Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Nabożeństwo piętnastu modlitw św. Brygidy TAJEMNICA SZCZĘŚCIA to jeden z najbardziej znanych i najstarszych katolickich modlitewników. Prawdziwy pokarm dla duszy, zwłaszcza na czas Wielkiego Postu. Nowe wydanie charakteryzuje się przejrzystością układu modlitw. Każdej nadano tytuł i podzielono na wyraźne części. Wszystko w tym celu, aby ułatwić bardziej świadome odmawianie poszczególnych modlitw, niemal kroczenie wraz z Jezusem po śladach Jego cierpień i męki.
Chrześcijanie wierzą w jednego Boga w trzech osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Taka wiara nie jest owocem późnej refleksji filozoficznej i teologicznej, ona wprost wyrasta z doświadczenia apostołów, którzy ""widzieli, słyszeli i dotykali"" w Jezusie boskiego życia (por. 1 J 1, 1-4). Trynitarna wiara chrześcijan nie jest jakimś trudnym zbiorem sylogizmów, logiczną łamigłówką, ale żywą postacią i treścią doświadczenia duchowego, które podarowane jest każdemu przyjaciel Jezusa. Zebrane katechezy chcą zaprzyjaźnić słuchacza z Jezusem, sprawić, żeby stało się widoczne to, co w Jego życiu jest najważniejsze, najgłębsze, najprawdziwsze.
Imponujący leksykon. Księga patronów to także:doskonały prezent imieninowy, przewodnik dla wybierających imię polecamy rodzicom spodziewającym się dziecka, jako pomoc w wyborze nieprzypadkowego imienia i patrona - przy sakramencie bierzmowania, źródło informacji dla chcących dowiedzieć się więcej o swoim patronie, zajmująca lektura dla zainteresowanych żywotami świętych, kompendium dla chcących wiedzieć patronami jakich spraw, rzeczy, zawodów i stanów są poszczególni święci.
Małe książeczki do kąpieli, pełne zabawnych opowieści, które w kolorowy sposób przybliżą dzieciom Biblię i Ewangelie, adresowane do najmłodszych. Wykonane z materiału nieprzepuszczającego wody, do wielokrotnego użytku. Czytaj i baw się Twoją książką do kąpieli!
Małe książeczki do kąpieli, pełne zabawnych opowieści, które w kolorowy sposób przybliżą dzieciom Biblię i Ewangelie, adresowane do najmłodszych. Wykonane z materiału nieprzepuszczającego wody, do wielokrotnego użytku. Czytaj i baw się Twoją książką do kąpieli!
Małe książeczki do kąpieli, pełne zabawnych opowieści, które w kolorowy sposób przybliżą dzieciom Biblię i Ewangelie, adresowane do najmłodszych. Wykonane z materiału nieprzepuszczającego wody, do wielokrotnego użytku. Czytaj i baw się Twoją książką do kąpieli!
Małe książeczki do kąpieli, pełne zabawnych opowieści, które w kolorowy sposób przybliżą dzieciom Biblię i Ewangelie, adresowane do najmłodszych. Wykonane z materiału nieprzepuszczającego wody, do wielokrotnego użytku. Czytaj i baw się Twoją książką do kąpieli!
Książki ks. Roberta Hugh Bensona mają niebagatelne znaczenie dla współczesnej kultury katolickiej, gdyż poruszana tematyka i przytaczane zagadnienia nie utraciły swej aktualności i są trwałym dziedzictwem myśli katolickiej. Tożsamość wiary i relacje Kościoła do świata, podejmowane z rozmachem i precyzją, wyrażają solidną wiedzę i gorący zapał autora, a u ich podstaw leży umiłowanie Boga i Kościoła oraz czerpanie z doświadczeń trudnego okresu poszukiwania prawdy i nawrócenia do Kościoła katolickiego. Wyznania konwertyty to zapis fascynującej historii nawrócenia autora z anglikanizmu na katolicyzm oraz analiza przyczyn, które popchnęły go w tym kierunku.
Niezwykłe powodzenie I tomu konspektów "Odkrywać prawdę" skłoniło nas do wydania kolejnego.
Autor zgodził się na to bardzo chętnie, gdyż tematów wymagających omówienia z młodzieżą – jakże często zdezorientowaną i zagubioną – nie brakuje.
Ks. Krzysztof Mastyk jest doświadczonym duszpasterzem ludzi młodych. Proponuje jasne stawianie tematu i aktywizację uczestników spotkania poprzez dyskusję, pracę w grupach i analizę umiejętnie dobranych tekstów. Teksty te są zamieszczone w książce, a także na załączonej płycie, co ułatwia ich powielenie i rozdanie uczestnikom spotkania.
Autor wyraża nadzieję, że dyskusja nad zaproponowanymi przez niego tematami pomoże prowadzącym spotkania z młodzieżą, a nade wszystko samej młodzieży, odkryć na nowo wartości ponadczasowe. Konspekty te pozwolą uczestnikom spotkań formacyjnych lepiej zrozumieć, kim jest człowiek jako chrześcijanin, jakie jest jego powołanie i co jest jego ostatecznym celem.
Ta książka to długi list do młodych ludzi napisany po ponad 40 latach pracy katechetycznej wśród nich. Autor porusza zasadniczy problem, jaki dotyczy młodych ludzi - znalezienie trwałego i wartościowego sensu we własnej egzystencji.
Tym sercem pisanym listem Autor pragnie oddać hołd człowiekowi, którego podziwiają i kochają wszyscy, niezależnie od przekonań religijnych. Autor „przypomina” Karolowi Wojtyle poszczególne obrazki z jego ziemskiej podróży: osierocony przez matkę dziewięciolatek, zafascynowany teatrem student, kochający góry wędrowiec, robotnik w fabryce, zwyczajny kapłan, potem biskup, a w końcu papież. Pod wpływem entuzjazmu Paolo Mosca pozwala sobie zwracać się do Ojca Świętego per ty, niemniej jednak czyni to z czułością syna, nazywając Jana Pawła II „swoim drugim ojcem”. „Czuję — twierdzi Autor — że ten list napisały miliony istot rozsianych po całej planecie, które po 26 latach pontyfikatu uważają Jana Pawła II za starszego krewnego, którego się kocha i któremu z radością niesie się pomoc w jego cierpieniu”.
Do książki dołączony został medalik ze św. Józefem, patronem rodzin. Kolekcja „Święci na każdy dzień” to wyjątkowa seria bogato ilustrowanych albumów, ukazujących życie, nauczanie i kult ponad trzech tysięcy świętych Kościoła katolickiego. Jest to nowe dzieło encyklopedyczne zredagowane przez najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie hiagiografii. Każdy tom przedstawia dzień po dniu sylwetki świętych z danego miesiąca. Do książki dołączony został medalik św. Józefa, patrona rodzin.
Jan Paweł II: „Będę szedł naprzód” to najnowsza książka Pawła Zuchniewicza, autora wielu bestsellerów papieskich. Nie jest to kolejna biografia „naszego świętego”, lecz trzymająca w napięciu, wzruszająca opowieść o człowieku, który odpowiedział na wezwanie Boże i zmienił życie milionów!
Pierwsza część powieści rozpoczyna się w chwili wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Śledzimy losy Papieża w czasie pierwszych pielgrzymek, jesteśmy z nim w czasie zamachu na placu Świętego Piotra. W kolejnych rozdziałach, opowiadających o dekadzie lat osiemdziesiątych od stanu wojennego w Polsce po upadek muru berlińskiego, odkrywamy Papieża - świadka wiary, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.
Towarzyszymy mu w tych wszystkich wydarzeniach, wchodzimy do domów jego przyjaciół, uczestniczymy w spotkaniach z najbliższymi doradcami. Dzięki wartkiej narracji mamy poczucie, że jesteśmy tuż obok!
Autor odwołując się do nauki Ojców Kościoła, snuje refleksje o człowieku stworzonym przez Boga i na obraz Boga. W tym kontekście życie człowieka powinno być rozumiane jako odpowiadanie Temu, który niezmiennie zwraca się ze swym Słowem. W książce wiele miejsca poświęcono problematyce grzechu, wyjaśnieniu podłoża i przebiegu ulegania pokusie.
Owa fikcyjna, kreowana ludzką ręką rzeczywistość staje się źródłem lęku i cierpienia, prowadząc ostatecznie do całkowitego upadku istnienia ludzkiego. W sytuacji narastającego zagrożenia jedynie nieustanne dążenie do poznania, przebywanie drogi Syna, zapewni udział w życiu wiecznym.
Uzdrowienia i łaski otrzymane przez wiernych za wstawiennictwem Błogosławionego Honorata Koźmińskiego w latach 1916-2010. Na początku niniejszego wydania szczegółowo został omówiony `cud zbadany i zatwierdzony przez Kościół`. Miał on miejsce w 10 lat po śmierci o.Honorata 2 lipca 1926r. w cudownej kaplicy na Jasnej Górze. Pozostałe są listami i wypisami z ksiąg, znajdujących się w Sanktuarium Bł. Honorata w Nowym Mieście nad Pilicą za lata 1926-2010.
Rzeczpospolita w najmniejszym stopniu nie jest dla angielskiego historyka egzotyką, a równocześnie Butterwick ma także perspektywę zewnętrzną, która pozwala mu na stawianie odkrywczych pytań i na stałe porównywanie przemian Kościoła w Polsce z „rewolucjami” w innych krajach, zwłaszcza w józefińskiej Austrii oraz rewolucyjnej Francji. Niezwykle szeroka baza źródłowa pracy (zaczynając od Archivio Segreto Vaticano, a kończąc na archiwaliach kościelnych w Polsce, nieznanych naszym historykom) oraz świetna znajomość całej światowej literatury pozwoliły autorowi zarysować wielowątkowy i wielowarstwowy obraz problemów współżycia Kościoła i społeczeństwa, aktualny nie tylko w latach 1788-1792. Śledzimy z Butterwickiem stanowisko Stolicy Świętej wobec reform dotyczących duchowieństwa, problemy majątkowe i finansowe Kościoła (porównawczo także kościołów unickiego i prawosławnego), role polityczne jego hierarchów, związki między Kościołem a edukacją społeczeństwa, funkcje zakonów i zgromadzeń, stosunek opinii szlacheckiej do Kościoła i jego problemów, religijność społeczeństwa i personalne oblicze episkopatu Kościoła katolickiego, wpływy oświecenia na Kościół i dokonywane w nim przemiany. Dla tytułowej problematyki jest to książka fundamentalna, z uwagi na walory warsztatu historycznego – wybitna. (prof. Zofia Zielińska)
Czym są nowe wspólnoty? Jak powstały? Jaki jest ich cel i sposób funkcjonowania na co dzień? Czy wnoszą coś ważnego do teologii i życia Kościoła? W swojej książce Dorota Szczerba szuka odpowiedzi na te pytania. Wśród opisanych przez nią wspólnot znalazły się m.in.: Wspólnoty Jerozolimskie, Arka, Chleb Życia, Emmanuel, Chemin Neuf, Focolari, Cenacolo i Wspólnota Błogosławieństw. Niemal każdy rozdział poza opisem danej wspólnoty zawiera rozmowę z osobami, które mają doświadczenie życia w niej.
MEDYTUJĄCY UMYSŁ Golemana, to jedna z tych wyjątkowych książek, których czytanie sprawia przyjemność i daje praktyczne korzyści.
MEDYTUJĄCY UMYSŁ oferuje nam szeroki wachlarz ścieżek prowadzących do duchowej przemiany, opisujący metody: hinduską, buddyjską, suficką, żydowską, chrześcijańską i tantryczną, a także medytację transcendentalną, jogę kundalini, drogę buddyzmu tybetańskiego, zeń, oraz techniki rozwinięte przez Gurdżijewa i Krisznamurtiego. Tym, którzy dopiero zaczynają medytować, książka dostarcza wyjątkowego przeglądu różnych rodzajów medytacji oraz wprowadza ich w podstawowe elementy praktyki. Doświadczonym studentom Goleman ukazuje odmienne poziomy świadomości, rozwinięte jako rezultat długofalowego stosowania medytacji.
„Gorąco polecam MEDYTUJĄCY UMYSŁ zarówno początkującym jak i zaawansowanym studentom praktykującym medytację, ponieważ materiał zawarty w ksiqżce jest wyczerpujący i ponadczasowy. Szczegółowe opisy tradycji medytacyjnych Wschodu i Zachodu wykazują podobieństwa i różnice. Przez swoją gruntowność książka ta maluje prawdziwy obraz medytacji i z tej przyczyny jest najlepsza w swej kategorii."
Ken Wilber
Wybrany fragment książki
Przygotowanie do medytacji
Praktyka rozpoczyna się od silą, cnoty czy też czystości moralnej. To systematyczne kultywowanie cnotliwych myśli, słów i czynów pomaga ogniskować wysiłki osoby praktykującej medytację na przemianie świadomości. „Zepsute myśli", na przykład seksualne fantazje czy gniew, prowadzą do roztargnienia. Dla osoby poważnie medytującej są one stratą czasu i energii. Psychologiczne oczyszczenie oznacza odcięcie się od rozpraszających myśli.
Proces oczyszczenia to jeden z trzech głównych działów nauczania w buddyjskim schemacie medytacji; dwoma pozostałymi w samadhi (koncentracja medytacyjna) punna (wgląd). Wgląd, to rozumiane w wyjątkowym znaczeniu „widzenie rzeczy jakimi są". Oczyszczenie, koncentracja i wgląd są blisko ze sobą związane. Wysiłki, aby oczyścić umysł, ułatwiają początkową koncentrację, która z kolei umożliwia trwały wgląd. Poprzez rozwijanie koncentracji albo wglądu, czystość, zamiast aktem woli, staje się czymś nie wymagającym wysiłku i jak najbardziej naturalnym dla medytującego. Wgląd wzmacnia czystość, podczas gdy jednocześnie wspomaga koncentrację; silna koncentracja może być produktem ubocznym zarówno wglądu, jak i czystości. Wzajemne oddziaływania nie są liniowe; rozwój jakiegokolwiek jednego aspektu ułatwia rozwój dwóch pozostałych. W przebiegu ścieżki medytacji nie istnieje żadna jednostkowa progresja, a raczej jednoczesny spiralny ruch wszystkich trzech aspektów. Chociaż ich prezentacja jest tu z konieczności liniowa, rozwój medytującego charakteryzuje całkowite wzajemne powiązanie czystości, koncentracji i wglądu. To trzy aspekty jednego procesu.
Czynne oczyszczenie w tradycji Yisuddhimaggi rozpoczyna się od przestrzegania dyscypliny ustalonej dla laików, nowicjuszy i wyświęconych mnichów. Dla laików istnieje zaledwie pięć nakazów: powstrzymywanie się od zabijania, od kradzieży, od nieślubnego stosunku seksualnego, od kłamstwa i spożywania napojów alkoholowych. Dla nowicjuszy lista ta rozszerza się do dziesięciu, z których pięć pierwszych staje się bardziej rygorystycznymi. Dla mnichów jest 227 zakazów i przepisów regulujących każdy szczegół codziennego życia zakonnego. Podczas gdy praktyka czystości różni się w zależności od trybu życia, założenie jest zawsze takie samo: to niezbędne przygotowanie do rozpoczęcia medytacji.
Na podstawowym poziomie są to przepisy regulujące właściwe zachowania społeczne, ale jest i drugi poziom, odnoszący się do motywacji, która zapowiada właściwe postępowanie. Czystość jest tu rozumiana nie tylko w zwykłym sensie poprawnego zachowania, ale także jako postawa umysłowa, z której wyłania się właściwa mowa, działanie i myślenie. Kiedy medytującego opanowują zmysłowe myśli, Vi-suddhimagga ponagla go, aby natychmiast się im sprzeciwił poprzez kontemplowanie ciała w aspekcie jego brzydoty. Takie działanie ma uwolnić medytującego nie tylko od żądzy ciała, ale i od wyrzutów sumienia, winy czy wstydu. Zachowanie musi pozostać pod kontrolą, ponieważ ma bezpośredni wpływ na umysł, a czystość moralna sprowadza się do czystości umysłu.
Ponieważ opanowanie umysłu jest celem czystości, częścią oczyszczenia jest powstrzymanie zmysłów. Środkiem do tego jest sati (uwaga). W stanie uwagi panowanie nad zmysłami pojawia się w wyniku doskonalenia zwyczaju prostego zwracania uwagi na postrzeganie zmysłowe, przy jednoczesnym hamowaniu umysłu przed zakuwaniem się w kajdany jakiegokolwiek reagowania. Uwaga jest podstawą okazywania bodźcom zmysłowym zaledwie najsłabszego zainteresowania. Kiedy stopniowo rozwija się w praktykę wipassany (widzenia rzeczy jakimi są), staje się drogą do stanu nirwany. W codziennej praktyce uwaga prowadzi do odłączenia się od własnego postrzegania i myśli. Medytujący staje się wówczas obserwatorem własnego strumienia świadomości, budząc siłę dla normalnej aktywności umysłu i przygotowując drogę do odmiennych stanów.
W początkowych etapach medytacji, zanim praktykujący nauczy się podstaw uwagi, rozprasza go otoczenie. Wspominając o tym Yisuddhimagga daje instrukcje dla osób zamierzających medytować, a także ukazuje najbardziej korzystny styl życia i nastawienie do samej praktyki. Osoba taka musi utrzymywać się dzięki poprawnym z punktu widzenia moralności środkom egzystencji, tak aby źródło finansów nie było przyczyną obaw; w przypadku mnichów, zajęcia takie jak astrologia, czytanie z dłoni czy interpretacja snów są kategorycznie zakazane, podczas gdy polecane jest życie żebracze. Majątek osobisty powinien być sprowadzony do minimum; mnich ma posiadać tylko osiem przyborów: trzy szaty, rzemień, miskę żebraczą, brzytwę, igłę do szycia i sandały. Powinien przyjmować pożywienie z umiarem - tyle, by podtrzymać fizyczne zdrowie, ale nie tyle, by wywołać senność. Miejsce, w którym mieszka, powinno być odosobnione; osoba, która nie potrafi żyć w izolacji, powinna posiadać pomieszczenie do medytacji zlokalizowane na uboczu.
Autorzy książki stworzyli szeroki obraz biograficzny ponad czterdziestu przywódców reformacji europejskiej XVI w. Odwołali się do materiałów źródłowych, ale nie brak w niej także mniej znanych epizodów historycznych. Publikacja ukazuje między innymi, jak wiele trudu, starań i ofiar kosztowało przetarcie drogi dla idei reformacyjnych w Europie, a także w jaki sposób idee te - w tym niezwykle istotne aspekty wolności religijnej - ukształtowały obraz współczesnego świata i dlaczego ich poszanowanie jest jednym z największych wyzwań współczesności. Popularnonaukowy charakter książki czyni ją pasjonującą i cenną lekturą nie tylko dla miłośników religioznawstwa i historii. Książka posiada wybitne walory edukacyjne i w istotnym zakresie poszerza zrozumienie filozofii dziejów ściśle związanej z losami nie tylko minionych pokoleń.
Doskonały prezent dla dziecka, które przyjmuje chrzest, oraz dla jego rodziców. Pamiątka zawiera cytaty biblijne i literackie korespondujące z chrztem, podziękowania, modlitwy, a także strony, na których można utrwalić datę i miejsce przyjęcia chrztu, wkleić zdjęcia. Ta książeczka z czasem będzie nie tylko wspomnieniem pierwszego przyjętego sakramentu, ale i pomoże dziecku nabrać świadomości, czym ów sakrament jest i jakie ma znaczenie w życiu chrześcijanina. Pamiątka przygotowana specjalnie z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?