Leksykon naturalnych surowców leczniczych
- ISBN: 9788365852137
- EAN: 9788365852137
- Oprawa: oprawa: twarda
- Wydawca: Zielone wydawnictwo
- Format: 252x182 mm
- Język: polski
- Liczba stron: 444
- Rok wydania: 2018
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
88,95złCena detaliczna: 129,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 88,95 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Leksykon naturalnych surowców leczniczych to zbiór haseł dotyczących podstawowych surowców leczniczych pochodzenia naturalnego, stosowanych w medycynie konwencjonalnej, ajurwedzie i tradycyjnej medycynie chińskiej, powstały w wyniku 25 lat pracy badawczej, zawierający zarówno surowce pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, jak i mineralnego.
To pierwsza tego typu publikacja, która w oparciu o opracowania urzędowe i naukowe przedstawia informacje o danym surowcu z punktu widzenia medycyny Zachodu (MZ), ajurwedy (AY) i tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) - najważniejszych systemów medycznych świata.
Konstrukcja każdego hasła pozwala w sposób łatwy i przejrzysty porównywać właściwości surowców leczniczych w celu wyboru najwłaściwszych do terapii konkretnego schorzenia. Informacje dotyczące wykorzystania danego surowca w lecznictwie podano w taki sposób, aby jego właściwości, działanie, wskazania czy przeciwwskazania do stosowania, interakcje, w które może wchodzić oraz sposób dawkowania sąsiadowały ze sobą, zawsze w kolejności: MZ, AY, TCM.
Leksykon wzbogacono o:
- słownik wybranych terminów medycznych i filozoficznych z zakresu ajurwedy i TCM,
- rozdział „Zastosowania terapeutyczne surowców naturalnych w wybranych jednostkach chorobowych i objawach” usystematyzowany według układów (np. pokarmowy, oddechowy, krwionośny) lub specjalizacji (choroby kobiece, choroby mężczyzn),
- rozdział „Przygotowanie preparatów leczniczych z surowców naturalnych w warunkach domowych”, czyli propozycje i jednocześnie instrukcje praktycznego postępowania z preparatami,
- bardzo bogaty indeks, zapewniający łatwe wyszukiwanie.
Leksykon przeznaczony jest zarówno do specjalistów w danej dziedzinie: lekarzy, farmaceutów, studentów kierunków medycznych oraz producentów i pracowników branży zielarskiej, kosmetycznej, suplementów diety czy spożywczej, jak i do samych pacjentów, zainteresowanych profilaktyką i leczeniem chorób.