Arsène Lupin, dżentelmen włamywacz
-
Autor: Leblanc Maurice
- ISBN: 978-83-8202-200-1
- EAN: 9788382022001
- Oprawa: twarda
- Wydawca: Zysk i S-ka
- Format: 205x140mm
- Język: polski
- Liczba stron: 320
- Rok wydania: 2021
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
23,48złCena detaliczna: 34,90 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 23,48 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Fascynujący tom przygód najsłynniejszego w historii włamywacza, który wymierza sprawiedliwość, okradając wyłącznie nikczemników i bogaczy.
Książka stanowiąca kamień węgielny całej sagi, w której po raz pierwszy śledzimy spryt, szarmancki urok i pewność siebie oraz złodziejski geniusz tego mistrza przebieranek i forteli. Pierwsze dziewięć przypadków Arsene’a Lupina zapoznaje nas z całym arsenałem umiejętności włamywacza z klasą, a także dowiadujemy się co nieco o jego przeszłości i motywach, jakie pchnęły go w młodości na drogę złodziejskiej kariery – wszystko zaczęło się od naszyjnika królowej. Ale najpierw załoga transatlantyku płynącego do Ameryki dostaje telegraficzną wiadomość, że na pokładzie znajduje się słynny włamywacz Arsene Lupin. O dziwo, zostaje on natychmiast rozpoznany i aresztowany, po czym trafia do więzienia, oczekując na proces. Ku zaskoczeniu władz, przestępca nie tylko informuje, że niestety nie będzie na nim obecny, ale dodatkowo powiadamia pewnego niezbyt uczciwie wzbogaconego na giełdzie barona, nazywanego Szatanem, że zamierza skraść kilka eksponatów z jego cennego zbioru antyków i dzieł sztuki…
„Arsene Lupin jest postacią legendarną i taką pozostanie. To osobnik pełen życia, młody, wesoły, nieprzewidywalny, ironiczny. Złodziej i włamywacz, oszust i blagier ? jest faktycznie każdym z nich – ale jakiż sympatyczny jest ten bandyta!”.
Marcel L'Heureux, autor powieści La Jeunesse de Philippe Grandier
„Maurice Leblanc pisząc tę książkę, nie zapomniał, że przede wszystkim i w całym znaczeniu tego słowa jest pisarzem. Doceni to każdy, przeczytawszy ten tom pełen zabawnej ironii, bynajmniej nie amoralny, mimo że paradoksalnie uwodzi nas urok dżentelmena rabującego swoich współczesnych”.
Jules Claretie, dyrektor Théâtre Français