Strategie Szachowych Mistrzów w biznesie w.2
-
Autor: Michał Kanarkiewicz
- ISBN: 9788396148322
- EAN: 9788396148322
- Oprawa: oprawa: broszurowa
- Wydawca: Kanarkiewicz Strategy Consulting
- Format: 222x160 mm
- Język: polski
- Liczba stron: 284
- Rok wydania: 2023
- Wysyłamy w ciągu: 48h
-
Brak ocen
-
40,68złCena detaliczna: 59,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 40,68 zł
x
Poznaj strategie szachowych mistrzów i wdrażaj je w swoim biznesie, by móc powiedzieć „szach-mat” konkurencji.
Według badań Leinwanda i Mainardiego aż 92% menedżerów ma problem z wyznaczaniem i wdrażaniem strategii. Dlatego poza teorią, inspiracjami i case-study prosto z największych firm dostaniesz tu zestaw narzędzi, wskazówek i ćwiczeń. A dzięki nim zaczniesz wdrażać skuteczne strategie w swojej firmie.
To książka, która pokazuje i przenosi myślenie tytułowych szachowych mistrzów z szachownicy na pole biznesowych rozgrywek. Odnajdziesz tu bezpośrednie i praktyczne porównanie pomiędzy rozwojem firmy i kolejnymi fazami partii szachów. Autor odnosi się do kluczowych elementów, takich jak: planowanie, analiza ryzyka, delegowanie, rozwój umiejętności czy strategie przewagi konkurencyjnej, pokazując, jak aspekty gry w szachy mogą być wykorzystane na rzecz sukcesu w biznesie.
W książce znajdziesz również wywiady z wybitnymi osobistościami świata biznesu. Są to:
Przemek Gdański – Prezes Zarządu BNP Paribas Bank Polska
Leszek Badurowicz – ekspert psychologii pokera
Andrzej Krzywda – założyciel firmy Arkency
Marcin Balicki – Prezes Zarządu Millennium Leasing
Piotr Nowosielski – założyciel Just Join IT.
Autor przeprowadza głębokie rozmowy z tymi doświadczonymi liderami, odkrywając ich sekrety i tajniki sukcesu, do którego w biznesowych realiach przyczyniło się m.in. strategiczne myślenie wyniesione z królewskiej gry.
Jeżeli poszukujesz inspiracji oraz praktycznych narzędzi – które pozwolą Ci skutecznie prowadzić swoją firmę i osiągnąć sukces – ta publikacja jest dla Ciebie.
Recenzje na okładce:
Gra w szachy wymaga strategicznego i krytycznego myślenia oraz analizy ryzyk i szybkiego podejmowania decyzji, ponieważ przeciwnik nieustannie zmienia swoją taktykę. Czy kompetencje potrzebne do prowadzenia „królewskiej gry” można zastosować w biznesie? Odpowiem krótko – można, a nawet trzeba. I o tym właśnie traktuje książka, którą trzymasz w rękach. A poza kontekstem biznesowym – szachy to świetny sposób na relaks i wyciszenie. Sama odkryłam je niestety dopiero jako dorosła i serdecznie polecam!
Marzena Mielecka, Dyrektor / Senior HR Business Partner, Bank Pekao
Biznes, budowanie strategii czy wreszcie gra w szachy to nie są zagadnienia porywające tłumy. Próżno szukać ludzi, którzy potrafią tłumaczyć meandry tych dziedzin w sposób efektywny, błyskotliwy i trafiający zarówno do laika, jak i znawcy tematu. Michał wskazuje skuteczne rozwiązania pozwalające rozwinąć swoje horyzonty i przełożyć logikę oraz schematy gry na stworzenie podbudowy pod strategiczne myślenie – niezwykle efektywne w biznesie. Podjął się tego niełatwego zadania i osiągnął sukces.
Marcin Kruszewski, prawnik, autor najpopularniejszego profilu prawniczego PrawoMarcina
Michał Kanarkiewicz w swojej książce po raz kolejny udowadnia bezpośredni związek gry w szachy z sukcesem w biznesie… i w życiu. Dla młodych adeptów biznesu to przyspieszony kurs myślenia strategicznego. Dla doświadczonych – okazja do retrospekcji i poszukania analogii w oparciu o swój własny sukces zawodowy. Wiedza autora uzupełniona o doświadczenia ludzi biznesu pozwala spojrzeć na szachy z nowej perspektywy.
Marta Wojtera, Vice-president Global Center, Volvo Group
O autorze:
Michał Kanarkiewicz – uczy tajników strategii i gry w szachy. Konsultant biznesowy, szachista i autor 7 książek. Prowadzi autorski program „Królewska Gra” na Kanale Sportowym. Zremisował w symultanach szachowych: w 2020 roku z dwunastym szachowym mistrzem świata Anatolijem Karpowem, a w 2023 z drużyną super-arcymistrzów pod przewodnictwem Magnusa Carlsena – najsilniejszego szachisty wszech czasów. Pracował dla takich marek jak m.in.: Coca-Cola, PZU, KGHM, ING Bank Śląski, Volvo, EY, PwC, Siemens, L’Oréal, Heineken, UBS, Alior Bank, Bank Pekao, Bank Millennium, mBank, Santander Bank, Warta, Luxmed i Lufthansa.