśliwymi i przeciwnikami polowań, z obrońcami praw zwierząt i tępicielami szkodników, a także z weterynarzami leczącymi dzikie zwierzęta. Bierze udział w pogoni za lisem i z grupą sabotażystów przerywa polowanie.
Ta pasjonująca historia opowiada nie tylko o fascynującym stworzeniu, ale i o tym, co nasz stosunek do lisa mówi o nas i o naszym związku ze światem przyrody.
Jones z prawdziwym uczuciem pisze o lisach realnych i tych zasiedlających ludzką wyobraźnię, a także o jej szczerej fascynacji do uwodzicielskich stworzeń.
Jane Shilling, „Daily Mail”
Lisom przez stulecia przypisywano niezbyt miłe cechy, jak przebiegłość, chytrość i okrucieństwo. Jednak tym, co najsilniej wyłania się z książki Lucy Jones, jest ich niejednoznaczność. To intrygujące kompendium wiedzy o lisach.
Michael Prodger, „The Times”
Odważna, śmiała i szczera książka – wreszcie naga prawda o lisach!
Chris Packham, prezenter telewizyjny i przyrodnik
Wrażliwe i pouczające studium na temat naszego złożonego i nieustannie ewoluującego związku z najbardziej intrygującym, niesamowitym i trudnym do zniesienia ssakiem. Bystrym okiem Jones śledzi tropy lisa poprzez historię, mit i aktualne debaty, w pięknym stylu odkrywając korzenie naszej miłości i nienawiści. To piękna książka, która zmieni wasz sposób myślenia o lisach, nawet jeśli dotąd o nich nie myśleliście wcale.
Rob Cowen, autor Common Ground i Skimming Stones
Lucy Jones jest pisarką i dziennikarką z Hampshire w Anglii. Wcześniej pracowała w magazynie „NME” i w „The Daily Telegraph”. Jej teksty o kulturze, nauce i naturze ukazywały się w „BBC Earth”, „BBC Wildlife”, „Guardianie”, „Time” i „New Statesmanie”. Prowadzi blog Wildlife Daily. Za Lisy otrzymała nagrodę Roger Deakin Society of Authors.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?