W tej strefie nasz czytelnik znajdzie mnóstwo tytułów w atrakcyjnych cenach do swojej domowej biblioteczki. Najciekawsze tytuły książkowe z legendami, podaniami i mitami z różnych stron świata . To nie tylko literackie opracowanie ludowych czy fantastycznych motywów, które funkcjonują w naszej kulturze. To również nauka o tym, skąd pochodzą nasze korzenie.
Poznaj majestat i mądrość jednorożców dzięki nowej książce Diany CooperPoznaj majestat i mądrość jednorożców dzięki nowej książce Diany Cooper
Dowiedz się, jak interpretować mity i legendy - krążące o jednorożcach - z wyższej, duchowej perspektywy, czytając fascynujący przewodnik o tych niezwykłych, energetycznych stworzeniach. Tak jak wydana w latach dziewięćdziesiątych XX w. książka A Little Light on Angels pomogła czytelnikom nawiązać łączność z ich Aniołami Stróżami, tak Cud jednorożców pomoże Ci odnaleźć swojego własnego jednorożca dzięki medytacjom, rytuałom i ceremoniom.
Te magiczne, świetliste stworzenia, które przez wiele stuleci były nieobecne na Ziemi, powracają teraz, aby poprowadzić ludzkość ścieżką duchowego rozwoju. Praca ze swoim Jednorożcem pozwoli Ci osiągnąć wyższy poziom energetyczny i będzie pomagać w wędrówce ku oświeceniu. Książka zawiera wiele prawdziwych historii i anegdot opowiedzianych autorce przez ludzi, którzy na własne oczy widzieli jednorożce i doświadczyli spotkania z nimi.
Ta książka zainspiruje Cię i wzmocni w duchowej wędrówce.
Diana Cooper jest dyrektorem Anielskiej Szkoły, która organizuje Dzień Świadomości Anielskiej i oferuje udział w warsztatach oraz uzyskanie certyfikatu. Diana Cooper jest także autorką Kart Jednorożców oraz kart Anioły Światła.
Historie opowiedziane w tej książce wydarzyły się bardzo dawno temu, kiedy w Grecji, na górze Olimp żyli jeszcze bogowie. Dlatego żaden człowiek nie śmiał zdobyć szczytu tej góry. Bogowie już od dawna nie mieszkają na Olimpie. Dokąd odeszli? Nie wiadomo. W owych czasach oprócz bogów byli też półbogowie i bohaterowie, istniały potwory i postacie baśniowe. O nich wszystkich opowiada ta książka.
Pan Twardowski należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych legend polskich. Bajka została napisana pięknym, a zarazem pełnym życia językiem. Będzie brzmiała przyjaźnie przy czytaniu najmłodszym, a równocześnie z powodzeniem stanie się pierwszą lekturą dzieci zaczynających czytać. Książka została bogato zilustrowana przez uwielbianego w Polsce i za granicą polskiego artystę Artura Piątka. Jego praca wyróżnia się świetnym warsztatem, a zarazem tryska radością i dobrymi emocjami. Dołączone na płycie audio słuchowisko zostało wykonane na najwyższym poziomie artystycznym, reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Bierze w nim udział plejada najwybitniejszych polskich aktorów i piosenkarzy, między innymi Agata Kulesza, Andrzej Mastalerz, Jan Matyjaszkiewicz czy Krzysztof Wakuliński.
Wydawnictwo Astra ma przyjemność zaprezentować nową serię wydawniczą. Książki z cyklu największych bitew oręża polskiego przybliżą dzieciom i młodzieży szkolnej najważniejsze wydarzenia z kart naszej historii. Kolorowe ilustracje, które znakomicie komponują się z opisami bitew, dodają dynamiki i przybliżają szczegóły.
Zachęcając do zapoznania się z nową serią, zapraszamy na barwną lekcję historii i jednocześnie naukę języka - wszystkie książki zostały wydane w wersji polsko - angielsko - niemieckiej, co czyni je atrakcyjnymi także dla turystów.
"Zamek Soria Moria" to zbiór tradycyjnych norweskich baśni
ludowych, zebranych w dziewiętnastym wieku przez Petera Christena Asbjørnsena
oraz Jørgena Moe. Te pełne uroku historie prowadzą nas przez mroczne lasy i
góry, w których mieszkają groźne trolle, zabierają do wysokich wież, gdzie
więzione są piękne księżniczki, jak również mówią o dzielnych młodzieńcach, zawsze
gotowych podjąć nawet najbardziej niezwykłe wyzwania. Piękne ilustracje zdobiące
wydanie to dzieło znakomitej artystki Marii Ekier, baśnie zaś przeczytała ceniona
aktorka Anna Seniuk.
Ubogi wędrowiec, który tak naprawdę jest wielkim cadykiem, znienawidzony skąpiec, który okazuje się świętym, wyrachowani handlarze niekoszernym mięsem, którzy zdołają się nawrócić, weselna zabawa, która kończy się w piekielnej otchłani. Przedstawiamy zbiór opowieści pełnych magii i tajemnicy. Poszczególne legendy opatrzone zostały komentarzami, które umiejscawiają je w tradycji żydowskich opowieści, a magiczną atmosferę dodatkowo budują surrealistyczne, kolażowe ilustracje. Legendy żydowskiego Krakowa - to zbiór pięknych opowieści o dziejach miejsc i ludzi, a zarazem praktyczny przewodnik, z którym warto przejść się nie tylko po krakowskim Kazimierzu, ale także Łobzowie i Podgórzu. Wszędzie tam, gdzie zachowały się ślady krakowskich Żydów i ich kultury.
Ubogi wędrowiec, który tak naprawdę jest wielkim cadykiem, znienawidzony skąpiec, który okazuje się świętym, wyrachowani handlarze niekoszernym mięsem, którzy zdołają się nawrócić, weselna zabawa, która kończy się w piekielnej otchłani. Przedstawiamy zbiór opowieści pełnych magii i tajemnicy. Poszczególne legendy opatrzone zostały komentarzami, które umiejscawiają je w tradycji żydowskich opowieści, a magiczną atmosferę dodatkowo budują surrealistyczne, kolażowe ilustracje. Legendy żydowskiego Krakowa - to zbiór pięknych opowieści o dziejach miejsc i ludzi, a zarazem praktyczny przewodnik, z którym warto przejść się nie tylko po krakowskim Kazimierzu, ale także Łobzowie i Podgórzu. Wszędzie tam, gdzie zachowały się ślady krakowskich Żydów i ich kultury.
Dlaczego jedna z wież kościoła Mariackiego jest niższa? Kto straszy w lochach pałacu Krzysztofory? Co niezwykłego kryje się w salwatorskim kościółku? Czyje rękawy dały początek podgórskiej rękawce? Na te i wiele innych pytań odpowie niniejsza książka. Weź ją na spacer po mieście - nasze legendy to nie tylko barwnie opowiedziane dzieje miejsc i obyczajów, poprzedzone krótkim historycznym wstępem, ale także funkcjonalne mapki, na których zaznaczono punkty kluczowe dla poszczególnych opowieści. Odwiedź z nimi nie tylko okolice Rynku, ale także Podgórze, Zwierzyniec i Kazimierz.
Warum ist einer der Türme der Marienkirche niedriger? Wer spukt in den Verliesen des Palais Krzysztofory? Welche Eigentümlichkeit birgt das Salvator-Kirchlein? Was haben Rockärmel mit einem traditionellen Volksfest zu tun? Auf diese und andere Fragen gibt dieses Buch eine Antwort. Nimm es mit auf einen Spaziergang durch Krakau ? unsere Legenden sind farbenfrohe Schilderungen der Geschichte von Orten, Sitten und Gebräuchen mit kurzen historischen Einführungen und praktischen Stadtplänen. Sie führen nicht nur durch die Umgebung des Hauptmarkts und den Stadtteil Kazimierz, sondern auch in die etwas entfernteren Viertel Podgórze und Zwierzyniec. Lass dich von der Magie der Stadt gefangen nehmen?
Dlaczego jedna z wież kościoła Mariackiego jest niższa? Kto straszy w lochach pałacu Krzysztofory? Co niezwykłego kryje się w salwatorskim kościółku? Czyje rękawy dały początek podgórskiej rękawce? Na te i wiele innych pytań odpowie niniejsza książka. Weź ją na spacer po mieście – nasze legendy to nie tylko barwnie opowiedziane dzieje miejsc i obyczajów, poprzedzone krótkim historycznym wstępem, ale także funkcjonalne mapki, na których zaznaczono punkty kluczowe dla poszczególnych opowieści. Odwiedź z nimi nie tylko okolice Rynku, ale także Podgórze, Zwierzyniec i Kazimierz.
Klechdy sezamowe - Bolesław Leśmian.
Czyta Hanna Kinder-Kiss
5 godzin 53 minuty
Niezwykłe opowieści, gdzie rzeczywistość miesza się z magią, wyprawy zmieniają się w fantazyjne przygody, a nagrodą za trudy są spełnione marzenia. Odnajdziemy rozwikłanie zagadki kolorowych ryb z baśni "Rybak i geniusz", podniebne podróże na Rumaku Zaklętym, historię królewny Parysady, oraz niezwykłego ptaka Bulbulezara.
Legendy warszawskie - Artur Oppman.
Czyta Wojciech Adamczyk.
1 godzina 34 minuty
Warszawa, kryje w sobie setki tajemnic. Z jej wieloma zakątkami związane są piękne legendy: ?Syrena? ?Kościół Panny Marii? ?Bazyliszek? ?Zbójcy? ?Złota Kaczka?. W tajemniczy klimat legend wprowadza nas ciepły głos Wojciecha Adamczyka. Poznajemy dawne oblicze naszej stolicy. Książka do słuchania nie tylko dla dzieci.
Ali Baba i czterdziestu zbójców - Bolesław Leśmian.
Czyta Hanna Kinder-Kiss
5 godzin 14 minut
Baśnie arabskie z cyklu ?Baśnie tysiąca i jednej nocy? w znakomitym opracowaniu Bolesława Leśmiana. Urzekające obrazy Bliskiego Wschodu, legendarne postacie i niesamowite przygody. Bolesław Leśmian zafascynowany orientem ukazuje obyczaje, mądrość, kulturę i filozofię Wschodu.
Świat mitycznych istot pogańskich Skandynawii jest szczególnie bogaty. Zaludniają go dwa rody bogów - Asowie i Wanowie oraz liczne zastępy nadnaturalnych istot - Olbrzymów, Karłów, demonów, herosów. Autor ukazuje piękno i różnorodność skandynawskiej mitologii, pokazując, że kobiece sprawy miłości, płodności i dobrobytu były w niej równie ważne jak męskie kwestie wojny i władzy, a złożoność wątków mitologicznych wymaga zastosowania wielu interpretacyjnych kluczy.
Napisana wierszem i wspaniale zilustrowana legenda adresowana jest do dzieci. W sposób przystępny i niezwykle interesujący przedstawia historię koziołków, a także postaci związane z dziejami naszego miasta i niektóre ważne terminy, jak: burmistrz, rada miejska, cech, czeladnik, mistrz, kram czy odróżniać cyfry rzymskie od arabskich. Zawarte w Legendzie wiadomości wzbogacą wiedzę dziecka i zachęcą do dalszego poznawania dziejów miasta i jego zabytków. Książeczka to także doskonały materiał promujący wiedzę o Poznaniu wśród odwiedzających miasto młodych turystów.
Robert Graves (1895-1985) był poetą z przekonania, powieściopisarzem dla zarobku i badaczem tradycji z namiętności. "Biała Bogini" (1948, wydanie rozszerzone: 1961) powstała między dwoma najbardziej znanymi u nas dziełami tego angielskiego twórcy: powieścią "Ja, Klaudiusz" (1934) i "Mitami greckimi"(1955). Graves wysuwa kontrowersyjne hipotezy, które nadają jego dziełu wprost sensacyjny charakter. Czytelnik wraz z autorem tropi ślady domniemanej tytułowej bogini w obrzędach i mitach starożytnej Irlandii i Brytanii. Te kruchy tradycji zawierają, zdaniem Gravesa, przekaz o pradawnym powszechnym kulcie tego bóstwa: bogini o wielu imionach, swoistej prototypowej religii. "Biała Bogini" to dzisiaj dzieło "kultowe", które niezależnie od kontrowersyjnej tezy jest prawdziwą kopalnią wiedzy o mitologii różnych kultur i o historii religii.
Kto z nas nie marzył, aby wzorem antycznych herosów dokonać w życiu niezwykłych czynów... Choć ich czasy dawno przeminęły, wciąż możemy się od nich wiele nauczyć. ?Trzy złote jabłka? to opowieść o przygodach Herkulesa. Ten wybraniec bogów może być wzorem odwagi, jaka potrafi rozpoznać niebezpieczeństwo prawdziwe i wyimaginowane, może być doskonałym przykładem połączenia siły mięśni i sprytu. Niestraszne mu były lwy, hydry, centaury czy wstrętne węże, podejmował się najtrudniejszych prac, wychodził cało z opresji. Jeżeli kiedykolwiek ogarnie nas strach wielki jak stugłowy smok, warto przypomnieć sobie wielkie dzieła Herkulesa. Może w sercu poczujemy siłę herosa.
Czyta: Krzysztof Tyniec
Nowela pióra Bolesława Prusa, po raz pierwszy opublikowana 1 stycznia 1888 r. Była pierwszym opowiadaniem Prusa o tle historycznym, zaś sześć lat później służyła jako szkic wstępny dla jedynej jego powieści historycznej pt. Faraon. W noweli dogorywający stuletni faraon Ramzes zdrowieje, niespodziewanie natomiast ginie jego następca Horus, pragnący zaprowadzić reformy ustroju egipskiego.
Nowela Bolesława Prusa Kamizelka należy do tak zwanych obrazków miejskich. Jest to rodzaj szkicu społecznego, prezentującego wycinek z życia biednych ludzi, mieszkańców wielkich miast. Nowelka ma charakter wspomnienia. Narrator wspomina losy zakupionej u handlarza staroci kamizelki, która stała się symbolem miłości małżeńskiej, troski o drugiego człowieka, nawet kwestii moralnych - czy istnieje kłamstwo w imię dobra
Czyta - Joanna Lissner
Złoty piasek niesiony wodami Paktolosu wciąż pamięta historię króla Midasa i jego córki Złotorzęsej. Mieszkali oni w pięknym pałacu otoczeni sługami i bogactwem, ale władca nie czuł się w pełni szczęśliwy. Wtedy wypowiedział pochopnie jedno życzenie. Kiedy bogowie spełnili pragnienie Midasa, odkrył on zgubną moc swego daru... Wysłuchajcie opowieści z zaczarowanego lasu, a z pewnością odkryjecie wielką mądrość płynącą z mitu.
PAKTOLOS - rzeka, w której obmył się Midas.
Czyta: Krzysztof Tyniec
Dlaczego ludzie już u samego zarania swoich dziejów tworzyli mity, najrozmaitsze legendy i baśnie i przekazywali je następnym pokoleniom? Czy tylko dlatego, że tak długo nie istniały ani kino, ani telewizja? Jeśli zastanowimy się nad charakterem wielu tych opowieści, dostrzeżemy bez trudu, że powstawały jako swoista skarbnica wiedzy o początkach świata i wszechrzeczy, wyłanianiu się porządku społecznego i moralnego. Tym samym stawały się świadectwem potrzeby zrozumienia otaczającej rzeczywistości, oswajania tego, co nieznane i obce, a nade wszystko ? odnalezienia sensu i sposobu życia.
Profesor Dorota Simonides, wybitna znawczyni kultury ludowej i jej tradycji, w swojej najnowszej książce pragnie poprzez prezentację starannie dobranych tekstów folklorystycznych, powstałych w różnych epokach na terenie Polski, a także innych krajów słowiańskich, ukazać ludową wizję świata. Przekazywane Czytelnikowi opowieści to odpowiedź na odwieczne pytania: dlaczego?, skąd?, jak? To również barwna i żywo przemawiająca do nas ilustracja poznawczych dociekań człowieka. Interesował się on makrokosmosem ? i mikrokosmosem, a więc usiłował zgłębić tajemnice wszechświata, ale i chciał się dowiedzieć, dlaczego zwierzęta są takie, a nie inne, kamienie twarde i nieme, czemuż to kobiety są aż tak gadatliwe i co sprawiło, że człowiek się starzeje. Skąd się wzięły nazwy miast, gór i rzek, gdzie szukać ukrytych skarbów? I czy to prawda, że dawniej żyli na ziemi olbrzymi? Zajmujące i zabawne teksty ludowe nie tylko gwarantują atrakcyjną lekturę ? skłaniają także do refleksji nad procesem rozwoju cywilizacyjnego i niezmiennością ludzkiej psychiki.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?