Jak było naprawdę. Niezwykłe opowieści sportowe
Niezwykłe opowieści sportowe
-
Autor: Latasiewicz Marek
- ISBN: 978-83-66008-00-7
- EAN: 9788366008007
- Oprawa: miękka
- Wydawca: Arena
- Format: 235x165x20mm
- Język: polski
- Liczba stron: 240
- Rok wydania: 2018
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
21,94złCena detaliczna: 39,90 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 21,94 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Są zapisane na kartach polskiego sportu i na jego obrzeżach takie wydarzenia, o których od lat krążą sprzeczne informacje; takie, wokół których narosły mity i legendy; wreszcie takie, które nigdy nie zostały wyjaśnione do końca.
To z takimi historiami zmierzyli się doświadczeni i wytrawni dziennikarze teamu Arena, niegdyś związani z redakcją legendarnego krakowskiego „Tempa”, próbując odpowiedzieć na pytanie: Jak to było naprawdę?. Wybór tematów, które podjęli się wziąć na reporterski i śledczy warsztat, dodatkowo wyznaczał podtytuł książki. Każda z historii jest bowiem niezwykłą opowieścią…
Pod lupę trafiły zatem wydarzenia, które swego czasu wstrząsnęły całą Polską. Co faktycznie działo się za drzwiami szatni polskiej reprezentacji podczas mundialu w Hiszpanii w 1982 roku i dlaczego „wypad na miasto” musiał dojść do skutku? Co tak naprawdę wydarzyło się na warszawskim lotnisku „Okęcie” i dlaczego do dziś jest to jeden z najgłośniejszych skandali w polskiej piłce? Czy „Orły Górskiego” były ekipą bez skazy? Dlaczego polski pięściarz w bardzo tajemniczych okolicznościach nie wygrał z George’m Foremanem podczas igrzysk olimpijskich w Meksyku? Która z teorii o „geście Kozakiewicza” jest prawdziwa? Dlaczego kolarscy wirtuozi Stanisław Szozda i Ryszard Szurkowski nie przepadali za sobą? Skąd wziął się fenomen Adama Małysza i jego słynnej diety „bułka z bananem”? To tylko niektóre z pytań, które stały się pretekstem do dociekań autorów. Owocem jest książka, z której czytelnicy dowiedzą się, jak to było naprawdę…
Autorami książki są legendy dziennikarstwa prasowego, m.in. Stefan Szczepłek, Marek Latasiewicz, Jerzy Cierpiatka, Mirosław Nowak, Ireneusz Pawlik i inni, związani przed laty z legendarną redakcją krakowskiego „Tempa”.