Mały Książę TW
-
Autor: Antoine de Saint-Exupery
- ISBN: 9788382629071
- EAN: 9788382629071
- Oprawa: Twarda
- Wydawca: Olesiejuk Sp. z o.o.
- Format: 13.5x19.0cm
- Język: polski
- Liczba stron: 128
- Rok wydania: 2022
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
17,15złCena detaliczna: 24,99 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,15 zł
Lektura szkolna w nowym wydaniu
"Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego to jedna z obowiązkowych lektur szkolnych. Publikacja Wydawnictwa Olesiejuk łączy atrakcyjną cenę z poręcznym wydaniem. Opowieść wzbogacają ilustracje samego autora.
Narrator opowieści, pilot, którego samolot rozbija się na Saharze, poznaje niezwykłego chłopca. Słyszy prośbę: "Narysuj mi baranka!". Te słowa zna chyba każdy miłośnik literatury...
Mały Książę, chłopiec o rozwianych blond włosach, opowiada pilotowi o swojej niezwykłej wędrówce. Wyruszył z planetoidy, którą porastały baobaby i na której rosła, kochana przez niego, próżna róża.
Mały Książę na swojej drodze napotyka charakterystyczne postaci: Króla, który zatracił się we władaniu, nie panując nad niczym. Pyszałka, spragnionego poklasku. Pijaka, który pije, żeby zapomnieć o tym, jak wstydzi się, że pije. Człowieka Interesu, który wszystko przelicza i we wszystkim szuka korzyści. Latarnika, który oddaje się niepotrzebnemu zajęciu. Geografa, który widzi tylko to, co jest, a nie widzi tego, co ważne. Czy osoby o takich cechach nie są nam dobrze znane? Czy bohaterowie powieści nie mówią wiele o nas samych?
W końcu Mały Książę trafia na Ziemię. Tu czeka na niego lis, który powoli daje się oswoić. I wąż, który pomoże chłopcu powrócić do domu.
"Mały Książę" to piękna opowieść, pełna sentencji, które zapadają czytelnikom w pamięć. Dowiadujemy się, że przyjaźń to odpowiedzialność i tęsknota, a miłość pełna jest zawiłości. Melancholijny główny bohater i jego doświadczenia chwytają za serce.
Jako lektura szkolna dla klas 7-8 szkół podstawowych "Mały Książę" z pewnością spotka się z zainteresowaniem i sympatią uczniów. A ilustracje autora nadają tekstowi wyjątkową formę. Dzieło na język polski przetłumaczyła Barbara Przybyłowska.