W podręczniku w sposób zwięzły i przystępny omówiono podstawowe zasady i mechanizmy działania układu immunologicznego, ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmów regulacyjnych. Właśnie dysfunkcja tych mechanizmów może prowadzić do wielu zjawisk patologicznych. Autorzy uwzględnili w podręczniku najbardziej aktualne zagadnienia w tej nieustannie rozwijającej się dziedzinie.
Zrozumienie zagadnień z zakresu immunologii ułatwiają liczne schematy, ryciny i tabele.
Publikacja jest adresowana do studentów medycyny, farmacji, lekarzy oraz biologów.
Autorka publikacji jest położną ? na stałe mieszka i pracuje w Austrii. Książka została napisana z myślą o położnych znających język niemiecki na poziomie podstawowym, które planują podjęcie pracy w krajach niemieckojęzycznych. Poradnik zawiera praktyczne słownictwo i fachową terminologię związaną z ciążą, porodem i połogiem. Dialogi zamieszczone w książce związane z codziennymi sytuacjami pomagają w prowadzeniu swobodnej rozmowy z kobietą w ciąży oraz w czasie porodu.
Książka daje możliwość stopniowego poznawania fachowego słownictwa, które ułatwi komunikację z lekarzami i pozostałym personelem medycznym.
Depresja obok otępienia jest najczęstszym schorzeniem psychicznym wieku podeszłego. Często przyjmuje maski somatyczne, bo osoby starsze rzadziej uskarżają się na smutek, częściej na rozmaite bóle, zaparcia i zmęczenie. Ponadto objawy depresji w wieku podeszłym, takie jak problemy z pamięcią, zaburzenia uwagi, zobojętnienie i utrata energii są interpretowane jako starzenie się. Trudności w diagnozowaniu wynikają też z tego, że oba zaburzenia - depresja i demencja - często występują jednocześnie.
Książka łączy w sobie cechy poradnika dla opiekuna z podstawowymi informacjami przeznaczonymi dla terapeuty (lekarza POZ, psychologa, pracownika socjalnego). Jest całościowym opracowaniem problemów depresji w starszym wieku. Otrzymała w 2006 roku nagrodę Brytyjskiego Stowarzyszenia Medycznego za najlepszą pozycję dotyczącą opieki nad osobami w wieku starszym.
Jest to praktyczny poradnik, niezbędny w pracy lekarzy pediatrów, lekarzy rodzinnych oraz specjalistów różnych dziedzin. Składa się z dwóch części. W części ogólnej omówiono farmakokinetyczne i farmakogenetyczne aspekty stosowania leków, ich interakcje, odrębności farmakoterapii u dzieci, ogólne zasady wyboru leku i dawkowania oraz zasady leczenia objawowego i przyczynowego. W części szczegółowej omówiono najczęściej stosowane leki w pediatrii z uwzględnieniem różnych sytuacji klinicznych.
Autorzy - znani specjaliści na świecie z renomowanego ośrodka pediatrycznego ? w sposób zwięzły i przystępny omawiają najważniejsze zagadnienia z zakresu chorób wieku dziecięcego. Poszczególne jednostki chorobowe omówiono według ustalonego schematu; etiologia, objawy kliniczne, badania diagnostyczne, leczenie oraz rokowanie. Ogromnym atutem publikacji jest bardzo bogaty materiał ilustracyjny ? ponad 1100 kolorowych zdjęć. Będą niezwykle pomocne w diagnostyce poszczególnych jednostek chorobowych. Książka będzie przydatna dla lekarzy pediatrów w codziennej praktyce lekarskiej oraz studentów przygotowujących się do egzaminu z pediatrii.
Rak płuca jest najczęstszym nowotworem złośliwym. Autorzy omawiają przyczyny oraz czynniki ryzyka wystąpienia tego schorzenia. Dużo miejsca poświęcają profilaktyce oraz leczeniu już zdiagnozowanej choroby. Omawiają tez najnowsze terapie a także możliwości diagnostyczne, by jak najwcześniej rozpocząć leczenie i nie dopuścić do zaawansowanego stadium choroby. W poradniku pacjenci znajdą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące leczenia i trybu życia w chorobie.
Autorka opisuje przyczyny depresji, objawy, metody leczenia i terapii. Poradnik jest pomyślany jako przewodnik pomagający zrozumieć przyczyny stanów depresyjnych i przedstawiający sposoby pomocy i wspierania kobiety w depresji, bo według autorki kluczem do pokonania depresji poporodowej jest jej zrozumienie. Autorka jest pracownikiem Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Zajmuje się leczeniem depresji i zapobieganiem chorobom afektywnym.
Otyłość to nie tylko dyskomfort psychiczny, związany z wyglądem, lecz przede wszystkim groźba poważnych chorób, takich jak: zwiększone stężenie cholesterolu we krwi, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, miażdżyca naczyń, udar mózgu, kamica pęcherzyka żółciowego, cukrzyca, choroby kości i stawów, ból kręgosłupa, zadyszka, duszność, zaburzenia oddychania, niektóre nowotwory oraz zwiększone ryzyko zgonu.
Długotrwałe utrzymanie odpowiedniej masy ciała jest o wiele ważniejsze i trudniejsze niż pierwsze sukcesy w odchudzaniu. Wiele osób po uzyskaniu zamierzonej masy ciała powraca do złych nawyków żywieniowych i zaprzestaje aktywności fizycznej. Książka ta podpowiada co gotować, aby nie utyć i mieć przyjemność z jedzenia.
Zespół niespokojnych nóg to schorzenie neurologiczne objawiające się przymusem poruszania nogami spowodowanym uciążliwymi dolegliwościami. Utrudnia normalne funkcjonowanie, powoduje bezsenność, ale wszystkie jego objawy można złagodzić lub nawet całkowicie zlikwidować. W poradniku zostały opisane wszelkie metody i środki, które można zastosować jeszcze przed rozpoczęciem leczenia farmakologicznego, a także kontynuować podczas jego trwania.
Autorzy poradnika to zespół wybitnych specjalistów z ośrodków neurologicznych w całej Polsce specjalizujących się w diagnozowaniu i leczeniu ZNN.
Promocji zdrowia we współczesnych systemach ochrony zdrowia przypisuje się coraz większe znaczenie. Jest to podstawowy aspekt pielęgniarstwa i innych profesji związanych z opieką zdrowotną oraz jedno z najważniejszych zadań ochrony zdrowia.
W tomie II omówiono m.in. zagadnienia promocji zdrowia w kształtowaniu świadomych postaw rodzicielskich, w chorobach cywilizacyjnych, w psychiatrii i w geriatrii, a także takie tematy, jak minimalna interwencja w praktyce pielęgniarki i położnej, aktywność fizyczna w pielęgnowaniu zdrowia, ocena stanu zdrowia dla potrzeb promocji zdrowia i wybrane elementy epidemiologii opisowej.
Narodziny dziecka są dla rodziców momentem niezwykłym i wspaniałym. Oczekują go z radością, ale i z lękiem. Większość zastanawia się, jak najlepiej przygotować się do nowej roli w życiu, ale też jak przejść przez najtrudniejszy etap, jakim jest poród.
Poradnik autorstwa dr Doroty Ćwiek, położnej z wieloletnim doświadczeniem, jest niezwykłą skarbnicą wiedzy na temat porodu i pierwszych dni po porodzie. W książce omówione są tematy zazwyczaj poruszane podczas zajęć szkół rodzenia tj. przygotowanie do porodu:
Ćwiczenia relaksacyjne i udział partnera podczas porodu,
Masaż kobiety ciężarnej i rodzącej,
Nauka techniki karmienia piersią,
Pielęgnacja noworodka tuż po porodzie.
Książka przeznaczona dla wszystkich kobiet świadomie przygotowujących się do porodu. Zarówno dla tych uczestniczących w zajęciach szkół rodzenia, dla których ten poradnik może być źródłem usystematyzowanej wiedzy, ale też dla tych, które ze szkół rodzenia z różnych względów nie korzystają. Duża liczba ilustracji, niezliczona ilość praktycznych porad powoduje, że jest to lektura obowiązkowa dla każdej pary oczekującej dziecka.
Obecne wydanie jest w znacznym stopniu zmienione. Przedstawiono opisy nowych grup leków wprowadzonych do lecznictwa oraz nowe dane dotyczące farmakoterapii. Zmienił się także zespół współautorów.
Zachowano podział podręcznika na trzy główne części: Farmakologia ogólna, Farmakologia szczegółowa i Elementy farmakoterapii, wprowadzając jednocześnie podział na dwa tomy.
Pierwsza polska publikacja, w którejprzedstawiono specyficzne problemy opieki okołooperacyjnej i znieczuleń osób w podeszłym wieku - została przygotowana przez interdyscyplinarny zespół autorów, wybitnych specjalistów w dziedzinie geriatrii i anestezjologii.
Książka stanowi kompendium wiedzy z zakresu seksuologii. Przedstawiono w niej seksualność człowieka od poczęcia, przez okres dojrzewania aż do starości. Omówiono najnowsze zagadnienia dotyczące metod diagnostyki, terapii i profilaktyki zaburzeń seksualnych. Zaprezentowano też problemy związane z cyberseksualnością, przestępczością seksualną (w tym molestowania seksualnego dzieci), kształtowaniem się tożsamości i orientacji seksualnej człowieka. Autorzy zaprezentowali również nowe zagrożenia, które mogą być związane z internetem. Całość przedstawionych zagadnień uzupełnia omówienie metod i narzędzi badawczych stosowanych w diagnostyce zaburzeń seksualnych.
Podręcznik jest przeznaczony dla studentów uczelni medycznych i uniwersytetów (wydziałów: psychologii, pedagogiki, socjologii) oraz lekarzy, psychologów, socjologów i pedagogów.
Teoretyczne podstawy terapii oraz jej podstawowe kierunki
Informacje dotyczące sposobu organizacji sesji terapeutycznych
Omówienie technik aktywujących
Sposoby rozwiązywania konfliktów i pracy z koterapeutą
Zagadnienia etyki zawodowej
Dystrofia mięśniowa i inne choroby neuromięśniowe rozpoczynają się najczęściej w dzieciństwie. Obecnie brak jest jakiejkolwiek kuracji lub efektywnej terapii, która by zatrzymała bądź odwracała rozwój większości znanych chorób neuromięśniowych. Niemniej są liczne sposoby postępowania, które mogą łagodzić niektóre z symptomów choroby lub spowolnić jej nieuchronny postęp. Autorki na co dzień pracują z dziećmi dotkniętymi tymi chorobami i w poradniku dzielą się swoją wiedzą prezentując wszelkie możliwe sposoby terapii. Radzą jak zorganizować codzienne życie i jak nie poddawać się w najtrudniejszych momentach.
Repetytorium nawiązuje do podręcznika akademickiego wydanego pod tą samą redakcją naukową. Składa się z działów: położnictwo i ginekologia. Omówione są w nich m.in. następujące zagadnienia: w części ogólnej ? rozwój, budowa i fizjologia żeńskich narządów płciowych oraz cykl miesiączkowy; w położnictwie ? badanie położnicze, przebieg ciąży, choroby współistniejące z ciążą, poród, badanie noworodka; w ginekologii ? wady wrodzone żeńskich narządów płciowych, zakażenia, urologia ginekologiczna, endokrynologia ginekologiczna, onkologia ginekologiczna, diagnostyka oraz ginekologia dziecięca i dziewczęca..
Publikacja jest adresowana do studentów medycyny i stażystów przygotowujących się do Lekarskiego Egzaminu Państwowego.
Książka wyjaśni wszelkie wątpliwości związane z nowotworami złośliwymi skóry, ich rozpoznawaniem i leczeniem. Dzięki niej Czytelnicy nauczą się identyfikować skórne zmiany nienowotworowe i nowotworowe, dowiedzą się również, jak zapobiegać nowotworom skóry a także - skąd mogą uzyskać pomoc w przypadku wystąpienia niepokojących objawów.
W książce w kompleksowy sposób zostały przedstawione zagadnienia związane z motorycznością człowieka. Omówiono w niej m.in. mechanizmy leżące u podstaw motorycznego zachowania człowieka, analizę ruchu, motorycznych kompetencji, a także współczesne teorie i modele dotyczące tej dziedziny.
Podręcznik przeznaczony jest głównie dla studentów akademii wychowania fizycznego oraz wydziałów wychowania fizycznego innych uczelni, a także dla doktorantów. Może być również użyteczny dla nauczycieli, trenerów i instruktorów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?