Ajurweda w praktyce. Jak współcześnie stosować starożytną sztukę leczenia
Jak współcześnie stosować starożytną sztukę leczenia
- ISBN: 9788328396647
- EAN: 9788328396647
- Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
- Wydawca: Sensus
- Format: 14.0x21.0cm
- Język: polski
- Liczba stron: 160
- Rok wydania: 2022
- Wysyłamy w ciągu: 3 - 5 dni
-
Brak ocen
-
28,65złCena detaliczna: 39,90 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,68 zł
x
Moc ajurwedy w Twoich rękach!
Najważniejsze koncepcje ajurwedy i ich aspekty praktyczne, czyli po co nam ta wiedza
Diagnozowanie chorób, czyli jak dowiedzieć się, co naprawdę dzieje się z duszą i ciałem
Leczenie i profilaktyka, czyli na czym polega prawdziwa moc ajurwedy
Tajemniczy termin ajurweda powstał ze złożenia dwóch sanskryckich słów: ajur, czyli życie, oraz veda, czyli wiedza, nauka. Ta starożytna nauka o życiu i długowieczności jest jednak zdecydowanie czymś więcej, niż wynikałoby z jej nazwy. Jej podstawą jest założenie, że wszechświat i wszystko, co się w nim znajduje, jest ze sobą wzajemnie powiązane, a wnętrze ludzkiego organizmu jest odzwierciedleniem wszechświata. Z tych podstaw filozoficznych wypływa przekonanie, że stan ciała i umysłu konkretnej osoby zależą od dostrojenia oddziaływań między nią a jej otoczeniem, naturą i całym kosmosem.
Autorzy tej książki pokazują, jak tę harmonię osiągnąć w praktyce. Podpowiadają, co robić, by czuć się zdrowym i spełnionym, zapobiegać chorobom i odnaleźć równowagę między pracą zawodową, życiem prywatnym oraz aktywnością fizyczną i umysłową. Oprócz omówienia założeń ajurwedy znajdziesz tu wskazówki dietetyczne, metody diagnozowania różnego typu zaburzeń, podstawowe ćwiczenia oddechowe, przepisy i nieco informacji o ziołolecznictwie. Najważniejsze jest jednak coś innego: ta książka pokazuje, jak spojrzeć na własne życie, by dostrzec w nim pewne - pozytywne i negatywne - uwarunkowania. I uczy, jak dzięki ajurwedzie stać się spokojniejszym, szczęśliwszym człowiekiem.
Czym jest ajurweda?
Pięć żywiołów i trzy dosze
Dwadzieścia właściwości i sześć smaków
Siedem dhatus, prakriti i vrikriti
Parinama, brahmana i langhana
Trzy filary ajurwedy i trzy środki diagnozy
Dieta równoważąca doszę vata, doszę pitta i doszę kapha
Lista produktów równoważących doszę vata, doszę pitta i doszę kapha
Ziołolecznictwo i asany
Pranajama i medytacja
Kwestionariusz diagnostyczny i kilka prostych przepisów
Ajurweda na co dzień - Twój własny sposób na zdrowie!
O autorach książki
AGNIESZKA WIELOBÓB — jest popularną nauczycielką jogi i ajurwedy, redaktorką działu „Ajurweda” w magazynie „JOGA”, ekspertem portalu Joga ABC, stałą współpracowniczką portalu JogaSutry.pl. Mieszka z mężem, synem, psem i kotem we wsi położonej w dolinie rzeki Mierzawy. Ma własne studio jogi, terapii jogą i ajurwedy w Jędrzejowie, pracuje też jako nauczycielka jogi w Krakowie. Udziela konsultacji indywidualnych, wygłasza wykłady i prowadzi warsztaty.
W swojej pracy stara się uświadamiać innym, że ajurweda to styl życia dostępny dla każdego, że proste zalecenia połączone z obserwacją i samoświadomością pozwalają naprawdę cieszyć się życiem. Wyznaje zasadę, że najważniejszy w życiu jest zdrowy rozsądek, także na gruncie ajurwedy i jogi.
STRONA AUTORKI: https://agnieszkawielobob.pl
Maciej Wielobób jest mężem Agnieszki, tatą Tymona, nauczycielem medytacji i jogi oraz autorem wielu książek. Odebrał konwencjonalne wykształcenie w zakresie rozwoju osobistego, jogi i medytacji dostępne na Zachodzie, ale też od 1994 roku podąża tradycyjną ścieżką mistyczną indyjskich sufich. Był członkiem zarządu głównego Międzynarodowego Ruchu Sufich, a obecnie jest głową Otwartej Drogi (The Open Way), jednej z sufickich organizacji inspirowanych nauczaniem Hazrata Inayata Khana. Naucza jogi i medytacji w Polsce i Europie, zarówno na uczelniach, jak i podczas mniej formalnych warsztatów i odosobnień.
Wielobób w prosty i użyteczny sposób przekazuje głębię tradycyjnej wiedzy medytacyjnej, tak by czytelnicy i uczestnicy zajęć mogli uwalniać się od napięcia, doświadczać spokoju umysłu i wykorzystywać pełnię swoich możliwości. Uwielbia pokazywać konkretne zastosowania dawnych koncepcji i narzędzi w życiu codziennym.
MACIEJWIELOBOB.PL