W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
Kolejne, czwarte wydanie w serii „W gabinecie lekarza specjalisty”, pod redakcją prof. dr hab. med. Piotra Laudańskiego poświęcamy problematyce endokrynologii ginekologicznej i niepłodności. Zaprezentowana tematyka tego wydania została przygotowana w ten sposób, aby była bliska nie tyko doświadczonym klinicystom na co dzień zajmującym się trudnymi przypadkami, ale także lekarzom, którzy każdego dnia w swoich gabinetach mają styczność z niepłodną parą lub pacjentką we wczesnej ciąży.
Diagnoza cukrzycy wcale nie musi brzmieć jak wyrok. W praktyce poziom cukru można ustabilizować, a insulinoodporność ograniczyć. Jak to zrobić? Kluczem do poprawy zdrowia i zredukowania skutków tej groźnej choroby są dieta i regularna aktywność fizyczna. Dzięki tej książce dowiesz się, na czym powinno polegać zdrowe odżywianie w przypadku osób cierpiących zarówno na cukrzycę typu 1, jak i cukrzycę typu 2. W ten sposób nie tylko poprawisz jakość swojego życia, ale też rozstrzygniesz dylemat jak szybko schudnąć. Dodatkowo będziesz mógł skorzystać z ponad 70 gotowych przepisów dla cukrzyków, które wzbogacą twoje codzienne menu. Wypróbuj naturalne metody leczenia cukrzycy!
Niniejsza książka dokumentuje trudny okres dla China, podczas którego walczyły z wybuchem epidemii koronawirusa. Jest efektem naszych starań, aby zapewnić czytelnikom w kraju i za granicą pełen obraz chińskiej walki przeciwko wirusowi.Książka zawiera materiały pochodzące z różnych źródeł medialnych, dokumetujące historie o odwadze i determinacji: zwykłych mieszkańców, którzy zostali w Wuhanie na czas lockdownu; ludzi, którzy kontynuowali swoją pracę, aby podtrzymać normalne funkcjonowanie miasta; pracowników służby zdrowia pochodzących z całych Chin, którzy stawiali czoła zagrożeniu ze strony wirusa, aby ratować życia innych.Książka jest również zapisem słów motywacji i wsparcia humanitarnego, które napłynęło do Chin z całego świata. Jest to hołd dla wszystkich tych, którzy dołączyli do walki z wirusem.
Publikacja Kompleksowa terapia problemów skórnych. Podejście interdyscyplinarne została przygotowana przez Agatę Zejfer – praktykującego kosmetologa. Monografia stanowi niezwykle cenne źródło wiedzy na temat zależności między wyglądem i zdrowiem skóry a ogólnym stanem psychofizycznym. Spektrum poruszanych tematów pozwala spojrzeć na problemy skórne w szerszej perspektywie i stworzyć od podstaw kompleksową terapię kosmetologiczną w ujęciu spersonalizowanym. Zawarte w niej niezwykle istotne rady i wskazówki przedstawiają, jak ważne jest podejście holistyczne do człowieka w procesie wykonywania usług. W spojrzeniu tym kosmetolog to profesjonalista, który nie tylko powinien mieć wiedzę z zakresu psychologii, medycyny, chemii, biochemii, fizyki i wielu innych dziedzin, ale także umiejętnie współpracować z lekarzami różnych specjalności. Publikacja jest skierowana do praktykujących już kosmetologów i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dziedziną kosmetologii. Dzięki swoim walorom edukacyjnym, a także przystępnej formie może być również interesująca dla studentów kosmetologii uczelni wyższych i studiów podyplomowych.
Jak kruche, a jednocześnie wytrwałe może być ludzkie życie?
Jakie problemy stają przed dzieckiem i jego rodziną, gdy miesiącami oglądają się jedynie przez ścianę inkubatora, a każde krótkie wzięcie na ręce jest odnotowane i wyliczone?
Czy powinniśmy bliżej przyjrzeć się życiu płodowemu, jeśli kilkuletni chłopiec pamięta i szuka swojego brata bliźniaka, który umarł jeszcze przed porodem?
W jaki sposób wykonuje się skomplikowane operacje na maleńkich sercach, zabiegi na otwartej macicy i w łonie matki?
Czy jesteśmy gotowi na pokolenie dzieci, które kilka dekad temu jeszcze nie istniało?
Oto fascynująca opowieść o pionierskich dziedzinach medycyny: perinatologii i neonatologii. Dzięki nim na świecie pojawiło się nowe bezprecedensowe pokolenie- dzieci uratowanych jeszcze w łonie matki lub po przedwczesnym porodzie. Olivia Gordon dzieli się własnymi przeżyciami oraz przytacza historie ciąż obarczonych wysokim ryzykiem, które stały się udziałem wielu kobiet. Ze szczegółami opisuje więź łączącą rodziców z lekarzami, w których rękach spoczywa życie matki i dziecka.
Pierwszy oddech to książka o strachu, odwadze i miłości, która rodzi się w ekstremalnych warunkach. Inspiracją autorki była własna historia dramatycznej walki o życie swojego nienarodzonego syna.
Monografia ma na celu usystematyzowanie lekarzom z zakresu medycyny pracy wiadomości z podstaw okulistyki w zakresie niezbędnym do orzekania. Zawiera najważniejsze wiadomości z zakresu fizjologii widzenia, zasady badania okulistycznego i podstawowe normy okulistyczne obowiązujące w medycynie pracy.
Zagadnienia:
* Podstawy badania okulistycznego w medycynie pracy
* Aktualne normy okulistyczne w medycynie pracy
* Test sprawdzający
* Appendiks – teksty źródłowe
Publikacja Niezbędnik stomatologiczny. Zbiór zadań dla studentów stomatologii (cz. 1) została przygotowana przez Aleksandrę Simińską, lekarza dentystę. Ma na celu utrwalenie i usystematyzowanie wiedzy już zdobytej. Zbiór zadań testowych ułożono w oparciu o podstawę programową wymaganą na studiach i egzaminie LDEK z tego przedmiotu. Dla ułatwienia zagadnienia pogrupowano nie tylko dziedzinami stomatologicznymi (stomatologia zachowawcza z endodoncją, stomatologia dziecięca, ortodoncja, bioetyka, prawo medyczne, orzecznictwo lekarskie), ale także tematycznie. Tak, aby móc wygodnie przygotować się do bieżącego sprawdzania wiedzy na studiach. Istotnym elementem są krótkie notatki przy zadaniach, które pomogą czytelnikowi szybko przypomnieć najistotniejsze zagadnienia zawarte w testach. Publikacja adresowana jest do studentów kierunku lekarsko-dentystycznego i absolwentów przygotowujących się do LDEK-u.
Monografia Chory na nowotwór – opieka stomatologiczna. Algorytmy diagnostyczno-lecznicze dla lekarzy medycyny i lekarzy stomatologów ukazała się w specjalistycznej serii Pacjent w Gabinecie Stomatologicznym. Przedstawiono w niej obecny stan wiedzy dotyczący najnowszych poglądów na profilaktykę i leczenie chorób jamy ustnej występujących na różnych etapach terapii onkologicznej lub transplantacji komórek krwiotwórczych. Opracowano praktyczne zasady postępowania, mające za zadanie ułatwić planowanie i realizowanie opieki stomatologicznej u chorych leczonych przeciwnowotworowo.
Publikacja odpowiada także na trudne pytania, które stawiają sobie lekarze dentyści: Czy u pacjenta przygotowywanego do leczenia przeciwnowotworowego należy bezwzględnie usuwać każdy ząb leczony kanałowo? Czy w trakcie chemioterapii można leczyć ząb endodontycznie? W jakich okolicznościach wymagana jest osłona antybiotykowa? Czy zabiegi inwazyjne mogą być przeprowadzane ambulatoryjnie?
Książka stanowi kompendium, które ma służyć pomocą w codziennej praktyce klinicznej. Publikacja przeznaczona jest zarówno dla lekarzy medycyny, jak i lekarzy stomatologów.
Publikacja Analiza przypadków klinicznych w alergologii (część III) została przygotowana pod redakcją prof. dr. hab. Jerzego Kruszewskiego i dr. hab. Andrzeja Chciałowskiego, prof. WIM.
Stanowi kolejną część cyklu z serii monograficznej, która służy nauczaniu praktycznej alergologii. Zaprezentowane w niej rozwiązania opisanych przypadków chorych pokazują, że czasem należy wyjść naprzeciw przyjętym obowiązującym wytycznym i zalecanym algorytmom. Świadomość możliwości zaistnienia takiego przypadku jest niezwykle ważna i wymaga indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Ważnym aspektem monografii są najnowsze metody diagnostyczne, które pozwalają precyzyjniej diagnozować chorego, a także skuteczniej poprawić jego komfort życia. Całość została dopełniona materiałem zdjęciowym odzwierciedlającym omawiany przypadek.
Publikacja adresowana jest do lekarzy specjalizujących się w dziedzinach alergologia, dermatologia i choroby wewnętrzne.
Logopedia przedszkolna i wczesnoszkolna to dwutomowa monografia wieloautorska, której współtwórcami są pracownicy naukowi z różnych dziedzin wiedzy, zajmujący się przy tym problematyką logopedyczną, reprezentujący wszystkie znaczące ośrodki akademickie w Polsce. Wśród autorów są także czynni logopedzi. Poszczególne części monografii pod różnym kątem prezentują najważniejsze zagadnienia z zakresu logopedii związanej z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Problematyka ta ukazana jest w szerokim ujęciu, co sprawia, że czytelnik znajdzie w książce bogaty i różnorodny zasób wiadomości teoretycznych i praktycznych z zakresu profilaktyki, diagnozy i terapii logopedycznej.Z recenzji prof. dra hab. Edwarda Łuczyńskiego
PEŁNA WIEDZA Z ZAKRESU INTENSYWNEJ TERAPII
• Podejście interdyscyplinarne
• Zróżnicowane strategie terapeutyczne: terapia bólu, sedacja, znieczulenie, monitorowanie
• Postępowanie w przypadku powikłań
• Farmakoterapia
• Profile farmaceutyczne dla wszystkich ważnych leków
Pomimo telegraficznej formy przekazu książka dostarcza pełny i niezwykle użyteczny
zakres wiedzy dotyczący niemal wszystkich problemów, które wiążą się ze współczesną interdyscyplinarną intensywną terapią, anestezjologią, a nawet wybiega dalej w kierunku różnorodnych stanów zagrożenia życia w dzisiejszej medycynie. Sposób napisania podręcznika, opracowania tekstu oraz tłumaczenia zachowuje możliwość natychmiastowego dostępu do użytecznej wiedzy lub jej uzupełnienia, pozwalając na doraźne skonfrontowanie stanu pacjenta z koniecznością podjęcia optymalnej decyzji leczniczej. Jest to znacząca wartość opracowania i cel Autorów. Podręcznik zawiera bowiem nie tylko podpowiedzi dotyczące postępowania z chorym intensywnej terapii w różnych stanach klinicznych, ale również przypomina o możliwości popełnienia błędu czy pomyłki w postępowaniu. Podnosi to bardzo praktyczną wartość tego wydawnictwa, opierającego się na wieloletnim doświadczeniu autorów poszczególnych rozdziałów. Otrzymujemy podręcznik użyteczny do pogłębiania wiedzy teoretycznej
i jednocześnie praktyczny poradnik postępowania od momentu wywiadu lekarskiego, przez badania analityczne i diagnostykę, aż po specjalistyczne postępowanie intensywisty w obliczu nawet najbardziej złożonego rozpoznania.
W oddanej w Państwa ręce książce przedstawiono podstawowe informacje dotyczące diagnostyki oraz obrazu klinicznego grzybic, najczęściej spotykanych w praktyce lekarza rodzinnego. Mam nadzieję, że wiedza znacznie pomoże w ustalaniu postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w Państwa codziennej pracy.
Prof. dr hab. Joanna Narbutt
Zakażenia grzybicze skóry należą do najczęstszych chorób skóry, z którymi pacjenci zgłaszają się do lekarza rodzinnego lub do dermatologa. Opisano kilkaset tysięcy gatunków grzybów obecnych w środowisku, jednak choroby u ludzi wywołuje zaledwie około trzystu z nich. Objawy zakażeń wywołanych przez poszczególne gatunki mogą być bardzo zróżnicowane. Różnią się również w zależności od zajętej okolicy ciała. W praktyce klinicznej wyróżnia się trzy grupy grzybów: dermatofity, drożdże oraz pleśnie.
Publikacja COVID-19 i jego powikłania – przypadki kliniczne została przygotowana pod redakcją dr. hab. n. med. Andrzeja Chciałowskiego, prof. WIM, oraz prof. dr. hab. n. med. Jerzego Kruszewskiego. Monografia porusza niezwykle ważne zagadnienie, jakim są powikłania po przebytym zakażeniu COVID-19 – warto wspomnieć, że dotyczą one nie tylko zaburzeń układu oddechowego, ale także odnoszą się do zespołu chronicznego zmęczenia, problemów naczyniowo-sercowych i neurologicznych, a nawet psychologicznych. Przedstawiono prawidłowe, zgodne z najnowszą wiedzą, sposoby diagnozowania, postępowanie terapeutyczne i efekty leczenia 22 przypadków dotyczących przebiegu COVID-19 przy m.in.: powikłaniach zakrzepowo-zatorowych, schyłkowej niewydolności nerek, odmie płucnej, szpiczaku mnogim czy zakażeniu HIV. Istotnym elementem – wzbogacającym treść – jest załączony materiał zdjęciowy. Współtwórcami publikacji COVID-19 i jego powikłania – przypadki kliniczne jest grono ponad 50 wybitnych specjalistów klinicznych z całej Polski. Publikacja adresowana jest do lekarzy specjalizujących się w dziedzinach alergologia, choroby zakaźne i choroby wewnętrzne.
Kolejne wydanie onkologiczne z serii „W gabinecie lekarza specjalisty” – tym razem zostało w całości poświęcone nowoczesnej diagnostyce w onkologii personalizowanej. Monografia została przygotowana pod redakcją naukową dr hab. n. med. Pauli Dobosz. Autorzy z dużą dokładnością i pasją omawiają tak ciekawe i ważne zagadnienia jak: sztuczna inteligencja w onkologii, innowacje w diagnostyce nowotworów, precyzyjne zapobieganie i leczenie nowotworów – w tym nowe wyzwania dla płynnych biopsji, prezentują także techniki obrazowania molekularnego w onkologii trzustki oraz technik utrwalania. Publikacja skierowana jest do praktykujących lekarzy onkologów, immunologów klinicznych, genetyków oraz specjalistów z innych dziedzin, którzy w codziennej praktyce spotykają się z pacjentami onkologicznym. Jest to również zalecana lektura dla wszystkich specjalistów oraz studentów, którzy potrzebują rzetelnej, usystematyzowanej i najnowszej wiedzy o nowoczesnych formach diagnostyki w onkologii. SPIS ROZDZIAŁÓW Słowo wstępne – Paula Dobosz Precyzyjne zapobieganie i leczenie nowotworów: nowe wyzwania dla płynnych biopsji - Marta Łukasiewicz, Anna Żaczek, Anna Supernat Sztuczna inteligencja w onkologii - nowe narzędzia do diagnostyki i medycyny spersonalizowanej - Krzysztof Pastuszak, Michał Żuk, Anna Supernat Innowacje w diagnostyce nowotworów: genomika, sekwencjonowanie nowej generacji i sztuczna inteligencja – Marzena Wojtaszewska, Maciej Dąbrowski Nowa era technik utrwalania w onkologii: czy czas odejść od bloczków parafinowych? – Maria Stępień, Karolina Lisicka, Paula Dobosz Techniki obrazowania molekularnego w onkologii trzustki - Maciej Bobowicz
Toczeń rumieniowaty układowy, cz. 1. Rozpoznawanie i leczenie to kolejna publikacja z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Reumatologia” przygotowana pod redakcją prof. dr hab. n. med. Marii Majdan. W ostatnich latach pojawiły się nowe dane dotyczące TRU i sposobów jego leczenia. Nadal jednak w polskim piśmiennictwie brakuje aktualnych, wyczerpujących publikacji na temat tej trudnej choroby – niniejsza monografia jest odpowiedzią na tę potrzebę. Pierwsza część opracowania omawia w zwięzły i klarowny sposób kliniczną stronę TRU – druga część będzie zawierała opisy przypadków, które w ciekawy sposób zilustrują praktyczną stronę terapii TRU. Publikacja dedykowana jest reumatologom, lekarzom POZ oraz innym specjalistom, którzy w swojej praktyce SPIS ROZDZIAŁÓW Słowo wstępne – Maria Majdan Toczeń rumieniowaty układowy - okres przedkliniczny choroby – rozpoznanie, postępowanie - Maria Majdan Toczeń rumieniowaty układowy- kryteria rozpoznania choroby, autoprzeciwciała, obrazy kliniczne choroby, rekomendacje postępowania terapeutycznego - Maria Majdan Zmiany w układzie krwiotwórczym w toczniu rumieniowatym układowym - domena hematologiczna -Aleksandra Majdan Zmiany neuropsychiatryczne w przebiegu tocznia rumieniowatego układowego - domena neuropsychiatryczna – Radosław Jeleniewicz Zmiany skórne w przebiegu tocznia rumieniowatego układowego - domena skórno-śluzówkowa - Ewa Wielosz Układ krążenia i układ oddechowy w toczniu rumieniowatym układowym - domena zapalenie błon surowiczych - Bożena Targońska- Stępniak Zmiany w układzie ruchu w przebiegu tocznia rumieniowatego układowego- domena mięśniowo- kostno-stawowa - Jolanta Parada Turska Zajęcie erek przebiegu tocznia rumieniowatego układowego - domena nerkowa - Zofia Niemir Zespół antyfosfolipidowy toczeń rumieniowaty układowy - Magdalena Dryglewska
Chemsex. Ujęcie wielodyscyplinarne Książka została przygotowana przez interdyscyplinarny zespół autorów, wybitnych specjalistów i praktyków. Treści są zbudowane wokół złożonego terminu, jakim jest „chemsex”. David Stuart, twórca określenia, podkreśla, że chemsex nie jest definiowany wyłącznie poprzez używanie narkotyków do aktywności seksualnej. Łączenie środków psychoaktywnych z seksem ma długą historię, odbywa się w wielu różnych populacjach, lecz nie zawsze będzie się mieściło w ramach tego pojęcia. W publikacji ciekawie opisano takie zagadnienia jak: definicja i historia zjawiska, rodzaje uzależnień, zdrowie psychiczne i seksualne użytkowników chemsexu, konsekwencje neuropsychologiczne, psychoterapia i farmakoterapia osób uzależnionych, chemsex w różnych populacjach, elementy zdrowia publicznego, redukcja szkód u osób uzależnionych, zakażenie HIV i choroby przenoszone drogą płciową, stany zagrożenia życia i zdrowia oraz postępowanie w objawach ostrej intoksykacji substancjami psychoaktywnymi, aspekty prawne. W publikacji zostały również przedstawione wnioski z badania „Psychospołeczne uwarunkowania chemsexu” i „Badania nad chemsexem w Polsce”. Książka z pewnością zainteresuje seksuologów, psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, specjalistów chorób zakaźnych, zdrowia publicznego, a także osoby zajmujące się profilaktyką uzależnień i przedstawicieli organizacji pozarządowych.
„Elektrokardiologia” to nowoczesny przewodnik po meandrach elektrostymulacji, który porusza różne aspekty elektroterapii, od wskazań do implantacji urządzeń wszczepialnych serca, wskazując na skuteczność różnych metod elektroterapii, poprzez analizę jej powikłań po zagadnienia dotyczące kontroli stymulatorów i monitorowania odległego pacjentów z wszczepionymi urządzeniami. Publikacja zawiera aktualną wiedzę z uwzględnieniem najnowszych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Znajdują się w niej zagadnienia dotyczące nowoczesnych technologii, co jest znamienne w kontekście niedługo przypadającej setnej rocznicy przyznania Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny Willemowi Einthowenowi za badania rytmu serca człowieka oraz pierwsze rejestracje elektrokardiograficzne. Książka ma przede wszystkim walor praktyczny, jest bogato ilustrowana, zawiera algorytmy i odniesienia do najnowszych pozycji literatury. Z pewnością będzie stanowiła odpowiedź na wszelkie pytania, które rodzą się nagle, często w nocy, na dyżurze.
Wydanie onkologiczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty”, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Mariusza Bidzińskiego zostało poświęcone najnowszym metodom leczenia raka jajnika. Oprócz metod leczenia Czytelnik znajdzie tu również informacje dotyczące żywienia, opieki paliatywnej oraz rehabilitacji i opieki psychologicznej chorych na raka jajnika. Publikacja kierowana jest do onkologów oraz lekarzy pozostałych specjalności, mających kontakt z pacjentami onkologicznymi.
Nagły zgon sercowy u dzieci rozpoczyna nową serię Biblioteki kardiologii dziecięcej. Zagadnienia poruszane w publikacjach będą opracowaniem najczęściej występujących problemów kardiologicznych u małych pacjentów. Pierwsza z publikacji porusza ważny i dramatyczny problem nagłej śmierci u małych pacjentów. Przybliża przyczyny nagłego zgonu sercowego (NZS, ang-SCD) w wieku pediatrycznym i u osób młodych do 35 roku życia, które mogą być wielorakie. Najczęściej problem ma podłoże kardiologiczne, może wystąpić w przebiegu kardiomiopatii, zwłaszcza przerostowej, uwarunkowanych genetycznie kanałopatii, wrodzonych wad serca, zapalenia mięśnia sercowego, nieprawidłowej budowy naczyń wieńcowych, nadciśnienia płucnego. Takie patologie mogą być wcześniej nierozpoznane. W wielu przypadkach nie udaje się ustalić etiologii SCD pomimo przeprowadzanych rzetelnie badań pośmiertnych i wywiadów w rodzinie. Wiedza na ten temat może przyczynić się do zapobiegania, wczesnego wykrywania zagrożeniu SCD i prawidłowego przyczynowego leczenia. Książkę polecamy wszystkim kardiologom dziecięcym, pediatrom a także lekarzom rodzinnym.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?