PAKIET NOWE ŚCIEŻKI EDUKACJI / CO Z TĄ SZKOŁĄ / KOMPETENCJE BEZ TAJEMNIC / KIM JESTEŚMY A KIM MOGLIBYŚMY BYĆ / UCZYĆ SIĘ Z PASJĄ
Co z tą szkołą; Kompetencje bez tajemnic; Kim jesteśmy,a kim moglibyśmy być; Uczyć (się) z pasją
-
Autor: Opracowanie Zbiorowe
- ISBN: 978-83-65897-49-7
- EAN: 9788365897497
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: Dobra Literatura
- Format: 14.5x20.5cm
- Język: angielski, niemiecki
- Liczba stron: 892
- Rok wydania: 2018
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
54,94złCena detaliczna: 99,90 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 54,94 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Zestaw książek poruszających ważne tematy dotyczące szkoły i wychowania. Dla nauczycieli i rodziców poszukujących nowych ścieżek w edukacji.
"Co z tą szkołą?" - Joachim Bauer
Ogromna część absolwentów opuszczających placówki edukacyjne nie nabywa w nich żadnej z tych cech, które przygotowują człowieka do życia: wiary w siebie, wewnętrznej motywacji, solidnej wiedzy oraz kompetencji społecznych i emocjonalnych. Badacz mózgu, lekarz i psychiatra, Joachim Bauer, pokazuje siedem nowych perspektyw, dzięki którym szkoła może stać się miejscem przyjaznym dla wszystkich uczestników procesu edukacyjnego.
"Kompetencje bez tajemnic" - Daniel Hunziker
Daniel Hunziker w zrozumiały sposób wyjaśnia społeczne, psychorozwojowe i neurobiologiczne aspekty uczenia się zorientowanego na kompetencje. Przedstawia sprawdzony schemat zawierający podstawowe kompetencje dla uczniów wszystkich lat obowiązkowego nauczania.
"Kim jesteśmy – a kim moglibyśmy być" - Gerald Hüther
Gerald Hüther, proponuje radykalną zmianę myślenia. W oparciu o wyniki badań nad mózgiem stawia prowokującą – i dla wielu mocno deprymującą tezę: Większość z nas to „niedorozwinięte wersje” własnych potencjałów i możliwości. Pokazuje z neurobiologicznej perspektywy, w jaki sposób każdy może stać się tym, kim naprawdę mógłby być, gdyby wykorzystał predyspozycje, jakimi rzeczywiście dysponuje.
"Uczyć (się) z pasją" - Pernille Ripp
Pernille Ripp zauważyła, że ciągłe sterowanie uczniami i narzucanie im metod pracy hamuje ich rozwój i pozbawia radości płynącej z uczenia się. Uznała wtedy, że powinna wziąć odpowiedzialność za dzieci, które przyszły do szkoły pełne entuzjazmu (a przynajmniej bez objawów niechęci do niej), a wyszły z podciętymi skrzydłami. Postanowiła odejść od tego, czego nauczyła się na studiach, zaufać swojej intuicji i poszukać własnej drogi do dobrej edukacji.