Do tej strefy zapraszamy naszych najmłodszych miłośników czytania, tutaj znajdzie lekturę dla siebie maluch w każdym wieku. Najciekawsze powieści i opowiadania dla najmłodszych, bajki, kolorowanki, rysowanki, rymowanki, inspirujące książeczki obrazkowe, lektury szkolne, podręczniki do nauki oraz obszerne opracowania. Polecamy książki autorów dla dzieci: Barbary Supeł, Magdy Malickiej, Beady Barbary jadach, Study Smart oraz wiele innych ciekawych opracowań zbiorowych. To wszystko w jednym miejscu, z szybką wysyłką w dobrej cenie.
Stwórz własne opowiadania o ulubionych bohaterach! Wybierz dwa obrazki do pary! Z kim Rubble wybierze się na przejażdżkę deskorolką? Gdzie pieski urządzą nocowankę? Dobieraj obrazki i wymyślaj nowe przygody Psiego Patrolu!
Nastoletni as wywiadu i jego przyjaciele ze szkoły szpiegów powracają!
Benjamin Ripley inaczej wyobrażał sobie życie w szkole przyszłych agentów CIA. Po roku nauki w Akademii Szpiegostwa ledwo trafia do tarczy (cud, że się nie postrzelił), z samoobroną idzie mu kiepsko, na szczęście lepiej radzi sobie z szyframi i kryptologią. Marzy już o wakacjach, ale z odpoczynku nici – znów ściga go organizacja terrorystyczna Pająk.
Nie poradziłby sobie, gdyby nie pewna wybitna szpieżka, Erica Hale. Zdecydowanie najsprawniejsza i najbystrzejsza przyszła agentka w całej szkole, a przy okazji najmądrzejsza dziewczyna, jaką Ripley w życiu spotkał. Tych dwoje świetnie się uzupełnia, choć nie bez zgrzytów.
Druga część „Szkoły szpiegów” to nie jest historia dla grzecznych dziewczynek i chłopców. Żeby przeżyć w świecie agentów, trzeba być niezłym spryciarzem albo… mieć ekipę, która poradzi sobie z każdą trudną sytuacją.
„Nie ma miejsca na nudę, zwłaszcza, że Gibbs fenomenalnie opowiada: napięcie i ekscytacja mieszają się z humorem i przekonaniem, że każdy z nas ma w sobie trochę Ripleya.”
Paulina Frankowska, księgarnia Do Dzieła
„ (…) szkolne perypetie, zabawne historie, wielkie emocje i detektywistyczne motywy. Do tego główny bohater, którego się uwielbia. Serio, Ben jest jak kremówki, każdy go lubi. Czytajcie, po stokroć warto!”
Marta Kowal, blog Ex-libris Marty
Cykl powieści sensacyjnych „Szkoła Szpiegów” Stuarta Gibbsa to jedna z najpoczytniejszych serii dla młodych czytelniczek i czytelników w USA. Autor ma na koncie wiele popularnych książek dla dzieci i młodzieży, jak również scenariusze programów i filmów telewizyjnych. Mieszka w Los Angeles, z wykształcenia jest biologiem. Po skończeniu studiów pracował w zoo w Filadelfii, gdzie badał kapibary.
Udało się! Ignacy i Mela zostali wybrani spośród tysiąca ochotników i dołączą do załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Bliźniaki poznają trudy i uciechy życia w stanie nieważkości. Mela dowie się, skąd astronauci czerpią wodę i czy bakteria może przetrwać w kosmosie, a Ignacy ustali, ile razy pasażerowie ISS oglądają wschód i zachód słońca, a nawet wyspecjalizuje się we flebotomii.Czy młodym detektywom uda się odgadnąć, co spowodowało awarię stacji podczas nagłego wstrząsu? Odpowiedź znajdziecie w ósmej już części książek z cyklu ""Ignacy i Mela na tropie złodzieja"".
U Tosi w domu odbywa się remont. Jej ciekawski kotek zagląda w każdy kąt. Kiedy Tosia jest w szkole, martwi się, że Gucio wpadnie w tarapaty. Pewnego dnia złe przeczucia dziewczynki spełniają się. Ciekawski kotek ucieka przez uchyloną furtkę. Czy Tosia jeszcze kiedyś zobaczy ukochanego Gucia?
Gdy Dorotka przyjeżdża na pole namiotowe, gdzie z rodziną spędza wakacje, spodziewa się najwspanialszych przygód w swoim życiu. Czeka tam na nią kolejna miła niespodzianka suczka właścicieli kempingu się oszczeniła, a Dorotka może pomagać w opiece nad szczeniaczkami. Dziewczynka zakochuje się w jednym ze szczeniaków, któremu potajemnie nadaje imię Reks.Wkrótce Dorotka i Reks stają się nierozłączni. Gdy wyjazd dobiega końca, dziewczynka nie może znieść myśli o pozostawieniu szczeniaka, chociaż cały czas wiedziała, że nie będzie mogła go zabrać. Jak Dorotka ma się pożegnać z Reksem? Czy istnieje jakiś sposób, aby przekonać rodziców, by mogła zabrać pieska do domu?
Frania zawsze marzyła o kotku, ale mieszka przy bardzo ruchliwej ulicy i zwierzątko musiałoby spędzać cały czas w domu. Dziewczynka dowiaduje się, że pobliskie schronisko poszukuje domu zastępczego dla głuchej kotki, która nie może wychodzić na zewnątrz. To idealne rozwiązanie dla Frani i jej rodziny!Perełka cieszy się, że trafiła do nowych opiekunów, którzy wiedzą, jak się nią zajmować. Uwielbia pieszczoty Frani. Jednak za oknem wabi ją świat pełen fascynujących rzeczy. Gdyby tylko udało jej się wyjść z domu, aby go odkryć...
Maja straciła ukochanego kocura Piaska i nie może sobie wyobrazić tego, że mogłaby mieć nowego pupila. To Piasek był najwspanialszym kotem na świecie i dziewczynka czuje, że żaden inny kot nigdy go nie zastąpi. Kotka przyjaciółki właśnie się okociła i Maja wie, że nie może w nieskończoność odkładać spotkania z kociętami. Białe, puszyste kociątko jest najmniejsze i najbardziej płochliwe - Maja nadaje mu imię Wąsik. Wszyscy widzą, że Maja i Wąsik są dla siebie stworzeni, ale czy dziewczynka jest już gotowa na to, by przyjąć do domu nowego kotka?
Laura jest bardzo szczęśliwa, gdyż spędza całe wakacje w domku letniskowym nad morzem, w ośrodku, gdzie pracuje jej mama. Dziewczynka wie, że do pełni szczęścia brakuje jej tylko psa, z którym mogłaby chodzić na długie spacery po plaży i po nadmorskich klifach. Pewnego dnia do ośrodka przyjeżdża rodzina z przepięknym spanielem Barim.Dziewczynka zauważa jednak, że gdy rodzina spędza radośnie czas na plaży, szczeniak zostaje sam w domu. Widać od razu, że jest bardzo samotny i nieszczęśliwy. Laura postanawia się nim zaopiekować. Wraz z pieskiem wspólnie spędzają czas i świetnie się bawią. Zostają nierozłączną parą przyjaciół.Nieubłaganie zbliża się jednak koniec wakacji Co się wydarzy, kiedy nadejdzie dzień, w którym Laura i Bari będą musieli się rozstać?
Bliźnięta, Gosia i Adam, nie mogą się doczekać wakacji, zwłaszcza że planują wyjazd nad morze. Bardzo się cieszą również z tego, że na wakacje będą mogli zabrać z sobą swojego ukochanego szczeniaczka. Piesek uwielbia długie spacery po plaży, wskakiwanie do morza i kopanie w piasku. Na spacerach poznaje również nowe zwierzątka, na przykłąd wiewiórki, które bardzo lubi gonić. Pewnego razu po raz pierwszy sam wybiera się na długi spacer, a dzieci martwą się jego zniknięciem i niecierpliwie go wyczekują. Po długich godzinach oczekiwania postanawiają wyruszyć na poszukiwania. Czy odnajdą Rufiego?
Kupa to kartonowa książka z serii Motoryka smyka, która spodoba się najmłodszym dzieciom.
Mały czytelnik sprawdzi, kto zostawia kupę na łące, kto robi ją gdzie popadnie i kto toczy z niej kulki. Dowie sie również, jak zachowują się dzieci, i że wszyscy robią kupę.
Uwagę dzieci przyciągną nie tylko ilustracje, ale także liczne ruchome elementy, które zapewnią wspaniałą, pełną niespodzianek zabawę. Maluch może manipulować, przekręcać, przesuwać elementy i otwierać okienka. Zabawa z książeczką doskonale wpłynie na rozwój motoryki i sprawności manualnej najmłodszych.
Książeczka ma zaokrąglone rogi, więc jest bezpieczna dla dzieci. Zachęcamy jednak dorosłych, by wspólnie z najmłodszymi czytelnikami poznawali niespodzianki ukryte w środku. Moc atrakcji, jakie oferuje ta książka, sprawi, że maluchy będą chętnie odkrywać ją na nowo.
Kolorowa książeczka z ulubienicą dzieci w roli głównej. Świnka Peppa, jej rodzinka i przyjaciele zachęcają małych czytelników do wspólnej przygody, rozwiązywania zabawnych zadań, łamigłówek, kolorowania obrazków i ozdabiania stempelkami. Do każdego wydania dołączone są niepowtarzalne pieczątki.
Wspólne czytanie na dobranoc to wspaniała chwila dla rodziców i dzieci. Urocza historyjka opowiadająca o Elsie, Annie i ich oddanych przyjaciołach zabierze maluchy w krainę kolorowych snów.
Jestem Tuli Tuli. Duszek opiekuńczy. Mieszkam na Ziemi. Wędruję po jej zakątkach. Zaglądam tam, gdzie jest życie. A ono jest wszędzie! W powietrzu. Na lądzie. W wodzie. Na najwyższych szczytach gór i w najgłębszych głębinach. Dziś opowiem wam o łące… Nad łąką w gnieździe wykluwają się Kuba i jego siostry. Bocianiątka szybko rosną. Muszą ćwiczyć skrzydła, żeby nauczyć się latać. Wtedy polecą na łąkę po ślimaki, a pod koniec lata daleko, daleko, na drugi koniec świata. Ale Kuba na razie nie wie nawet, co jest za lasem… „Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka” to przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych. Każda książka to inne środowisko życia i nowy bohater. Dzieci śledzą jego przygody, a przy okazji poznają wiele przyrodniczych ciekawostek. Kupując książkę, wspierasz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Zofia Stanecka – czyta, odkąd pamięta. Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru. Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści. Najbardziej lubi wymyślać baśnie, w których znajduje to wszystko, co w literaturze kocha najbardziej: tajemnicę, prawdę, piękno i odrobinę magii. Laureatka nagród: tytuł „Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko” dla serii o Basi (2009), wpis na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie dla „Świata według dziadka” i „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu”, Nagroda jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie Najlepsza książka na lato dla „Basi i wyprawy do lasu” (2015). Magdalena Kozieł-Nowak jest ilustratorką ze skłonnością do przesady. Przesadza z pomysłami, z kolorem, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadza kwiatki. I dobrze jej tak, bo nie lubi ograniczeń, chce eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci. Zdarza się, że popełni rysunek satyryczny z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu współpracowała z wieloma wydawnictwami i dzięki temu regał z książkami, do których robiła ilustracje, się zapełnia. Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i ma nadzieję, że kiedyś również będą zajęte. Ona także chce być zajęta tym, co robi, czyli kolorowaniem świata, do końca świata!
Poznaj paczkę wystrzałowych przyjaciół. Co ich łączy? Supermoce! Janek ‒ doskonały wzrok Klara ‒ idealny słuch Julka ‒ superczuły dotyk Zosia ‒ niezawodny węch Tymek ‒ perfekcyjny smak Aurelia i Aureliusz - szósty zmysłPosiadanie nadzwyczajnych mocy jest superfajną sprawą. Pod warunkiem że akurat nie czyha na ciebie banda przestępców, którzy chcą poddać cię niebezpiecznym eksperymentom. Szóstka przyjaciół wpada w ręce złoczyńców, którzy chcą wydrzeć tajemnicę ich mocy. I wykorzystać ją do swoich brudnych spraw. Ale bandyci nie przewidzieli jednego. Nie domyślają się istnienia Aureliusza. W nim cała nadzieja. Musi tylko odważyć się w pojedynkę zaplanować wielką ucieczkę, choć wcześniej rzadko robił coś sam...Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Kryją w sobie wielkie moce – takie właśnie są owoce. Już za chwilę się dowiecie, jakie skarby w nich znajdziecie. Banan da wam siłę superbohatera. Doskonały wzrok zyskacie, jedząc czarne jak noc borówki. Figi zapewnią mocne kości, a cytryna przegoni katar. Odkryjcie sekretne moce owoców! Poznajcie tajemnicze truskawki i rozmarzone maliny. Dowiedzcie się, ile kolorów mogą mieć śliwki. Pachnące słońcem marakuje zdradzą wam, kiedy są najsmaczniejsze. Jedzenie owoców jeszcze nigdy nie było taką frajdą! Książka dla dzieci w wieku 2+ i ich rodziców. „Owoce to kolorowe niespodzianki, które można znaleźć w sadach i ogrodach. To prezenty od natury. Dla nas wszystkich. Cieszmy się z nich. Każdego dnia. Cieszmy się rodzinnie”. Anna Ficner-Ogonowska Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Niedźwiadek i jeżyk wybierają się nad jezioro. Planowali tę wycieczkę od dawna i bardzo się na nią cieszą. Droga jest długa i jeżyk coraz bardziej się męczy, dlatego niedźwiadek oferuje mu pomoc. I wtedy dla niego samego wędrówka też staje się trudniejsza.To ciepła opowieść o tym, że pomaganie, choć czasami niełatwe, może uszczęśliwić dwoje przyjaciół.
Astrofizyka dla maluchów to kolorowa i przystępna odpowiedź na pytanie, jak fizyka i chemia wpływają na ciała niebieskie. Maluchy (i dorośli!) dowiedzą się czegoś więcej o naszym wszechświecie. W końcu nigdy nie jest za wcześnie, żeby zostać astrofizykiem!Chris Ferrie jest nagradzanym fizykiem, doktorem matematyki stosowanej i ojcem czwórki przyszłych naukowców. Pracuje w University of Technology w Sydney. Mieszka w Australii z żoną i czwórką dzieci. Jego zdaniem żadne dziecko nie jest za małe, żeby wprowadzić je w cudowny świat nauki.Julia M. Kregenow wykłada na Penn State University. Tytuł doktora astrofizyki uzyskała na uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.
Skąd imię Lotta? Z książek (…) prosto ze Szwecji – z przygód Lotty z ulicy Awanturników Astrid Lindgren. To doskonałe imię, bo szwedzka Lotta miała mocny charakter, niezaprzeczalny urok i jasne włosy. No i lubiła jedzenie. Zupełnie jak ta nasza…
Lotta – przygarnięty z domu tymczasowego pies rasy kundel – wywraca do góry nogami życie pewnej rodziny. Nagle w tajemniczych okolicznościach znikają z domu różne przedmioty, pojawiają się za to żółtawe kałuże, błotne ślady, sierść na kanapie, nieznane dotąd zapachy i mnóstwo miłości! Lotta z wrodzonym wdziękiem i stoickim spokojem, krok po kroku, wychowuje sobie swoje ludzkie stado, które – choć ma wrażenie, że panuje nad sytuacją, jest całkowicie, absolutnie, bezgranicznie podporządkowane swojej Principiessie, która najwyraźniej rzuciła na nich psi urok. Szczególnie na mamę! Pełna humoru, zapachu psich łap i pieczątek z mokrego nosa opowieść o Lottcie i jej ludzkim stadzie. Uwaga, podobieństwo Lotty do psa autorki jest całkiem nieprzypadkowe. Z refleksji Principiessy: Książka? O mnie? A można ją zjeść?
Zofia Stanecka - człowiek z pasją, a właściwie wieloma pasjami. Obecnie największe spośród nich to teatr, morze, niezależne kino brytyjskie, kolczyki, jedzenie japońskie i baśnie z całego świata. Pisze, odkąd pamięta. Dawniej komiksy dla rodziny i długie listy (takie na papierze), dziś również książki, których napisała już ponad sto. Najbardziej znana z serii książek o Basi. Jest też autorką książek z serii "Czytam sobie" i "Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka", baśni, opowiadań i powieści. Napisała jeden z tekstów do "Wszystkich kolorów świata" - charytatywnej książki cegiełki na rzecz pomocy dzieciom innym i wykluczonym, oraz opowiadanie "Pamięć drobinek" dla Akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. W dzieciństwie przyjaźniła się z Ireną Jurgielewiczową i to jej poświęciła książkę "Świat według dziadka", która wraz z "Domino i Muki po drugiej stronie czasu" trafiły na listę skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Z wykształcenia polonistka. Kocha słowa. Bezwstydnie uwielbia swoją psicę Lottę i to właśnie jej poświęciła swoją najnowszą książkę. Marianna Sztyma - Zajmuje się ilustracją prasową i ilustracją książkową, głównie dla dzieci. Rysuje także krótkie komiksy i maluje obrazy. Wielbicielka powieści graficznych. Mieszka w małej wiosce na Dolnym Śląsku. Kiedy nie rysuje, to patrzy na góry, głaszcze koty i psy, i trochę się martwi, że wszyscy umrzemy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?