Netter Kliniczne badanie ortopedyczne
-
Autor: Cleland J.A.
- ISBN: 9788368090642
- EAN: 9788368090642
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: Edra Urban & Partner
- Format: 18.0x26.0cm
- Język: polski
- Liczba stron: 680
- Rok wydania: 2024
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
190,94złCena detaliczna: 199,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 190,94 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Medycyna oparta na faktach, fakty, które znajdują potwierdzenie w badaniach to dzisiaj niepodważalne zasady procesu diagnostyczno-terapeutycznego. Nie ma możliwości leczenia bez ustalenia rozpoznania. Dla postawienia rozpoznania potrzeba optymalizacji procesu oceny faktów z wywiadu i ich korelacji z badaniem klinicznym. Niezbędnym warunkiem jest uzyskanie informacji prawdziwych o stanie chorego na podstawie badania. Pozwala to następnie określić kolejność i rodzaj potrzebnych badań dodatkowych.
Podręcznik NETTER. Kliniczne badanie ortopedyczne. Podejście Evidence-Based spełnia warunki, które we współczesnej medycynie są niezbędne dla przedstawienia choremu spektrum możliwości terapeutycznych.
Co wyróżnia NETTER. Kliniczne badanie ortopedyczne – otóż jest to podręcznik, w którym w szczególny sposób opisano kryteria jakości badania: dokładność całkowitą, wartości predykcyjne dodatnie oraz ujemne, czułość, specyficzność i wskaźniki wiarygodności. Ocena jakości pracy lekarza, specjalisty w dziedzinie ortopedii dotyczy wszystkich etapów postępowania diagnostyczno-terapeutycznego. Praca ortopedy w części diagnostyki obrazowej może zostać wkrótce zautomatyzowana, dzięki użyciu algorytmów sztucznej inteligencji, ale bezpośredniego badania klinicznego nie zastąpi żaden robot, musi je przeprowadzić lekarz. W procesie kształcenia lekarzy specjalistów pojawiły się możliwości zautomatyzowanej oceny jakości i efektów szkolenia. Dotyczy to przede wszystkim szkolenia na niektórych symulatorach, ale w badaniu klinicznym nie można zastąpić człowieka. Podręcznik NETTER. Kliniczne badanie ortopedyczne. Podejście Evidence-Based wychodzi naprzeciw potrzebie ewaluacji jakości badania. Na tym polega jego unikatowy charakter. Opanowanie badania klinicznego narządu ruchu w istotny sposób powinno wpłynąć na jakość dalszego szkolenia praktycznego w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jakość badania wpływa przecież na najbardziej wyróżniającą cechę naszej dziedziny, a mianowicie sformułowanie i przygotowanie planu leczenia. Zgodnie z nim przeprowadzenie leczenia zapewni najwyższą jakość. Z satysfakcją przyjmuję polską wersję podręcznika i wierzę, że będzie miała ona wpływ na efekty pracy polskich ortopedów.
Prof. dr hab. Jarosław Czubak
Kierownik Kliniki Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej
Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny CMKP im. prof. Adama Grucy w Otwocku