W tym roku zespół postanowił samodzielnie wydać płytę, decydując się na crowdfunding.
„Wracamy do korzeni wydawania niezależnego. Nagrywamy płytę bez żadnych ograniczeń artystycznych i formalnych. A mając totalną wolność nie spełniamy niczyich oczekiwań, nagrywamy nowe piosenki z ogromną radością i przyjemnością, co na płycie będzie jak najbardziej do usłyszenia”.
Produkcja, inaczej, niż przy poprzednich, tym razem przypadła 3 osobom: Dawidowi Korbaczyńskiemu, Piotrowi Plucie i Łukaszowi Sobolakowi. Za kompozycje głównie odpowiedzialni są Dawid Korbaczyński i Natalia Grosiak. Za teksty odpowiada niezmiennie wokalistka zespołu. Mix i mastering przypadł kolejny raz Robertowi Szydło. Zapowiada się najbardziej „piosenkowa” płyta Mikromusic w większości inspirowana muzyką z lat 60-tych i 80-tych, która zostanie wydana w formie audio CD i LP. Równocześnie planowana jest realizacja teledysków we współpracy z Kaśką Sarnowską i Katią Priwieziencew odpowiedzialnymi za obraz do utworu "Bezwładnie (nagroda Yacha za teledysk) oraz z wrocławskim studio Camera Nera.
Lista utworów:
1. Synu
2. Leć uciekaj
3. Tak mi się nie chce
4. Koniec zimy
5. Na krzywy ryj
6. Tak tęsknie
7. Syrena (Pieśń żeglarzy)
8. O kolorach
9. Pieśń Panny IV
10. Mgła nad stawem
Zapraszamy w podróż w czasie i przestrzeni do niezwykłej sali koncertowej, gdzie miał miejsce niecodzienny koncert. 29 listopada 2015 roku w zjawiskowej sali NOSPR w Katowicach Artur Rojek wystąpił wraz ze swoim zespołem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.
Niepowtarzalna atmosfera tego jednorazowego wydarzenia i wyjątkowego koncertu została zapisana w formie audio i prawie dokładnie dwa lata później ujrzy światło dzienne. Sam Artur wspomina te okoliczności jako bardzo szczególne: "Przez ponad 20 lat działalności artystycznej miałem okazję zagrać w wielu wyjątkowych miejscach na całym świecie. Czasami były to miejsca niepozorne, gdzieś na uboczu gdzie łatwo można było przegapić wejście a czasami okazałe, eleganckie, często legendarne gdzie udają się wycieczki żeby zrobić sobie zdjęcie pod reklamowym szyldem. Sala Olimpii w Paryżu czy Royal Albert Hall w Londynie - kiedyś myślałem, że coś takiego chyba nie spotka mnie w Polsce... Koncert w katowickiej siedzibie NOSPR uważam za jeden z kilku najbardziej wyjątkowych. To było nie tylko przeżycie estetyczne, piękna i dopracowana w szczegółach sala, której sława obiegła cały kraj ale też występ który odbył się w ważnym dla mnie miejscu - w Katowicach, Mieście Muzyki Unesco i gospodarza OFF Festivalu. Niedaleko stąd urodziłem się i od zawsze mieszkam. Koncert w NOSPR jest dla mnie wspomnieniem świetnej trasy koncertowej promującej mój pierwszy solowy album „Składam się z ciągłych powtórzeń”.
Na płycie znajdują się zarejestrowane na żywo utwory z autorskiego repertuaru Artura ale także wyjątkowe covery przygotowane specjalnie na ten koncert i utwory z repertuaru kultowych grup Lenny Valentino i Myslovitz, których Artur był wokalistą i liderem.
Lista utworów:
1. Pomysł 2
2. Lato 76
3. To co będzie
4. Krótkie momenty skupienia
5. Czas który pozostał
6. Kokon
7. Cucurrucucú Paloma
8. Lekkość
9. Kot i Pelikan
10.Syreny
11.Easy
12.Chciałbym umrzeć z miłości
13.Dla taty
14.Długość dźwięku samotności
15.Beksa
niXes to nowatorski projekt Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Połącznie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego powodują unikatowość i oryginalność tej muzyki nie tylko na rodzimym rynku muzycznym. W muzyce słychać inspiracje sceną australijską i takimi zespołami, jak Tame Impala czy Pond. Zaskoczeniem jest to, że artystka kojarząca się silnie z bigbitowym brzmieniem, tu sięgnęła po zupełnie odmienne środki artystycznego wyrazu. Nawet dla wprawnego ucha słuchacza lub fana Ani odbiór tej muzyki może być kompletnym zaskoczeniem.
"Próżnym może okazać doszukiwanie się analogii miedzy big-bitem a niXes" - jak twierdzi sama artystka. Nietypowości projektowi dodają również teksty w języku angielskim, nawiązujące do kosmosu i metafizyki.
lista utworów
1. Hole in the Universe
2. Circles
3. In the Middle of the Rainbow
4. Summer Waves
5. Don't You Wanna
6. Exorcisms
7. Missing at Sea
8. Happy Pills
9. Galaxy Sounds
10. Paper Plane
Książka z płytą CD będzie w sprzedaży od 3 listopada 2017
Adam Wajrak i Tomasz Samojlik – sąsiedzi z Puszczy Białowieskiej – opowiadają o przygodach dzięciołów na Dzikim Wschodzie. Poznaj z nimi Puszczę!
Jest gdzieś na Dzikim Wschodzie miasteczko o nazwie Umarły Las. Kiedy przybywa do niego nowy szeryf, dzięcioł trójpaczasty Triko, na pozór wszystko gra. Dzięcioł białogrzbiety Blekoto jak zwykle podaje w saloonie larwy, dzięcioł duży Kapral prowadzi bank nasion, sóweczka Mogiłczyk wyprawia pogrzeby, a korniki drążą korytarze pod korą. Jednak Triko szybko się orientuje, że spokój w Umarłym Lesie jest tylko pozorny. W dodatku na Dzikim Wschodzie pojawiają się podstępne szpaki. Czy Triko uda się przywrócić w Umarłym Lesie porządek? Czy wyjdzie na jaw jego wstydliwa tajemnica? Czy zyska szacunek ptaków i miłość Tridy? Wreszcie, co z tymi kornikami?
W pierwszej części opowieści zatytułowanej „Umarły Las” dzięcioły dały się wyprowadzić w pole szpakom. A właściwie wyprowadzić z Umarłego Lasu, puszczańskiego miasteczka na Dzikim Wschodzie. W czystym i równiutkim lesie gospodarczym żyje im się okropnie. Tęsknią za dziuplami, zgnilizną i próchnem. Ale skompromitowany szeryf Triko nie zamierza się poddawać! Ma pomysł, jak wykurzyć szpaki z Umarłego Lasu i umożliwić dzięciołom powrót do domu. Z pomocą przyjdzie mu waleczna dzięciolica Trida, zakręcony kowalik Bargiel, gang puszczyków i... korniki. Tylko czy uda im się razem zrealizować mrożący krew w żyłach plan? O tym dowiecie się z drugiej opowieści o dzięciołach z puszczy na Dzikim Wschodzie „Nieumarły Las”.
„Umarły las” to zabawny ptasi western. ale czytelnik ani się obejrzy, jak zostanie niechcący wyedukowany. Łyknie zdrową porcję wiedzy o lesie, a być może pomnoży grono szlachetnych obrońców przyrody. Śmieszne dialogi, fajnie scharakteryzowani bohaterowie, na dodatek bonus - mini-ciekawostki puszczańskie, opatrzone zdjęciami. Fabuła komiksu wydaje się dziwnie znajoma - kto śledzi losy Puszczy, ten odkryje tu jawne podobieństwa do białowieskiej rzeczywistości ;)
Joanna Olech
Co ten "wariat" Wajrak ze swoim sąsiadem Samojlikiem nawywijali! Ta historia rysowano-opowiadana dotrze do małych i dużych. Niech żyje Puszcza i jej obrońcy!
Dorota Wellman
Tomasz Samojlik - autor książek i komiksów dla dzieci, a także naukowiec z Instytutu Biologii Ssaków PAN, badacz historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej.
Adam Wajrak - dziennikarz piszący o przyrodzie, autor książek dla dzieci i dorosłych.
Kolory: Szarzejemy. Czernie i biele wypełniają krajobraz, nasze mieszkania i szafy. Tymczasem jesteśmy stworzeni, by żyć wśród kolorów.
Kolory wpływają na samopoczucie i zdrowie. W białych pomieszczeniach częściej się mylimy i mamy migreny. Barwna architektura sprawia, że chętniej ze sobą rozmawiamy. W dobrze dobranym kolorystycznie ubraniu czujemy się bardziej pewni siebie.
Od kilkudziesięciu lat miasta, domy i ubrania tracą barwy, równocześnie gwałtownie rośnie sprzedaż leków antydepresyjnych. Bez kolorów jesteśmy jak emocjonalni ślepcy. Zauważyli to nawet Skandynawowie - mistrzowie czarno-białego minimalizmu i recept na dobre życie.
Norweska dizajnerka Dagny Thurmann-Moe alarmuje: najwyższy czas rozpocząć kolorową rewolucję. Na przykładach własnych projektów pokazuje, jak wykorzystywać kolory w architekturze, wnętrzach i własnej szafie by żyło nam się lepiej i przyjemniej.
Książka o brudnych tajemnicach futbolu, wykradanych i ujawnianych przez grupę młodych ludzi. Czyta się ją momentami jak dobry kryminał, zapominając, że to wszystko zdarzyło się naprawdę. A właściwie: dzieje się nadal, bo Football Leaks z pomocą „Der Spiegel” i innych redakcji nadal wyciągają na widok publiczny większe i mniejsze grzechy piłkarzy, menedżerów i prezesów piłkarskich.
Dzięki autorom zaglądamy za kulisy wielkiego piłkarskiego biznesu. Czytamy o wielkich gwiazdach, które oszukują na podatkach, mimo że pieniędzmi mogłyby palić w piecu; o piłkarskich kontraktach, w których wszystko jest wycenione: nie tylko bramki i wygrane mecze, ale też dobre i złe zachowania poza boiskiem. Poznajemy świat w którym właściwie każda kwota jest sprawą umowną: cena piłkarza, wysokość jego pensji, wysokość menedżerskiej prowizji. I niemal wszystko da się obejść jakąś tajną klauzulą. Świat w którym najważniejsze jest, żeby „z brutto zrobić jak najwięcej netto”. Świat stworzony do prania pieniędzy.
Długo oczekiwany debiutancki album zespołu Coals. Bardzo współczesny, choć na wskroś przesiąknięty nostalgią. Inspiracje folkiem i klipami z MTV łączą się tu z najbardziej aktualnymi odmianami hip-hopu. Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałego rapowania. Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie. Coals to jeden z najregularniej występujących zagranicą polskich zespołów. Na koncie mają występy m.in. na europejskich festiwalach, jak Iceland Airwaves, Positivus, Metronome Prague. Dwukrotnie nagrali sesje dla legendarnej rozgłości z Seattle – KEXP.
Lista utworów:
1 Going To A Rave Alone
2 Rave03'
3 Witch Club
4 Hoodie Blake
5 VHS Nightmare
6 S.I.T.C.
7 90's Babies
8 East Streets
9 Hauntology
10 Damaged Film Reel
11 MTV
12 Tamagotchi
13 Dino - Deano
14 Lato2002
Unikatowe wydawnictwo - 2 płyty CD i płyta DVD - na 50. urodziny Grzegorza Turnaua. Prawie 100 utworów w nigdy niewydanych wersjach, 36 niepublikowanych piosenek, prawie 6 godzin muzyki, pełne zapisy 2 koncertów i programu muzycznego, największe przeboje w wersjach „live”, świetne rejestracje studyjne i koncertowe z ostatnich 33 lat... To prawdziwa gratka dla wielbicieli talentu mistrza z Krakowa!
Jak mówi Grzegorz Turnau: „Urodziny to zawsze dobry powód, by posprzątać biurko, posegregować papiery, zajrzeć na strych i do piwnicy. A jeśli jeszcze ktoś oferuje pomoc, a nawet umie zaglądać na inne strychy i schodzić w piwnice, by ten jubileuszowy remanent uczynić barwniejszym — grzechem byłoby z takiej okazji nie skorzystać. Oddaję w Państwa ręce solidnie opracowaną porcję moich nigdy wcześniej niepublikowanych w formie albumu nagrań — radiowych i telewizyjnych, studyjnych i koncertowych. Są tu zarówno piosenki napisane do konkretnych programów czy spektakli, jak i takie, które miałem w repertuarze pierwszych recitali, a nigdy nie zdecydowałem się ich zarejestrować. Kilka piosenek nagrałem na nowo…”.
CD1
1 Koszula
2 Ludzka tęsknota
3 Pytasz
4 Piosenka dla zmarłej
5 Nadzieja
6 Zakochani
7 Zazdrość
8 Zbyt piękna noc
9 Małe kina
10 Na dnie szklenicy
11 Nad kanałem Dunaju
12 Planeta Kraków
13 Na motyw Heinego
14 Aria Kettlera
15 Chciałem napisać piosenkę
16 Wciąż sercem, duchem
17 To jest możliwe tylko tutaj
18 Naszyjnik
CD2
1 Jesienią
2 Chińska dziewczyna
3 Noc / Hymn wieczorów miejskich
4 Biały jeleń
5 Jesteś w stronie nieznanej
6 Muzyka kameralna
7 Odjeżdżamy
8 Obszarem nocy
9 Piosenka do oglądania pod światło
10 Boskie ciało w Boże Ciało
11 Będę miał dwa różne zdania
12 Ciesz się, że żyjesz
13 Nie zabijaj na ekranie
14 Wysoki sądzie
15 I chęci, i woli
16 Walc zimowy
17 W tej kolędzie
18 Kolęda dla tęczowego Boga
Książka z 2 płytami CD i 1 DVD będzie w sprzedaży od 13 października 2017
W marcu 2017 roku minęło 20 lat od śmierci Agnieszki Osieckiej. Album Nuli Stankiewicz BYLE NIE O MIŁOŚCI zawiera 15 piosenek z tekstami Poetki, piosenek zarówno znanych, jak i tych, które mogą zaskoczyć nawet fanów jej twórczości.
Jaka jest ta płyta? Wyjątkowa pod każdym względem. Od starannego i przemyślanego doboru utworów, poprzez klimatyczne aranżacje, a na znakomitym wykonaniu kończąc. Ale nie mogło być inaczej, gdy w studio nagrań spotkała się tak utalentowana wokalistka jak Nula z prawdziwymi tuzami polskiej sceny jazzowej: z Januszem Stroblem, Włodzimierzem Nahornym, Pawłem Pańtą, Cezarym Konradem i Mariuszem „Fazi” Mielczarkiem. Powstała płyta, która ma swój niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat. Jest subtelność i tajemnica. Jest artyzm, liryzm i inteligentna interpretacja. Jest wreszcie zaskoczenie, choćby podczas słuchania „Małgośki” w absolutnie odmienionej aranżacji.
To płyta dla tych, którzy dopiero odkrywają Osiecką, jak i dla tych, którzy chcą raz jeszcze przeżyć zauroczenie jej twórczością.
Płyta pod patronatem Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej
1. UCIEKAJ MOJE SERCE muz. Seweryn Krajewski
2. BYLE NIE O MIŁOŚCI muz. Adam Sławiński
3. NIKOMU NIE ŻAL PIĘKNYCH KOBIET muz. Andrzej Kurylewicz
4. NA BRZOZOWEJ KORZE muz. Maciej Małecki
5. LUNA SREBRNOOKA muz. Seweryn Krajewski
6. SZPETNI CZTERDZIESTOLETNI muz. Seweryn Krajewski
7. CO TO ZA CZAS muz. Janusz Bogacki
8. ACH PANIE, PANOWIE muz. Bułat Okudżawa
9. NA STRYCHU W ŁOMIANKACH muz. Włodzimierz Nahorny
10. OCZY TEJ MAŁEJ muz. Zygmunt Konieczny
11. PYTAM ZIMOWYCH gwiazd muz. Włodzimierz Nahorny
12. STUKOT W GŁOWIE muz. Janusz Strobel
13. MAŁGOŚKA muz. Katarzyna Gaertner
14. ŻYCIE NIE STAWIA PYTAŃ muz. Seweryn Krajewski
15. JA NIE CHCĘ SPAĆ muz. Krzysztof Komeda
Książka z płytą CD będzie w sprzedaży od 13 października 2017
NIE ODKŁADAJ ŻYCIA NA PÓŹNIEJ NOTUJ Z OSIECKĄ!Wpada wam coś jednym uchem, a drugim wypada? Mylicie terminy spotkań albo okazuje się, że jesteście co prawda pod dobrym adresem, lecz tydzień za wcześnie? Warto mieć dobry notes. Warto zapisywać przelotne myśli, ważne wydarzenia, mieć coś pięknego na biurku podczas spotkania służbowego lub pod ręką kartki do szkicowania. Wspaniała pisarka i poetka piosenki, Agnieszka Osiecka, prowadziła zapiski w agendach całe życie. Warto inspirować się jej stylem zapisywania, dlatego na podstawie jej archiwaliów z dawnych agend wyciągniętych z szuflady stworzyliśmy dla Państwa notes.Agata Passent,prezeska Fundacji Okularnicy im. Agnieszki OsieckiejAgnieszka Osiecka jeszcze jako nastolatka pokochała całym sercem agendy, w których prowadziła codzienne zapiski, czasem organizacyjne, czasem dziennikowe. Wiele notesów kolekcjonowanych całe życie zachowało się i dziś tworzy archiwum jej codzienności.Ich charakter był różny. Osiecka nie trzymała się jednej formy zapisu, nie trzymała się także dat. W jednym kalendarzu znajdujemy zapiski z 1994 i 1997 r.Notuje wiersze, wkleja fotografię bliskiej osoby, tworzy pierwsze szkice powieści, reportażu, zapisuje: pamiętaj o spotkaniu z Marylą Rodowicz w Europejskim! Kalendarz dla Osieckiej był sposobem na ocalanie od zapomnienia.Na podstawie osobistych kalendarzy poetki powstał wyjątkowy notes artystyczny stwarzający niecodzienną szansę notowania w duchu Agnieszki Osieckiej. Nasze myśli nieuczesane, notatki i terminy, które chcemy zapisać znajdą się w sąsiedztwie dwunastu wierszy Agnieszki Osieckiej, wybranych na każdy miesiąc roku przez przyjaciół Osieckiej oraz artystów związanych z jej twórczością, m.in. Magdę Umer, Krystynę Jandę, Katarzynę Groniec, Natalię Przybysz i Czesława Mozila. Będą przewijały się wśród wyimków z kalendarzy i fragmentów różnych zapisków Agnieszki Osieckiej, będą towarzyszyły fotografiom drobnych przedmiotów skarbów z osobistej kolekcji należącej do Agnieszki Osieckiej oraz unikatowym i do tej pory niepublikowanym fotografiom autorstwa Daniela Passenta przedstawiającym poetkę w podróży doNowego Jorku lat 70.
"Halo tu Ziemia" to dziewiąty studyjny album Natalii Kukulskiej. Wszystkie kompozycje stworzone zostały przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archie Shevsky’m i Marcinem Górnym. Analogowe, mięsiste brzmienia syntezatorów, żywa, dynamiczna perkusja i charakterystyczny, coraz mniej uładzony, chropowaty wokal Natalii to zupełnie nowa, progresywna odsłona artystki. W warstwie lirycznej bywa dowcipnie, nawet autoironicznie, ale nie brakuje powagi i refleksji. Poszukiwanie duchowości - to o tym jest ta płyta... Jak mówi artystka: "Ten album jest w moim życiu przełomowy. Nie lubię wielkich słów i kategorycznych stwierdzeń, ale moment, w którym powstawała ta płyta, był wyjątkowy. Metafizyka".
Lista utworów:
1. Intro
2. Halo tu Ziemia
3. Kobieta
4. Hard to Find
5. Let's Get Down
6. Marching Band
7. Pod włos
8. Lunatyk
9. To za mało
10. Ostatnia prosta
11. Rekonstrukcja
Książka z płytą CD będzie w sprzedaży od 13 października 2017.
Po prawie trzydziestu latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem "Oldschool", będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty.
Tak o swej płycie mówi Kuba Badach:
"Oldschool" w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze "starej szkoły", tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60-tych. Tak jednak nie jest. Dla mnie "oldschool" jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Mój nowy album jest więc ukłonem w stronę moich mistrzów."
Na płycie usłyszymy kilkanaście kompozycji utrzymanych w zróżnicowanych stylistykach. Znajdziemy tu charakterystyczne "jazzowe" brzmienie zespołu Kuby Badacha, znane z płyty "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny", czyli fortepian Jacka Piskorza, kontrabas Michała Barańskiego i perkusję Roberta Lutego, wzbogacone brzmieniem gitary Łukasza Belcyra, hammonda Marcina Górnego oraz sekcji dętej Macieja Kocińskiego (saksofon) i Piotra Schmidta (trąbka). Usłyszymy też echa stylistyk lat 70., 80. i 90. Niespodzianką dla słuchaczy będzie fakt, że w wielu utworach Badach nie ograniczył się do roli kompozytora i wokalisty, ale nagrał partie gitary basowej oraz instrumentów klawiszowych.
Oldschool zrodził się na przekór trendom, dla wszystkich tych, którzy tęsknią za ambitnym popem.
lista utworów:
1. Życie
2. So Sorry
3. Będę z Tobą
4. Cześć
5. Jestem Kimś
6. Tonight
7. Pada
8. Gdyby nie Ty
9. Pusto
10. Po drugiej stronie
11. Wracam do siebie
12. Chwile
13. Wall of Kindness
Książka z płytą CD będzie w sprzedaży od 6 października 2017.
WAW-NYC to unikatowa fuzja, która łączy dwa odległe miasta siłą muzyki ich jazzowych reprezentantów. Kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję dają doświadczonym improwizatorom możliwość pełnego interakcji muzykowania, gdzie europejski koncept harmoniczny łączy się z kulturą rytmu z kolebki jazzu i kubańską żarliwością.
W przedsięwzięciu udział wzięli znamienici przedstawiciele Warszawy i Nowego Jorku, w tym dwóch muzyków, których znamy już z poprzednich realizacji muzycznych Napiórkowskiego: jego wieloletni współpracownik, wybitny i rozchwytywany basista Robert Kubiszyn oraz nowojorski mistrz perkusji, który zagrał na wydanej w 2013 roku płycie „UP!” - Clarence Penn. Po raz pierwszy muzyczna droga Napiórkowskiego spotyka się z – nominowanym za swój ostatni album do Nagrody GRAMMY – pianistą Manuelem Valerą. Płynąca w jego żyłach kubańska krew nadała ekspresyjnych walorów wyszukanym kompozycjom Marka Napiórkowskiego.
Niewątpliwie dużą niespodzianką jest pojawienie się na płycie jednego z najwybitniejszych saksofonistów na świecie – Chrisa Pottera, artysty z jazzowego Olimpu. Jego imponujący ton można usłyszeć w utworze promującym album - „The Way”, do którego oryginalne partie na saksofonie tenorowym oraz klarnecie basowym zarejestrował w nowojorskim studio.
Lista utworów
1. Cloud Illusions
2. The Way
3. Petriolo
4. Quantum Walk
5. Therese Dreaming
6. Letting Go
7. Joyful Souls
Książka z płytą CD będzie w sprzedaży od 29 września 2017.
Utwory z krążka ""Nie wiem mówią o obecnej kondycji, mocnego, silnego, nastawionego na ""jutro"" człowieka i potrzeby zapisania tego celnie i prosto. Kierują się w stronę ruchu, afirmacji życia, ze szczególnym uwzględnieniem momentów prawdziwej wolności, przekazując również szereg narzędzi i zaklęć dzięki, którym taki stan można osiągnąć.Muzycznie zespół jest jedynym w swoim rodzaju, jest tu dark-funk, trip-hop ale też i dub. Variete swobodnie żongluje konwencjami pozostając cały czas wiernym sobie. Dzięki doskonałym muzykom przychodzi mu to bardzo naturalnie. Tworząc wspaniałą, pulsującą i metafizyczną atmosferę zespół odkrywa z każdą płytą coś nowego.Wielką wartością jest również udział w nagraniach saksofonisty Kuby Więcka, jednego z największych młodych talentów polskiego jazzu.Krótkie lecz mocne, organiczne i duchowe - takie są doznania po przesłuchaniu najnowszej płyty tego wyjątkowego zespołu.Tracklista:1. Palę pod2. Ejła2. Różaniec4. Trasa W-Z5. Kina6. Nadruk7. Foliowe worki8. Najpiękniejsze miejsce9. Kanapy10. Pod dzikimi jabłoniami
Dolny Śląsk to kraina pełna tajemnic, „nie do opowiedzenia - do zobaczenia”, jak głosiło hasło prowadzonej kilka lat temu kampanii promocyjnej. Klasztory, zamki, podziemia pełne skarbów, białe damy, „złoty pociąg” i Czerwony Baron czekają na odkrywców. Spacery po ośmiu dolnośląskich miastach przekonają Was, że nie trzeba ruszać w daleki świat, żeby zobaczyć cuda. Leżą za miedzą.
Młode pary powinny się wybrać do Świdnicy, bo pod katedralnym portalem Oblubienicy poznają wszystkie problemy związków damsko-męskich. Wielbiciele bajki o Kopciuszku przekonają się w Wałbrzychu, że miłość księcia może kobiecie zrujnować życie. Trzebnica udowodni, ze potrafi podbić Paryż, a Jelenia Góra ma patent na podroż prosto do nieba. Bolesławiec przyjmował Napoleona i pochował Kutuzowa, wiec wielcy tego świata nie robią tu wrażenia, Oleśnica ogląda świat z wież, Legnica z rozmachem łączy Wschód z Zachodem, a Zgorzelec i Görlitz maja takie bogactwa, że starczyło ich dla dwóch narodów.
Do zobaczenia na szlaku.
Partnerzy: BOLESŁAWIEC, JELENIA GÓRA, LEGNICA, OLEŚNICA, ŚWIDNICA, TRZEBNICA, WAŁBRZYCH, ZGORZELEC/GÖRLITZ
W odróżnieniu od wielkiego klasyka w dziedzinie humorystyki purenonsensownej, Juliana Tuwima, który w swoim wiekopomnym dziele Pegaz dęba skatalogował zabawy literackie istniejące od stuleci, Stanisław Barańczak tworzy zabawy coraz to nowe, a jeśli nawet korzysta ze starych wzorów – po mistrzowsku je przekształca.
Oto bierze na przykład tekst arii operowej po włosku i tłumaczy go na polski, nie trzymając się, powiedzmy to sobie otwarcie, zbyt niewolniczo oryginału. Jeśli chodzi o sens, bowiem wiernie odtwarza jego brzmienie. Efekt? Ano taki, że słuchając pełnego namiętności dialogu Don Giovanniego i Zerliny z opery Mozarta, nie jesteśmy w stanie uwolnić się od jego „przekładu”:
Don Giovanni: Wiej mi, bo tnę żyletą!
Zerlina: Iii, w japie - cham atletą.
Świat potrzebuje więcej Kanad! Myśli tak nie tylko Bono. Ale czy Kanada – (prawie) najlepsze miejsce
do życia na ziemi – jest faktycznie rajem?
By odpowiedzieć na to pytanie, autorka przejechała 12 tysięcy kilometrów, pięć stref czasowych i cztery regiony klimatyczne. Odwiedziła Zielone Wzgórze i szkołę, w której przez półtorej wieku kanadyjskie państwo „wyciągało Indianina z Indianina”, odbierając rodzicom dzieci, a dzieciom - język i kulturę. Poznała jednego z 40 tysięcy syryjskich uchodźców i Kanadyjczykami, którzy ich przyjęli. Zobaczyła na własne oczy, jak wydobycie kanadyjskiego „czarnego złota” wpływa na dziką przyrodę i życie mieszkańców Alberty. Opisała Vancouver, Toronto i Montreal oraz nadające się na pasjonujący film życie obu premierów Trudeau, ojca i syna.
„Ulubiony kraj świata” to jednak coś więcej niż reportaż podróżniczy i obyczajowy, świetnie łączący historię i współczesność. To przede wszystkim niezwykle aktualna, pełna konkretów rzecz o jedynym kraju, w którym multikulturalizm naprawdę działa - pierwszym państwie post-narodowym. To ludzie, nie miejsca, są w tej opowieści najważniejsi. Autorka rozmawia z Kanadyjczykami od pokoleń, przedstawicielami ludności rdzennej, z Polakami mieszkającymi tam od lat oraz z dopiero adaptującymi się imigrantami. Jacy są, z czego są dumni, a czego się wstydzą? Dlaczego, w przeciwieństwie do reszty świata, nie boją się obcych? I dlaczego - mimo, że „Kanada nie jest krajem, w którym wszyscy żyją w dostatku i idealnej harmonii, problemy społeczne zostały rozwiązane, a jednorożce galopują w stronę tęczy” - stanowi dziś model państwa, w którym różne kultury, religie i sposoby życia potrafią się dogadać.
Druga część popularnego komiksu dwóch przyrodników o Puszczy Białowieskiej, która w tej opowieści staje się miasteczkiem na Dzikim Wschodzie o nazwie Umarły Las.
Dzięcioł trójpalczasty Triko staje przed rozstrzygającym testem czy potrafi ocalić Umarły Las przed szpakami. Razem z dzięciolicą Tridą, do której pała coraz mniej skrywanym uczuciem oraz z BargielemKowalikiem – swoim jedynym przyjacielem - obmyślają sprytną intrygę..
Czy uda im się wykorzystać szykowaną przez niesławne korniki akcję pod kryptonimem "gradacja" i zaangażować w ratowanie Umarłego Lasu resztę ptasiej ferajny?
Tomasz Samojlik to autor książek i komiksów dla dzieci, a także naukowiec z Instytutu Biologii Ssaków PAN, badacz historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej.
Adam Wajrak to dziennikarz piszący o przyrodzie, autor książek dla dzieci i dorosłych.
Co widział Gombrowicz, kiedy patrzył na Polaków?
Ten i kilkadziesiąt innych interesujących tekstów o książkach na 114 stronach trzeciego numeru kwartalnika "Książki. Magazyn do czytania".
Pierwsza, autoryzowana przez rodzinę biografia Anny Przybylskiej. Łobuziara z urodą nastolatki i głosem Jana Himilsbacha, w zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem: przed kamerą bardziej naturalna od szkolonych aktorek, utożsamiała „polski sen lat 90.” – była idealną dziewczyną z sąsiedztwa, która trafiła na okładki magazynów i do telewizji w szczytowych godzinach oglądalności. Ania Przybylska została „Królową Serc” w kraju, w którym ludzie sukcesu - zwłaszcza „piękni i młodzi” - nigdy nie mają łatwo. Była sympatyczną Marylką ze Złotopolskich, ale też dziewczyną z rozkładówki „Playboya”. Raz mówiła, że nie ma pomysłu na życie poza aktorstwem, innym razem – że na pierwszym miejscu jest rodzina. Długo nie miała szczęścia w miłości, lecz ciągle była zakochana. Spieszyła się momentami tak, jakby czuła, że to wszystko może zbyt długo nie potrwać. Jakby wiedziała, że szybko musi zawierać związek, zakładać rodzinę, urodzić dzieci, by zdążyć się jeszcze tym wszystkim nacieszyć - opowiadają w książce jej bliscy. Długo nie zgadzałam się na tę publikację, wszystko było jeszcze zbyt świeże. Raz jedyny udzieliłam wywiadu, który ukazał się w „Wysokich Obcasach”. Po raz pierwszy pomyślałam wtedy, że może warto, by ludzie, którzy kochali moją córkę – a dowody tego uczucia spotykają mnie do dzisiaj – zachowali w pamięci obraz takiej Ani, jaką była naprawdę. Nie ten wykoślawiany w szukających często taniej sensacji mediach, ale prawdziwy. Taki, który mogą znać tylko najbliżsi. I że chciałabym móc taką książkę dać w prezencie wnukom. Biografia napisana przez Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego jest właśnie taka – Krystyna Przybylska, matka aktorki. Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki, dziennikarze „Gazety Wyborczej Trójmiasto”. Lubią pracować wspólnie. Dwukrotnie nominowani do Nagrody Grand Press w kategorii "Wywiad", za rozmowy z Władysławem Kozakiewiczem („Ten od wała”) i Martą Sziłajtis-Obiegło („Kobieta i może”). Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wyróżniło w Konkursie im. Stefana Żeromskiego ich tekst „Mama. Panią to masz na ulicy”, o rodzinnym domu dziecka prowadzonym przez Henrykę Krzywonos-Strycharską. Są autorami biografii Dariusza Michalczewskiego „Tiger bez cenzury”, a także gorąco przyjętego przez czytelników wywiadu z Krystyną Przybylską, opublikowanego w "Wysokich Obcasach".
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?