W tej strefie nasz czytelnik znajdzie mnóstwo tytułów w atrakcyjnych cenach do swojej domowej biblioteczki. Najciekawsze tytuły książkowe z legendami, podaniami i mitami z różnych stron świata . To nie tylko literackie opracowanie ludowych czy fantastycznych motywów, które funkcjonują w naszej kulturze. To również nauka o tym, skąd pochodzą nasze korzenie.
Seria klasycznych bajek dla dzieci z kolorowymi i wesołymi ilustracjami Marcina Południaka, znanymi z serii Wierszykowo. Krótkie historyjki, idealne dla najmłodszych dzieci.
Seria klasycznych, polskich legend dla dzieci z kolorowymi i wesołymi ilustracjami Marcina Południaka. Znane legendy przedstawione zostały w krótkiej formie - idealnej dla najmłodszych dzieci.
Seria klasycznych, polskich legend dla dzieci z kolorowymi i wesołymi ilustracjami Marcina Południaka. Znane legendy przedstawione zostały w krótkiej formie - idealnej dla najmłodszych dzieci.
Seria klasycznych, polskich legend dla dzieci z kolorowymi i wesołymi ilustracjami Marcina Południaka. Znane legendy przedstawione zostały w krótkiej formie - idealnej dla najmłodszych dzieci.
Autor z Ghany wczuwa się w rolę gawędziarza i przytacza historie, które poznał, będąc dzieckiem. Zakończone morałem, osadzone w realiach afrykańskich, historie te zawierają uniwersalny, ponadczasowy przekaz. Ich uzupełnienie stanowi zbiór sentencji i przysłów afrykańskich.
Kogo zjadły myszy? Kto wymyślił Lecha? Czy Wanda popełniła samobójstwo? Czy smok wawelski był mężczyzną? Wreszcie jak te mity wyglądały naprawdę? Próbę odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej książce.Autor sięgnął do najstarszych zagranicznych kronik i pokazuje, że to, co uznaliśmy za nasze legendy, wydarzyło się wcześniej w innych krajach.
Baśnie:
Czarodziejskie wrota - wejście
O Kaszubie, Gdanisławie i rusałce Gedani
O gdańskiej syrence zwanej Wodną Panną
Zamczysko
Gracja i Szymon
Świętojański skąpiec
Dyl Sowizdrzał
Zaczarowany teatr
Kamienny pies
Wielki zjazd skrzatów
O czym wiedzą biblioteki
Czarodziejskie wrota - wyjście
W całej Europie przez wieki powszechna była wiara w mroczne istoty wstające z grobu, by prześladować żywych. Przykłady działalności krwiożerczych upiorów notowano m.in. na rozległych obszarach od Polski po Grecję, z Transylwanią na czele. Od czasów Goethego wampiry wkroczyły do literatury pięknej, by stać się ulubionymi postaciami dziewiętnastowiecznych powieści grozy. Bartłomiej Grzegorz Sala, historyk, etnolog i krajoznawca, czerpiąc z ludowych opowieści, dawnych kronik i dokumentów, gotyckich romansów i klasycznych produkcji filmowych, stworzył poczet dwudziestu ośmiu wampirów grasujących u stóp Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Gór Dynarskich. Autor szczegółowo opisuje postać każdego nosferatu, przytacza jego genezę i historyczny pierwowzór, charakteryzuje jego wygląd i zachowanie, a także kreśli miejsce w późniejszych kulturowych odniesieniach
Wonder Woman pokonała Pierworodnego dziecko Zeusa, a swego przyrodniego brata by ratować potomstwo boga. Uratowała miliony istnień ludzkich. Wypełniła starożytną przepowiednię i rozpoczęła nową epokę. Poświęciła przy tym życie boga wojny, który był jej przyjacielem i nauczycielem. Teraz to Wonder Woman musi zostać boginią wojny i zająć miejsce Aresa na Olimpie.Jednak wielu bogom i boginiom, których Diana nazywa rodziną, nie podoba się taki rozwój wydarzeń. Niezgoda, siostra Wonder Woman, pragnie zemsty za śmierć Wojny. Kasandra widzi w Wonder Woman i jej przyjaciołach klucz do Olimpu. A uwięziony Pierworodny nie spocznie, dopóki każdy mieszkaniec Olimpu nie padnie martwy, począwszy od Apolla, ostatniego, który zasiadł na boskim tronie.Wojna to piekło, a wzgardzona Wonder Woman gorsza jest od samego diabła!
Książka jest wyborem najciekawszych mitów wielu cywilizacji
i narodów świata. Znaczną jej część stanowią
najbardziej popularne i lubiane mity greckie. Oprócz nich
zaprezentowane zostały również mniej znane, lecz także
ciekawe, pociągające swą egzotyką opowieści składające
się m.in. na mitologie: sumeryjską, indyjską, chińską, japońską
czy Indian obu Ameryk. Przedstawione historie
wzbogacają piękne, kolorowe ilustracje, które podnoszą
atrakcyjność tej publikacji. Znajdujący się na końcu indeks
ułatwia odszukanie w tekście konkretnych postaci
mitologicznych.
Jak ukarać nieśmiertelnego?
Czyniąc go śmiertelnikiem.
Apollo rozgniewał swojego ojca Zeusa i za karę został strącony z Olimpu. Słaby i zdezorientowany ląduje w Nowym Jorku jako zwykły nastolatek. Pozbawiony nadprzyrodzonych mocy liczący cztery tysiące lat bóg musi nauczyć się, jak przeżyć we współczesnym świecie, dopóki nie zdoła jakoś odzyskać przychylności Zeusa.
Niestety Apollo ma wielu wrogów: bogów, potwory i ludzi, którzy chcieliby jego ostatecznej zagłady. Potrzebuje pomocy, a do głowy przychodzi mu tylko jedno miejsce, w którym może jej szukać – enklawa współczesnych półbogów znana jako Obóz Herosów.
Drzewo to barwna podróż przez świat słowiańskich mitów – zapomniany, tajemniczy, ale jakże intrygujący.
Nasi przodkowie, jak wszystkie narody, posiadali własną mitologię. Przez stulecia snuli fascynujące opowieści o powstaniu świata, narodzinach człowieka. O postępkach i sporach słowiańskich bogów. Przekazywane z pokolenia na pokolenie mity pomagały zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie i miejsce człowieka w otaczającym go świecie.
Łukasz Wierzbicki, autor powieści przygodowych dla dzieci i młodzieży, w tym takich bestsellerów, jak Afryka Kazika, Dziadek i niedźwiadek, czy Machiną przez Chiny, sięgnął w swej najnowszej książce po te właśnie najdawniejsze z opowieści, daleko starsze niż legendy o Smoku Wawelskim czy Piaście Kołodzieju. Odtworzył je i przybliżył młodemu Czytelnikowi.
Świat narodził się z jaja. Człowiek powstał z wiechcia słomy. Zakuty w łańcuch Weles miota się w podziemnej krainie. Bociany przynoszą ludzkie dusze wprost z niebiańskiego Wyraju.
Poetycki opis stworzenia świata to pierwszą część książki. W drugiej znajdziemy trzy opowieści z pogranicza mitów i baśni: o porwaniu Jutrzenki (strażniczki niebiańskich bram), o Marzannie (bogini śmierci, bohaterce wiosennej tradycji żegnania zimy) oraz o bohaterskiej wyprawie na spotkanie własnego przeznaczenia.
W specjalnym dodatku dociekliwy Czytelnik przeczyta, z jakich dokumentów historycznych, źródeł naukowych, podań i tradycji ludowych korzystał autor podczas pracy nad książką.
Całość ilustruje kilkadziesiąt klimatycznych fotografii połączonych z realistycznymi grafikami Wojciecha Nawrota.
„A czy stare jak świat słowiańskie mity mają coś do zaoferowania dzieciom XXI wieku?” – zastanawia się Łukasz Wierzbicki. – „To już zależy od nas samych. Bo mit to opowieść, w której każdy odnajduje swą własną mądrość, z której czerpie inspirację.”
Najstarszy epos bohaterski w Europie to staroangielski Beowulf. Powstał o kilkaset lat przed chrztem Polski, przed urodzeniem się Bolesława Chrobrego: i co najmniej przez pół tysiąclecia nic mu nie dorównało. Czy znaczy to, że się zestarzał? Ani trochę! Pozostaje aktualny, pasjonujący i wstrząsający do dzisiaj. Przypominamy w nowej pocketowej wersji jego pierwsze polskie wydanie w doskonałym przekładzie Roberta Stillera ze staroangielskiego. A tekst eposu ciągle pozostaje aktualny, bo my dzisiaj również mamy do zwalczenia wiele groźnych smoków czy innych potworów. Walka się nie skończyła!Niechaj ci pomaga w tej walce Beowulf i jego słynny bohater. Pewnie podobnie myślał sam J.R.R. Tolkien, dla którego właśnie Beowulf stał się główną podnietą i wzorem do stworzenia trylogii Władca pierścieni. W zamian za to J.R.R. Tolkien przypomniał i znów uświadomił nam wspaniałość Beowulfa. Drugie tyle zaś pasjonujących i aktualnych odkryć zapewni ci Robert Stiller w swoim znakomitym przekładzie i komentarzach.
Obszerny zbiór tekstów zaczerpniętych z mitologii greckiej, która należy do najpiękniejszych i najdoskonalszych osiągnięć myśli i wyobraźni ludzkiej. Ozdobiona licznymi rysunkami księga obejmuje mity najbardziej popularne i lubiane, jak również te nieznane polskiemu czytelnikowi. Twórcy – Nikos i Ares Chadzinikolau, znani humaniści, tłumacze i autorzy dzieł literackich – uzupełnili zbiór o teksty, które udało im się zgromadzić w czasie licznych podróży po zakątkach Grecji. Napisane w formie zbeletryzowanej baśniowej opowieści są one nie tylko interesującą lekturą, ale też stanowią cenne źródło historyczne.
Młodzi Herosi, oddajemy w Wasze ręce zbiór dziewięciu opowiadań, w których Rick Riordan opisał niezwykłe i niebezpieczne przygody Percy’ego Jacksona, Annabeth oraz Sadie i Cartera Kane’ów. Macie okazję jako pierwsi na świecie sięgnąć do tej wyjątkowej kolekcji przygód Waszych ulubionych bohaterów serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, „Olimpijscy Herosi” oraz „Kroniki Rodu Kane”!
Dawno temu w okolicach Kruszwicy nad jeziorem Gopło żył okrutny książę Popiel ze swoją podstępną i rozrzutną żoną. Pewnego dnia przybyli do zamku krewni księcia, aby pozbawić go władzy… Kto jeszcze nie zna tej legendy związanej z historią naszego kraju, musi ją koniecznie poznać. Do książki dołączona jest płyta CD z słuchowiskiem.
Dawno temu w głębinach Wisły żyła piękna syrenka o równie pięknym głosie, którym czarowała rybaków z pobliskiej osady… Kto jeszcze nie zna tej legendy związanej ze stolicą naszego kraju, musi ją koniecznie poznać, by zrozumieć, że prawdziwą siłę daje wolność i wrażliwe serce. Do książki dołączona jest płyta CD z słuchowiskiem.
Czy skrzaty są naprawdę pomocne? Czy z diabłem można zagrać w kręgle o własną duszę? Czy legenda o strzale i pięknej Beatrycze jest prawdziwa? Wierszowane, pięknie ilustrowane legendy dla dzieci i dorosłych. Te opowieści, których zapewne jeszcze nie znacie, uprzyjemnią Wam wieczory i dodadzą magii wielu miejscom Dolnego Śląska.
Zbiór pięknych podań i baśni, wyrosłych z kultury i wierzeń starożytnych Greków. Są tu historie bogów, herosów i tytanów, ale także zwykłych śmiertelników z antycznego świata W książce znalazły się najbardziej znane mity, m.in. o Syzyfie, Prometeuszu, o Ikarze i Dedalu. Opowiadania Wandy Markowskiej należą do klasyki gatunku. Choć to lektura szkolna, czyta się je jak najlepszą powieść.
Monumentalne dzieło Władysława Kopalińskiego powstałe jako reakcja na warunki współczesnego życia oraz rozwój nowych dziedzin nauki i techniki, które powodują rwanie się więzi kultury, oddalanie od dziedzictwa wieków, słabnięcie związków z kulturą narodową, europejską, śródziemnomorską. Autor książki próbując przeciwdziałać tym procesom, dokonał wyboru haseł w zakresie mitów i tradycji kultury w ich najszerzej rozumianym sensie. Główne tematy Słownika... obejmują wiele wątków:
postacie i wydarzenia z Biblii,
bóstwa i bohaterowie mitologii śródziemnomorskich i północnych,
bohaterowie legend, sag, epopei, romansów, poematów, pieśni, żywotów, bajek, folkloru, tradycji ludowej,
bohaterowie narodowi i ludowi, otoczeni legendą historyczni władcy, wodzowie, buntownicy, zbójcy,
legendarni i historyczni nosiciele cywilizacji, odkrywcy nowych lądów i nowych dziedzin wiedzy,
słynne kobiety,
słynne dynastie i rody,
słynne bitwy,
miejsca i budowle historyczne,
arcydzieła architektury, malarstwa, rzeźby, muzyki, zwłaszcza jako ilustracje mitu lub historii,
popularne pieśni ludowe i narodowe, opery, operetki, musicale,
postacie literackie,
wyrazy o znacznej liczbie odniesień do kultury, historii i tradycji,
grupy znaczeniowe (por. Rodzina, Prowincjonalizmy, Głosy ptaków),
wyrazy polskie rzadko już goszczące w słownictwie czynnym, których nie ma potrzeby używać, ale które powinno się znać i rozumieć.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?