Ten dział kierowany jest do pasjonatów podróżnictwa, którzy poszukują nowych, nieznanych miejsc. Dla tych co uwielbiają podróże i związane z nimi doznania i przygody polecamy szeroki wybór reportaży podróżniczych, literaturę podróżniczą, pamiętniki, opowiadania, albumy, mapy, magazyny podróżnicze. Główne atrakcje i szalki turystyczne, egzotyczne miejsca, opisy najpiękniejszych miejsc w Polce i na świecie, piękne fotografie przedstawiające potężne budowle, miejsca pamięci, kunsztowne dzieła sztuki i piękno natury. Przewodnik po polskich i światowej klasy muzeach i prezentowane w nich dzieła sztuki.
Czy bydgoska Łuczniczka ma potomków?Gdzie straszy Diabeł Wenecki?Skąd się wzięło Magiczne Krzesło na Wyspie Młyńskiej?Dlaczego miasto nazywano małym Berlinem?Bydgoszcz, czyli nowe spojrzenie na polską Wenecję i jej najbliższą okolicę.Podczas podróży z Pascalem odkryjesz, jak nie dać wpuścić się w kanał (Bydgoski!).Bydgoszcz związana jest z wodą Brdą, Kanałem Bydgoskim, Wisłą. Nawet jej salon, Wyspa Młyńska, to uosobienie wodnego żywiołu. Tafla wody odbija zabytkowe i nowe budowle oraz życie toczące się wartko w przestrzeni wspólnej. O genius loci miasta decydują miejsca i ludzie, których losy zlewają się we wspólnym tyglu dziejów.To miasto dla osób otwartych na różnorodność: architektoniczną obfitość historyzmu i secesji, muzyczną nutę Wiolinowa i kulturę, którą teraz... mielą Młyny Rothera, na wybuchową moc Exploseum, idealne założenie Sielanki i socrealistyczne osiedla. Korci, aby trasę przez dzieje miasta przejechać na rowerze bydgoskiej produkcji.Katarzyna Kluczwajd historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.
177 opuszczonych miejsc województwa łódzkiegoPrzewodnik poprowadzi Cię do miejsc, których się nie zwiedza i się nie opisuje. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, opuszczone kościoły, cmentarze ewangelickie, fortyfikacje, bunkry hitlerowskie, dziwne pomniki, zabytki techniki.Ze wstępu:W województwie łódzkim, jeśli chodzi o zniszczone budowle, dominują niewielkie dworki (szczególnie północna i wschodnia część województwa) lub pałace (zachodnia część województwa). Bardzo mało jest fortyfikacji: właściwie jedynie bunkry w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego i linia Warty, a poza tym pojedyncze przypadki. Zachowało się trochę ruin kościołów i dawnych siedzib szlacheckich z XV i XVI w., o których mało kto wie. Poza tym łódzkie stoi fabrykami (wiele opuszczonych), nie tylko tymi znajdującymi się w Łodzi. Atrakcyjne do zwiedzania są dawne wille fabrykantów, jak także dawne pozostałości kulturowe: cmentarze ewangelickie i żydowskie.
Wola - dzielnica kontrastów, szklanych domów i rozpadających się kamienic. Podobno najniebezpieczniejsza w Warszawie. Dzięki bliskości centrum jest nie tylko łatwo dostępna, ale również pełna historii i ciekawostek. W tym tomie zajmujemy się Wolą wielkomiejską, ta najbliżej Śródmieścia, tą najbardziej doświadczoną przez los. A zatem, przejdziemy się przez tereny getta, wzdłuż jego zachodniej granicy, wyłuskując z powojennej zabudowy to, co dało radę przetrwać dwa powstania, odbudowę miasta i zakusy deweloperów. Zagłębiamy się również w Dziki Zachód, czyli Mirów - dziki zachód bez kowbojów i Indian, ale z resztkami starej zabudowy, niszczejącymi pośród bloków i biurowców. Opowiemy tu sobie również o wielu zdarzeniach i ludziach powstania warszawskiego, spróbujemy zrozumieć przedwojenną specyfikację tego miejsca. Zajrzymy także na Powązki - ale nie na cmentarz, tylko to, co jest poza jego murami: stare fabryki, muzułmański cmentarz z XIX wieku, osiedle budowniczych metra i wiele innych, mało uczęszczanych punktów na miejskim planie. Na koniec przespacerujemy się po warszawskim Manhattanie, czyli po Czystem, a przynajmniej po jego połowie. Tu, pośród nowoczesnych biurowców przycupnęły resztki socjalistycznych gigantów przemysłowych, tramwajarskie imperium, czy też idealistyczne osiedle Wawelbergów. Wola to dzielnica, która zmienia się w zastraszającym tempie i wkrótce może się okazać, że nie ma tu już czego szukać, dlatego chodźmy na wycieczkę.
90 opuszczonych miejsc województwa warmińsko-mazurskiego:część środkowaObejmuje powiaty: kętrzyński (mnóstwo zapomnianych miejsca!), giżycki i mrągowski.Przewodnik poprowadzi Cię do miejsc, których się nie zwiedza i się nie opisuje. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, opuszczone kościoły, cmentarze ewangelickie, fortyfikacje, bunkry hitlerowskie, dziwne pomniki, zabytki techniki.Ze wstępu:Ziemie, na których przez wieki ścierały się obce sobie ludy, a ci, co pozostawali na dłużej, doświadczali licznych najazdów, obfitują w wiele różnorodnych pozostałości i zagadkowych historii. Wiadomo, że zdobywcy zacierali ślady po poprzednikach, a im dłużej władali, tym skuteczniej mogli to robić. Pisali własną wersję historii i wystawiali wiele świadectw swojej obecności. Dzięki temu, gdy tereny przejmowali nowi najeźdźcy, były większe szanse, że gdzieś w zapomnieniu uchowa się więcej pamiątek po nich.Niszczenie pamiątek po poprzednikach odbywało się na dwa sposoby. Oddolnie, gdy ludzie mieli uraz do narodowości wcześniej mieszkającej na tych terenach lub zwyczajnie rozbierali coś, aby wybudować to, co akurat było im potrzebne. Drugie niszczenie wiązało się z ideologią narzucaną przez władzę, która ustawami i nakazami oficjalnie niszczyła pamiątki i przy okazji wpajała ludziom ideologię nienawiści.Z tych względów tereny Prus wschodnich, których częścią są Warmia i Mazury, posiadają tak wiele pozostałości materialnych i ciekawych historii owianych mgiełką tajemnicy. A jak wiadomo, to, co najbardziej przyciąga ludzi, to zagadki i skarby. Tak naprawdę każde miejsce ma swoją niezwykłą historię, tylko brak jest świadków i zapisów mogących uchylić rąbka ich tajemnic.
Opel załadowany po brzegi. W bagażniku czekają już torby z ubraniami na dwutygodniową podróż poślubną, aparaty fotograficzne i kawa w termosie z napisem „Thirsty”. Po kawalerskiej wyprawie przez „Polskę przydrożną” Piotr Marecki rusza w podróż z żoną Olą, by wspólnie świętować zawarcie małżeństwa. Pierwszy przystanek – Beskid Niski. Ekowesele, progresywne disco polo, całonocne maratony na atari i wiersze czytane dla przyrody. Kolejny – Huculszczyzna, drewniana chata w górach i ukraińskie bezdroża. Marecki z żoną rejestrują mijany krajobraz i zwracają uwagę na lokalną architekturę. Tarnopol, Strusów, Monasterzyska, Tyśmienica, Kołomyja, Szepit, Czerniowce, Zaleszczyki, Stryj. Podróż jest długa, drogi dziurawe. Ale ważne, że jadą razem. Piją huculski samogon, zagryzają go bryndzą i śpiewają pieśni o zbójniku Doboszu. Obserwują, jak wschodnia prowincja opiera się zachodniemu turbokapitalizmowi. A Hucuł Misza na to: „Wszystko jasne. Romantika”.
Przewodnik Poznań. Ucieczki z miasta to zbiór kilkudziesięciu propozycji wycieczek po Wielkopolsce - na pół dnia, na cały dzień i na weekend. Skorzystaj z pomysłów na wypady za miasto w ciekawe, często niebanalne i rzadko odwiedzane miejsca, do których można dotrzeć w zaledwie kilkadziesiąt minut.
Ile masz czasu?
W przewodniku znajdziesz podpowiedzi wycieczek kilkugodzinnych, jednodniowych i weekendowych. Wybierz taką, która akurat Ci odpowiada!
Co chcesz robić?
Możesz wybierać spośród wielu różnorodnych pomysłów na spędzenie czasu za miastem. Są tu propozycje zarówno dla miłośników zabytków i muzeów, jak i dla spragnionych odpoczynku na łonie natury, dla rodzin z dziećmi i dla amatorów pieszych wędrówek, jazdy na rowerze czy pływania kajakiem.
Ruszaj!
Niczego więcej nie potrzebujesz, by ruszyć w drogę. W przewodniku odnajdziesz opisy tras wycieczek i zakątków, które warto zobaczyć, a także informacje o dojazdach i powrotach, godzinach otwarcia obiektów, miejscach noclegowych i lokalach gastronomicznych.
O autorze
Krzysztof Dopierała – z wykształcenia logistyk, który porzucił fach, by bezskutecznie walczyć z głosami w głowie, które namawiają do kolejnych podróży – głównie w kierunku Azji. Cofnięty czas wykorzystałby na edukację turystyczno-dziennikarską. Intensywnie szuka metod zespolenia pasji z życiem zawodowym, w czym współpraca z Bezdrożami ma istotny udział. Pracując dla wydawnictwa przez wiele miesięcy przemierzał Europę Południowo-Wschodnią i Azję. Jego teksty wzbogaciły m.in. przewodniki po Turcji, Bałkanach i Szlaku Transsyberyjskim. Swoje wojaże po świecie opisuje na blogu podróżniczym www.1000krokow.eu
Długo się zastanawiałem, czy napisać tę książkę Pewnego dnia pomyślałem, że powinienem opowiedzieć ludziom, jak to wszystko się zaczęło, jak przebiegało i jak się skończyło. Być może dla kogoś będzie to bodziec motywacyjny, żeby przełamać życiową rutynę, albo podpowiedź, jak pokonać przeciwności losu Gdy dowiadujemy się pewnego dnia, że jesteśmy chorzy na raka, pierwszą myślą jest, że to już koniec. Ale później okazuje się, że po czterech zabiegach chemioterapii można przezwyciężyć nowotwór. Tak było z wieloma sprawami w moim życiu.Uważam, że czasami codzienność w Polsce jest bardziej ekstremalna niż przepłynięcie Amazonki w canoe. Właśnie o tym jest ta książka: o ekstremalnych przeżyciach przy organizacji ambitnej wyprawy, o wielkim triathlonie i pierwszym w historii przepłynięciu Amazonki w canoe na dystansie 5980 kilometrów. Ale jest to także gorzka opowieść o zmaganiach ze środowiskiem podróżniczym, które chciało mnie upodlić i zniszczyć. Jak to się stało, że Polski Komitet Olimpijski, najpoważniejsza organizacja sportowa w Polsce, stanęła w mojej obronie? Co tak naprawdę wydarzyło się po moim powrocie do Polski? Zatańczyć z Amazonką to zapis mojej niezwykłej walki o prawdę i sportowy sukces.
Dionisios Sturis odkrywa sekrety najlepszych greckich potraw w barwnej opowieści o swojej drugiej ojczyźnie. Jest to nietypowa książka kucharska, w której przewodnik po krainie smaków i zapachów zmienia się w piękną opowieść o rodzinie i miłości do gotowania. To także ciekawa opowieść o Grecji i jej mieszkańcach. Tu gotuje się rodzinnie, myśląc o biesiadzie, bo Grecy wiedzą, że przy stole dzieją się najpiękniejsze i najradośniejsze rzeczy, a gotowaniem jesteśmy w stanie przekazać więcej niż słowami.Grecję opisaną przez Sturisa poznajemy wszystkimi zmysłami. Zapach faszerowanych warzyw przenika się ze smakiem cynamonu, oliwek i oregano. Deser kusi czasem pomarańczą, aromatycznym orzechem i wanilią, a czasem kokosem, goździkami i gałką muszkatołową.
Majorka hiszpańska wyspa z archipelagu Balearów, piękna uwodzicielka, która roztacza czar turkusowych zatok i zachodzącego słońca oraz rozkwita białymi jak śnieg migdałowcami. To miejsce, gdzie góry schodzą do morza, a u ich podnóża przycupnęły miasteczka, które zaskakują swoją historią i tradycjami jak Fornalutx, Dei, Sóller czy Valldemossa. Na Majorce, trójjęzycznej wyspie, usłyszymy hiszpański, kataloński i majorkański. To tutaj można posmakować ryżu po arabsku, lokalnych drożdżówek (enseimad), pączków (bunyoli), likieru migdałowego i dobrego wina oraz poczuć zapach pomarańczy i cytryn. Oczami autorki oglądamy kolorowe tkaniny ikaty i tańczące diabły, razem z nią spacerujemy starymi uliczkami Palmy, wybieramy się na targ rybny oraz wyruszamy śladami Fryderyka Chopina, George Sand i Agathy Christie, a także Michaela Douglasa oraz Borisa Beckera.Autorka, związana z wyspą od wielu lat, z humorem opisuje to, co zna od podszewki. Poszukuje Majorki ukrytej przed okiem masowego turysty. Tropi ślady jej historii i kultury, sięga do legend. Cofa się w czasie, odkrywając, co pozostawili po sobie starożytni Rzymianie, Arabowie i chrześcijanie. Przedstawia barwne postacie, które zaludniały karty majorkańskiej historii. Zdradza fascynacje wyspą artystów i celebrytów z różnych krajów i epok. Odkrywa, jacy są Majorkańczycy naprawdę - jak świętują, co jedzą i jak żyją na co dzień.
Atlas biologii to nieoceniona pomoc na lekcjach biologii w liceum i technikum i podczas przygotowań do matury. Zawiera definicje, wskazówki i schematy, które uporządkują wiedzę przydatną na maturze i skutecznie przygotują do egzaminu.
Atlas matematyki to nieoceniona pomoc na lekcjach matematyki w liceum i technikum i podczas przygotowań do matury. Zawiera wzory, definicje i zadania, które uporządkują wiedzę przydatną na maturze i skutecznie przygotują do egzaminu.
Fascynująca, osobista relacja z podróży i życia w buddyjskich klasztorach w Tajlandii. Opisująca bezpośrednie doświadczenie praktyki duchowej, której korzenie sięgają tysięcy lat. Przedstawiająca współczesny i dawny buddyzm, współczesną i dawną Tajlandię.To niezbędna lektura dla wszystkich, którzy chcą lepiej poznać buddyzm, Tajlandię i jej mieszkańców. Dla praktykujących medytację i podróżujących do Azji Południowo-Wschodniej.Książka zawiera praktyczne wskazówki, jak dojechać, żyć i praktykować w klasztorach w Tajlandii.Tomasz Kryszczyński jest psychologiem i certyfikowanym, doświadczonym nauczycielem mindfulness. Pierwszy raz formalną, intensywną praktykę uważności rozpoczął na początku lat dziewięćdziesiątych w Wielkiej Brytanii.Od wielu lat prowadzi zajęcia poświęcone rozwijaniu uważności zarówno w grupach otwartych, jak i zamkniętych, w organizacjach komercyjnych, szkołach wyższych, różnego rodzaju instytucjach.W licznych klasztorach buddyjskich na przestrzeni wielu lat, między innymi w Tajlandii, na Sri Lance, w Anglii i Stanach Zjednoczonych, spędził łącznie kilkanaście miesięcy, badając i doświadczając osobiście u źródeł mindfulness życia we wspólnotach monastycznych.
Dzieje Zamku Praskiego, bardzo ważne dla mieszkańców Republiki Czeskiej, miały także duży wpływ na historię całej Europy. Zmieniali się na zamku władcy wywodzący się z różnych dynastii europejskich. Jednym z najważniejszych z nich i najbardziej znanych był Karol IV słynący szczególnie z prowadzenia nowoczesnej polityki, wspierania edukacji i znaczących budowli. Warto wspomnieć, że jego czwartąmałżonką była Elżbieta Pomorzanka, córka księcia pomorskiego Bogusława V i Elżbiety, córki królapolskiego Kazimierza III Wielkiego. Poznawanie wspólnej historii powinno być obowiązkiem każdego Europejczyka.Życzę Państwu abyście zwiedzając Zamek Praski poczuli niepowtarzalny powiew dawnych czasów,aby wizyta ta była okazją do poznawania czeskiej historii i teraźniejszości.Ivana BlkovDyrektor Czeskiej Centrali Ruchu TurystycznegoCzechTourism w Polsce
Wisła. Jeden z najpiękniejszych ośrodków turystycznych w Polsce, położony w sercu Beskidu Śląskiego. Jest to idealne miejsce do długich spacerów, nie tylko tych górskich. Można tu zapoznać się z lokalnym, bardzo ciekawym folklorem oraz zaobserwować unikatową kulturę górali wiślańskich.Ze względu na ważne wydarzenia historyczne, które miały miejsce na Śląsku Cieszyńskim, Wisła kryje w sobie wiele tajemnic oraz ciekawostek dostępnych na wyciągnięcie ręki w niektórych przypadkach jednakże bardzo głęboko ukrytych. W spacerowniku zawarto zabytki i kluczowe obiekty związane z kształtowaniem się miasta od początku osady aż do czasów obecnych. Opisano w nim Perłę Beskidu, nie tylko w ujęciu historycznym ale pokazuje Wisłę jako miasto kolorowe, pełne atrakcji, gdzie każdy znajdzie dla siebie odpowiednią formę wypoczynku.Informacje praktyczne umieszczone na stronach książki umożliwią staranne zaplanowanie kilkudniowego pobytu w tej miejscowości.Liczymy na to, że ciekawostki oraz osobiste wspomnienia autora, zawarte w niniejszym przewodniku sprawią że dla czytelników Wisła stanie się miejscem do którego często się powraca.
Przesycone egzotyką i atmosferą dalekich krajów niezwykłe opowieści niepokornego podróżnika Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego Nieznanym szlakiem to zbiór opowiadań będących zapisem przeżyć samego autora i historii, jakie poznał podczas swoich licznych podróży po Europie, Azji i Afryce. Każde z nich charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem. Ossendowski, uważny obserwator, daje wyraz swojej niezmiennej fascynacji urodą i tajemnicami egzotycznych krain, jednocześnie z zadumą przygląda się swoim bohaterom. W prostych słowach pokazuje dramat człowieka doświadczonego przez los. To między innymi zesłany na Syberię Polak, Norweg wracający do kraju czy redaktor zwany Czortem. Ich historie poruszają i zmuszają do refleksji. Antoni Ferdynand Ossendowski – podróżnik, dyplomata, poliglota, dziennikarz i wielki erudyta, autor takich książek jak Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów, Pod smaganiem samumu, Sokół pustyni, Lenin.
Dwustronny ilustrowany z malarskim rozmachem album dla miłośników przyrody, dalekich podróży oraz wszystkich, którzy lubią wiedzieć więcej. Kompendium wiedzy o wodach i pustyniach na Ziemi oraz zasiedlających je mieszkańcach.
Album Pustynie / Oceany to publikacja dwustronna, co oznacza, że można ją czytać od początku lub od końca. Piasek i woda spotykają się po środku książki.
Ile jest tak naprawdę wody na Ziemi? Czym są kominy hydrotermalne? Jak zwierzęta morskie przystosowane są do życia? Które ptaki są na tyle wytrzymałe, by polecieć na drugi brzeg oceanu? I jakie dziwne stwory zamieszkują oceaniczne głębiny?
Podróżując przez wszechocean czytelnik odwiedzi zarówno największe głębiny, jak i strefę pływów. Dowie się, czym są pelagial, estuaria i kominy hydrotermalne. Rzuci okiem na rafy koralowe i podwodne łąki. A także pozna mnóstwo niesamowitych stworzeń, które je zamieszkują – wszystkie mają szczególne umiejętności i dary, dzięki którym są naprawdę wyjątkowe i wszystkie tworzą łańcuch pokarmowy, dzięki któremu w środowisku morskim panuje równowaga.
Jak powstają pustynie? Czym się charakteryzują? I jak ich mieszkańcy przystosowani są do życia w tak ciężkim klimacie? I czy naprawdę istnieją śpiewające piaski?
Opowieść o pustyniach wyjaśnia, w jaki sposób powstają, w jakich miejscach na Ziemi się znajdują oraz czym charakteryzują się tereny pustynne. To ciekawe tym bardziej, że pustynia wcale nie oznacza morza piasku, na którym co jakiś czas znajdują się wydmy, jak mogłoby się wydawać. Rodzajów pustyń jest naprawdę wiele, a natury nie da się tak łatwo zaszufladkować. Na wszystkich jednak panują wyjątkowo trudne warunki do życia. Dlatego zwierzęta, które je zamieszkują, mają wielce ciekawe tajemnice i zwyczaje!
Zapraszamy na wyprawę do najdalszych i najbardziej niedostępnych zakątków Ziemi. A nawet dookoła świata.
Przedstawia najbardziej aktualne informacje na ponad 300 czytelnych mapach. Poszerza wiedzę o współczesnym świecie, wykorzystując wykresy i diagramy. Ułatwia przygotowanie do matury dzięki mapom zgodnym z wymaganiami nowej podstawy programowej. Zapewnia pełną realizację programu nauczania geografii, bez względu na wybrany podręcznik.
20 najpiękniejszych tras kajakowych po polskich rzekachBrda | Czarna Hańcza | Drawa | Drwęca | Krutynia | Łupawa | Narew | Parsęta | Piława | Radunia | Rega | Ruda | Rospuda | Skrwa Północna | Słupia | Warta | Wda | Wel | Wieprza | WierzycaWakacje w kajaku są świetną alternatywą dla zatłoczonych plaż i popularnych szlaków górskich. Cisza, nieskażona cywilizacją przyroda, bezpośredni kontakt z naturą, a także swoista szkoła przetrwania zarówno na rzece, jak i podczas biwakowania to bez wątpienia najważniejsze atuty kajakarstwa. Spływy rzeczne są bezpieczne nawet dla najmłodszych miłośników sportów wodnych, dlatego też coraz częściej można na nich spotkać całe rodziny. Co ważne są także na każdą kieszeń.W niniejszym przewodniku znajduje się dwadzieścia najpiękniejszych tras kajakowych po rzekach polskich. Wybór i ich dzisiejszy przebieg w terenie opracowało Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa, którego członkowie od lat pływają po polskich rzekach w różnych warunkach atmosferycznych i o różnych porach roku. Każda trasa obejmuje kilka etapów, tworząc kilkudniowy spływ, jednak każdy z nich z powodzeniem może być potraktowany jako jednodniowy wariant. Uzupełnienie stanowi kompletny i nowoczesny poradnik, który spełni oczekiwania zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych kajakarzy.Najlepsze miejsca biwakowe na trasieNajciekawsze atrakcje widoczne podczas spływuMiejsca niebezpieczne i trudne technicznie
Noc w kopalni soli 250 m pod ziemią, w namiocie sferycznym z widokiem na Tatry, w zabytkowym zamku, w pensjonacie na zboczu wygasłego wulkanu czy w starym młynie, w którym od wieków słychać szum wody? To tylko przykłady tego, co znajdziesz w tym przewodniku po miejscach z duszą! Gdzie jest najwyżej usytuowany obiekt noclegowy w Polsce? Czy można wakacje spędzić w domku na drzewie? Gdzie spełnić marzenie o sielskim wypoczynku? W tej publikacji każdy znajdzie odpowiedzi na wiele pytań, które zadają sobie turyści poszukujący klimatycznych miejsc. Opisane tu 160 propozycji starałem się dobrać w taki sposób, żeby ich lista była uniwersalna. Zdecydowanie zbiór nie jest obiektywny, skończony i jedynie słuszny. Jest oparty na moim doświadczeniu, które zbierałem przez lata wędrowania po Polsce. Mam nadzieję, że książka spełni oczekiwania wszystkich koneserów nocowania w niebanalnych miejscach.
Mikołaj Gospodarek
ALPY Zachodnie – trekking na najwyższym (n.p.m.) poziomie
Przebywanie całymi dniami na szlaku, w odosobnieniu i otoczeniu wspaniałych górskich krajobrazów, wędrówka od schroniska do schroniska i od szczytu do szczytu to niesamowita przygoda i świetny sposób na złapanie równowagi, na oderwanie się od pośpiechu codzienności. Francuskie i włoskie Alpy Zachodnie – połączenie dzikich krajobrazów, starej kultury chłopskiej, dobrych schronisk i obiektów gastronomicznych świadczących wysoką jakość usług – stanowią wyjątkowo atrakcyjny obszar także do uprawiania trekkingu. W przewodniku zaprezentowano 30 wyselekcjonowanych wielodniowych tras – od weekendowych po dwutygodniowe.
Znajdziemy w nim nie tylko klasyki, jak „Tour du Mont Blanc” czy „Giro del Viso”, ale również niemal nieznane szlaki wysokogórskie, jak „Alta Via delle Alpi Graie” czy „Alta Via delle Biellese”. Skala trudności omawianych tras jest szeroka – od prostych wycieczek po wymagające trawersy, więc każdy może znaleźć swój wymarzony szlak.
Wszystkie trasy zawierają dokładny opis wędrówki, fragmenty map z naniesionym przebiegiem drogi i czytelnym profilem wysokościowym. Propozycje zakwaterowania podano wraz ze wszystkimi ważnymi informacjami i numerami telefonów. Istotne kwestie, jak początek trasy, wymagania, czas przejścia i warianty, znajdują się w wyraźnie wydzielonych partiach informacyjnych. Ciekawy układ treści i fantastyczne kolorowe zdjęcia zachęcają do górskiej przygody.
Nota o autorce
Iris Kürschner urodziła się w 1965 roku w Baden (Szwajcaria). Pracuje od wielu lat w terenie jako dziennikarka fotograficzna, ponadto jest autorką artykułów i książek dla renomowanych czasopism i wydawnictw. Specjalizuje się w tematyce górskiej. Ma na swoim koncie ponad 20 publikacji książkowych, głównie przewodników turystyczno-trekkingowych i albumów. Od 2004 roku współpracuje z Dieterem Haasem z Austrii, który jest odpowiedzialny za edycję zdjęć.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?