Żyjemy w świecie, w którym jest nadmiar informacji i nietrudno o rozproszenie uwagi. Powszechny brak koncentracji, problemy z pamięcią powodują, że czujemy się wiecznie przytłoczeni i przeciążeni. Jesteśmy zmęczeni i zestresowani. Kluczem do mniej stresującego życia jest uporządkowanie naszego umysłu. Aby poznać różnego rodzaju sposoby i techniki jak poprawić pamięć, nastrój, mozliwości koncentracji i zwiększyć zapas enerii zapraszamy do zapoznania sie z odpowiednia lektura na ten temat. Polecamy w szczególności poradniki autorów takich jak: Daniel G. Amen, John C. Maxwell, Joseph Murphy zwłaszcza bestsellerowa Potęga podświadomości.
Terapia wewnętrznego dziecka jest interesującym nurtem współczesnej psychoterapii. U jej źródeł znajdujemy tak znaczące postacie, jak Alice Miller oraz John Bradshaw. Podstawową zaletą omawianej metody jest możliwość jej autoterapeutycznego zastosowania. Książka zawiera wskazówki, w jaki sposób każdy z nas może stać się dla samego siebie opiekuńczym i kochającym rodzicem.
Adresowana jest do psychoterapeutów, psychologów i pedagogów oraz wszystkich osób zaangażowanych w proces samopoznania i osobistego rozwoju.
Paweł Karpowicz - socjolog, doktorat z psychologii humanistycznej na Uniwersytecie Warszawskim; odbył długoletni trening w zakresie jogi i medytacji oraz staże w różnych kierunkach psychoterapii (m.in. Psychologia Zorientowana na Proces, psychologia transpersonalna). Pracuje jako psychoterapeuta w dziedzinie uzależnień i osobistego rozwoju.
Despite the growing feminization of the student body community and despite numerous affirmative action porgrams put into practice in various European countries starting insince the mind-1980s, female reserchers have up until now not managed to make it to hte top of the career ladde in significant numbers in European academia.
W bestsellerze z 2005 roku Winning znaczy zwyciężać Suzy i Jack Welch stworzyli niespotykany tekst będący zarówno traktatem filozoficznym na temat podstawowych praktyk biznesowych oraz przejrzystym podręcznikiem napisanym z typową dla Jacka otwartością i optymizmem. Wydawało się, że po niej, odwołując się do słów Warrena Buffeta, "nie będzie potrzebna żadna więcej książka o zarządzaniu". Ale Winning ujawniła nienasycone pragnienia rozmawiania o pracy. Od chwili wydania Welchowie otrzymali dosłownie tysiące pytań od studentów college'ów przez doświadczonych menedżerów, po wybitnych szefów znanych korporacji i koncernów na szeroki zakres tematów - od przywództwa i globalnej konkurencji po radzenie sobie z bezkompromisowym szefem po budowanie zespołu. Właściwie padały pytania dotyczące dosłownie każdego aspektu biznesu i kariery zawodowej, często typowe, czasami zaskakujące, wiele ciekawych i wnikliwych. A wszystkie prosto z życia wzięte. Winning - odpowiedzi podejmuje najważniejsze z nich i udziela otwartych, dosadnych odpowiedzi, które stanowią przedłużenie rozmowy podjętej przez Jacka i Suzy w Winning znaczy zwyciężać. Z całą pewnością dialog ten będzie zajmujący i pożyteczny dla wszystkich, którzy zajmują się ważna pracą polegającą na pomaganiu organizacjom w osiąganiu wzrostu i prosperity.
Czwarty tom „Astrologii klasycznej” hrabiego S. A. Wronskiego otwiera swego rodzaju „monografię w monografii” – ten i trzy następne tomy będą poświęcone szczegółowemu opisaniu planet, łącznie z Chironem, Prozerpiną, węzłami księżycowymi, Lilith, Lulu i punktem Fortuny. Tom IV koncentruje się na Słońcu i Księżycu i ich charakterystyce w domach i znakach Zodiaku. Czytelnik znajdzie tu też opis dni księżycowych oraz rozdziały „Domy księżycowe” i „Księżyc a choroby”. Również zaćmieniom Słońca i Księżyca został poświęcony oddzielny rozdział.
By stać się szczęśliwym człowiekiem, trzeba odkryć, co w nas samych na to nie pozwala. Starożytna mądrość ujęta w cztery pozornie proste zasady, inspiruje do zmian, uczy miłości, wskazuje drogę do prawdziwej wolności i spokoju ducha. Niezwykła książka.
Tatiana Cichocka, dziennikarka miesięcznika Zwierciadło
Cztery umowy to wyjątkowy przewodnik po drodze do prawdziwej wolności i harmonii. Autor odkrywa źródło przekonań i zachowań, które nas ograniczają i odbierają prawdziwą radość życia i opierając się na mądrości starożytnych Tolteków, podaje skuteczne sposoby, które z dnia na dzień mogą odmienić życie każdego z nas. Niby oczywiste, a jednak często nieuświadomione zasady będące umowami, które powinniśmy zawrzeć sami z sobą, stanowią klucz do prawdziwego spokoju ducha i szczęścia.
Przeczytaj Cztery umowy i już od dziś:
Szanuj swoje słowo
Nie bierz niczego do siebie
Nie zakładaj niczego z góry
Rób wszystko najlepiej, jak potrafisz
… i bądź SZCZĘŚLIWY NAPRAWDĘ!
SZANUJ SWOJE SŁOWO
Bądź uczciwy w tym, co mówisz. Mów tylko to, co naprawdę myślisz. Unikaj słów, które by ci szkodziły, i nie obmawiaj innych. Używaj siły swego słowa tylko dla dobra prawdy i miłości.
NIE BIERZ NICZEGO DO SIEBIE
Cokolwiek inni robią, nie robią tego z twego powodu. To, co mówią i robią, jest wyłącznie projekcją ich własnej rzeczywistości, ich własnych snów. Kiedy uniezależnisz się od opinii i poczynań innych ludzi, przestaniesz niepotrzebnie cierpieć.
NIE ZAKŁADAJ NICZEGO Z GÓRY
Znajdź w sobie odwagę zadawania pytań i otwartego wyrażania swoich rzeczywistych pragnień. Wyrażaj własne myśli tak jasno, jak tylko to jest możliwe, a unikniesz nieporozumień, smutków i dramatów.
Już ta jedna umowa całkowicie odmieni twoje życie.
RÓB WSZYSTKO NAJLEPIEJ JAK POTRAFISZ
Czynienie wszystkiego jak najlepiej jest uzależnione od twoich możliwości w danej sytuacji; nie jest czymś stałym, zmienia się z dnia na dzień; co innego oznacza, gdy jesteś chory i co innego, gdy jesteś zdrowy. Jednak w każdych okolicznościach po prostu staraj się na tyle, na ile cię stać, a unikniesz wyrzutów sumienia, poczucia winy i żalu.
Polecamy nowy tytuł tego autora Głos wiedzy. Droga do wewnętrznego spokoju
Kup zestaw książek Miguel Ruiz. Razem taniej!
Zestaw: Medytacje i modlitwy, Głos wiedzy
Zestaw: Medytacje i modlitwy, Cztery umowy
Zestaw: Medytacje i modlitwy, Ścieżka miłości
Zestaw: Medytacje i modlitwy, Ścieżka miłości, Cztery umowy
Zestaw Piąta umowa, Głos wiedzy
Zestaw Piąta umowa, Medytacje i modlitwy
Menedżerowie, szczególnie na starcie, muszą szybko znaleźć się w nowej roli. Muszą zrozumieć o czym myślą, dokąd zmierzają, a przede wszystkim jak myślą i postępują. Ta książka słuchana w aucie, przed snem lub na nudnych spotkaniach to dobry wstęp do zrozumienia umysłu lidera. (Prof. zw. dr hab. Janusz Strużyna)
Umysł lidera to książka, która ze zostawia nieodpartą chęć działania i zdobywania szczytów. Autorka sugestywnie i w sposób łatwo przyswajalny pokazuje jak lepiej zarządzać zespołem, relacjami z ludźmi, jak efektywnie budować związki, ale przede wszystkim jak lepiej rozumieć siebie, wykorzystywać swoje zdolności oraz eliminować słabości. Treść książki poparta jest wieloma przykładami wziętymi z codziennej działalności firm polskich oraz zagranicznych. To doskonała książka dla kierowników, managerów, dyrektorów, słowem wszystkich, którzy chcą lepiej kierować zarówno wielkimi przedsiębiorstwami jak i kilkoma pracownikami.
Czyta Jakub Kosiniak
Każdy człowiek rodzi się z instynktem sukcesu. O tym, czy Ty osiągniesz w życiu to, czego zapragniesz, zadecydujesz sam.
Książka ta i prezentowane w niej metody mają ułatwić Ci osiąganie pożądanego celu.
Urzeczywistnianie marzeń nie jest uzależnione od tego kim jesteś, czym się zajmujesz, ani gdzie mieszkasz. Przykłady ludzi, którzy niezależnie od miejsca, wieku i czasu zdobyli to, czego pragnęli, przekonują, że zrealizowanie marzeń jest możliwe. Trzeba tylko wiedzieć, co to ma być i silnie w to wierzyć.
Wszelkie „ułomności” mogą być pokonane dzięki własnej sile woli i umysłu. Zatem sukces może osiągnąć każdy – Ty też!
Czyta Jan Wilkans
Jak stać się człowiekiem sukcesu?
Może go odnieść każdy z nas. Stosowanie prezentowanych w tej książce sprawdzonych metod osiągania sukcesu ułatwi Ci wędrówkę po drabinie sukcesu, pod warunkiem, że będziesz piął się sam po jej szczeblach.
W części l „Zdobywanie fortuny" dowiesz się, jak proste i łatwe są metody bogacenia się. Bo sukces nie jest wcale czymś skomplikowanym. Zwykli ludzi, tacy jak Ty, gromadzą pieniądze, stają się sławni i zbijają fortuny.
Posłuchaj rad M.R. Kopmeyera, a sam się przekonasz, że wszystko to leży w zasięgu Twoich możliwości.
Czy człowiek XXI wieku autentycznie jest całkowicie wolny? Jak sobie poradzić z samym sobą i z coraz bardziej agresywnym światem? Kogo/czego powinniśmy się obawiać? Nie ma osoby, która od czasu do czasu nie zadawałaby sobie podobnych pytań czy - co gorsza - nie stawałaby przed różnymi problemami całkowicie ją obezwładniającymi. Nie da się ukryć - człowiek XXI wieku mimo wszystko nie jest niepokonany i nie ma lekkiego życia. Ma za to wielu groźnych wrogów - strach, pychę, poczucie winy, zazdrość, małostkowość, zwątpienie. Trudno z nimi walczyć, ale bez wątpienia warto!
Dziś nikogo już nie dziwi opinia wielu socjologów i historyków, że społeczeństwa, w których za normę życia przyjmowano wartości wywiedzione z Biblii, dynamicznie rozwijały swą gospodarkę, osiągając większy niżu innych stopień zamożności. Obecnie w wielu krajach rozwiniętych biblijny etos pracy - pracy uczciwej, rzetelnej, jak najlepszej, zatraca swą ostrość, ustępując pola relatywizmowi moralnemu czy po prostu zwykłemu cwaniactwu. Zachodni pracodawcy coraz częściej poszukują kandydatów, którzy... realizują w życiu biblijne standardy i dla których praca jest powinnością wobec Boga!Jak pomóc sobie i innym odnaleźć powiązanie pomiędzy pracą a celem życia w kontekście wieczności? Jak zachować na co dzień integralność sfery duchowej z zawodową?Ta sympatyczna, niezwykle praktyczna i pełna przykładów książka wskaże nam, jak ważne jest odnoszenie codziennego trudu do źródeł naszych motywacji.
Nerwice, zaburzenia osobowości, psychozy, anoreksja, natręctwa, urojenia, narcyzm to częste patologie psychiczne. Ich związki z przeżyciami o treści religijnej i religią są dla psychologii interesującym polem badań. Autor książki opisuje granice normalności przeżyć psychicznych i związki zjawisk psychopatologicznych z religią, opierając się głównie na własnym doświadczeniu terapeutycznym, neopsychoanalizie, przejściu egzystencjalnym. Proponuje własne ujęcie teoretyczne (koncepcja zwijania i partycypacji).
Innowacyjny, obszerny i wszechstronny podręcznik psychologii temperamentu. Autor, psycholog polski o międzynarodowej sławie, przedstawił w nim we własny, nietuzinkowy metodę najnowszy dorobek światowy z tej dziedziny psychologii. Książka omawia rozmaite koncepcje temperamentu w perspektywie historycznej Oraz współczesnej, zagadnienia fizjologiczne, biochemiczne i genetyczne temperamentu, a także problemy metodologiczne badania temperamentu.
Praca przeznaczona jest dla studentów psychologii i dziedzin pokrewnych, doktorantów oraz dodatkowo zainteresowanych tematem teoretyków i badaczy.
Książka wydana została równocześnie w wersji angielskojęzycznej poprzez wydawnictwo Plenum Press.
Pozycja została wyróżniona w 2000 roku Nagrodą Fundacji na rzecz Edukacji Polskiej.
Psychologia temperamentu
Spis treści:
Przedmowa
Rozdział 1. Dzieje badań nad temperamentem i sposoby rozumienia tego konstruktu teoretycznego
1.1. Temperament z perspektywy historycznej
1.1.1. Podejście spekulatywne
1.1.2. Początek badań empirycznych nad temperamentem
1.1.3. Konstytucjonalne typologie temperamentu
1.2. Pojecie temperamentu
1.2.1. Temperament jako pojęcie ograniczone do sfery emocjonalnej
1.2.2. Temperament jako styl zachowania
1.2.3. Definicje temperamentu wywodzące się z orientacji biologicznej .
1.2.4. Czym jest temperament: Uwagi końcowe
1.3. Temperament a osobowość
1.3.1. Temperament: Składnik czy synonim osobowości
1.3.2. Różnice między pojęciem temperamentu a pojęciem osobowości ujmowanej odmiennie niż w teorii cech
1.3.3. Temperament a wielka piątka czynników osobowości
Rozdział 2. Pionierzy współczesnych badań nad temperamentem
2.1. Wprowadzenie
2.2. Biologiczna teoria PEN Eysencka
2.2.1. Źródła teorii PEN
2.2.2. Wymiary i struktura temperamentu
2.2.3. Biologiczne uwarunkowania PEN
2.2.4. Procedury diagnozowania PEN
2.2.5. Eysenckowskie superczynniki a poziom funkcjonowania i zachowanie społeczne
2.2.6. Uwagi krytyczne
2.3. Typologia neopawłowowska: Tiepłow i jego szkoła
2.3.1. Źródła orientacji Tiepłowa w badaniach nad właściwościami układu nerwowego człowieka
2.3.2. Pojęcie i postulowana struktura temperamentu
2.3.3. Badanie właściwości układu nerwowego
2.3.4. Metody diagnozy cech układu nerwowego
2.3.5. Cechy układu nerwowego a zachowanie
2.3.6. Uwagi krytyczne
2.4. Interakcyjna teoria temperamentu Thomasa i Chess
2.4.1. Geneza interakcyjnej teorii temperamentu
2.4.2. NYLS jako źródło i potwierdzenie interakcyjnej teorii temperamentu
2.4.3. Metody pomiaru temperamentu stosowane przez Thomasa i Chess
2.4.4. Temperament a zaburzenia zachowania
2.4.5. Uwagi krytyczne
Rozdział 3. Współczesne teorie temperamentu
3.1. Teorie temperamentu zorientowane na dziecko
3.1.1. Behawioralno-genetyczna teoria temperamentu Bussa i Plomina
3.1.2. Rozwojowy model temperamentu: Rothbart i Derryberry
3.1.3. Emocjonalna teoria temperamentu Goldsmitha i Camposa
3.1.4. Kagana teoria temperamentu zahamowanego i niezahamowanego
3.2. Teorie temperamentu zorientowane na człowieka dorosłego
3.2.1. Przyjemność — aktywowalność — dominacja: Model temperamentu Mehrabiana
3.2.2. Neuropsychologiczny model temperamentu Graya
3.2.3. Biologiczna teoria poszukiwania doznań Zuckermana
3.2.4. Teoria temperamentu Rusałowa oparta na koncepcji systemów funkcjonalnych
3.2.5. Regulacyjna teoria temperamentu Strelaua
Rozdział 4. Korelaty fizjologiczne i biochemiczne temperamentu
4.1. Wprowadzenie
4.2. Struktura, fizjologia i biochemia układu nerwowego w odniesieniu do cech temperamentu
4.2.1. Komórka nerwowa
4.2.2. Autonomiczny układ nerwowy
4.2.3. Ośrodkowy układ nerwowy
4.2.4. Uwagi końcowe
4.3. Korelaty psychofizjologiczne temperamentu
4.3.1. Fizjologiczne korelaty temperamentu w zakresie aktywacji autonomicznej
4.3.2. Korelaty fizjologiczne temperamentu odnoszące się do aktywacji korowej
4.4. Korelaty biochemiczne temperamentu
4.4. l. Kortyzol — najpopularniejszy hormon wśród badaczy temperamentu
4.4.2. Neuroprzekaźniki i ich enzymy
4.4.3. Uwagi ogólne
Rozdział 5. Badania nad temperamentem w ujęciu genetyki zachowania
5.1. Teoretyczne problemy genetyki zachowania w odniesieniu do badań nad temperamentem człowieka
5.1.1. Współczynnik odziedziczalności jako wskaźnik wkładu czynników genetycznych w powstawanie różnic indywidualnych w charakterystykach zachowania
5.1.2. Wybrane metody genetyki zachowania stosowane w badaniach tem-peramentalnych
5.1.3. Związki między genami a środowiskiem i genetyczna regulacja rozwoju
5.2. Genetyka zachowania w zastosowaniu do badań nad temperamentem: Wybrane wyniki empiryczne
5.2.1. Pierwszy etap poszukiwań genetycznych uwarunkowań różnic indywidualnych w cechach temperamentu: Badania na zwierzętach
5.2.2. Ekstrawersja i neurotyczność: Dwie najczęściej badane przez genetyków zachowania cechy temperamentu
5.2.3. Odziedziczalność wybranych cech temperamentalnych
5.2.4. Zmiany rozwojowe we wpływie genów i środowiska na różnice indywidualne w temperamencie
5.2.5. Od genetyki ilościowej do genetyki molekularnej
5.2.6. Uwagi końcowe
Rozdział 6. Metody badania temperamentu: Zagadnienia diagnostyczne i metodologiczne
6.1. Metody pomiaru temperamentu
6.1.1. Ocena temperamentu na podstawie danych pochodzących z obserwacji
6. l .2. Psychofizyczne i psychofizjologiczne wskaźniki cech temperamentalnych
6.1.3. Wywiad jako źródło informacji na temat temperamentu
6.2. Kwestionariusze temperamentu
6.2.1. Kwestionariuszowe badanie temperamentu niemowląt i dzieci
6.2.2. Kwestionariusze temperamentu dla młodzieży i dorosłych
6.2.3. Strategie konstruowania kwestionariuszy temperamentu oraz cechy mierzone przez te narzędzia
6.3. Wybrane zagadnienia diagnozy temperamentu
6.3.1. Wieloaspektowe podejście do diagnozy temperamentu
6.3.2. Trafność teoretyczna kwestionariuszy temperamentu oceniana na podstawie wskaźników psychofizjologicznych i psychofizycznych
6.3.3. Diagnoza temperamentu w ujęciu międzykulturowym
Rozdział 7. Funkcjonalne znaczenie temperamentu
.1. Pojecie temperamentu trudnego
.2. Temperament a dobroć dopasowania
.3. Temperament trudny a zaburzenia psychiczne
.4. Temperament trudny a poziom przystosowania
.5. Przejawy temperamentu trudnego w grupach klinicznych .6. Temperament a nauka szkolna
7.1. Wpływ temperamentu na zachowanie i przystosowanie dziecka w nie sprzyjających warunkach
7.2. Temperament jako moderator zjawisk związanych ze stresem
7.2.1. Rozumienie zjawisk stresu
7.2.2. Temperament a stres: Hipotezy i dane empiryczne
7.2.3. Temperament jako czynnik moderujący skutki stresu: Temperamentalny czynnik ryzyka
7.2.4. Uwagi końcowe
Bibliografia
Wykaz najważniejszych skrótów
Indeks nazwisk
Indeks rzeczowy
Dawniej wszystko, co istnieje we wszechświecie znało Kwiat Życia jako wzór stworzenia, wykres geometryczny wiodący do egzystencji fizycznej i wyprowadzający z tej egzystencji. Później utraciliśmy wysoki stan świadomości i upadliśmy w ciemności, zapominając o tym, kim byliśmy. Sekret Kwiatu Życia przetrwał jednak tysiące lat wyryty na ścianach starożytnych budowli na całym świecie, wpisany w żywe komórki wszelkiego istnienia.
Dziś budzimy się ze snu, odrzucamy stare ograniczające nas przekonania, a nasze oczy oglądają złote promienie światła nadchodzącego dnia, który wstaje za oknami naszej nowej percepcji rzeczywistości. Książka ta jest jednym z takich okien.
Pieniądz nie jest niczym innym jak umową społeczną, formą myślową, i od nas zależy, jaki nadamy jej kształt i znaczenie, a zatem, czy będziemy bogaci, czy nie - taka jest podstawowa teza kolejnej książki Stuarta Wilde`a.
"Ole Vedfelt odkrywa starą prawdę, że mężczyzna musi dojrzeć do męskości, aby mógł zrozumieć i nawiązać dojrzałą relację z kobietą. Na jego drodze do poznania siebie stoi Anima, wewnętrzny obraz kobiety - obraz duszy, który daje wolę życia, natchnienie, wrażliwość. Ten obraz może go usidlić i oczarować, zatrzymując w świecie marzeń, ale może tez wskazać drogę do poznania prawdziwej natury kobiety, a w jej lustrze ukazać własny wzorzec męskości" (Zenon Waldemar Dudek)
Według Junga, pojęcie archetypu nie jest wyłącznie jego wynalazkiem, lecz posiada bardzo długą historię. Można je bowiem spotkać zarówno u teologów wczesnochrześcijańskich, jak i w pismach filozoficznych od starożytności po oświecenie. Jung, jak mało kto inny, stara się ująć i opisać wszystkie wymiary ludzkiej duszy, poczynając od sfer najniższych o charakterze popędowym, poprzez czysto psychiczne procesy, a kończąc na duchu - bo taki właśnie jest człowiek.
O czym marzysz? Co chcesz w życiu zmienić? Jak znaleźć w sobie odwagę do wprowadzania zmian? Czasem chodzi o związek, czasem o pracę, ale zdarza się, że o wszystko… Nie jesteś szczęśliwa, czujesz, jakbyś nie żyła swoim życiem, dusisz się. I choć podziwiasz innych za działanie, sama nie potrafisz zrobić kroku. Myślisz, że jesteś „za mało odważna”, „za bardzo przywiązana do tego, co znane”, „za stara”. Jeśli pragniesz zmian, ale paraliżuje cię lęk przed nieznanym, boisz się ruszyć, nie wiesz, jak to zrobić – ta książka będzie twoim najlepszym przewodnikiem. Dzięki niej odkryjesz własną siłę i potencjał. Dowiesz się, co cię blokuje i jak podejmować decyzje w zgodzie ze swoim temperamentem. Zrozumiesz, czy i jakiej zmiany potrzebujesz. Znajdziesz tu także praktyczne wskazówki, jak krok po kroku zbudować życie, którego pragniesz. Nie myśl „czekam na lepszy moment”. Czas mija, a najlepszy moment jest właśnie teraz. Czy wiesz, że za rok możesz być już w zupełnie innym punkcie? Szczęśliwsza?
Czy masz wrażenie, że ciągle nie robisz wystarczająco dużo, mimo że dajesz z siebie wszystko? Że mimo sukcesów wciąż skupiasz się na niedociągnięciach? Być może krytyczny głos w twojej głowie nie pozwala ci w pełni cieszyć się tym, co masz. Ta książka pomoże ci uwolnić się od presji perfekcjonizmu i nauczy traktować siebie z życzliwością. Odkryjesz w niej, jak: uwolnić się od wewnętrznego krytyka i spojrzeć na siebie z wyrozumiałością zaakceptować swoje błędy i potraktować je jako zdobywanie doświadczenia porzucić paraliżujące porównania i czerpać radość z tego, co tu i teraz znaleźć równowagę między dążeniem do celów a poczuciem wewnętrznego spokoju przestać definiować siebie przez oczekiwania innych. To książka dla tych, którzy czują, że ich życie przypomina nieustanną pogoń za doskonałym rezultatem, którego nigdy nie udaje się osiągnąć. Zamiast gonić za niemożliwym, pozwól sobie na oddech i przestrzeń. Naucz się zmieniać sztywne zasady w elastyczne podejście i odpuszczać, nie tracąc z oczu tego, co ważne. Dr Ellen Hendriksen oferuje przydatne, oparte na badaniach wskazówki, które poprowadzą cię przez zmiany: od krytyki do życzliwości, od kontroli do autentyczności, od porównywania do zadowolenia. Dr Ellen Hendriksen - psycholog kliniczny i ekspertka w dziedzinie lęku, pomaga ludziom uwolnić się od perfekcjonizmu i samokrytyki. Łączy wiedzę naukową z empatią i humorem, oferując praktyczne strategie budowania samoakceptacji, autentyczności i zadowolenia. Jej podejście wspiera nie tylko rozwój osobisty, ale także budowanie głębszych, prawdziwych relacji z innymi i samym sobą.
Często przyciągasz osoby bezradne, zranione lub potrzebujące pomocy. Wierzysz w to, że twoja miłość może je uleczyć. Zbyt mocno angażujesz się w problemy partnera i czujesz, że w waszej relacji odgrywasz rolę opiekuna. Masz wrażenie, że cała odpowiedzialność w związku spoczywa na tobie. Często usprawiedliwiasz zachowania partnera i potrzebujesz ciągłego zapewniania o uczuciach, jakimi cię darzy. Jeśli w powyższym opisie dostrzegasz siebie, bardzo możliwe, że pełnisz w związku z drugim człowiekiem funkcję wybawcy, czyli osoby, która odczuwa ciągły przymus ratowania partnera. Wybawca pragnie uzyskać od partnera podziw, uznanie i miłość, w rezultacie jednak odbiera sobie szansę na stworzenie zdrowego emocjonalnie związku. Mary C. Lamia oraz Marilyn J. Krieger analizują mechanizmy, które prowadzą do powstania syndromu wybawcy, a także rozwoju typowego dla wybawców sposobu nawiązywania relacji. Omawiają przypadki pochodzące z ich wieloletniej praktyki klinicznej i pomagają zrozumieć, a przede wszystkim skutecznie przepracować, ten wzorzec zachowania. Syndrom wybawcy. Jak uwolnić się od potrzeby ratowania innych to książka, która pomoże ci: odkryć, dlaczego przyciągasz osoby spragnione opieki i kruche emocjonalnie; lepiej zrozumieć dynamikę relacji, które tworzysz; budować zdrowe i satysfakcjonujące związki.
Jak polubić samego siebie, jak odzyskać poczucie celu, jak nauczyć się w wiary w siebie, jak odzyskać siłę, jak nauczyć się być znów sobą, jak odnaleźć się wśród ludzi, jak nauczyć się myśleć pozytywnie, jak zaprzyjaźnić się z własnym ciałem, jak wyprostować poplątane emocje, jak uporządkować chaos w duszy, jak odzyskać wewnętrzną równowagę, jak odnaleźć swoje miejsce w świecie, jak porzucić dawne błędne przekonania, jak odzyskać poczucie własnej wartości i stać się wreszcie szczęśliwym człowiekiem. Kurs pozytywnego myślenia. Kurs nowego myślenia o sobie i o świecie.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?