Czego możemy się nauczyć od kosmitów? W cyklu opowiadań pisanych przez ponad trzydzieści lat Stanisław Lem udowadnia, że bardzo wiele.Bohater Dzienników gwiazdowych, Ijon Tichy, niczym Guliwer obcuje z różnymi istotami pozaziemskmi. Podczas swych licznych wojaży międzyplantetarnych podróżnik poznał rozmaite obce cywilizacje, stworzone tak przez istoty myślące, jaki i przez zaawansowane roboty.Zaskakujące, ale kosmici mieszkający na oddalonych w przestrzeni (czasem także czasie) planetach mają więcej wspólnego z nami, niż mogłoby się wydawać...
Dawno, dawno temu, gdzieś za Cieśniną Andromedzką żyli sobie Palibaba-intelektryk, Królewna Elektrina i robot Automateusz...Nowe wydanie jednej z najsłynniejszych książek Stanisława Lema!Bajki robotów po raz pierwszy ukazały się w 1964 roku. Od tego czasu nieustannie bawią i zadziwiają swą oryginalnością. Lem, jak sugeruje już sam tytuł, połączył w tej książce światy na pozór sobie obce: baśniową akcję przeniósł w kosmos, a księżniczki i czarodziejów zamienił na inteligentne i przede wszystkim obdarzone uczuciami maszyny. Powstał w ten sposób utwór wymykający się wszelkim klasyfikacjom, dzieło, które może być czytane przez młodszych czytelników, ale także przez wymagających miłośników fantastyki naukowej, skrzące się błyskotliwym humorem i arcyzabawną groteską.W świecie lemowskich robotów nie brakuje istot wrażliwych i dobrych, ale są też tacy, którzy za wszelką cenę chcą narzucić pozostałym swoją wizję rzeczywistości. Czy to nam czegoś nie przypomina?
Tom mistrzowskich opowiadań laureata ubiegłorocznej nagrody Nike. Trzynaście znakomitych tekstów składających się na przewrotną sagę rodu Dudów. Precyzja realistycznego opisu splata się tutaj z elementami fantastycznymi nawiązującymi do ludowej mitologii i duchowości, a umiejętnie odwzorowana gwara tworzy uniwersalny, lecz po gombrowiczowsku odkształcony, obraz wsi. ""Pantałyk"" został wydany po raz pierwszy przez wyd. Czytelnik w 1970 roku. Proza trzydziestoczteroletniego wtedy autora zaskakuje dojrzałością, a z perspektywy czterech dekad od wydania czyta się ten zbiór jako wyjątkowo ciekawy przejaw realizmu magicznego. O autorze Marian Pilot (ur.1936), powieściopisarz i nowelista, autor słuchowisk, dziennikarz i scenarzysta filmowy, działacz ludowy, zaliczany jest do twórców ""nurtu wiejskiego"" choć z silną - gombrowiczowską - skłonnością do groteskowej deformacji, turpistycznej nadekspresji; Laureat Nagrody NIKE za wydaną w WL-u powieść ""Pióropusz"".
Tom mistrzowskich opowiadań laureata ubiegłorocznej nagrody Nike. Trzynaście znakomitych tekstów składających się na przewrotną sagę rodu Dudów. Precyzja realistycznego opisu splata się tutaj z elementami fantastycznymi nawiązującymi do ludowej mitologii i duchowości, a umiejętnie odwzorowana gwara tworzy uniwersalny, lecz po gombrowiczowsku odkształcony, obraz wsi. ""Pantałyk"" został wydany po raz pierwszy przez wyd. Czytelnik w 1970 roku. Proza trzydziestoczteroletniego wtedy autora zaskakuje dojrzałością, a z perspektywy czterech dekad od wydania czyta się ten zbiór jako wyjątkowo ciekawy przejaw realizmu magicznego. O autorze Marian Pilot (ur.1936), powieściopisarz i nowelista, autor słuchowisk, dziennikarz i scenarzysta filmowy, działacz ludowy, zaliczany jest do twórców ""nurtu wiejskiego"" choć z silną - gombrowiczowską - skłonnością do groteskowej deformacji, turpistycznej nadekspresji; Laureat Nagrody NIKE za wydaną w WL-u powieść ""Pióropusz"".
Finałowa część bestsellerowego cyklu Carol Drinkwater.Po szesnastomiesięcznej podróży wokół Morza Śródziemnego w poszukiwaniu prastarych drzew oliwnych Carol wraca na ukochaną farmę w Prowansji.Radość z powrotu do męża i rodziny mąci jednak niepokojące odkrycie. Kolonia pszczół, która regularnie zimowała na farmie, została zdziesiątkowana przez środki owadobójcze.Okoliczni pszczelarze buntują się przeciwko międzynarodowym koncernom, które w pogoni za większymi zyskami niszczą przyrodę. Carol wspiera buntowników - ale w ten sposób wystawia na szwank swą farmę.Powrót na oliwkową farmęto piękna pieśń o ziemi. Pełna liryzmu i humoru. Ta książka stanowi ważny głos w dyskusji o współczesnych problemach mających wpływ na każdego z nas.
W roku stulecia urodzin i w pierwszą rocznicę śmierci o. Joachima Badeniego Wydawnictwo Literackie proponuje niezwykłą książkę: zapis rozmów, jakie Artur Sporniak i Jan Strzałka przeprowadzili z o.Joachimem Badenim, na kilka miesięcy przed jego śmiercią.Refleksje sędziwego dominikanina - dotyczące problemów wiary i Kościoła, mistycznego obcowania z Bogiem i rutynowego odprawiania mszy świętej, prawdziwej i dewocyjnej pobożności - składają się naswoisty testament duchowy, przesłanie, które ojciec Badeni chciał nam zostawić.Swego czasu pojawiły się pogłoski, że o. Badeni posiadł zdolność cudownego uzdrawiania chorych. Sam dominikanin na ten temat oficjalnie wypowiedział się tylko raz. Pierwszy i ostatni. Właśnie na kartachtej książki.O autorzeJoachim Badeni OP, właśc. Kazimierz Stanisław hrabia Badeni herbu Bończa (1912-2010), duchowny, dominikanin - o niezwykłej powiązanej z historią Polski biografii i zaskakujących poglądach, słynący zgłębokiej wiedzy, pogody ducha i wyjątkowego poczucia humoru.
Wilem d'Encausse, francuski rycerz, porzuca strony rodzinne, by udać się na krucjatę do Ziemi Świętej.
Wkrótce wpada w zapierający dech w piersiach wir przygód, a konfrontacja jego wyobrażeń z realiami
wyprawy krzyżowej okaże się przyspieszoną lekcją dojrzałości.
Pierwsza część znakomitej trylogii historycznej "Turnieje Boże" autorstwa Pierre'a Barreta i Jean-Noëla
Gurganda. Ich imponująca wiedza o epoce pozwala wiarygodnie ukazać psychologię postaci i odtworzyć
świat okresu krucjat. Pisząc trylogię, docierali niekiedy do mało znanych dokumentów, a także
odwiedzili miejsca, w których rozgrywa się akcja powieści. Dzięki temu ich dzieło ? barwne, pełne
rozmachu, wypełnione wielką liczbą charakterystycznych postaci, zapomnianych już przesądów i
przedmiotów, będąc atrakcyjne w odbiorze, dźwiga zarazem historyczną głębię ukazywanych
wydarzeń.
Poprzednie wydanie książki ukazało się w WL 25 lat temu.
Pierre Barret (1936-1989) ? francuski dziennikarz, pisarz, historyk, autor piosenek. Był redaktorem
naczelnym "L'Expresse" (francuski odpowiednik Time Magazine), a następnie dyrektorem generalnym
radia Europe 1. Największą sławę przyniosło mu jednak współautorstwo trylogii "Turnieje Boże",
napisanej wraz z Jeanem-Noëlem Gurgandem. Ukończył École des hautes études commerciales de
Paris, przy której działa fundacja jego imienia.
Jean-Noël Guargant ? francuski pisarz i dziennikarz, autor książek dotyczących świata współczesnego i
historii, m.in. "Israéliennes; Le Printemps de Paris, 22 février-25 juin 1848", jak również współautor
trylogii "Turnieje Boże".
Kontynuując serię książkowych spotkań z czytelnikiem w gabinecie psychologa terapeuty, Ewa
Woydyłło podejmuje temat depresji.
Rozpoczyna od najprostszych obserwacji, pozwalających na zdiagnozowanie choroby i odróżnienie
jej od okresowego obniżenia nastroju, z którym często depresja bywa mylona.
Autorka namawia czytelnika do uważnej samoobserwacji, ale i do korzystania z pomocy psychologa i
lekarza. Wskazuje drogi, które prowadzą do wyjścia z choroby.
Opisuje możliwości leczenia depresji, poczynając od sposobów niemedycznych, a kończąc na różnych
wariantach terapii profesjonalnych. Często nawiązuje do konkretnych przypadków zaczerpniętych z
życia lub literatury. Przekonując, że psychoterapia, terapia indywidualna czy grupowa lepiej służą
walce z chorobą niez leczenie farmakologiczne.
Ewa Woydyłło diagnozuje depresję w zależności od specyficznych okoliczności życiowych, czy różnych
preferencji seksualnych.
Rozwiązując dołączone do tekstu psychozabawy testy czytelnik może dowiedzieć się, czy jest
odporny na depresję, jak sobie radzi z problemami, jakie ma relacje z innymi, czy jego tryb życia
zbliża go czy oddala od dolegliwości depresyjnych.
Książka "Bo jesteś człowiekiem, czyli jak żyć z depresją, ale nie w depresji" pozwala zrozumieć
depresję i przekonuje,że z tej choroby można się wyleczyć.
Po lekturze książki lepiej rozumiemy chorobę, jaką jest depresja i wierzymy, że można wyzdrowieć –
to najważniejsze i najcenniejsze jej przesłanie
O autorze
EWA WOYDYŁŁO jako psycholog zajmuje się leczeniem uzależnień w Ośrodku Terapii Uzależnień
Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W ramach Fundacji im. Stefana Batorego kieruje
Regionalnym Programem Przeciwdziałania Uzależnieniom. Jej dziełem jest rozpowszechnienie w Polsce
leczenia według tzw. modelu Minnesota, opartego na filozofii Anonimowych Alkoholików.
Pisze książki pełne wiary w nieskończone możliwości, jakie możemy w sobie odkryć, aby świadomie i z
powodzeniem kierować swoim życiem.
Autorka m. in.: Zaproszenie do życia, Wyzdrowieć z uzależnienia, Sekrety kobiet, My rodzice
dorosłych dzieci. W zgodzie ze sobą, Podnieś głowę, Rak duszy. O alkoholizmie, Buty szczęścia.
Za książkę Rak duszy została nagrodzona przez czytelników "Charakterów" Nagrodą Teofrasta.
Najważniejsze studia i szkice o twórczości Czesława Miłosza z lat 1998–2011, które powstały jeszcze za życia noblisty i stanowiły komentarz do jego publikowanych wówczas utworów, jak również te, które napisano już po Jego śmierci w 2004 roku.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dla miłośników Gombrowicza ta sensacyjna powieść drukowana przed wojną w prasie codziennej stanowi możliwość prześledzenia wątków mniej znanych w jego twórczości. Jest to pełne wydanie utworu, którego zakończenie - w związku z wybuchem wojny - uważano długo za zagubione lub w ogóle nie napisane. Kryminalna intryga, wątek romansowy, zagęszczona atmosfera tajemniczości i działania sił nadprzyrodzonych podnoszą walor tekstu jako „czytadła” o znamionach jedynej w swoim rodzaju polskiej powieści „gotyckiej”.
Droga Nowa, filmowa edycja jednej z najważniejszych powieści ostatnich lat.Opowieść o skazanej na tragiczny koniec wędrówce, podana zaskakująco pięknym językiem, w najbardziej ponurych momentach osiągającym lotność poezji - jakby cmentarne ballady Nicka Cave'a czy Toma Waitsa przepisać na oszczędną, chirurgiczną prozę. ,,Droga"" to czarna jak węgiel elegia o tym kolorowym raju, w którym żyjemy, nie zdając sobie sprawy z naszego szczęścia. Niewiele znam książek tak silnie grających na emocjach. Jacek DukajOstatnie chwile naszej planety. Ostatni ludzie - krwiożercze bestie. Ostatnie ślady naszej cywilizacji - puszka coca-coli i strzępy starych gazet. Piekło apokalipsy spełnionej w uhonorowanej Nagrodą Pulitzera powieści Cormaca McCarthy'ego. Tę książkę czyta się ze ściśniętym gardłem i pełnym przerażenia zachwytem... W przyszłości, która może zdarzyć się jutro lub za tysiąc lat, nastąpił straszliwy kataklizm, który zniszczył naszą cywilizację i większość życia na Ziemi. Wszędzie zgliszcza i ciemność. Kamienie pękają od mrozu. Ani jednego ptaka, ani jednego zwierzęcia, gdzieniegdzie tylko bandy zdziczałych kanibali. Na tle martwego pejzażu dwie ruchome figurki - to ojciec i syn przemierzają zniszczoną planetę. Przed nimi pełna niebezpieczeństw droga w nieznane, wokół nich - świat umarłej nadziei, rozpaczy, strachu, a w nich - wciąż tląca się miłość...Droga - połączenie powieści drogi, powieści przygodowej oraz horroru - jest uznawana za największe arcydzieło Cormaca McCarthy'ego. Przez wiele tygodni była bestsellerem ,,New York Timesa"", przyjęto ją także do Klubu Książki Oprah Winfrey. Oprócz wspomnianej Nagrody Pulitzera została również wyróżniona najstarszą angielską nagrodą w dziedzinie fikcji - The Tait Black Memorial Prize. Obecnie trwają przygotowania do ekranizacji powieści. W jednej z głównych ról ma wystąpić Viggo Mortensen.
Zapomnij o sudoku! Trenuj myślenie z Gabinetem matematycznych zagadek!Gdy profesor Ian Stewart - obecnie jeden z najsłynniejszych matematyków na świecie - w wieku 14 lat zaczął gromadzić najciekawsze matematyczne i logiczne zagadki oraz ciekawostki, pewnie nie miał pojęcia, że jakiś czas później materiały te posłużą mu do stworzenia jednej z najzabawniejszych i pouczających książek popularno-naukowych. Tom zbiera dziesiątki ciekawych gier, zabaw, historyjek, dowcipów i anegdot, karcianych sztuczek i innych atrakcji związanych z fascynującym światem matematyki. W niezwykłej książce profesora Stewarta zakochają się zarówno miłośnicy matematyki, doświadczeni amatorzy zagadek, jak i zupełni nowicjusze, którzy do tej pory szerokim łukiem obchodzili wszystko, co dotyczy liczb, wzorów i logicznego myślenia.
Znakomita powieść autora cenionego za twórcze łączenie prozy ""nurtu chłopskiego"" z tradycją gombrowiczowską.Historia dotyczy powojennego dzieciństwa zadziornego bohatera pochodzącego z rodziny wiejskich ""biedniaków"" i złodziei. Niepiśmienny ojciec za eksces z nauczycielem oraz kradzież i zniszczenie tablicy szkolnej zostaje - jako wróg ludu - zamknięty do stalinowskiego więzienia. Chłopiec i jego matka dochodzą sprawiedliwości. Paradoksalnie, konieczność pisania podań w tej sprawie rodzi w bohaterze kult słowa pisanego. Symboliczny dar od ojca - kradzione pióro ze złotą stalówką - przesądza o jego dalszych losach.
Z zapartym tchem w każdy wtorkowy wieczór śledzicie kulinarne i miłosne perypetie Anki i Jerzego? Chcecie poznać sprawdzony "Przepis na życie" i nauczyć się gotować jak bohaterowie serialu TVN?
Nic prostszego! Do księgarń trafia książka kucharska mistrza Jerzego Knappe.
Zapraszam do stołu to zbiór ponad siedemdziesięciu oryginalnych przepisów kulinarnych. Tom ilustrują smakowite zdjęcia potraw i fotografie z planu serialu TVN. Ta książka to sposób na zdrową kuchnię, osłodzoną szczyptą serialowej miłości, z lekko pikantną nutą rozrywki.
Anna Applebaum-Sikorska, pisarka, felietonistka "The Washington Post", laureatka Nagrody Pulitzera zamieszkała wraz z mężem, Radosławem Sikorskim, w XIX-wiecznym dworku w Chobielinie. Tu uprawia swój warzywny ogród i gotuje nie tylko dla rodziny, ale także dla przyjaciół i znamienitych gości z zagranicy. Wraz z przyjaciółką, Danielle Crittenden, postanowiła napisać książkę o polskiej kuchni. Z finezją i fantazją uzupełniła tradycyjne potrawy o nowe składniki, czerpiąc to, co najlepsze z kuchni świata. Kulinarny powrót do przeszłości połączony z nowatorskim i twórczym spojrzeniem sprawił, że polskie dania zyskały na smaku, a także na lekkości.
Anna Applebaum-Sikorska ? wybitna amerykańska pisarka i publicystka, felietonistka "The Washington Post" oraz "Slate". Była warszawska korespondentka "The Economist" i zastępczyni redaktora naczelnego londyńskiego tygodnika "The Spectator". Ukończyła Uniwersytet Yale; była stypendystką programu Marshalla w London School of Economics i St Antony's College w Oksfordzie. Za swoją pierwszą książkę Między Wschodem a Zachodem otrzymała w 1996 roku nagrodę im. Adolpha Bentincka, a za Gułag w 2004 roku Nagrodę Pulitzera. Jest żoną Radosława Sikorskiego; mają dwóch synów ? Aleksandra i Tadeusza.
Danielle Crittenden (1963) ? amrykańska dziennikarka i pisarka, autorka popularnego blogu i stała współpracowniczka waszyngtońskiego "The National Post"; żona Davida Fruma ? znanego amerykańskiego dziennikarza oraz autora przemówień Georga W. Busha.
Patricia Atkinson odniosła sukces. Francuzi pokochali jej wina, a prestiżowe nagrody, którymi je uhonorowano, przyniosły jej sławę jednej z wiodących producentek tego trunku w regionie. A jednak… Każdy sukces kosztuje, cieniem tego była samotność, rozstanie z mężem, śmierć przyjaciela. Ukojenie Patricia znalazła w pięknie przyrody, hojności ziemi, życzliwości sąsiadów. Ta książka jest pochwałą prostych uroków wiejskiego życia – dobrego wina, przyjaźni, życia ściśle zespolonego z mądrym rytmem natury. Jeśli możesz wziąć udział w polowaniu, iść na ryby albo poszukać trufli, by zjeść ją na śniadanie, czego jeszcze potrzebujesz do szczęścia?
Patricia Atkinson – niegdyś pracownica banku, obecnie właścicielka winnicy w dolinie Bergerac na południu Francji oraz autorka niezwykle bestsellerowej autobiografii W dojrzewającym słońcu i jej kontynuacji - Sezon na winobranie. Jest kobietą sukcesu: Anglicy kręcą o niej filmy dokumentalne, sprzedaje wina w Anglii, Szwajcarii i Japonii i wynajmuje domy na wakacje
Uczmy się języka, jakim mówi się w obecności Boga, języka czystego, szlachetnego, trafiającego do wszystkich.
Odważę się mówić o przykazaniach Jezusa, jak o życzeniach, oczekiwaniach i nadziejach Boga w stosunku do człowieka - życzeniach ważnych jak katechizm.
Ks. Jan Twardowski
Ten niezwykły obraz świata rządzonego przez Formę, zbudowanego z pięciu żywiołów, podporządkowanego teoriom Empedoklesa i Arystotelesa, w którym nowożytna nauka jako pogląd z gruntu fałszywy nigdy się nie rozwinęła, przyniósł autorowi aż trzy prestiżowe nagrody.
Książka do czasu premiery Lodu uznawana była przez krytyków i czytelników za najlepszą powieść w jego dorobku.
Czyta Krzysztof Gosztyła.
Klasyka literatury fantastycznej.
Obok "Władcy pierścieni" Tolkiena najważniejszy cykl fantasy.
Nie Śródziemie i nie Ziemiomorze, ale zamek Gormenghast zasługuje na tytuł najwybitniejszej kreacji w literaturze fantasy. Cykl stworzony przez Mervyna Peake'a uznawany jest za absolutną klasykę fantastyki i co ważne, uważają tak nie tylko miłośnicy fantasy, ale i krytycy i czytelnicy głównego nurtu.
"Tytus Groan" to pierwsza powieść trylogii opisującej losy 77. hrabiego na zamku Gormenghast, stanowiącego gotycki labirynt dachów, korytarzy, krużganków, schodów, podziemi i tajemnych przejść. Książka wybiega daleko poza normalną codzienną rzeczywistość, akcja trzyma nas w napięciu i nieustannie zaskakuje. Postaci są niezwykłe, tło akcji fantastyczne i niemal wszystko mogłoby w niej wydawać się ekscentryczne, gdyby nie dziwne poczucie rzeczywistości przebijające przez groteskowe, przerażające rekwizyty szalonego zamku.
Na kartach powieści Tytus Groan przemienia się z chłopca w młodzieńca, dojrzewając powoli do buntu przeciwko uświęconej tradycji. Kunsztowny język, groteskowy humor, sugestywne opisy oddziałują na wyobraźnię czytelnika i sprawiają, że natychmiast przenosi się do niepokojącego świata wykreowanego przez Mervyna Peake'a.
Kultowa seria o dziedzicu zamku Gormenghast została przetłumaczona na 30 języków. Od wielu lat inspiruje artystów na podstawie książek Peake'a nakręcono kilka seriali telewizyjnych, a grupa The Cure nagrała piosenkę "The Drowning Man".
Wydawnictwo Literackie wyda wszystkie części cyklu: "Tytus Groan", "Gormenghast", "Tytus sam" oraz odnalezioną czwartą część "Titus Awakes", która w Anglii ukaże się w czerwcu 2011 roku.
Mervyn Laurence Peake (1911 – 1968) brytyjski artysta, poeta i ilustrator. Najbardziej znany ze swojego dzieła "Gormenghast", w którym opisuje życie Tytusa Groana, 77. hrabiego na zamku Gormenghast. Cykl ten porównuje się do prac J. R. R. Tolkiena, Charlesa Dickensa i Roberta Louisa Stevensona. Do dzisiaj "Gormenghast" uchodzi za dzieło wybitnie oryginalne i niedościgły wzór nieposkromionej wyobraźni. Pisarz zasłynął w latach 40.minionego wieku jako portrecista i ilustrator Peake stworzył m.in. słynne rysunki do "Alicji w krainie czarów" Lewisa Carrolla. Jego prace podziwiać można w Narodowej Galerii Portretówi. W 2008 roku Magazyn "The Times" uznał Mervyna Peake'a za jednego z 50 najważniejszych pisarzy po roku 1945.
Cykl "Gormenghast" tworzą powieści "Tytus Groan", "Gormenghast" i "Tytus sam".
W roku 2011 w związku z setną rocznicą urodzin pisarza zaplanowano w Anglii wiele rocznicowych wydarzeń. Najważniejszym z nich będzie wydanie czwartej części cyklu zatytułowanej "Titus Awakes". Książkę ukończyła wdowa po pisarzu Maeve Gilmore na podstawie zapisków i notatek pozostawionych przez zmarłego w 1968 roku męża. Sama Maeve Gilmore zmarła w 1983 roku od tego czasu powieść "Titus Awakes" przeleżała blisko 30 lat na strychu. Odkryła ją w 2010 roku wnuczka Mervyna i Maeve, Christian.
Wnukiem Mervyna Peake'a jest także znany brytyjski piosenkarz Jack Penate.
Dlaczego kompromis jest złą rzeczą?Kto jest mistrzem w strzelaniu fochów?Dlaczego wszystko, co trwałe, jest chwiejne?Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie to wciągający poradnik na temat typowych zachowań w związkach, stworzony w intrygującej formie dialogu między Katarzyną Grocholą i Andrzejem Wiśniewskim, terapeutą rodzinnym warszawskiego Laboratorium Psychoedukacji.Katarzyna Grochola - najpopularniejsza polska współczesna pisarska literatury kobiecej. Jej książki sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy. Autorka felietonów i współscenarzystka popularnych seriali telewizyjnych. Autorka bestsellerowych powieści. Dwukrotna laureatka nagrody AS EMPIK-u oraz nagrody Bestseller Empiku w kategorii literatura polska za rok 2010.Andrzej Wiśniewski - doktor filozofii, superwizor treningu psychologicznego i psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Uczył się psychoterapii w Poradni Synapsis. Aktualnie jest kierownikiem Studium Terapii Rodzin w warszawskim Laboratorium Psychoedukacji.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?