W tym dziale znajdziecie fascynująca literaturę, która przekona was jak fascynująca i ciekawa jest historia i jak wiele możemy się nauczyć. Może zainteresujecie się wojną na Pacyfiku, o której ciekawie pisze Morison Samuel Eliot, albo może zaciekawią was powieści Adama Borowieckiego, które przedstawiają przygody w galaktykach kosmosu Junga i Ing. Zapraszamy równiez po powieści biograficzne, polityczne.
Listopad 1327 roku. Do znamienitego opactwa benedyktynów w północnych Włoszech przybywa uczony franciszkanin, Wilhelm z Baskerville, któremu towarzyszy uczeń i sekretarz, nowicjusz Adso z Melku. W klasztorze panuje ponury nastrój. Opat zwraca się do Wilhelma z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczej śmierci jednego z mnichów. Sprawa jest nagląca, gdyż za kilka dni w opactwie ma się odbyć ważna debata teologiczna, w której wezmą udział dostojnicy kościelni, z wielkim inkwizytorem Bernardem Gui na czele. Tymczasem dochodzi do kolejnych morderstw. Przenikliwy Anglik orientuje się, że wyjaśnienia mrocznego sekretu należy szukać w klasztornej bibliotece. Bogaty księgozbiór, w którym nie brak dzieł uważanych za niebezpieczne, mieści się w salach tworzących labirynt. Intruz może tam łatwo zabłądzić, a nawet - jak krążą słuchy - postradać zmysły.
Powieść ukazała się po raz pierwszy w 1980 roku. Jej sukces czytelniczy był wielkim zaskoczeniem dla teoretyków i krytyków literatury. Dziś Imię róży zalicza się powszechnie do arcydzieł XX wieku.
Po trzydziestu latach autor przeczytał swoje debiutanckie dzieło i postanowił je poprawić. Nie zmienił oczywiście stylu ani fabuły, ale zapragnął nadać tokowi narracji nieco więcej lekkości. W posłowiu napisał również:
„Natrafiłem też na parę błędow, (…). W pewnym miejscu Adso mowi, że wystarczyło mu parę sekund, by sobie z czymś poradzić, ale w średniowieczu nie znano jeszcze takiej miary czasu jak sekunda.”
Znalezienie owych zmian wprowadzonych przez autora i poprawionych przez niego błędów – jakaż fascynująca przygoda dla miłośników twórczości Umberta Eco!
Głęboko poruszająca i napisana z wdziękiem powieść śledzi losy koreańskiej rodziny na przestrzeni pokoleń, poczynając od początku XX wieku. Sunja, dziewczyna z biednej, ale dumnej rodziny, zachodzi w nieplanowaną ciążę, co może okryć jej bliskich hańbą. Odepchnięta przez zamożnego kochanka znajduje ratunek w ramionach młodego ministra, który oferuje jej małżeństwo i nowe życie w Japonii.
Tak zaczyna się wciągająca saga o wyjątkowych ludziach w fascynujących czasach. Rodzina Sunji doświadcza wzlotów i upadków. Tęskni za ojczyzną, której nie zna, i stara się dostosować do miejsca, którego nie rozumie. Pachinko to uniwersalna historia o tym, co muszą poświęcić imigranci, by znaleźć swoje miejsce w świecie.
Niezwykła powieść o nadziei, marzeniach i przemijaniu.
Príncipe de Asturias, hiszpański transatlantyk, wyrusza w – jak się potem okazuje – swój ostatni rejs do Ameryki Południowej. Na pokładzie „hiszpańskiego Titanica” podróżuje wiele osób – każda z nich w innym celu i z innym marzeniem zmierza ku nowemu życiu w Argentynie. Chociaż z góry wiemy, jaki los ich spotka, autor nie tylko snuje opartą na faktach barwną, wielowątkową opowieść, lecz także zmusza do refleksji na temat upływu czasu – sto lat później zdajemy sobie sprawę, że choć świat wokół nas tak bardzo się zmienił, marzenia i dążenia ludzi są w gruncie rzeczy niezmienne.
W 1940 roku wojska nazistowskich Niemiec okupowały Polskę. W Warszawie, Żydzi z całego miasta zostali zesłani do otoczonego murami getta.. Każdy, kto próbuje uciec jest zabijany bez ostrzeżenia; jedynymi, którzy mogą wjeżdżać i wyjeżdżać z getta są przedstawiciele wydziału opieki społecznej. Wśród nich jest Irena Sendlerowa, która codziennie przywozi jedzenie, leki i wsparcie dla tych, uwięzionych w tym piekle, cierpiących z powodu chorób i niedożywienia. Irena jest wzorem odwagi: nie waha się przeciwstawić strażnikom, aby zrobić więcej niż pozwalają okupanci. Punktem zwrotnym jest dzień, gdy na łożu śmierci, młoda matka powierza jej życie swego syna. Ten zwrot akcji i następujące po nim wydarzenia sprawiają, że Irena angażuje się w ratowanie dzieci z getta. Aby to zrobić, musi być gotowa zaryzykować życie.
Fanfulla to opowieść o wyczynach najemnika, Tito da Lodi, w burzliwym okresie państw-miast, kiedy to Francuzi walczyli z Hiszpanami o władzę we Włoszech. Milani oparł scenariusz do przygód słynnego kondotiera na XIXw. powieści. Rysunki Hugo Pratta powstawały w tym samym okresie co Corto Maltese (Opowieści słonych wód), dlatego odnajdziemy w nich wyraźny, wspólny rys głównego bohatera: szalonego, gwałtownego i nieprzewidywalnego awanturnika. Prawdziwa klasyka!
Nowa powieść autorki okrzykniętej turecką Philippą Gregory
Historia nie zawsze postępuje sprawiedliwie. Jednego obleka w szatę bohatera, innemu przypina łatkę zdrajcy.
Nieoczekiwana śmierć Mehmeda Zdobywcy podczas przygotowań do podboju Rzymu wstrząsa osmańskim pałacem. Władzę przejmuje szehzade Bajazyd, ale matka jego młodszego brata, Dżema, gotowa jest zrobić wszystko, by to jej syn zasiadł na tronie.
Czemu duszę młodego Dżema, który w dzieciństwie nigdy nie pragnął panować, rozpala nagle żądza władzy? Czy nieznające zaspokojenia kaprysy kobiet, które wkroczyły do jego życia, przywiodły go do zguby? Czyje ręce podają mu śmiercionośny kielich - papieża Borgii czy znanej jako Królowa Trucizn pięknej Lukrecji? A może tej, która jest najbardziej kochana?
Od ośnieżonych szczytów gór Küre po splendor osmańskiego pałacu; od potężnych piramid, po zdradzieckie mury zamku joannitów na wyspie Rodos - tu śmiertelne intrygi przeplatają się ze skrywanymi namiętnościami, a prawda gubi się wśród tajemnic dziejów...
Pierwsza część trylogii umiejscowionej w hiszpańskim średniowieczu.Fascynujący opis zwyczajów,ówczesnej techniki, wpleciony w niezwykle zręcznie poprowadzoną opowieść o miłości,wojnie,przezwyciężaniu trudności.W Hiszpanii, powieść ta ,w ciągu dwóch lat(2015-2017) wznawiana była jedenastokrotnie.
Książka, która wyniosła Marlona Jamesa na szczyt i otworzyła mu drogę do Nagrody Bookera!
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia buntu wznieconego na jamajskiej plantacji przez czarne kobiety. Epicka, mroczna, poruszająca. Jedna z najlepszych współczesnych powieści o niewolnictwie i drodze do wolności.
Lilit rodzi się jako niewolnica, ale nikt nie potrafi jej zniewolić. W jej żyłach płynie „krew Kromanti, co nigdy nie zna stanu niewolnego, zmieszana z białą krwią, co zawsze zna wolność, i gna w żyłach Lilit jak pożar lasu”. Inne niewolnice dostrzegają w dziewczynie obecność ciemnych, pradawnych mocy. Patrzą w zielone oczy tej „rogatej duszy” z podziwem i przerażeniem. Widzą w Lilit sprzymierzeńca w swojej sprawie – w zaciszu pobliskiej jaskini planują bowiem rewoltę przeciwko znienawidzonemu massa, nadzorcom i batowym. Z czasem jednak niepokorna czarna dziewczyna zaczyna stanowić zagrożenie dla pozostałych negra. Jej lojalność wobec białego massa może zaprzepaścić długie przygotowania...
Doskonale przełożona na język polski przez Roberta Sudóła Księga nocnych kobiet to popis niezwykłych umiejętności literackich Jamajczyka. James po mistrzowsku oddał terror, jaki panował na jamajskich plantacjach trzciny cukrowej na przełomie XVIII i XIX wieku. Stworzył galerię kobiecych postaci, które na długo pozostają w pamięci. To książka o cierpieniu, podeptanej godności, o żądzy zemsty, ale także o marzeniach, lojalności i miłości, która może rozkwitnąć nawet w najstraszniejszym miejscu na świecie.
Znany polskim czytelnikom z nowatorskiej narracji zastosowanej w nagrodzonej Bookerem Krótkiej historii siedmiu zabójstw Marlon James na kartach Księgi nocnych kobiet pokazuje, że równie dobrze – jeśli nie lepiej – radzi sobie z klasyczną opowieścią. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać, bo jak tłumaczy stara Homer: „Coś jeszcze ci powiem o czytaniu. Widzisz to? Za każdym razem jak to otwierasz, jesteś wolna”.
Narracja o wymiarze epickim… liryczna i hipnotyzująca, nawet w najbardziej brutalnych fragmentach.
The Independent
Księga nocnych kobiet to opowieść o niewolnictwie i rebelii i zarazem świadectwo ludzkiej dobroci serca. To napisana w specyficznym rytmie powieść o gwałcie i czułości. O uzdrowicielskiej mocy spojrzenia w morzu nienawistnych spojrzeń. Jakby jej autorem był daleki krewny Faulknera. To odważna książka. Odnosi się wrażenie, że tak jak wszystkie najlepsze, najbardziej niepokojące historie, czekała tylko na swoją szansę, żeby zostać w końcu opowiedzianą.
Colum McCann, irlandzki pisarz i dziennikarz
Narrator tej opowieści jest tak przekonujący, a opisy tak szczegółowe i wiarygodne, że nie sposób przejść obok niej obojętnie. To książka do pokochania. Trudno po nią sięgnąć i jeszcze trudniej odłożyć ją na bok. To lektura obowiązkowa.
Chicago Tribune
Quo vadis: Powieść z czasów Nerona jest powieścią historyczną Henryka Sienkiewicza należącą do kanonu literatury polskiej i światowej. Jej akcja rozgrywa się w starożytnym Rzymie za panowania cesarza Nerona, w przełomowym momencie jego okrutnych rządów, które prowadzą do odwrócenia się ludu rzymskiego od władcy i zwrócenia się ku prześladowanym chrześcijanom i nowej wierze. Głównym wątkiem powieści jest miłość patrycjusza rzymskiego Marka Winicjusza do chrześcijańskiej zakładniczki Ligii. Dzieje kochanków, należących do dwóch zupełnie różnych światów, są burzliwe i pełne emocjonujących zwrotów, na które składają się między innymi ucieczki Ligii, jej poszukiwania przez Winicjusza, jego nawrócenie i chrzest w katakumbach, uwięzienie Ligii, wreszcie cudowne ocalenie ukochanej na arenie Koloseum. Z pasjonującej historii wyłania się obraz historycznych zmian, jakie zachodzą w społeczeństwie rzymskim pod wpływem religii chrześcijańskiej. Żadna polska książka nie odniosła tak wielkiego światowego sukcesu jak Quo vadis. Powieść Sienkiewicza została przetłumaczona na pięćdziesiąt siedem języków, cieszy się w wielu krajach niegasnącą popularnością, doczekała się licznych adaptacji teatralnych i filmowych. Jest jedyną powieścią polskiego pisarza sfilmowaną w Hollywood (w 1951 r. przez Mervyna LeRoya z udziałem największych gwiazd ówczesnego kina). Lektura dla klasy VII Lektura dla szkół średnich.
Luizjana, XVII wiek, brzegi Missisipi. Stary Indianin Szaktas opowiada młodemu Francuzowi Renmu historię swej młodzieńczej miłości. O uwięzieniu przez nieprzyjacielskie plemię, o Indiance Atali, która go uratowała, o wspólnej ucieczce do puszczy.Opowiadanie francuskiego pisarza Franois-Ren de Chateaubrianda, opublikowane 3 kwietnia 1801 roku, pod tytułem Atala, czyli Miłość dwojga dzikich na pustyni przyniosło mu znaczny rozgłos i miało wielki wpływ na rozwój współczesnego romantyzmu.
Taka Polska mogła się wydarzyć!
Rok 1932, wojna z Moskalami i Niemcami trwa już od ponad dekady. Mazurek Dąbrowskiego, opowieści o Cudzie nad Wisłą i nieśmiertelny patriotyzm pozwalają dzielnym polskim chłopcom trwać na linii frontu. Mimo odzyskania niepodległości ojczyzna wciąż walczy, by ponownie nie zniknąć z map Europy.
Marszałek Józef Piłsudski szuka ratunku dla kraju w seansach spirytystycznych, popadając w coraz większe szaleństwo. Gdy na przedmieściach Warszawy dochodzi do tragedii z udziałem rewolucyjnej kapsuły transportowej, Andrzej Winnicki, niegdyś wybitny inżynier, nie przypuszcza, że wkrótce zostanie wplątany w korporacyjny wyścig zbrojeń. Nie wie też, że jego syn Marek stanął na czele oddziału, który przekracza linię frontu z tajną misją. W kuluarach mówi się o zbliżającej się wizycie prezydenta Herberta Hoovera, która ma przypieczętować sojusz ze Stanami Zjednoczonymi.
Kiedy staje się jasne, że innowacyjny projekt Golem jest sabotowany, rozpoczyna się wyścig z czasem. Na szali znajduje się los Polski. I całej Europy.
***
Co by było, gdyby w 1921 roku nie został podpisany traktat ryski? Alternatywna wizja historii Polski, a także występujące na kartach powieści Tomasza Duszyńskiego postaci historyczne, m.in. Józef Piłsudski czy jasnowidz Stefan Ossowiecki, zdają się stanowić jedynie tło dla myśli konstytuującej akcję: wojna jest tym, co rozpala umysły szaleńców, postęp technologiczny dla polityków i wojskowych oznacza bezpardonowy wyścig zbrojeń, a najdoskonalsze wynalazki to potencjalne machiny śmierci. Duszyński w najwyższej formie!
- Agnieszka Niemojewska, „Uważam Rze Historia”
Czytając najnowszą powieść Tomasza Duszyńskiego, czułem się niemal jak podczas niezwykłej podróży do dobrze mi znanych i lubianych miejsc. Podróży do świata podobnego do tego, który od lat staram się ukazywać w swoich obrazach i ilustracjach. Impuls to pozycja obowiązkowa dla każdego fana historii alternatywnych, II Rzeczypospolitej, tajemniczych eksperymentów balansujących na granicy nauki i metafizyki lub po prostu dobrze napisanych i ciekawych historii. Gorąco polecam!
- Jakub Różalski
Impuls to opowieść wyjęta z kanonu przedwojennej polskiej fantastyki. Duszyński umiejętnie łączy wątki wielkiej wojny oraz wynalazków zmieniających losy świata, dorzuca do tego spirytyzm i podlewa sosem opowieści kryminalno-szpiegowskiej. W rezultacie fabuły nie powstydziłby się Antoni Marczyński czy Stefan Barszczewski. W odróżnieniu jednak od książek sprzed niemal stulecia, które dziś trącą myszką, Impuls to pasjonująca i sprawnie napisana opowieść o tym, jak być mogło.
- Agnieszka Haska, „Nowa Fantastyka”
Fragment książki - Impuls issuu.com/wydawnictwosqn/docs/impuls_issuu
Egocentryczka. Perfekcjonistka w każdym calu. Uparta i bezkompromisowa. Nienasycona.
Zawsze fascynowała i nadal inspiruje.
Maria Magdalena Dietrich pochodzi z niezamożnej mieszczańskiej rodziny. Chce grać na skrzypcach. Kiedy jej karierę przerywa wojna, postanawia zostać śpiewaczką. Rzuca się w barwny świat berlińskich kabaretów. Słynąca ze zmysłowej urody, głębokiego głosu, uwodzicielskich sukienek i szytych na miarę garniturów, Marlena przyciąga coraz liczniejszą publiczność i wikła się w kolejne burzliwe romanse. Taki jest początek porywającej historii…
„Marlena. Błękitny anioł w garniturze” - bogata w fakty i poruszająca powieść poświęcona jednej z największych legend złotej ery Hollywoodu. To książka o kobiecie o silnym charakterze, wielkich ambicjach i marzeniach, która odrzucała konwenanse, uwodziła świat i szła przez życie na swoich warunkach.
Panna Adelaide Ashfield od śmieci rodziców mieszka w majątku wuja, wicehrabiego Penbury. Za nic mając rozrywki odpowiednie dla panien wysokiego urodzenia, Adelaide niemal każdą wolną chwilę poświęca pomocy okolicznym mieszkańcom. Za namową wicehrabiego zgadza się jednak udać do Londynu, żeby zadebiutować w towarzystwie. Adelaide ma nadzieję, że czas szybko minie, odrzuci kilku kandydatów i powróci do swojej ukochanej pracy.
Podczas balu poznaje jednak sir Gabriela, czwartego earla Wesley. Mimo ostrzeżeń wuja, ulega jego urokowi i wkrótce przyjmuje oświadczyny. Nie wie, że Gabriel pracuje dla rządu i jest w trakcie wykonywania bardzo niebezpiecznego zadania…
Gregory Willingale, książę Halstead, jako dziedzic tytułu i rodzinnej fortuny całe życie postępował przyzwoicie i honorowo. Kiedy więc pewnego ranka obudził się obok nagiej nieznajomej, nie pamiętając przebiegu poprzedniego wieczoru, nie miał wątpliwości, że padł ofiarą intrygi.
Szybko okazuje się, że młoda kobieta również niczego nie pamięta, a krewni, z którymi podróżowała, zostawili ją samą i wyjechali. Sir Gregory postanawia pomóc. Wspólnie z młodą nieznajomą wyruszają w podróż pełną przygód, która zakończy się w bardzo zaskakujący sposób…
Darby Travers, wicehrabia Nailbourne, obiecuje wojskowemu chirurgowi Hamiltonowi, że w razie najgorszego zaopiekuje się jego kilkuletnią córką. Kiedy więc po dwóch latach zjawia się u niego dziewczynka o imieniu Marley Hamilton, Darby bez wahania dotrzymuje danego słowa.
Nie wie jednak, jak postąpić z ciotką dziewczynki, panią Sadie Boxer. Ze względu na zasady przyzwoitości młoda i piękna wdowa nie może bowiem przebywać w domu rozchwytywanego w Londynie kawalera. Na tym jednak nie koniec jego kłopotów…
Czyta Krzysztof Gosztyła.
Poznaj historię Wojtka, żołnierza, który wędrował z armią generała Andersa przez Bliski Wschód, a następnie znalazł się we Włoszech, gdzie walczył o Monte Cassino. Poznaj historię najsławniejszego niedźwiedzia na świecie!
Wojtek. Żołnierz bez munduru to nie jest bajka. To prawdziwa historia. Z prawdziwym zakończeniem. To opowieść o wartościach: uczciwości, odwadze, wolności. To opowieść o uczuciach: przyjaźni, miłości, smutku i złości. To wreszcie opowieść o dorastaniu.
Dwa miecze...
Dwie korony...
Jedno królestwo.
Po dwustu latach Przemysł II odzyskuje koronę.
Na Królestwo jednak pada cień. Król zostaje brutalnie zamordowany.
Granice przekraczają margrabiowie brandenburscy. Wojownicy starych bogów ostrzą groty strzał. Od północy na kraj patrzą żelaźni bracia, kierując ostrza mieczy w chrześcijan. W Królestwie narasta przerażenie i zamęt. Nad pustym tronem złowieszczo kołują herbowe bestie, a jedyny obrońca zamordowanego władcy tkwi w lochu.
Nadchodzi wojna, z której nikt nie wyjdzie z honorem. Nie ma świętości nawet wśród duchownych.
Ktoś jednak czuwa nad rozbitym krajem.
Berlin, lata trzydzieste XX wieku. Człowiek, który przepowiedział przyszłość całego kraju, nie zdołał przewidzieć własnego losu.Rewelacyjna powieść, która ujawnia nieznany aspekt historii nazistowskich Niemiec. Juan Eslava Galn.Hiszpański dziennikarz Jos Ortega zostaje wysłany do Berlina, żeby relacjonować burzliwe wydarzenia polityczne toczące się w tym czasie w Niemczech. Poznaje tam jasnowidza Erika Jana Hanussena, który dzięki swoim przepowiedniom staje się jedną z największych gwiazd ówczesnego świata rozrywki i multimilionerem, a także, w wyniku zaskakującego splotu okoliczności, jednym z najważniejszych popleczników NSDAP oraz bliskim znajomym Goebbelsa, Gringa, a nawet samego Fhrera. Hanussen skrywa jednak tajemnicę, która może zaszkodzić jego pozycji w nowym towarzystwie, narazić na szwank reputację, a nawet zagrozić życiuMistrzowski styl narracji Gervasio Posadasa pozwala czytelnikowi zanurzyć się w atmosferze dekadenckiego Berlina tamtych lat i odczuć grozę rodzącego się nazizmu, a także maluje niezwykły portret fascynującej postaci, która zza kulis pociągała za sznurki hitlerowskiej machiny i przewidziała jej dojście do władzy.Hanussen, mężczyzna ekstrawagancki i magnetyczny. To za jego sprawą fala okultyzmu zalała Niemcy w latach trzydziestych. W tej powieści wręcz roi się od historii, tajemnicy i poczucia humoru. Juan Gómez-Jurado.
Dopiero po bitwie wróg ponownie staje się człowiekiem. Jest rok 233 p.n.e. Nad Morzem Śródziemnym zbierają się czarne chmury. Imperium Kartaginy pali kolejne hiszpańskie miasta. Jednym z wielu ocalałych jest syn Iberyjskiego wodza - Esquin. Jego jedynym życiowym celem staje się pomszczenie tych, których kochał. Na nieszczęście bohatera wszystkie wydarzenia stanowią jedynie przedsmak wojny mającej zepchnąć znany ludziom świat na skraj upadku. Po starciu Rzymu i Kartaginy nic nie będzie już takie samo. "Nowa Kartagina" to pierwsza część trylogii poświęconej przygodom Esquina. Książka jest polecana zarówno pasjonatom oraz znawcom historii, jak i miłośnikom literatury przygodowej.
Pod koniec XVII wieku dwaj młodzi ubodzy Francuzi, René Sel i Charles Duquet, przybyli do Kanady, nazywanej wówczas Nową Francją. Związani kontraktem z feudalnym zwierzchnikiem, seigneurem, przez trzy lata rąbali lasy w zamian za obiecaną ziemię, rozwijając swe umiejętności jako drwale. Sel doświadczył niezwykłych przeciwności, prześladowany przez las, który wycinał. Został zmuszony do poślubienia kobiety z plemienia Mikmaków, a ich potomkowie żyli schwytani między dwoma wrogimi kulturami. Sprytny i bezwzględny Duquet uciekł od feudalnego pana i został traperem, a następnie przedsiębiorcą drzewnym.
Proulx opowiada historię potomków Sela i Duqueta na przestrzeni trzystu lat: opisuje ich pełne wyrzeczeń i bestialstwa podróże przez Amerykę Północną do Europy, Chin i Nowej Zelandii; zemstę wrogów, wypadki, zarazy, najazdy Indian i kulturową zagładę. Jej bohaterowie raz po raz chwytają, co wpadnie im w ręce z potencjalnie nieskończonych zasobów naturalnych, zostawiając potomnym widmo bliskiej katastrofy ekologicznej.
Niewątpliwy geniusz Proulx polega na tworzeniu żywych postaci – chciwych, pożądliwych, mściwych, a także litościwych i pełnych nadziei – których losy śledzimy z ogromnym zainteresowaniem. Annie Proulx należy do najwybitniejszych i najciekawszych pisarek amerykańskich, a Drwale to jej największa powieść łącząca historię z wyobraźnią.
Annie Proulx, zdobywczyni Nagrody Pulitzera oraz National Book Award, autorka Kronik portowych i Tajemnicy Brokeback Mountain, napisała opus magnum: epicką, oszałamiającą, gwałtowną, zachwycająco dramatyczną powieść o wyrąbywaniu światowych lasów.
„Proulx wie, co tylko ona może wiedzieć dzięki podczerwieni umożliwiającej bardzo niewielu pisarzom pełen wgląd w ciemności wyobraźni”.
– Richard Eder, „The New York Times Book Review”
„Proulx jest prawdziwie oryginalna. Doskonale rozumie ludzi, a jej ironiczne poczucie humoru można porównać tylko z Markiem Twainem… Przekonuje czytelnika każdym słowem”.
– Elaine Kendall, „Los Angeles Times”
„Opisy Proulx są czarujące, struktura zdania nieporównana, a jej niesłychany wgląd ujawnia najmroźniejsze i najbardziej tajemnicze zakamarki ludzkiego serca”.
– Pam Houston, „O, The Oprah Magazine”.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?