Jak sobie radzić z chorobami żył
Poradnik lekarza pierwszego kontaktu
- ISBN: 9788375553062
- EAN: 9788375553062
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: Via Medica
- Format: 16.5x24.0cm
- Język: polski
- Liczba stron: 106
- Rok wydania: 2011
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
23,10złCena detaliczna: 37,90 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 23,10 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Zachęceni niezwykle ciepłym przyjęciem książki ?Jak sobie radzić z chorobami tętnic? Poradnik lekarza pierwszego kontaktu? redaktorzy postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom środowiska, tworząc kolejną jego edycję poświęconą tym razem problemowi przewlekłej niewydolności żylnej (CVI, chronic venous insufficiency). Biorąc pod uwagę jego społeczny charakter oraz możliwość występowania poważnych w skutkach powikłań, powraca wciąż aktualne, retoryczne pytanie: czy należy im zapobiegać, propagując właściwe działania edukacyjne, profilaktyczne i lecznicze, czy też zmagać się z kosztownymi i trudnymi terapeutycznie późnymi okresami choroby. Ocenia się, że szeroko rozumiane w Polsce pojęcie CVI dotyczy 50% kobiet i 40% mężczyzn, co potwierdza jego skalę. Pomimo ogólnej niskiej oceny zamożności polskiego społeczeństwa, obserwuje się stale wzrastające zainteresowanie chorych możliwościami wczesnego, skutecznego i nowoczesnego leczenia, a co za tym idzie, potrzeby uzyskania przez nich satysfakcjonującej informacji już na poziomie praktyki lekarza rodzinnego.
Wzorem poprzedniej edycji poradnika do jego redagowania zaprosiliśmy grono zaprzyjaźnionych i uznanych specjalistów różnych dziedzin. Mamy głębokie przekonanie, że na efekt końcowy w postaci zadowolenia pacjenta składa się praca zespołowa, dostrzegając w tym istotną Waszą, lekarzy, rolę.
Mamy nadzieję, że oddajemy w Państwa ręce pożyteczne i przyjazne w formie kompendium wiedzy oparte na przeglądzie aktualnego piśmiennictwa. Poza informacjami ogólnymi znajdziecie w nim również bardzo interesujące, w naszej ocenie, tematy związane z możliwościami zastosowania małoinwazyjnych metod leczenia oraz ogólnymi problemami internistycznymi i anestezjologicznymi pojawiającymi się u chorych, u których jest planowane leczenie operacyjne.
Życzymy przyjemnej lektury
Dr hab.n.med. Tomasz Zubilewicz prof. Nadzw. UM
Dr n.med. Piotr Terlecki