Książka umożliwia poznanie sekretów ?wyćwiczonej pamięci? , takiej, która pozwala być konkurencyjnym w czasach gwałtownego przyrostu wiedzy, coraz szybszego postępu technologicznego . To zbiór wiadomości zarówno o samym procesie uczenia się i zapamiętywania oraz możliwościach ich rozwoju, jak i o skutecznych metodach uczenia się i zapamiętywania dostosowanych do indywidualnych zdolności. Ilustrowana obrazami znakomitego malarza Krzysztofa Skarbka.
Menadżer w kryzysie – myśli, emocje i relacje. Pozytywne skutki negatywnych doświadczeń. Książka nie tylko o tym, jak radzić sobie w sytuacji kryzysowej, ale też w jaki sposób wykorzystać tę sytuację, tak by „porażkę” przekuć w sukces. Ilustrowana obrazami znanej wrocławskiej malarki Anki Mierzejewskiej.
?Ochrona informacji stała się normą nowoczesnej organizacji. (?) Biznes stał się rodzajem wojny, a pozyskiwanie, przetwarzanie i udostępnianie informacji o rynku to podstawowe metody walki.? Książka wskazuje na prawdę i mity w zakresie zdobywania i ochrony informacji, opisuje legalne i nielegalne sposoby działania, wskazuje na praktyczne rozwiązania, jak bronić się przed ujawnianiem informacji. Ilustrowana obrazami znakomitego surrealisty Pawła Trybalskiego.
Książka wskazuje jak istotne jest zrozumienie otaczającego świata dla wyboru odpowiednich narzędzi, do świadomego wywierania wpływu czy budowania relacji. Obejmuje zagadnienia zarówno teoretyczne jak i praktyczne dotyczące m.in. negocjacji, kierowania zespołem i in. Ilustrowana pracami znakomitego grafika Przemysława Tyszkiewicza.
Zbiór informacji niezbędnych menadżerowi do poruszania się w świecie prawa oraz odpowiedzialnego podejmowania decyzji. Obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: odpowiedzialność cywilno prawna, podatkowa, karna, publicznoprawna. Ilustrowana tajemniczymi pejzażami Zbigniewa Chrostka.
Program SKUTECZNOŚĆ to: zarządzanie kryzysem, portret osobowości, świadomość rzeczywistości, budowanie wizerunku, informacje, pamięć, etykieta, zarządzanie zdrowiem, bezpieczeństwo decyzji, kryzys emocji, inwestycje alternatywne. Dlaczego taki zbiór, a nie inny? Bo zawiera te wszystkie elementy skuteczności, dla których, na podstawie własnych doświadczeń, mogę wykazać związki pomiędzy przyczyną a skutkiem. Miarą mojej racji w tym doborze, jest rzeczywisty efekt, a nie książkowe teorie.
Mirosław Wróbel, Przewodniczący Rady Nadzorczej Szkoły Transformacji
Celem książki jest wskazanie w jaki sposób minimalizować negatywne czynniki wpływające na zdrowie współczesnego menadżera równocześnie w trzech płaszczyznach: ciała, umysłu i zachowania. Książka obejmuje zagadnienia na temat powstawania i konsekwencji stresu, odporności na stres, relaksacji, ale również opisuje ważne dla zdrowia pomiary oraz sposoby sterowania zegarem biologicznym.Ilustrowana subtelnymi mandalami Urszuli Broll.
Zbiór informacji niezbędnych menadżerowi do poruszania się w świecie prawa oraz odpowiedzialnego podejmowania decyzji. Obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: odpowiedzialność cywilno prawna, podatkowa, karna, publicznoprawna. Ilustrowana tajemniczymi pejzażami Zbigniewa Chrostka.
W zasięgu oddziaływania myśli Romana Ingardena, który "przyznaje pierwszeństwo źródłowemu kontaktowi człowieka z rzeczywistością przed abstrakcyjną, filozoficzną spekulacją", wychowało się i ciągle jeszcze pozostaje wielu polonistów. Jego analiza językowej specyfiki, sposobu istnienia, budowy oraz procesu poznawania i wartościowania dzieła literackiego była - w dobie przemożnego oddziaływania najpierw marksizmu, a potem strukturalizmu - cenna alternatywą metodologiczną, wolną od ideologicznych i doktrynalnych zobowiązań. Ingardenowskie uzasadnienie dla wielości równouprawnionych odczytań utworu literackiego i opartych na nich interpretacjach również i dziś stanowi metodologiczne zaplecze dla badaczy, którzy chcą zachować miarę obiektywności oraz niezależność od aktualnych tendencji i mód panujących w literaturoznawstwie.
Punktem wyjścia dla proponowanej przez Ingardena metody badań literackich jest koncentracja na roli odbiorcy i przekonanie o konieczności poznania indywidualnego dzieła literackiego w wielokrotnej, uważnej lekturze, która - szanując specyfikę oraz kontekst wewnętrzny i zewnętrzny utworu - tworzy solidny punkt wyjścia dla wszelkich dalszych uogólnień, jakimi trudnią się potem filozofia literatury, poetyka, teoria oraz historia literatury, a w pewnym stopniu również krytyka literacka.
Prof. dr hab. Jolanta Dudek
Promocje
|