W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
W swojej książce dr Broadhurst w sposób jasny i zrozumiały przedstawia wiele praktycznych informacji, które wyjaśniają przyczyny powstawania astmy, a także daje wskazówki, które pozwolą skutecznie złagodzić objawy tej choroby przy pomocy naturalnych środków leczniczych. Ta publikacja to doskonały drogowskaz do tego, by przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i - z pomocą natury - zacząć wreszcie swobodnie oddychać!
Publikacja Dr. Virgila Alfaro i jego współpracowników z Retina Consultants of Charleston dostarcza kompleksowej wiedzy na temat patofizjologii, rozpoznawania i leczenia zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem.
Autorzy uwzględnili w niej najnowsze osiągnięcia z zakresu profilaktyki, klasyfikacji i nowoczesnych metod obrazowania, które będą miały wpływ na poprawę opieki nad pacjentem.
Zrozumienie kluczowych aspektów zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem ułatwiają bardzo liczne, wysokiej jakości ilustracje i przykłady badań obrazowych
Oto kontynuacja bestsellera Dna moczanowa. Dieta i jadłospisy. Dla tych, którzy lubią dobrze zjeść, proponujemy nowy tytuł: Dna moczanowa. Dieta i jadłospisy dla smakoszy.I tym razem przygotowaliśmy zalecenia dietetyczne, jadłospis (5 posiłków dziennie) na 4 tygodnie (28 dni) oraz listy produktów wraz z ilością wytwarzanego kwasu moczowego, które pozwolą Czytelnikowi samodzielnie komponować zdrowe i smaczne posiłki.W odróżnieniu od poprzedniego tytułu, w tym Czytelnik znajdzie propozycje przygotowane specjalnie dla smakoszy, którzy nie chcą, aby choroba ograniczała ich kulinarne przygody.Publikacja zawiera aż 140 pomysłów. Wszystkie zostały starannie przygotowane i uwzględniają dietę w dnie moczanowej. Dodatkowo przy każdym posiłku umieściliśmy informację o ilości wytworzonego kwasu moczowego.Staraliśmy się, aby nasze propozycje były nie tylko zdrowe, ale także urozmaicone i zadowoliły każdego smakosza.Jeśli Czytelnik wie, że nie toleruje jakiegoś produktu z naszych propozycji, należy go zamienić na inny, uwzględniając ilość wytwarzanego kwasu moczowego. W poszukiwaniu zamienników pomogą tabele umieszczone w książce.
Jest to wysokospecjalistyczna publikacja, w której zebrano interesujące przypadki leczenia farmakologicznego, pozostające w kręgu zainteresowań zarówno alergologa, jak i lekarza rodzinnego, dermatologa czy pediatry. W książce uwzględniono zalecenia wybitnych ekspertów.
Przedstawiono prawidłowe, zgodne z najnowszą wiedzą, sposoby diagnozowania, postępowanie terapeutyczne i efekty leczenia ponad 25 przypadków dotyczących m.in.: astmy, anafilaksji, alergii pokarmowych, nieżytu nosa, pokrzywek, AZS, HAE, mastocytozy, alergii na jady owadów, czerwonego oka.
Każdy przypadek opatrzono komentarzem zgodnym z medycyną opartą na faktach (EBM – evidence-based medicine) oraz standardami leczenia farmakologicznego i pozafarmakologicznego.
Publikacja adresowana jest do alergologów, lekarzy rodzinnych, dermatologów i pediatrów.
Autor jest wybitnym anestezjologiem i specjalistą medycyny ratunkowej, praktykiem, wykładowcą i nauczycielem akademickim. W swoje książce dzieli się z czytelnikiem często trudną wiedzą w sposób jasny i zrozumiały. To ciekawy przewodnik po specjalności, jaką jest anestezjologia i intensywna terapia. Trudne zagadnienia są opisane w reportażowy sposób, bez podawania zbędnych szczegółów, przeplatane praktycznymi przypadkami klinicznymi. Wielką zaletą książki jest bogaty, unikatowy zbiór fotografii oraz czytelne algorytmy.
Wykłady są przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych anestezjologią oraz studentów – nie tylko tych, którzy w przyszłości będą chcieli specjalizować się w tej dziedzinie medycyny.
„Anatomia człowieka” Bochenka–Reichera w nowej odsłonie. Ucz się, kolorując!
Trzypokoleniowy zespół anatomów oraz artysta plastyk przygotowali Ćwiczenia do wcześniej wydanej Anatomii człowieka. Repetytorium.
Na 160 tablicach ponad 530 wybranych z Repetytorium rycin opracowanych tak, aby można było je kolorować i zarazem uczyć się anatomii
Krótkie, zwięzłe opisy, zawierające najważniejsze wiadomości na temat znajdujących się na rycinach struktur anatomicznych
Przy opisach najistotniejsze informacje kliniczne
Miana anatomiczne dla wszystkich zaznaczonych na rycinach struktur (około 6 000 struktur)
Miana anatomiczne w trzech wersjach językowych: polskiej, łacińskiej i angielskiej
System kolorowania, łączący terminologię ze strukturami anatomicznymi pokazanymi na poszczególnych rycinach
Tablice z rycinami w kolejności zgodnej z układem treści w Repetytorium
Doskonała pomoc do nauki anatomii oraz mianownictwa anatomicznego dla studentów medycyny i innych kierunków medycznych oraz osób różnych specjalności medycznych.
Seria podręczników Crash Course to idealne antidotum na stres egzaminacyjny.
Dzięki niej zaoszczędzisz czas i zyskasz pewność, że dysponujesz zebranymi w jednym miejscu informacjami, których potrzebujesz, aby zaliczyć zajęcia z danej dziedziny i zdać egzamin.
Formuła serii sprawdza się od ponad 15 lat. Niezwykle przejrzysta forma podręczników, liczne tabele, ryciny i zestawienia są tak przemyślane, aby zainteresować studenta i ułatwić mu naukę.
Autorami są studenci i nauczyciele akademiccy, czyli osoby, które doskonale wiedzą, na czym polega zdawanie egzaminu i jaki zakres materiału należy przyswoić, aby ten cel osiągnąć.
Ani na chwilę nie zapominają oni o potrzebach swoich czytelników. Podkreślają i dowcipnie obrazują najważniejsze informacje, podają najczęściej spotykane pytania egzaminacyjne, pomijają zaś rzeczy zbędne i nieistotne.
Kontynuacja bestsellerowej publikacji „Sytuacje kliniczne w położnictwie”. Tym razem autorzy przygotowali 111 przypadków medycznych z ginekologii, onkologii i uroginekologii ginekologicznej. Każdy przypadek przedstawiono według schematu: opis sytuacji, propozycja postępowania, uzasadnienie decyzji, wskazanie zalet i przeciwskazań, najnowsze piśmiennictwo oraz podanie prawidłowej odpowiedzi.
Książka z pewnością będzie przydatną lekturą zarówno dla osób przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych, jak i dla lekarzy ginekologów w ich codziennej pracy klinicznej.
Lekarz POZ jest pierwsza osobą, do której zgłasza się pacjent ze swoimi dolegliwościami. Jego zadaniem jest rozpoznać chorobę i zastosować właściwe leczenie. Czasami konieczne jest określenie czy istniejące objawy mają swoje źródło w psychice pacjenta czy odwrotnie – są związane z jego stanem somatycznym.
Zespół autorów pod kierunkiem prof. Marka Jaremy (byłego konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii) podjął się przygotowania cyklu publikacji, które będą wparciem dla lekarza POZ w jego codziennej praktyce w takich sytuacjach.
Zawarta w książce wiedza pomoże podjąć decyzję czy leczyć samemu, czy skierować pacjenta do lekarza psychiatry.
„Depresja w praktyce lekarza POZ” jest pierwszą w cyklu.
Czytelnik znajdzie w niej m. in.:
- niezbędne informacje z zakresu etiologii i patogenezy schorzenia
- uproszczony opis objawów oraz obrazu klinicznego
- podstawowe wiadomości z zakresu leczenia farmakologicznego
- opis działań pozafarmakologicznych (np. psychoterapia)
A także:
- typy zespołów depresyjnych
- elementy diagnostyki różnicowej
- informacje z zakresu problematyki samobójstw
Lot nad kukułczym miastem
Ta książka to spacer dróżkami miasta-ogrodu. Jego bramy są otwarte dla każdego, kto staje do walki ze swoją psychiką.
Sto lat temu otwarto szpital psychiatryczny zaprojektowany według najmodniejszych wzorców. Do dziś przybywają do niego chorzy, aby szukać pomocy i odzyskiwać równowagę w cieniu wiekowych drzew.
Reporterka Krystyna Rożnowska po raz pierwszy odwiedziła szpital w Kobierzynie trzydzieści lat temu. Rozmawiała wtedy z pacjentami stłoczonymi w szarych salach. Zapamiętała ich wylęknione oczy i zniszczone piżamy, ale również ciężką pracę lekarzy i pielęgniarek. Później wielokrotnie wracała, aby obserwować zdumiewające przeobrażenia. W dzisiejszym zdyszanym świecie to miejsce jest dla wielu azylem, o którym wolą nie mówić, gdy wracają do codziennych zajęć.
Szpital w Kobierzynie to żywy organizm, który od wieku zmienia swoje oblicze. Jego historia to fascynująca biografia nas wszystkich, bardziej lub mniej zagubionych w meandrach ludzkiej psychiki. Poznaj samego siebie.
Stuletnia historia szpitala przedstawiona przez Krystynę Rożnowską to wielobarwna mozaika, niepozbawiona barw ostrych, mrocznych, ale też jasnych i frapujących.
prof. Bogdan de Barbaro
Obrzęki i duszność to najważniejsze kliniczne konsekwencje przewodnienia - bardzo częstego następstwa chorób układu krążenia oraz niewydolności nerek. Szybkie i precyzyjne ropoznanie przyczyn tej krytycznej dla chorego sytuacji umożliwia wdrożenie leczenia celowanego. Niniejsza książka pomaga podejmować bezpieczne decyzje terapeutyczne. Publikacja, którą trzymają Państwo w rękach, jest wyjątkowa na tle innych poświęconych podobnej tematyce. Grupa Autorów - lekarzy praktyków z wiodących jednostek klinicznych - opracowała poradnik przeznaczony dla szerokiej grupy innych lekarzy praktyków, m. in. specjalizujących się w zakresie chorób wewnętrznych, nefrologii i kardiologii. Monografia w uporządkowany i zwięzły sposób przedstawia zagadnienia patofizjologiczne, badania diagnostyczne, diagnostykę różnicową oraz nowoczesne zasady leczenia dotyczące postępowania z pacjentem, u którego podejrzewa się przewodnienie. Należy wyraźnie podkreślić, że Autorzy dzielą się swoim dużym doświadczeniem klinicznym, a nie tylko cytują powszechnie dostępne wytyczne, co znacząco zwiększa wartość prezentowanych treści.
Cel: opisać niewypowiedziane.Nikt mi nie powiedział, że nowotwór jest jak trucizna i że nawet jeśli działa powoli, to bardzo sprawnie i systematycznie. Że krok po kroku, komórka po komórce zajmuje cały organizm, że niszczy Niszczy tak, że człowiek zostaje już tylko samym cierpieniem.Moja mama jest aniołem to pełen tęsknoty, skrajnych emocji, sugestywnych opisów oraz bolesnych i pięknych wspomnień pamiętnik córki cierpiącej po stracie ukochanej matki. Rozgoryczona w poczuciu życiowej niesprawiedliwości podejmuje się opowiedzenia historii własnej rodziny od diagnozy do odejścia M. Bez znieczulenia, z niebywałą precyzją i odwagą opisuje, jak mięsak bezlitośnie trawi ciało jej matki, łamiąc przy tym serca wszystkich, dla których była ważna. Jak oswoić śmierć? Jak pogodzić się z wyrokiem? Jak poradzić sobie bez najbliższej osoby, gdy okazuje się, że świat kręci się dalej? Pisząc, autorka poszukuje odpowiedzi na te i inne pytania
Patrzymy na nocne niebo i widzimy niezliczone ilości gwiazd. Wielu ludzi rzadko patrzy w niebo. Jeśliby jednak powiedziano nam, że do Ziemi zbliża się kometa, która zniszczy nasz świat? Och, z jaką uwagą śledzilibyśmy wówczas zbliżanie się owej komety – patrzylibyśmy na każdy centymetr nieba z nadzieją, że może przeleci obok... Czy z rakiem nie jest podobnie?
Podstawowym problemem współczesnej onkologii nie jest trudna diagnostyka i leczenie, ale pojmowanie tej choroby jako wyroku... Choroby onkologiczne odbierane są przez nas prawie wyłącznie jako nieodwracalne zagrożenie życia!
Chorzy widzą w nich często przeznaczenie – karę za grzechy własne i swoich krewnych, a każda zauważona zmiana na ciele lub zły wynik przeprowadzonego badania doprowadza do panicznego strachu – strachu przed śmiercią. To właściwie są KIERUNKI STRACHU!
Nie jestem wprawdzie onkologiem, ale internistą, jednak zadanie, którego się podjąłem, polega na wyjaśnianiu, że większości przypadków onkologicznych można zapobiec i nauczyć się wykrywania choroby we wczesnej fazie rozwoju, a także postępowania w sytuacji, kiedy już wystąpi.
Ryzyko pojawienia się i rozwoju choroby onkologicznej tkwi w każdym z nas, należy więc nauczyć się minimalizowania owych zagrożeń – tak, aby onkolodzy mieli zdecydowanie mniej pracy!
Leczenie osiągnęło niewyobrażalny do niedawna poziom! Trzeba jedynie pokonać ów powszechny strach przed onkologią i uwierzyć w osiągnięcia współczesnej profilaktyki, wczesnej diagnostyki i skuteczność leczenia.
Hipoglikemia to najczęstsze powikłanie cukrzycy i najczęstsza przyczyna hospitalizacji. Stanowi bardzo poważny problem kliniczny i jest olbrzymią przeszkodą w osiągnięciu wyrównania metabolicznego cukrzycy.
Ze względu na poważne konsekwencje, z zagrożeniem życia chorego włącznie, należy poświęcić kwestiom zapobiegania hipoglikemii należytą uwagę przy podejmowaniu decyzji terapeutycznych, ustalaniu indywidualnych celów leczenia oraz edukacji pacjentów.
W monografii tej autorzy przedstawili aktualny stan wiedzy na temat patofizjologii, epidemiologii, obrazów klinicznych, leczenia i zapobiegania hipoglikemii zarówno u dorosłych jak i u dzieci i młodzieży.
Książka skierowana jest do lekarzy praktyków wszystkich specjalności w tym lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lekarzy praktykujących w szpitalnych oddziałach chorób wewnętrznych, oddziałach intensywnej terapii, izby przyjęć, endokrynologów i diabetologów a także anestezjologów, położników, pediatrów i neurologów.
To pionierska na polskim rynku publikacja obalająca mity na temat ziołolecznictwa, która jest doskonałym przewodnikiem po terapiach uzupełniających oraz merytoryczną podstawą do leczenia objawów chorobowych, fitoterapii schorzeń o łagodnym przebiegu i chorób przewlekłych. Opisano w niej poszczególne dolegliwości, podkreślono wskazania i przeciwwskazania, schematy dawkowania dla podanych receptur czy ziołowych preparatów.
Rozdziały oddają kolejność odcinków układu pokarmowego. Zagadnienia posegregowano według jednostek chorobowych. Publikację kończy opis leczenia częstych objawów chorobowych. Co interesujące, w publikacji znajdują się także praktyczne wskazówki do kulinarnego zastosowania ziół w profilaktyce i terapii schorzeń układu pokarmowego.
Książka adresowana jest zarówno do gastrologów, lekarzy rodzinnych, pediatrów, geriatrów, jak i farmaceutów. Bez wątpienia jest to przydatna pozycja również dla pielęgniarek i położnych oraz dietetyków. Powinni zainteresować się nią także studiujący medycynę i farmację. Odnajdą w niej wartościowe źródło wiedzy także pasjonaci medycyny naturalnej.
Książka powstała w oparciu o ponad 30-letnie doświadczenie autora i tam, gdzie to tylko możliwe, uwzględnia EBM, jednocześnie jednak wskazując, gdzie przebiegają jego granice. Niekiedy świadomie odbiega od wytycznych -w praktyce oznacza to krytyczne podejście do interwencji medycznych o nieudowodnionej skuteczności.Opracowanie obejmuje przede wszysztkim te obszary medycyny, w których autor zdobył doświadczenie. Jego pierwsza część, ogólna, odnosi się do większości specjalności zabiegowych, które nie znalazły odniesienia w części szczegółowej. Każdy rozdział części szczegółowej omawia działania kardiologa w dwóch ważnych dziedzinach - identyfikacji chorych o zwiększonym ryzyku sercowo-naczyniowym i profilaktyce żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.
Masz raka to jedno z najbardziej szokujących zdań, jakie możemy usłyszeć od naszego lekarza, choć pandemia nowotworów jest powszechną plagą współczesnego świata.Rak to wieloczynnikowa choroba wymagająca wieloczynnikowej kuracji opartej na medycynie, odżywianiu, suplementacji, zmianie stylu życia, a także psychicznym i emocjonalnym wsparciu. To właśnie dlatego skuteczna walka z rakiem opiera się na prawdziwie holistycznym podejściu do chorego.""Rak. Leczenie megadawkami witamin"" to poradnik inny niż wszystkie. Autorzy przedstawiają w nim zalety medycyny ortomolekularnej polegającej nie tylko na zdrowym i racjonalnym żywieniu, lecz także na kuracji megadawkami witamin, pierwiastkami i mikroelementami, opartej na badaniach naukowych dwukrotnego noblisty prof. Linusa Paulinga i Ewana Camerona, a znanej już w Polsce z publikacji dr. Andrew W. Saula Wylecz się sam.Książka, którą trzymasz w dłoniach, udowadnia, że optymalne odżywianie i oparta na naukowych badaniach suplementacja powinny być częścią każdej antyrakowej kuracji. Połączenie konwencjonalnej i ortomolekularnej terapii okazuje się być dla chorych na raka wyjątkowo korzystne, a oparta na żywieniu i suplementacji megadawkami witamin strategia działania pozwala zachować zdrowie i wygrać walkę z nowotworem.
Zygmunt Freud (1856-1939) - austriacki psycholog, psychoteraputa, neurolog, neuropatolog, twórca psychoanalizy i psychologii głębi, chyba jedna z najważniejszych postaci w nauce o człowieku, postać wręcz symboliczna w nauce jak Einstein w fizyce, tak Freud w naukach o człowieku wyznaczali najważniejsze kierunki myśli. W zasadzie nie byłoby współczesnej psychologii bez freudyzmu, choć oczywiście wiele z jego tez zostało zweryfikowanych i wiele szkół w psychologii powstało wręcz jako kontrreakcja na tezy psychoanalizy. W "Psychopatologii życia codziennego" Freud zajmuje sie przede wszystkim mechanizmami, które powodują, że zapominamy (zarówno imiona, jak i wyrazy obce jak i nazwy i szyk zdań), popełniamy pomyłki w czytaniu i pisaniu. Także przejęzyczeniami, czynnościami pomyłkowymi, także zabobonami i błędami. Freud - pamiętajmy o tym - był przede wszystkim lekarzem. Jego samego w dużej mierze zaskoczyły rezultaty jego własnych badań tak bardzo bowiem ludzka natura okazywała się inna od tej jaką chciałby widzić wiedeński mieszczanin z początku XX wieku. Jednak to badania konkretnych ludzi spowodowały, że Freud doszedł do swych wniosków o ludzkiej naturze. Te wyniki badań doprowadziły go do tezy iż wspólną zaś cechązarówno najlżejszych, jak i najcięższych przypadków chrobowych, które mają także czynności pomyłkowe i przypadkowe jest to, że możemy te zjawiska sprowadzić do niezupełnie stłumionych treści psychicznych, które nie dopuszczone do świadomości nie są jednak pozbawione wszelkiej możności ujawnienia się. "Psychopatologia życia codziennego" to oprócz "Wstępu do psychoanalizy" i "Poza zasadą przyjemności" najważniejsze z dzieł twórcy psychoanalizy. A
Ta książka przyda ci się niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, nauczycielem, specjalistą, czy osobą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
Autor przedstawia wnikliwe spojrzenie na podstawowe problemy osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu: trudności sensoryczne, poznawcze, społeczne i emocjonalne. Przekazuje też konkretne informacje oraz szczegółowe wskazówki umożliwiające pomoc dzieciom z zaburzeniami rozwojowymi. Nie jest to jednak typowy poradnik, lecz raczej zbiór wypowiedzi o różnorodnym charakterze, które mają ułatwić czytelnikom „wejście” do świata osób z autyzmem. Lektura tej książki pozwoli ci zrozumieć, jak dzieci z ASD postrzegają świat i przetwarzają bodźce z otoczenia oraz dlaczego zachowują się w określony sposób.
„Odkrycie strony Autism Discussion Page stanowiło przełomowy moment moich wysiłków zmierzających do zrozumienia, jak funkcjonują osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i jakiej pomocy potrzebują. Bill Nason przekazuje informacje zwięźle i zrozumiale, a jednocześnie proponuje konkretne sposoby ich wykorzystania, które ułatwiają mi współpracę z nauczycielami przy ustalaniu odpowiednich planów edukacyjnych”.
Erika Flesher, psychoterapeutka i mama dziecka z autyzmem
„Dzięki postom Billa Nasona, pełnym praktycznych i łatwych do wykorzystania wytycznych, mogłam sobie uświadomić problemy sensoryczne mojego syna oraz dowiedzieć się, jak pomóc mu w samoregulacji, która zmniejszyła jego niepokój”.
Amy Bonacorsi Zoque, mama dziecka z autyzmem
Bill Nason, amerykański psycholog i psychoterapeuta z ponadtrzydziestoletnim doświadczeniem w dziedzinie zaburzeń rozwojowych. Specjalizuje się w pomaganiu osobom z poważnymi problemami behawioralnymi. Nadzoruje pracę konsultantów w społecznym ośrodku pomocy w Flint, w stanie Michigan. Prowadzi także zajęcia sportowe dla dzieci z autyzmem organizowane we współpracy z centrum badań nad autyzmem Uniwersytetu w Oakland.
Rośliny lecznicze towarzyszą człowiekowi od tysiącleci, a fitoterapia stanowi fundamentalną dziedzinę medycyny, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Czy przyjmując np. aspirynę jesteś świadomy, że jest ona pochodną kwasu występującego w korze wierzby? Niemal połowa światowej produkcji leków zawiera w swoim składzie bioaktywne substancje uzyskane z ziół lub w oparciu o nie zsyntetyzowane. Nic dziwnego, że fitoterapia obecnie przeżywa renesans Autorka opisuje 47 roślin, ich występowanie, historię, skład chemiczny, właściwości terapeutyczne, mechanizm działania oraz stosowanie przy różnych schorzeniach, ze szczególnym uwzględnieniem chorób nowotworowych. Zwraca też uwagę na przeciwwskazania w ich stosowaniu. Dla każdej z nich podaje procedury przygotowania różnych preparatów, naparów, tynktur, nalewek oraz zalecane dawki. Opisy zostały wzbogacone ilustracjami. Dla osób najbardziej zainteresowanych problematyką fitoterapii, Autorka zamieściła listę publikacji naukowych poświęconych każdej opisywanej roślinie. Dodatkowo w książce znajdziesz charakterystykę 19 substancji roślinnych wykazujących aktywność antynowotworową. Poznasz również szczegółowy opis terapii na białaczkę szpikową, supresję szpiku kostnego po chemioterapii oraz raka prostaty z przerzutami do kości. Opisywane preparaty można łączyć z innymi formami terapeutycznymi np. z chemioterapią, radioterapią, hipertermią czy terapią fotodynamiczną. Autorka podaje także ich działanie na inne dolegliwości jak cukrzyca, zaparcia czy choroby pasożytnicze. Rośliny przywracające zdrowie.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?