W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
Nowoczesne źródło wiedzy o cukrzycy typu 2 objaśnia mechanizm choroby i terapię. Uprzystępnia zasady żywienia. Zawiera przykładowe jadłospisy. Przybliża: - psychologiczne aspekty jedzenia i motywację do odchudzania - znaczenie chorób współistniejących - zasady zwiększania wysiłku fizycznego - znaczenie superżywności i substancji słodzących
Choroby układu krążenia stanowią zarówno w Polsce, jak i na świecie istotny problem zdrowotny, społeczny i ekonomiczny. Warto zdać sobie sprawę, że bardzo ważną rolę w walce z chorobami sercowo-naczyniowymi odgrywa profilaktyka. Należy pamiętać, że za choroby układu krążenia w dużej mierze odpowiedzialne są czynniki zależne od naszego stylu życia i których zmiana jest możliwa na każdym etapie choroby. Poradnik 5 minut dla serca… został opracowany przez zespół specjalistów fizjoterapeutów z myślą o osobach, które na codzienną aktywność fizyczną nie mają zbyt wiele czasu. Przystępne opisy popularnych schorzeń połączone z opisami ćwiczeń i instruktażowymi fotografiami zmobilizują do właściwej troski o swoje zdrowie.
Autorka analizuje w swojej książce indywidualny i osobisty wymiar zachowań samobójczych. Oddając głos osobom, które podjęły nieskuteczną próbę samobójczą, zyskuje niezwykle cenną i dotychczas nieobecną w literaturze przedmiotu perspektywę.
Autorka bada narrację pacjentów dotyczące ich myśli samobójczych, decyzji o samobójstwie, samobójczej próby, postawy wobec dokonanego zamachu oraz konstrukcji przyszłości.
W książce Dolegliwości kobiece zapraszam kobiety do mojego urokliwego świata ziół po zdrowie od młodych dziewczyn, które mają problemy z miesiączkami po dolegliwości ciążowe, problemy poporodowe, do dolegliwości kobiet dojrzałych, takich jak: menopauza, upławy, mięśniaki, torbielki, grzybica, nietrzymanie moczu.Dawniej, gdy problemy zdrowotne pojawiały się w organizmie kobiet, sięgały po herbaty ziołowe. Tym samym leczyły przyczynę schorzenia, nie zaś jego skutek, czyli ból. Żyły bliżej natury, były więc zdrowsze. I takie zdrowie warto budować.
Milimetrowej wielkości punkty spustowe zlokalizowane w licznych miejscach naszego ciała w warunkach fizjologicznych są nieaktywne i palpacyjnie niemal nie sposób je wykryć. Zwykły ucisk w miejscu lokalizacji takiego punktu nie wyzwala żadnych dolegliwości. Czynnikiem powodującym uaktywnienie takiego punktu jest uraz lub przeciążenie mięśnia, w którym punkt taki jest zlokalizowany, względnie też uraz lub przewlekłe przeciążenie okolicznych stawów. Raz w ten sposób pobudzony punkt spustowy zaczyna „egzystować” samodzielnie, nierzadko uruchamiając reakcję łańcuchową o charakterze tzw. błędnego koła. Na mechaniczną stymulację reaguje przeczulicą, której towarzyszą takie reakcje jak ból, zaburzenia czucia, bezwładność, zaburzenia koordynacji ruchowej lub autonomiczne objawy wegetatywne. Aktywnym punktom spustowym mogą też towarzyszyć zaburzenia snu, chroniczne zmęczenie, wzmożona potliwość, uczucie zimna, a nawet nadwrażliwość na zmiany ciśnienia atmosferycznego.
W części wstępnej podręcznika wyjaśniono podstawy mięśniowo-powięziowych punktów spustowych:
Przyczyny
Fizjologiczne i patofizjologiczne uwarunkowania
Techniki badania i terapii.
W obszernej części praktycznej przedstawiono:
Lokalizację punktów spustowych i miejsca promieniowania bólu
Objawy i czynniki wyzwalające punkty spustowe
Diagnostykę i terapię punktów spustowych i powięzi
Program ćwiczeń rozciągających wykonywanych w warunkach domowych przez pacjentów
Książka ta stanowi wspaniałe wprowadzenie dla wszystkich tych, którzy chcą zajmować się leczeniem mięśniowo-powięziowych punktów spustowych za pomocą terapii manualnej. Jest ona też obszernym poradnikiem umożliwiającym pogłębienie wiedzy już zaawansowanym terapeutom.
Dzięki oczom odbieramy blisko 80 procent wszystkich bodźców z otoczenia. Można zatem powiedzieć, że wzrok jest najważniejszym z naszych zmysłów. Ale czy wiemy o nich wystarczająco dużo i czy dbamy o nasze oczy tak, jak na to zasługują? Niestety, najczęściej nie! Warto więc to zmienić! przekonuje o tym Barbara Jakimowicz-Klein, stawiając w swojej książce proste pytania i udzielając na nie wyczerpujących, przejrzystych i bardzo przystępnych odpowiedzi. Dowiedzieć się można, jak zbudowane jest oko, po co nam dwoje oczu, na czym polega badanie dna oka, jakie są rodzaje szkieł korekcyjnych, kto nie powinien nosić soczewek kontaktowych, dlaczego jaskra jest tak niebezpieczna, w jaki sposób walczyć z zespołem suchego oka itd. Nie da się ukryć, że ta książka to istna kopalnia ważnych informacji na temat oczu, zasad ich pielęgnacji, chorób, sposobów ograniczania rozmaitych dolegliwości. Dlatego właśnie każdy powinien ją mieć na półce!
Poradnik medyczny, w którym znajdziesz najnowsze informacje, dotyczące najczęstszych chorób nerek, tj.: kamica nerkowa, kolka nerkowa, nietrzymanie moczu, zapalenie czy niewydolność nerek.Znajdziesz tu praktyczne porady związane z leczeniem i profilaktyką chorób nerek.Zamieszczono cenne wskazówki, dotyczące diety w chorobach nerek oraz ziołolecznictwa.Bogato ilustrowany, napisany przystępnym językiem, poradnik.
Kompendium "Chory na nowotwór" wyznacza drogi postępowania oparte na bogatej wiedzy oraz wieloletnim doświadczeniu autorów. Istotną wartością książki jest to, iż zagadnienia, które obejmuje, nie zostały ograniczone wyłącznie do aktywnego leczenia onkologicznego (...). Kompendium stanowi przykład przedstawienia rzetelnej wiedzy zgodnej z zasadami medycyny opartej na dowodach z zachowaniem potrzeb psychospołecznych i emocjonalnych chorego i jego najbliższych. Dla adeptów medycyny będzie niezbędnym źródłem pozyskiwania wiadomości, doświadczonym lekarzom pomoże zaś w zgłębianiu wiedzy. Jest odpowiedzią na potrzebę łączenia aktualnych standardów postępowania w dziedzinach pokrewnych z bez wątpienia ogromnym doświadczeniem praktycznym zespołów sprawujących opiekę nad chorymi.
Choroby odkleszczowe od wielu lat stanowią poważny problem z punktu widzenia medycyny. Kleszcze są nosicielami wielu wirusów i bakterii, powodują rozprzestrzenianie się takich chorób, jak borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, babeszjoza, tularemia czy ludzka anaplazmoza granulocytarna. Leczenie ich jest trudne, intensywne, długotrwałe i często nieskuteczne. Celem tej książki jest przybliżenie Czytelnikowi, czym jest borelioza, przedstawienie klinicznych i społecznych aspektów tej choroby, jej przyczyn, epidemiologii w Polsce oraz objawów, postaci i faz, a także metod diagnostyki i możliwości rozpoznawania. Autorka żywi nadzieję, że lektura tej książki przyczyni się do zmniejszenia zapadalności na choroby odkleszczowe, których ofiarą może paść każdy z nas, wszak wszyscy spacerujemy po parku, lesie, uprawiamy własną działkę czy też wyjeżdżamy na plenerowe wycieczki.
Pierwsza publikacja na polskim rynku wydawniczym dotycząca encefalopatii wątrobowej, niewątpliwie oczekiwana przez wielu lekarzy, została przygotowana przez interdyscyplinarny zespół specjalistów.
Encefalopatia wątrobowa to złożony problem zdrowotny towarzyszący często zaawansowanym chorobom wątroby, wymagający odpowiedniej wiedzy medycznej do rozpoznania oraz skutecznej terapii. Problem interdyscyplinarny, z którym spotykają się lekarze medycyny rodzinnej, neurolodzy, psychiatrzy, geriatrzy, a przede wszystkim hepatolodzy i gastroenterolodzy.
W kolejnych rozdziałach opisane są patogeneza, stopnie i postacie kliniczne, diagnostyka, leczenie farmakologiczne i dietetyczne oraz monitorowanie encefalopatii wątrobowej.
Książka skierowana jest do szerokiego kręgu lekarzy spotykających się w swojej codziennej praktyce z tą chorobą, a także do studentów medycyny.
Analiza gazometrii krwi tętniczej i równowagi kwasowo-zasadowej stanowi podstawowe narzędzie współczesnej medycyny.
Niniejsza książka:
• dostarcza Czytelnikowi podstawowe wiadomości niezbędne do zrozumienia istoty tego badania
• przedstawia praktyczne zastosowania gazometrii
• ukazuje, jak interpretować uzyskane wyniki
• opisuje praktyczne sytuacje kliniczne, w których zastosowano analizę ABG
• obrazuje rolę analizy ABG w diagnostyce i w monitorowaniu leczenia
• szczegółowo analizuje wszystkie ważne odchylenia w wyniku ABG
Pozycja ta jest przeznaczona m.in. dla studentów medycyny, lekarzy i pielęgniarek oddziałów specjalistycznych, a także dla ratowników medycznych.
Nadciśnienie tętnicze to główna przyczyna zachorowalności i śmiertelności na całym świecie. (...) Stąd niezwykle ważne jest, aby je wcześnie wykrywać i skutecznie leczyć. Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi publikacja pod red. Marcina Wełnickiego i Artura Mamcarza. Świetni dydaktycy, a jednocześnie klinicyści, dokonali wyboru tematów, które w terapii nadciśnienia tętniczego nie mogą być obce żadnemu lekarzowi. (...) W książce uwzględniono zalecenia i problemy terapeutyczne w poszczególnych grupach chorych, m.in. u chorych na cukrzycę, z powikłaniami metabolicznymi czy u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Warto zwrócić uwagę na rozdziały poświęcone leczeniu ciężarnych oraz osób uprawiających sport. Nadciśnienie u kobiet w ciąży i w okresie połogu stanowi duży problem interdyscyplinarny, w przypadku którego trzeba uwzględniać korzyści terapeutyczne dla matki i dziecka. U osób uprawiających sport, zwłaszcza tych szczególnie aktywnych odrębności fizjologiczne niekiedy utrudniają kompetentne i bezpieczne stosowanie leków hipotensyjnych. Za cenne należy uznać rozdziały poświęcone opornemu nadciśnieniu tętniczemu i leczeniu stanów nagłych. (...)
Aktualność danych oraz zwarta forma i wysoka jakość merytoryczna publikacji pozwalają zarekomendować ją jako bardzo przydatną pozycję w codziennej praktyce lekarskiej.
W codziennej praktyce klinicznej nierzadko spotykamy się z zaburzeniami zmysłu węchu. Są one objawem diagnostycznym wielu schorzeń laryngologicznych i neurologicznych. Lekarze różnych specjalności powinni częściej zadawać chorym pytanie o sprawność węchu, a także wykonywać jego proste przesiewowe badania. Książka Zaburzenia zmysłu węchu - pytania i odpowiedzi w ciekawej i przystępnej formie przybliża nam zagadnienia związane z tym bardzo ważnym i wciąż niedocenianym zmysłem.
Czy mężczyźni chorują inaczej? Co powoduje, że szybciej umierają? Na czym polega specyfika ich zaburzeń psychicznych? Jakie są typowe reakcje na hasło "choroba mężczyzny"? Na ogół przecież często przytacza się opinię, że mężczyzna nie choruje, ale od razu umiera.
To pytania, na które znajdziemy odpowiedzi dzięki lekturze tej książki. Siedemnaścioro wspaniałych profesjonalistów z właściwą im lekkością pióra opisało w niej różne sfery życia mężczyzn i obserwowane u nich dolegliwości.
Każdy, kto zajmuje się badaniem i leczeniem pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, powinien się zapoznać z najnowszym wydaniem podręcznika DSM-5® bez tajemnic, który stal się podstawową pozycją na świecie w zakresie stawiania diagnozy. James Morrison rzetelnie i przystępnie prezentuje cale spektrum kategorii diagnostycznych DSM-5. Jego książka charakteryzuje się głęboką mądrością i humorem, które sprawiają, że może być ona cennym źródłem dla tysięcy klinicystów.
Pierwsze spotkanie lekarza z chorym psychicznie pacjentem może nastąpić podczas krótkiego badania przesiewowego, ambulatoryjnego badania diagnostycznego, pobytu na oddziale ratunkowym lub konsultacji w sprawie farmakoterapii czy psychoterapii. Ten rzetelny podręcznik wszechstronnie, z odwołaniem do rozmaitych kontekstów, opisuje proces skutecznego prowadzenia wywiadu z dorosłym pacjentem w celu postawienia diagnozy.
Korzystając ze swoich doświadczeń w pracy z ponad 15 tysiącami pacjentów psychiatrycznych, James Morrison krok po kroku wyjaśnia, jak zbierać informacje na temat objawów pacjenta, jego życia osobistego i chorób w rodzinie, jak oceniać jego stan psychiczny, czynniki ryzyka oraz inne istotne kwestie. Uczy, jak budować zaufanie i relację terapeutyczną, oraz przedstawia najlepsze metody formułowania pytań diagnostycznych. Książka napisana przystępnym, gawędziarskim stylem zawiera wiele przydatnych przykładów i opisów przypadków.
Autor podaje najważniejsze zasady diagnozy różnicowej i tworzenia planu leczenia. Pisze o tym, jak informować o wynikach wywiadu pacjenta i jego rodzinę oraz jak ująć te wyniki w formie raportu. Aneksy obejmują szczegółowy, częściowo ustrukturalizowany wywiad, narzędzia pozwalające na dokonanie jego oceny, transkrypcję przykładowego wywiadu, raport pisemny oraz opracowanie przypadku.
Lektura obowiązkowa dla każdego specjalisty bez względu na długość stażu pracy. Nie znam żadnej innej publikacji, która mogłaby się równać z tym dziełem.
dr Robert L. Leahy, American Institute for Cognitive Therapy; Department of Psychiatry, Weill Cornell Medical College
Dzięki licznym refleksjom zawartym w tej książce moi obecni oraz przyszli pacjenci będą otoczeni lepszą, troskliwszą opieką.
dr Alana Iglewicz, Department of Psychiatry, University of California, San Diego
133 Sytuacje Kliniczne w położnictwie. W książce opisano zarówno rzadkie, jak i częściej spotykane przypadki medyczne w praktyce lekarza ginekologa. Każdy temat przedstawiono według schematu: opis sytuacji, propozycje postępowania, uzasadnienie decyzji, wskazanie zalet i przeciwwskazań, najnowsze piśmiennictwo oraz wskazanie prawidłowej odpowiedzi. Książka składa się z następujących części: Okres prekoncepcyjny, Pierwszy trymestr ciąży, Ciąża wielopłodowa, Patofizjologia ciąży, Nieprawidłowy czas trwania ciąży, Choroby matki wikłające przebieg ciąży, Diagnostyka oraz wewnątrzmaciczna terapia płodu, Patofizjologia porodu i połogu, Varia. Publikacja z pewnością będzie przydatną lekturą w trakcie przygotowywania się do egzaminów specjalizacyjnych, jak i w codziennej pracy klinicznej lekarzy ginekologów.
Pierwsze polskie wydanie zostało podzielone na dwa tomy: pierwszy obejmuje zagadnienia związane z anatomią ogólną, kończyn górnych i dolnych oraz szyi wraz z głową, a drugi – z budową anatomiczną klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy i grzbietu oraz skorowidz. Podręcznik zawiera całościowy materiał z zakresu anatomii wymagany od studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego, ale stanowić może również doskonały, pełen ciekawych uwag klinicznych materiał dla studentów ratownictwa medycznego, fizjoterapii, elektroradiologii, pielęgniarstwa i położnictwa. Dzięki jasnym opisom zagadnień anatomicznych może też okazać się pomocą dla lekarzy praktyków lub osób przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych. Duża liczba zdjęć radiologicznych z różnego typu badań (klasycznej radiologii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, badań naczyniowych i ultrasonografii) stanowi duże ułatwienie w zrozumieniu i interpretacji stosunków topograficznych poszczególnych narządów widocznych w badaniach przyżyciowych. Anatomia kliniczna to doskonała jakość rycin wykonanych tak, aby ułatwić orientację topograficzną. Podstawowe informacje ( np. przyczepy mięśni, ich unerwienie i czynność) przedstawione są w postaci tabel. Pod koniec każdego rozdziału znajdują się Uwagi kliniczne pokazujące kliniczne zastosowanie wiedzy anatomicznej oraz Podsumowanie zawierające najistotniejsze tematy danego rozdziału.
Pierwsze polskie wydanie zostało podzielone na dwa tomy: pierwszy obejmuje zagadnienia związane z anatomią ogólną, kończyn górnych i dolnych oraz szyi wraz z głową, a drugi – z budową anatomiczną klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy i grzbietu oraz skorowidz. Podręcznik zawiera całościowy materiał z zakresu anatomii wymagany od studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego, ale stanowić może również doskonały, pełen ciekawych uwag klinicznych materiał dla studentów ratownictwa medycznego, fizjoterapii, elektroradiologii, pielęgniarstwa i położnictwa. Dzięki jasnym opisom zagadnień anatomicznych może też okazać się pomocą dla lekarzy praktyków lub osób przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych. Duża liczba zdjęć radiologicznych z różnego typu badań (klasycznej radiologii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, badań naczyniowych i ultrasonografii) stanowi duże ułatwienie w zrozumieniu i interpretacji stosunków topograficznych poszczególnych narządów widocznych w badaniach przyżyciowych. Anatomia kliniczna to doskonała jakość rycin wykonanych tak, aby ułatwić orientację topograficzną. Podstawowe informacje ( np. przyczepy mięśni, ich unerwienie i czynność) przedstawione są w postaci tabel. Pod koniec każdego rozdziału znajdują się Uwagi kliniczne pokazujące kliniczne zastosowanie wiedzy anatomicznej oraz Podsumowanie zawierające najistotniejsze tematy danego rozdziału.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?