Żyjemy w świecie, w którym jest nadmiar informacji i nietrudno o rozproszenie uwagi. Powszechny brak koncentracji, problemy z pamięcią powodują, że czujemy się wiecznie przytłoczeni i przeciążeni. Jesteśmy zmęczeni i zestresowani. Kluczem do mniej stresującego życia jest uporządkowanie naszego umysłu. Aby poznać różnego rodzaju sposoby i techniki jak poprawić pamięć, nastrój, mozliwości koncentracji i zwiększyć zapas enerii zapraszamy do zapoznania sie z odpowiednia lektura na ten temat. Polecamy w szczególności poradniki autorów takich jak: Daniel G. Amen, John C. Maxwell, Joseph Murphy zwłaszcza bestsellerowa Potęga podświadomości.
Poradnik przedstawiający unikalną, sprawdzoną w praktyce i skuteczną metodę, która pomogła już wielu ludziom na całym świecie. Czy brak Ci pewności siebie? Czy wydaje Ci się, że nie spełniasz oczekiwań innych? Czy masz poczucie, że zawsze ponosisz porażki? Czy prześladują Cię myśli, że jesteś niekochany, odrzucany, niechciany? Czy masz wrażenie, że inni Cię wykorzystują?Czy zmagasz się z lękiem i przygnębieniem? Jeśli Twoja odpowiedź na któreś z tych pytań jest pozytywna, Sztuka doceniania siebie może pomóc Ci zmierzyć się z Twoimi problemami. Tematem tego poradnika jest poczucie własnej wartości, które, jak pokazuje autor, jest kluczem do poczucia zadowolenia z życia i odczuwania szczęścia. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że u źródła ich problemów psychicznych leżą właśnie zaburzenia w tej sferze, często zapoczątkowane jeszcze w okresie dzieciństwa. W tej książce poznasz krok po kroku unikalną metodę kształtowania poczucia własnej wartości, stworzoną na podstawie wieloletniego doświadczenia terapeutycznego autora.
Autor próbuje przybliżyć Czytelnikowi problematykę interpretacji gestów, języka ciała, skupiając swą uwagę na społecznym mechanizmie nadawania znaczeń działaniom.
Publikacja ta powstała z myślą przede wszystkim o osobach dorosłych dotkniętych afazją, czyli częściową lub całkowitą utratą zdolności posługiwania się mową. Książka składa się ze zbioru kolorowych zdjęć podpisanych za pomocą niedokończonych zdań, które pacjent uzupełnia, wymawiając nazwy potraw spożywanych na obiad. Wybrano takie fotografie, na których dania przedstawiono w różnych kontekstach sytuacyjnych. Dzięki temu pacjent nie tylko uczy się nowych słów i wielokrotnie je powtarza, ale poznaje także rozmaite okoliczności ich użycia. W książce zróżnicowano poziom trudności poleceń po to, by materiały można było wykorzystać w terapii różnego rodzaju i stopnia zaburzeń afatycznych.
ODKRYJ UTRACONY SKARB LUDZKOŚCI POZNAJ NAJWAŻNIEJSZĄ IDEĘ W HISTORII Kiedy upadają kolejne formy rządów, ludzka filozofia zawodzi, a świat wokół Ciebie zdaje się rozpadać, Odkrywanie Królestwa stanie się Twoim przewodnikiem wśród zawieruchy XXI w. Wszystkie dotychczasowe ideologie poniosły porażkę – humanizm, komunizm, totalitaryzm, faszyzm, socjalizm, a nawet demokracja. W tej książce odnajdziesz niezawodne przesłanie, którego tysiąclecia ludzkich dociekań nie zdołały naruszyć. Dzisiaj jest ono równie istotne i aktualne jak w chwili swych narodzin 2000 lat temu. Odkrywanie realności i mocy Królestwa, o których pisze w swojej książce dr Munroe, okaże się największym wyzwaniem dla Twojej religijnej duszy. Otworzysz się na rzeczywistość, o której istnieniu wiedzą tylko nieliczni. Odkrywanie Królestwa podważy niemal wszystkie dotychczasowe wyobrażenia o religii i skieruje Twoją uwagę na cel o wiele ważniejszy– Królestwo Boże. Duchowa rzeczywistość, którą poznasz dzięki tej książce, odmieni Twój sposób myślenia i obdarzy Cię mocą, tak potrzebną w tych niepewnych czasach. Z każdą stroną będziesz wkraczał coraz dalej w całkowicie nowy wymiar i przekonasz się, jak słaba i pozbawiona mocy jest wszelka religia.
Mike Dooley to gwiazda z filmu "Sekret" i bestsellerowej książki o tym samym tytule. Swoje nauki przekazuje ludziom z całego świata, mówiąc o szczęściu, życiu i marzeniach. "Świat nieograniczonych możliwości" to nowe, inspirujące spojrzenie na znalezienie swojego prawdziwego celu w życiu, wykorzystanie wyobraźni i zaspokojenie wszystkich pragnień. Mike Dooley wyjaśnia, że marzenia nie są czymś przypadkowym. To przecież właśnie dzięki nim zaczynamy rozumieć prawdę o sobie. Twoje marzenia mają większy sens, niż ci się wydaje. Przypatrz się tak zwanym ludziom sukcesu. Czy są mądrzejsi od ciebie? Czy zasługują na więcej niż ty? Nie! Oni po prostu żyją tak, że świat zaczyna wyciągać do nich pomocną dłoń. Otwórz swoje serce i umysł na duchowość, jakiej do tej pory nie znałeś. Największą przygodą jest życie samo w sobie, które daje nam mnóstwo nieograniczonych możliwości. Dzięki nim każdego dnia odkrywamy swoje miejsce na Ziemi.
Książka Podróż Aniołów Geoffreya i Lindy Hoppe powstała na podstawie przekazów Tobiasza, bohatera biblijnej księgi Tobita. Istnieje wiele teorii na temat tego, kim jesteśmy, dlaczego znaleźliśmy się na Ziemi i dokąd zmierza nasza cywilizacja. Jedne z hipotez mają swoje korzenie w religiach, inne posiadają charakter typowo naukowy. Alegoria dziejów ludzkości przedstawiona przez Tobiasza jest inna, niż wszystko co do tej pory słyszeliśmy. Sięga czasów tak odległych, że nie jest możliwa ich naukowa weryfikacja. A jednak jest w nas taka część, która potrafi POCZUĆ czy słowa zawarte w książce są prawdziwe. Jest to o tyle istotne, że wyzwania, które pojawiają się w naszym obecnym życiu okazują się być echem tego, co wydarzyło się w odległej przeszłości. Tak czy owak Tobiasz nie zaleca specjalnych praktyk czy umysłowych analiz. Sama świadomość oraz autentyczna akceptacja tego, co miało miejsce dawno temu jest uzdrawiającym czynnikiem i stanowi klucz do szczęśliwego funkcjonowania w teraźniejszości oraz tworzenia pomyślnej przyszłości. Zresztą tak samo jak drugi przekazany w książce sekret – najważniejszym czynnikiem duchowej przemiany oraz sposobem na spełnione życie okazuje się być autentyczna miłość i zaufanie do samego siebie. Tobiasz radzi jak osiągnąć tę wewnętrzną integrację oraz pokazuje w jaki sposób te duchowe wartości przenieść z pozycji abstrakcyjnych idei do naszej codzienności.
Predyspozycje osobowościowe mogą się ujawniać w trzech różnych formach: jako tendencje obsesyjno-kompulsywne, narcystyczne lub zapotrzebowanie na ekstremalną stymulację i prowadzić do różnych form pracoholizmu. Czasem niesatysfakcjonujące relacje z ludźmi bywają czynnikiem sprzyjającym rozwojowi lub nasileniu pracoholizmu, ale zawsze stają się jego trudną konsekwencją. Trudną, bo przez wielu pracoholików niezrozumiałą, nieprzewidywalną, w ich odczuciu krzywdzącą. To następstwo wydaje się jednym z największych zagrożeń, jakie stwarza pracoholizm. Jedną z najpoważniejszych konsekwencji pracoholizmu jest narastająca anhedonia, czyli pogłębiająca się trudność w przeżywaniu emocji pozytywnych. Prezentowana czytelnikowi książka pokazuje pracoholizm w nowym ujęciu, stanowiąc kontynuację książki „Pracoholizm. Uzależnienie czy pasja” autorstwa profesor Golińskiej.
Większość firm uważa wprowadzanie innowacji za dodatkowy element swojej działalności operacyjnej. Pracowników wysyła się wprawdzie na wyjazdy, gdzie z dala od firmy mogą czerpać inspirację z ciekawych wykładów i uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez nienaturalnie entuzjastycznych trenerów, aby jak tylko wrócą do pracy, ponownie wpaść w codzienną rutynę.
Eksperci w dziedzinie zarządzania innowacją - Paddy Miller i Thomas Wedell-Wedellsborg - proponują inne, lepsze podejście. Zalecają, aby liderzy podjęli się roli „architekta innowacyjności”, którego zadaniem jest stworzenie w organizacji ekosystemu skłaniającego pracowników do codziennego przejawiania pięciu podstawowych zachowań innowacyjnych.
Jednym słowem, jest to książka o zapewnieniu stanu „innowacyjności na co dzień”, w którym szeregowi pracownicy - w księgowości, marketingu czy w dziale sprzedaży – zyskają szansę wdrażania innowacji w sposób
trwały i systemowy.
Zamiast organizować burze mózgów, konkursy na pomysły czy firmowe wyjazdy, które rzadko przynoszą spodziewane efekty, liderzy powinni tak kierować swoimi
pracownikami, by „pięć podstawowych zachowań sprzyjających innowacyjności” – koncentracja, kontakt, modyfikacja, selekcja oraz dyplomacja, a także szóste, wytrwałość - stały się ich codziennym nawykiem.
Książka Architekci innowacyjności, przywołując przykłady zaczerpnięte z działalności światowych korporacji, takich jak Pfizer, Index Ventures, Lonza, Go Travel, Prehype, DSM itd., wskazuje drogę prowadzącą do zaszczepienia innowacyjności w DNA miejsca pracy.
A zatem – odwołajcie wyjazdy, czytajcie Architektów innowacyjności - i sprawcie, by innowacje stały się jądrem waszej działalności biznesowej.
98 procent populacji świata poświęca 98 procent swojego czasu rzeczom nieważnym.
W ten sposób zaczyna się najnowsza książka autora, który siedmiokrotnie zdobywał miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”. Neale Donald Walsch z właściwą sobie życzliwością uczy nas, że to właśnie z powodu zaprzątania sobie głowy tymi różnymi nieistotnymi rzeczami życie tak wielu ludzi przepełnione jest smutkiem i zamętem, a świat zdaje się nieustannie zmierzać w kierunku katastrofy.
Walsch twierdzi, że nikt nie ponosi winy za ten stan rzeczy. Po prostu nikt nam nigdy nie powiedział, nikt nas nie nauczył, co jest tak naprawdę ważne. Jeśli zaś kiedykolwiek zapoznaliśmy się z odpowiedziami na temat rzeczy ważnych, to odpowiedzi te nie były do końca poprawne.
Autor twierdzi, że oto w 2012 roku samo życie wystosowuje pod adresem ludzkości zaproszenie w postaci namacalnej zmiany energii. Życie zaprasza nas, byśmy zajęli się tą kwestią. Wszyscy możemy to poczuć.
Niektórzy ludzie wyczuwają tę energię w podobny sposób, w jaki nad ranem przeczuwamy, że nadeszła pora, by się obudzić. Inni doświadczają jej jako frustracji nakierowanej na wszystko to, czym się aktualnie zajmują. Odczuciom tym towarzyszy głębokie wewnętrzne pobudzenie, niecierpliwa gotowość do podjęcia działań w reakcji na ten spokojny, ale konsekwentny wewnętrzny głos, który mówi nam: TO TAK NIE MUSI BYĆ.
Walsch mówi, że ten głos ma rację. Nasze życie nie musi być ciągiem zmartwień i kryzysów w sferze finansów, związków, zdrowia i życia rodzinnego. Świat zaś nie musi być areną ciągłych katastrof rozgrywających się w sferze polityki, ekologii i kultury.
Mówi nam się, że podstawowym instynktem ludzkości jest instynkt przetrwania.
To jednak nie jest nasz podstawowy instynkt.
Lekka, praktyczna, z dużą ilością ciekawych przykładów, ale największym atutem tej książki jest to, że Marek Stączek dzieli się pomysłami na tworzenie przekonujących argumentów i oryginalnych wypowiedzi. Wypowiedzi, które można wykorzystać, tak w prezentacji na forum jak i podczas rozmów biznesowych. Gorąco polecam.
Anna Michałowska, TVP Biuro Reklamy
Każdy z nas ma w sobie wielkie marzenia. Większość wierzy, że któregoś dnia zacznie je realizować i zrzuci z siebie zły czar niemożności. „Wreszcie wezmę się za to — powtarzasz sobie. — Znajdę pasjonującą pracę, założę własną firmę, zrobię remont mieszkania, nauczę się hiszpańskiego, rzucę palenie, przebiegnę maraton, obronię pracę doktorską… Wreszcie się za to zabiorę. Kiedyś. Teraz nie jestem gotowy, nie odważę się, nie mam warunków… ale jutro zrobię to na pewno”. Mijają dni i nic się nie zmienia. Któregoś ranka budzisz się z poczuciem, że wszystko, co miało przynosić Ci radość, zyski, spełnienie, gdzieś się zagubiło. Że jest już za późno na to, by cokolwiek zrobić. Całe życie sam siebie zwodziłeś. Ale jak to zrobić? Zapewne masz za sobą mnóstwo nieudanych prób. Podejmowałeś decyzje, zmuszałeś się, walczyłeś. Słomiany zapał szybko Cię porywał i równie szybko gasł. Wszystko wracało do normy. Pamiętaj: Nie ten osiąga sukces, kto bardziej się stara, ale ten, kto robi to mądrzej! Celem tej książki jest pokazanie Ci błędnych nastawień ludzkiego umysłu, powstrzymujących nas od działania — po to, byś mógł usunąć te przeszkody ze swojej drogi. Działanie nie jest trudne, jeżeli wiesz, jak się za nie zabrać. Gdy przeczytasz tę książkę, realizacja twoich planów będzie znacznie łatwiejsza. Nie czekaj, aż będzie za późno. Działaj teraz!
Zestaw 2 książek:
Zasady kultu wyobraźni
Dlaczego chodzi nam akurat o „kult wyobraźni”? Czyżby dlatego, że „rozum śpi”? Otóż niezupełnie. Ten ostatni na pewno - na swój sposób - czuwa nieustannie nawet gdy o tym nie wiemy. To wyobraźnia działa jak życie poety: poetą się nie jest - nim się BYWA.
Czy istnieją takie zasady, wedle których możemy mówić, że wyobraźnia stanowi podstawę naszych przedstawień rzeczywistości w sferze biznesu? Na pewno tak; temu ważkiemu problemowi poświęcam całą pracę. Nie chodzi tutaj oczywiście o żadną teorię, czy paradygmat. Chodzi głównie o właściwą artykulację wyobraźni np. w komunikacie reklamowym. O modyfikację utrwalonych i nieco skostniałych pojęć, np. w dziedzinie jakości życia, estetyki itp. Chodzi także o używanie całkowicie nowych pojęć, które powstają chociażby w sferze NOWYCH MEDIÓW i które mogą dać bogatszy i wyrazistszy obraz tego, co obiecuje producent w sferze nowych produktów, usług, pomysłów, idei i technologii. Takie nowe podejście do znanych kwestii może uruchomić nawet NOWE LOGIKI, jak logika emocji, potrzeby, motywacji itp.
A może wyobraźnia stanowi remedium na wszystkie nasze życiowe niepewności? Tę tezę postaram się dowieść w dalszych rozważaniach.
Wszystkie te i inne przesłanki wspomagają i w ogóle umożliwiają dekonstrukcje, czy też dezorganizację zastanych hierarchii wartości, potrzeb, marzeń, pragnień itp. Wymagają te zjawiska NOWEGO OPISU i to być może w innych kategoriach pojęciowych. Wymaga taka nowatorska DEKOMPOZYCJA ukształtowania się nowego rozumienia zawiłości naszego świata. Nowej jego interpretacji, co trąci już nie tylko biznesem, ale wręcz swoistą filozofią nowego biznesu. Na koniec tych propozycji pozostaje kwestia ich OCENY. Wszystkie te procesy, procedury, opcje i koncepcje opieraja się na fundamentalnych dla wszelkiego komunikowania zbiorze takich pojęć, jak: DYSKURS, NARRACJA i KONTEKST.
Ontologia sukcesu
Ucieczka z mitu nicości.
Znany gnostyk, Bazylides, miał napisać niegdyś, że był taki czas, kiedy nie było NICZEGO. Co więcej, kiedy nie było nawet tego niczego, co by w jakiś sposób było pomiędzy istniejącymi rzeczami. Jeśli takowe rzeczy oczywiście były; to to COŚ mogło być, jak się zdaje, tym co dziś nazywamy KOMUNIKOWANIEM. Autor podkreślał, że nawet jak owo coś BYŁO, to nie musiało być naprawdę, ale było dlatego, aby nie można powiedzieć wprost. NIE BYŁO NICZEGO…
Umiejętność obcowania z ludźmi to spośród wszystkich ludzkich talentów ten, który przynosi największą satysfakcję. Dobre kontakty z innymi przesądzają o jakości życia – zawodowego, rodzinnego i towarzyskiego , bo wiedza oraz metody prezentowane w tej książce, znacznie ułatwiają wzajemne, międzyludzkie relacje. Trzeba tylko wprowadzić je w życie. Cieszę się, że mogę w tej materii służyć za przewodnika. Les Giblin Les Giblin jeden z pionierów branży rozwoju osobistego urodził się w 1912 roku w Cedar Rapids w stanie Iowa. Po zakończeniu służby wojskowej w 1946 roku, Giblin rozpoczął pracę w Sheaffer Pen Company. Kariera handlowca pozwoliła mu stać się wnikliwym obserwatorem ludzkich zachowań i w rezultacie przyniosła mu dwa tytuły krajowego sprzedawcy roku . Na podstawie swoich doświadczeń i zdobytej wiedzy rozpoczął działalność szkoleniowo – seminaryjną dla firm korporacyjnych, takich jak Travelers, New York Life, Mobil, General Electric, Johnson & Johnson , Caterpillar, Merrill Lynch czy Amway i jeszcze innych. Umiejętność obcowania z ludźmi jako coś bez czego nie da się normalnie funkcjonować w życiu, jest ponadczasowym przesłaniem Giblina. W naszych czasach nabiera ono szczególnego znaczenia.
Kultura popularna przekonuje nas, że małżonkowie, przyjaciele, krewni, a nawet obcy ludzie z biegiem czasu bez trudu nawiązują relacje i potrafią się wzajemnie zrozumieć. Jednak w czasach konsumpcjonizmu i nowych mediów, gdy mamy do czynienia z czasownikiem ,,friending"" trudniej niż kiedykolwiek o prawdziwą bliskość. W oparciu o filmy, powieści, psychologię, socjologię i filozofię Ziyad Marar przedstawia nowe spojrzenie na tę niejasną koncepcję. Pokazuje również wiele przeszkód, które stoją na drodze do spełnienia naszych nadziei - między innymi iluzję poznawania samego siebie, brak wyobraźni i empatii oraz życzeniowe myślenie, które prowadzi do nadmiernej uprzejmości i unikania zdrowych konfliktów, a także do poczucia niepewności uniemożliwiającej prawdziwe zbliżenie. Bliskość często bywa mylona z miłością, a jest pod wieloma względami ważniejsza od niej. W swoich śmiałych i nowatorskich rozważaniach Marar pokazuje, dlaczego dążenie do nawiązywania takich emocjonalnych, niełatwych, lecz w gruncie rzeczy zdrowych (choć nie zawsze miłych) więzi z drugim człowiekiem stanowi istotę dobrze przeżytego życia
Czy szklanka jest w połowie pełna, czy pusta? Czy wszystko zawsze idzie źle? Czy świat nie jest pełen złych miejsc? Dość tego! Najprostsze ćwiczenia fizyczne wprawią cię w dobry nastrój i wyślą męczący brak pewności siebie gdzie pieprz rośnie. Dr n. med. Claudia Croos-Müller, specjalistka w dziedzinie neurologii i psychoterapii po dużym sukcesie książek pt. Głowa do góry oraz Odwagi! prezentuje 12 nowych, skutecznych ćwiczeń z metodą body2brain®. Ten dziecinnie łatwy program ruchowy przedstawiają: Wiktor, owca-w-dobrym-humorze, jego przyjaciółka, Emilka, i ich nowy towarzysz: czarna owca Robert.
Tajemnica odnaleziona w starych księgach! Najbardziej znany polski coach, czyli trener osobowości, uczy Polaków strategii odnoszenia sukcesów na przykładzie wybranych sytuacji. Maciej Benewicz to najsłyniejszy polski coach – przewodnik, mistrz - założyciel i wykładowca Norman Benett Academy kształcącej trenerów rozwoju osobistego. Prowadzi treningi indywidualne i grupowe.
Psychosynteza jest stale nieznaną dziedziną "psychologii całego człowieka", wyrosłą ponad 100 lat temu z psychoanalizy, którą jej twórca, dr Roberto Assagioli miał wprowadzić do Włoch. Wkrótce zauważył, że ta ostatnia rozkłada pacjenta na czynniki pierwsze, nie składając go razem. To stało się inspiracją do zbudowania przez niego "windy" od "piwnicy Freuda" przez "tu i teraz" - do "poddasza" – dla odkrycia wszystkich potencjałów wzrostu, tkwiących w człowieku i odkrywania poczucia kierunku i sensu w życiu (włączając duchowy wymiar). Odtąd została stosowana nie tylko w terapii, ile w edukacji (promocji zdrowia), także w zarządzaniu dla wspierania samorealizacji (za A. Maslowem) i budowaniu wizji „firmy jutra”, stosując ją „u zdrowych”. Autorka, długoletni naukowiec w dziedzinie medycyny, pasjonatka odkrywająca „meandry ludzkiego istnienia”, jego zdrowia i choroby, zetknęła się z psychosyntezą na zajęciach dla menadżerów w 1992 roku. Od tego czasu zgłębiała ją, stosując początkowo na sobie, a potem wprowadzając na różnych szczeblach edukacji jako "edukację do zdrowia". Przez lata wypracowała autorskie programy edukacyjne (pojedyncze i cykliczne), które zastosowała prowadząc warsztaty (wraz z innymi psychosyntetykami z innych krajów) dla licznych grup uczestników, w ramach Stowarzyszenia „Edukacja dla Przyszłości” (1997-2004), zbierając ich ewaluację. Została ona opracowana w niniejszej książce (I wydanie ukazało się w 2005 roku), która jest fascynującym źródłem wiedzy na temat człowieka i jego rozwoju, ukazującym jednocześnie kierunek, także w nauce - do psychologii integralnej. Książka wnosi wiele cennych opisów indywidualnych doświadczeń oraz mądrości życiowej, odkrywanej w trakcie zajęć. Książka polecana jest dla studentów kierunków psychologicznych, medycznych i zarządzania, dla rozwoju osobowego i duchowego, celem równoważenia obydwu wymiarów, także dla rodziców i nauczycieli w wychowaniu, aby „potem nie trzeba było terapii”.
Jak być wolnym, to drugi – po Jak być leniwym – przewrotny poradnik Toma Hodgkinsona. Napisany lekko, z przekąsem i z prawdziwą troską o czytelnika. Powiedzmy to od razu: z leniuchowaniem sprawa nie była aż tak poważna. Ale podstępnie skradziona wolność to już prawdziwa tragedia. Tym większa, że często nieuświadomiona. Jak zatem uwolnić się do niepokoju, kredytów hipotecznych, lęku, konsumpcjonizmu, depresji, nielubianej pracy, podatków, nudy, rachunków, supermarketów, melancholii, brzydoty, marnotrawstwa i wielu, wielu innych utrapień? Ano, jest na to kilka mniej lub bardziej nietypowych sposobów: pieczenie chleba, jazda konna, produkcja kompostu, gra na ukulele… A że sprawa jest najwyższej wagi, Tom Hodgkinson w każdym z dwudziestu dziewięciu zwięzłych rozdziałów zarysowuje genezę problemu i powołuje się na myśli Arystotelesa, świętego Tomasza z Akwinu, George’a Orwella, Lwa Tołstoja, Oscara Wilde’a czy E.F. Schumachera. Jak być wolnym to lektura dla tych, którym nie są obce radykalne decyzje i którzy mają poczucie humoru. Przede wszystkim zaś dla tych, którzy chcą zrzucić wszelkie ciężary i podążyć ku wolności.
Jak być leniwym – czyli 24 godziny z Tomem Hodgkinsonem i całą plejadą najwybitniejszych umysłów wszechczasów, takich jak Oscar Wilde, Mark Twain, Samuel Johnson, Robert L. Stevenson i Jerome K. Jerome (Och, jak słodko jest obrócić się i znowu zasnąć „na pięć minutek”). Wszyscy zgodnym chórem zachwalają jedynie słuszny model ludzkiej egzystencji, a mianowicie: powolny, leniwy i próżniaczy. Wylegiwanie się - przez co rozumiem leżenie w łóżku w stanie przebudzenia - nie jest samolubnym dogadzaniem sobie, ale kluczowym zajęciem dla adepta sztuki życia, którym w rzeczywistości jest próżniak. Leżenie w łóżku i nie robienie niczego jest dobre i szlachetne, przyjemne i pożyteczne. (fragment)
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?