Nowoczesna publikacja z zakresu anestezjologii oraz opieki nad chorymi poddawanymi różnym typom znieczulenia. Zawiera praktyczną i współczesną wiedzę z zakresu pielęgnowania chorych z uwzględnieniem najnowszych standardów pielęgniarskiej opieki anestezjologicznej.
Książka niezbędna do doskonalenia umiejętności praktycznych w anestezjologicznej opiece pielęgniarskiej na różnych etapach kształcenia - w codziennej praktyce na oddziałach intensywnej terapii, blokach operacyjnych oraz oddziałach chirurgii jednego dnia, a także podczas studiów pielęgniarskich.
„Mam 39 lat i obecnie staram się zajść w ciążę.”
„Przeczytałam wszystko w Internecie o poprawianiu płodności. Nie wiem, od czego zacząć.”
„Mam 37 lat. Chcę zachować płodność, bo kiedyś spotkam mężczyznę, z którym będę chciała mieć dzieci.”
„Siedzę po uszy w terapiach płodności, jestem napompowana hormonami.”
„Mam 28 lat, właśnie odstawiłam tabletki i chcę zapewnić swojemu układowi rozrodczemu optymalne zdrowie.”
Wyczerpujący holistyczny przewodnik dla każdej kobiety chcącej poprawić swoją płodność, w każdym wieku reprodukcyjnym. Napisany po to, abyś mogła zajść w ciążę, kiedy będziesz tego chciała. Podnosząca na duchu podróż do Twojego organizmu. Spotkanie wschodniej i zachodniej wiedzy medycznej, ugruntowane na wnioskach z najnowszych badań i doświadczeniu specjalistów medycyny reprodukcyjnej.
Jak przekierować uwagę z niepłodności na płodność, by wygrać ze stresem?
Jak uzyskać równowagę hormonalną?
Jak nie odebrać sobie radości z seksu?
Jaka dieta zapewni optymalną jakość jajeczka?
Jakich toksyn środowiskowych powinnaś unikać?
Poznaj i zastosuj protokół odnowienia płodności.
Aimee E. Raupp, MS, LAc
Była adeptką neurobiologii, jest licencjonowaną specjalistką w zakresie akupunktury i ziołolecznictwa. Udziela porad w gabinecie i w blogosferze. Pisze felietony i poradniki. Firmuje wyroby organiczne, bezglutenowe i wegańskie.
Rozszerzone i uaktualnione 2 wydanie praktycznego przewodnika dla lekarzy rodzinnych i pediatrów.
Książka zawiera informacje na temat:
ogólnych zasad i bezpieczeństwa wykonywania szczepień z uwzględnieniem aspektów prawnych,
szczepień ochronnych obowiązkowych oraz zalecanych dla niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych,
roli, jaką odgrywają lekarze i pielęgniarki pracujący w podstawowej opiece zdrowotnej w realizacji programu szczepień ochronnych.
Zamieszczono także:
odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez lekarzy, pielęgniarki i pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznych podczas spotkań szkoleniowych,
aktualny kalendarz szczepień oraz wzory formularzy dotyczących szczepień.
Migrena to bardzo uciążliwa dolegliwość, która utrudnia normalne życie. Chociaż do tej pory nie znaleziono na nią doskonałego lekarstwa, poznano jednak czynniki wywołujące napady migrenowe. Należy do nich niewłaściwa dieta. Stwierdzono, że spożywanie pewnych potraw, a właściwie określonych produktów w nich zawartych, może powodować bolesne migreny. W poradniku zamieszczono przepisy na różnorodne i smaczne dania, w których składniki migrenotwórcze zostały zastąpione innymi. Autorzy proponują dania główne: wegetariańskie i mięsne, a także zupy, sałatki, przystawki i przekąski, potrawy z ryb i owoców morza, wywary, buliony, sosy, ciasta i desery. Książka stanowi również zbiór cennych informacji na temat samej migreny i mechanizmów jej powstawania.
Autorzy przybliżają mechanizm powstawania oraz sposoby leczenia cukrzycy, zwracając szczególną uwagę na możliwość leczenia dietetycznego. Ważnym uzupełnieniem publikacji jest wykaz produktów zalecanych i przeciwwskazanych u chorych na cukrzycę
Zaburzenia stanu odżywienia - niedożywienie i otyłość - są najczęstszym odchyleniem od stanu zdrowia. Niedożywienie jest niezależnym, proporcjonalnym do stopnia nasilenia i najsilniejszym, oprócz niewydolności narządowej, czynnikiem ryzyka wystąpienia nowych chorób, powikłań leczenia i śmierci chorego. Otyłość sprzyja występowaniu chorób układu krążenia i cukrzycy, a pogarszając sprawność narządów i układów zwiększa chorobowość i śmiertelność w czasie leczenia innych chorób.
Nadmiar gazów w przewodzie pokarmowym to dolegliwość dość powszechna. Jego przyczyną może być poważna choroba przewodu pokarmowego, wymagająca leczenia, jednak najczęściej wynika ona ze stałego pośpiechu, stresu, nadmiernego i nieprawidłowego jedzenia. Gromadzeniu się gazów w jelitach towarzyszą objawy uznawane w naszej kulturze za wstydliwe, dlatego wiele osób nie mówi o nich swojemu lekarzowi i dalej cierpi. Ten poradnik pokazuje, jak zmodyfikować sposób żywienia, co jeść, a jakich potraw unikać, aby złagodzić przykre objawy lub nawet całkowicie im zapobiec. Książka zawiera praktyczne porady i zalecenia specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Mogą z niej korzystać zarówno pacjenci, jak i lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.
Poradnik jest skierowany do wszystkich, którzy chcą zdrowo i racjonalnie odżywiać swoje dzieci. Można tu znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania, dotyczące problemów żywienia naturalnego i sztucznego. Autorzy starają się nakłonić matki do karmienia piersią, które nadal pozostaje najdoskonalszą formą żywienia niemowląt. Zawarte w poradniku informacje i rady ułatwią wątpiącym podjąć decyzję o karmieniu naturalnym, a już karmiącym piersią pomogą w tym, aby stało się ono łatwiejsze, mniej stresujące i bardziej efektywne. Wiele ciekawych wiadomości znajdą tu również osoby zainteresowane sztucznym żywieniem dzieci.
Autorka przedstawia rolę terapii muzycznej w rehabilitacji ogólnej, jako uzupełnienie kompleksowego usprawniania dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, np. z wadami wzroku i niesprawnym narządem ruchu, po operacjach ortopedycznych. Książka zawiera nowatorską propozycję autorki kompleksowej rehabilitacji, w której m.in. lekarz, rehabilitant, psycholog i muzykoterapeuta integrują swoje działania w ramach specjalistycznego leczenia dzieci kalekich. Na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji zajęć z dziećmi autorka proponuje kilkadziesiąt różnych ćwiczeń ruchowych, wykonywanych z udziałem muzyki i rekwizytów, np. obręczy i wstążek. Ćwiczenia te nie tylko usprawniają fizycznie, lecz także pomagają przełamać opory psychiczne, motywując niesprawne dzieci do czynnego uczestnictwa w zajęciach oraz uczą pracy w grupie. Uzupełnieniem książki jest bogaty materiał ilustracyjny. Publikacja jest przeznaczona dla lekarzy rehabilitantów, instruktorów rytmiki, absolwentów pedagogiki specjalnej oraz studentów muzykoterapii.
W książce przedstawiono niezawodne przepisy na smakołyki dla łasuchów i niejadków na co dzień i od święta, tj. przekąski, dania obiadowe, desery oraz napoje. Vicki Lansky jest autorką niezwykle popularnych i doskonale sprzedających się w Stanach Zjednoczonych książek dla rodziców. Zamieszczone tu przepisy stanowią pomoc w wyborze żywienia Twojego dziecka. Książka przedstawia mnóstwo pomysłów, dzięki którym wartościowe i smaczne żywienie może być również atrakcyjne dla Twojego dziecka.
Jest to druga edycja znakomitego podręcznika przeznaczonego do nauki medycyny zapobiegawczej i środowiskowej. Obecne wydanie zostało w stosunku do poprzedniego rozszerzone i unowocześnione. Główny cel publikacji stanowi kształtowanie i ochrona zdrowia oraz szeroko pojmowana profilaktyka chorób środowiskowych. Książka jest przede wszystkim przeznaczona dla studentów uczelni medycznych wydziałów lekarskich, stomatologicznych i pielęgniarskich oraz farmakologicznych.
W publikacji w sposób zwięzły scharakteryzowano patofizjologiczne podstawy oraz kliniczne aspekty procesów chorobowych, w przypadku których poszczególne grupy leków znajdują zastosowanie, a także mechanizmy działania tych leków. W ich opisach uwzględniono wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie oraz najważniejsze działania niepożądane. W celu ułatwienia praktycznego wykorzystania farmaceutyków w terapii podano nazwy i dostępne postaci wybranych produktów handlowych, a także międzynarodowe nazwy substancji czynnych.
IV uaktualnione wydanie cenionego przez studentów podręcznika, adresowanego do studentów wydziałów lekarskich i farmaceutycznych uczelni medycznych oraz do lekarzy w trakcie specjalizacji.
Nowoczesny podręcznik dla rodziców dotyczący opieki nad dzieckiem w ciągu pierwszego roku życia. Szczegółowo omówiono w nim rozwój dziecka tydzień po tygodniu. Książka zawiera bogatą wiedzę na temat przemian fizycznych i psychologicznych dziecka, zgodną z najnowszymi osiągnięciami naukowymi w tej dziedzinie. Ta książka nauczy Cię jak odczytywać sygnały wysyłane przez niemowlę, w jaki sposób pomagać dziecku w osiąganiu przez nie określonych umiejętności oraz co robić, aby maksymalnie wykorzystać możliwości dziecka stosując różnorodne zabawy i ćwiczenia. Szybkie tempo przemian rozwojowych Twojego dziecka sprawi, że każdy kolejny dzień jego życia dostarczy Ci nowych obserwacji i niezapomnianych przeżyć.
Zaburzenia prawidłowej anatomii narządu rodnego dotyczą ponad połowy populacji kobiet w każdym wieku i są coraz częściej zgłaszanymi dolegliwościami w gabinetach ginekologicznych. Pacjentki coraz częściej oczekują od lekarza nie tylko rozwiązania problemu ginekologicznego, lecz także poprawienia defektu estetycznego intymnych okolic ciała. Autorka interesująco opisuje aktualne możliwości skutecznego leczenia chorób okolicy narządu rodnego z zachowaniem zasad estetyki. Książka jest skierowana do lekarzy ginekologów.
Książka zawiera systematyczny wykład z całego materiału medycyny wewnętrznej, podany w maksymalnie skondensowanej formie.
W obecnym wydaniu wprowadzono wiele zmian i uzupełnień, mających na celu udostępnienie czytelnikom najnowszych osiągnięć medycyny, szczególnie w zakresie terapii oraz EBM (medycyna oparta na dowodach naukowych). Przejrzysty układ graficzny (wyróżnienia, tabele, zestawienia) ułatwia zarówno przyswojenie treści, jak i przypomnienie i usystematyzowanie wiadomości uzyskanych z innych, obszerniejszych podręczników interny.
Odbiorcy: studenci medycyny, lekarze
Książka obejmuje szeroki obszar wiedzy z zakresu nauk neurologicznych, zarówno w aspekcie klinicznym, laboratoryjnym, jak i patomorfologicznym. Podręcznik jest przeznaczony głównie dla przyszłych lekarzy neurologów, którzy zdobywają wiedze w nowym, jednostopniowym systemie specjalizacyjnym, a także dla wykształconych już lekarzy neurologów. W podręczniku omówiono jednostki chorobowe i zespoły objawowe układu nerwowego. Tekst jest bogato ilustrowany wynikami badań laboratoryjnych: radiologicznych, patomorfologicznych, elektrofizjologicznych, a także fotografiami obrazującymi objawy kliniczne. W książce znajdują się rozdziały poświęcone neurookulistyce, zaburzeniom otolaryngologicznym w neurologii, neuropsychiatrii i neuropsychologii, a także omawiające problemy intensywnej opieki medycznej w chorobach układu nerwowego i zaburzenia neurologiczne w obrażeniach wewnętrznych.
Autorem książki jest Krzysztof Korzeniewski.
Specjalista medycyny tropikalnej, epidemiologii, dermatologii i wenerologii.
Profesor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Kierownik Zakładu Epidemiologii i Medycyny Tropikalnej w Gdyni.
Globtroter, wykładowca, naukowiec i lekarz-praktyk.
Porusza ważne zagadnienia.
Aktualna wiedza na temat zagrożeń zdrowotnych.
Medycyna podróży. Choroby tropikalne. Farmakologia. Szczepienia. Kobieta ciężarna w podróży.
Prezentuje:
200 kolorowych map i ilustracji patogenów oraz obrazów klinicznych chorób.
Odbiorcami są lekarze, osoby zajmujące się diagnostyką laboratoryjną, podróżnicy, osoby podróżujące zawodowo, turyści, osoby wyjeżdżające wypoczynkowo.
Gwarancja jakości.
O wysoki standard edytorski, opracowanie redakcyjne i językowe zadbało Wydawnictwo Lekarskie PZWL.
· Praktyczne kompendium
· Zdrowie i Profilaktyka
· Obraz chorób tropikalnych i infekcyjnych
· Dla lekarzy, globtroterów, zainteresowanych dalekimi podróżami w rejony o odmiennych warunkach klimatycznych i sanitarnych
· Mapy, ryciny, tabele, ilustracje, zdjęcia.
Repetytorium wypełnia lukę na rynku wydawniczym, prezentując w praktyczny sposób najnowszą wiedzę o lekach stosowanych w stanach nagłych przez zespoły ratownictwa medycznego. W książce przedstawiono podział na grupy leków stosowanych w zespołach podstawowych i specjalistycznych.
Autorzy wyjaśnili ważne zagadnienia prawne, zwrócili uwagę na odmienności stosowania leków u ciężarnych, dzieci, osób starszych, czy pacjentów z zaburzeniami psychicznymi. Opisali i przedstawili na zdjęciach drogi podania leków oraz zamieścili informacje o wlewach kroplowych i zasadach rozcieńczania leków.
Publikacja jest skierowana do ratowników medycznych, studentów medycyny i osób pracujących w zespołach ratunkowych.
Jest to nowoczesny, zmieniony i uaktualniony podręcznik etyki i deontologii lekarskiej. Omówiono w nim problematykę prawno-etyczną dotyczącą między innymi prokreacji, transplantologii, tanatologii, eksperymentów medycznych (głównie z zakresu genetyki), błędu lekarskiego oraz tajemnicy lekarskiej. Przedstawiono także najważniejsze współczesne dokumenty polskie i międzynarodowe związane z etyką lekarską. Zakres zmian jest spory, gdyż od czasu pierwszego wydania podręcznika, w czasie kilku lat uległy zmianom lub uzupełnieniom prawie wszystkie krajowe przepisy prawne. W mniejszym stopniu dotyczy to dokumentów międzynarodowych.
Autor dołożył starań, aby nasycenie podręcznika odwołaniami do ustaw, rozporządzeń czy konwencji nie przysłoniło jego humanistycznego charakteru.
Książkę wzbogacają przykłady z praktyki zawodowej samego autora oraz innych lekarzy i pielęgniarek.
Publikacja przeznaczona przede wszystkim dla lekarzy i studentów medycyny, ale może być przydatna także innym pracownikom służby zdrowia.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?