W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
Jak poprawić wyniki estetyczne w leczeniu ortodontycznym!
Publikacja jest źródłem najnowszej wiedzy z zakresu ortodoncji klinicznej. Zawiera opisy metod diagnozowania i leczenia wad zgryzu oraz zasady planowania terapii w leczeniu ortodontycznym. Autorka w wyczerpujący sposób omówiła zagadnienia dotyczące doboru aparatów ortodontycznych, tak aby leczenie było optymalne i skuteczne, a efekty uboczne zminimalizowane.
W publikacji m.in.:
nowatorska analiza zindywidualizowanej diagnostyki i doboru odpowiedniego leczenia ortodontycznego
nowe spojrzenie na zasady mechaniki przemieszczania zębów
zasady leczenia maską twarzową i protrakcji szczęki wspomaganych kortykotomią
analiza sprawdzonych strategii i technik leczenia
nowe informacje o zakotwieniu kostnym i technologii miniimplantów
omówienie krok po kroku przykładów innowacyjnego podejścia ortognatycznego wprowadzonego na uniwersytecie Sinno
opisy przypadków zawierające fotografie, ilustracje i rentgenogramy ukazujące podstawy biomechaniczne i zasady leczenia ze szczególnym uwzględnieniem estetyki
Atlas powstał z myślą o tych, którzy uczą się oceniania osadów moczu, zajmują się taką oceną na co dzień oraz uczą tej procedury innych.
Książka zawiera liczne kolorowe zdjęcia elementów morfologicznych, patologicznych oraz przypadkowych zanieczyszczeń moczu. Umieszczono je w poszczególnych rozdziałach (nabłonki. leukocyty i erytrocyty, wałeczki, kryształy, inne elementy, przykłady osadów) ze względu na potrzebę wyeksponowania elementów głównych. Tak dobrany, bogaty materiał ilustracyjny z pewnością pomoże analitykom medycznym w prawidłowym wykonaniu badań.
Każdy mężczyzna powyżej 50. roku życia powinien poddać się badaniu prostaty. Panowie, u których występują problemy w oddawaniu moczu, powinni to zrobić bez względu na wiek. Badanie poziomu PSA oraz badanie palpacyjne gruczołu krokowego zaleca się mężczyznom, u których występują takie objawy, jak: utrudnione i/lub bolesne oddawanie moczu, częste oddawanie niewielkich ilości moczu, bóle w okolicy pleców lub miednicy. Wskazana jest również wizyta u urologa, który omówi wyniki tych badań i w razie potrzeby zaleci leczenie. Ważnym czynnikiem skutecznego zapobiegania dysfunkcji w pracy prostaty jest właściwy sposób odżywiania się.Autor książki Dieta dla zdrowia prostaty Jan Kosowicz w sposób niezwykle przystępny opisuje składniki codziennej diety, wpływającej na zdrowotność prostaty, a nawet zapobiegającej schorzeniom nowotworowym tego organu. Proponowana w książce dieta jest zróżnicowana w zależności od wieku, stylu życia pacjenta oraz stanu chorobowego prostaty. Zmiany zastosowane w diecie i stylu życia, mogą pomóc w zmniejszeniu ryzyka rozwoju raka prostaty, wyraźnym spowolnieniu postępu choroby i zapobieganiu jej agresywności. Wskazówki te jednak nie powinny być stosowane jako zamiennik leczenia. Zapraszam zatem do tej lektury nie tylko Panów, ale i Panie, którym zdrowie partnerów leży na sercu.
Stomatologia estetyczna to dziedzina, która na całym świecie szybko się rozwija, a jednocześnie stawia przed stomatologami wiele istotnych wyzwań. Prof. Avijit Banerjee stworzył podręcznik, którego celem jest zaznajomienie lekarzy praktyków z całą gamą małoinwazyjnych procedur stomatologicznych, aby mogli w bezpieczny sposób poszerzać zakres technik estetycznych stosowanych w swojej praktyce. Książka zawiera liczne ilustracje w pełnym kolorze. Przedstawia najistotniejsze problemy związane z zachowaniem struktury uzębienia i wykorzystaniem małoinwazyjnych procedur stomatologicznych. Szczegółowo omówiono tu wybielanie zębów, odbudowę z użyciem adhezyjnych kompozytów opartych na żywicach, a także zastosowanie technik małoinwazyjnych w uzupełnianiu brakującego uzębienia – metodą zarówno bezpośrednią, jak i pośrednią. W publikacji podkreślono, jak ważne dla spełnienia oczekiwań i realizacji celów jest dążenie do zachowania naturalnego uzębienia oraz żywotności miazgi, a także skuteczna komunikacja między stomatologiem, współpracującym zespołem i pacjentem. Podręcznik z pewnością okaże się przydatny nie tylko dla początkujących lekarzy, ale także dla doświadczonych stomatologów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności.
Najważniejsze cechy:
Uznani na świecie eksperci prezentują najnowsze oparte na faktach informacje o udowodnionej randze naukowej oraz uzupełniają je licznymi ilustracjami i fotografiami najwyższej jakości.
W podręczniku szczegółowo omówiono wybielanie zębów, odbudowę z użyciem adhezyjnych kompozytów opartych na żywicach, a także zastosowanie technik małoinwazyjnych w uzupełnianiu brakującego uzębienia.
Opisano, jak osiągnąć wysokiej jakości efekty estetyczne, minimalizując koszty biologiczne i uzyskując akceptowalną wytrzymałość biologiczną, bez długotrwałego uszczerbku dla jakości życia pacjenta.
Książka stanowi wyzwanie dla tradycyjnego klinicznego podejścia do kwestii związanych z rozwijającą się dziedziną, jaką jest stomatologia estetyczna.
Praktycznie zorientowaną zawartość i bogaty materiał ilustracyjny zamknięto w podręczniku o wyjątkowym formacie.
Zespół psychologów, pedagogów i psychiatrów specjalizujących się w diagnozie i terapii zaburzeń wieku dziecięcego przygotował kompendium wiedzy dotyczące postępowania w środowisku szkolnym z dziećmi doświadczającymi zaburzeń:
· depresyjnych (a także myśli i tendencji samobójczych)
· więzi
· zachowania
· lękowych
· obsesyjno-kompulsyjnych
· odżywiania
· i wielu innych.
Książka zawiera także propozycje działań wspierających dzieci z zaburzeniami psychicznymi i rozwojowymi, możliwych do przeprowadzenia w środowisku szkolnym, m.in. budowanie ustrukturyzowanego i przyjaznego środowiska szkolnego, zastosowanie technik uczenia sprzyjających koncentracji, psycho- i socjoterapię oraz trening umiejętności społecznych.
Marta Jerzak – psycholog, psychoterapeuta, trener programu przeciwdziałania agresji, pedagog terapeuta. Zajmuje się psychoterapią dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz diagnozą i terapią zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży – ADHD, problemów z zachowaniem, specyficznych trudności szkolnych, doradztwem zawodowym itp. Prowadzi Warsztaty dla Dobrych Rodziców pomagające radzić sobie na co dzień z trudnymi zachowaniami dzieci. Od lat pracuje jako psycholog w szkole. Jest współautorką podręcznika na temat zaburzeń zachowania i sposobów postępowania z trudnymi zachowaniami dzieci na terenie szkoły.
Przystępnie napisany poradnik zawiera informacje dotyczące przyczyn, objawów, diagnostyki i leczenia częstej choroby cywilizacyjnej – alergii. Autorzy wyjaśniają, jakie są czynniki ryzyka, objawy, przyczyny choroby, jak się odżywiać i jaki prowadzić tryb życia, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby. Znajdziesz tu informacje o alergii wziewnej, pokarmowej i skórnej, a także kalendarz pylenia.
Książka napisana przez praktyków i nauczycieli akademickich. Zawiera ogromny materiał ilustracyjny z zakresu laboratoryjnej diagnostyki hematologicznej oraz współczesnej hemostazy. Zdjęcia wykonano za pomocą mikroskopu z kamerą cyfrową, umożliwiającą rejestrowanie obrazu.
Publikacja niezbędna w nauczaniu studentów, lekarzy i specjalizujących się diagnostów.
W przedstawionej pracy autor zaproponował organizację aktywności fizycznej opartej na wysiłkach o zmiennym obciążeniu i wysokiej intensywności, w porównaniu z ćwiczeniami o stałym obciążeniu i umiarkowanej intensywności. Aspekt praktyczny wykonywanych badań polega na możliwości wdrożenia otrzymanych wyników w celu optymalizacji procesu dydaktycznego i treningowego.[...] Niezwykle ważne z praktycznego i poznawczego punktu widzenia jest stwierdzenie lepszych efektów fizjologicznych po zastosowaniu programu treningowego zawierającego wysiłki o zmiennym obciążeniu i wysokiej intensywności w porównaniu ze stałymi obciążeniami o umiarkowanej intensywności.[...] Praca ma istotne znaczenie w obszarze nauk stosowanych, a jej wyniki stanowią ważną wskazówkę dla optymalizacji treningu.- z recenzji dr. hab. prof. PAN Andrzeja Ziemby
„Człowiek. Kiedy jest człowiek? Tych definicji może być bardzo wiele. Ale ta biologiczna, ten moment, kiedy dochodzi do połączenia się dwóch materiałów genetycznych, dwóch gamet i powstaje nowe, jest nie do podważenia”. „Rodzenie naprawdę boli. Jestem w stanie przychylić się do tezy, że poród naturalny ma dużo wspólnego z nabijaniem na pal Azji Tuchajbejowicza. Są kobiety, które warunkują fakt zachodzenia w ciążę od tego, że nie będą musiały rodzić drogami natury. I ja je rozumiem. Mówię: jeżeli pani uważa, że psychicznie nie dojrzała do tego, by podjąć próbę porodu drogami natury, boi się pani tego porodu i chce mieć pani zrobione cięcie, to proszę bardzo. Ma pani prawo decydować o sobie”. „Niektórzy po takiej rozmowie rezygnują, idą do kogo innego. To nawet dobrze, bo bez zaufania, zrozumienia nie da rady. Ta para została ze mną. Nawet byłam trochę zdziwiona, bo rozmowa była dość ostra. Taki kubeł zimnej wody na głowę, zwłaszcza dla pana. Teraz zachowują się zupełnie inaczej i razem czekamy na dziecko. Na ten cud narodzin. Może banalnie to zabrzmi, zwłaszcza w ustach położnika, ale dla mnie ciągle to jest cud”.
Fragmenty książki
W Atlasie anatomii radiologicznej Nettera zestawiono obrazy uzyskane w badaniach radiologicznych - takich jak rezonans magnetyczny, badanie ultrasonograficzne i tomografia komputerowa - ze znakomitymi pracami mistrza ilustracji medycznych, dra Franka H. Nettera. Omówiono też kliniczne znaczenie przedstawianych struktur.
Przystępny poradnik dla chorych na osteoporozę i osób zainteresowanych profilaktyką: czynniki ryzyka, objawy, przyczyny choroby, jak się odżywiać i jaki prowadzić tryb życia, by zmniejszyć ryzyko choroby.
Wyprawa po ludzkim organizmie z dowcipnymi rysunkami Tomasza Samojlika! Zapraszamy do odkrywania ciała człowieka. Trudne tematy o powstawaniu nowego życia, dziedziczeniu i rozwoju niemowlęcia podane w formie przystępnej dla dziecka.W tym tomie autorka wyjaśnia też, z czego zbudowane są kości, co wprawia je w ruch, jakie mechanizmy w naszym organizmie sprawiają, że możemy chodzić, oddychać, jeść, po prostu żyć.Książka ta to kontynuacja tomu ""Ciało. Jak to działa?"". Dzięki obu tym tytułom poznasz mnóstwo ciekawostek ludzkiego organizmu.
Monografia poświęcona uszkodzeniom dróg żółciowych związanym z zabiegami chirurgicznymi oraz zmianami chorobowymi w drogach żółciowych, trzustce i wątrobie. W publikacji znalazły się podstawowe wiadomości z zakresu anatomii opisowej i radiologicznej, histologii i patologii oraz fizjologii. Omówiono patogenezę i epidemiologię uszkodzeń oraz ich podział i klasyfikację. Przedstawiono także objawy kliniczne uszkodzenia dróg żółciowych, a także operacyjne i nieoperacyjne leczenie chorych.
Publikacja adresowana do chirurgów ogólnych, onkologicznych, transplantologów oraz gastroenterologów.
Kompendium wiedzy z parazytologii ogólnej i medycznej. W publikacji omówiono:
- zagadnienia związane z terminologią naukową, pasożytami i pasożytnictwem oraz biologią i ekologią układu pasożyt–żywiciel,
- poszczególne gatunki pasożytów, m.in. ich rozprzestrzenienie, biologię, epidemiologię, podstawową diagnostykę i zapobieganie inwazjom,
- wybrane zagadnienia parazytologiczne, w tym: środowisko wodne jako źródło parazytoz, choroby pasożytnicze jako ryzyko podróży, rola stawonogów w rozprzestrzenianiu chorób transmisyjnych oraz jako czynnik wywołujący alergie.
Książka adresowana jest do studentów kierunków medycznych oraz osób wykonujących zawody medyczne – lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, a także biologów medycznych.
Im ciekawszy i atrakcyjniejszy sposób prowadzenia zajęć dydaktycznych, tym łatwiej i chętniej podopieczni biorą w nich udział. Niniejsza pozycja może być źródłem teoretycznej i praktycznej wiedzy dla pielęgniarek / położnych, edukatorów, których zadaniem jest przygotowanie pacjentów do samoopieki w cukrzycy.
Publikacja stanowi kompleksowe przedstawienie zagadnień nowoczesnej diagnostyki, leczenia i kompleksowej rehabilitacji osób po urazach czaszkowo-mózgowych.
Podręcznik wzbogaci fachową wiedzę lekarzy oraz fizjoterapeutów. Będzie również użyteczny dla osób specjalizujących się w neurologii, ortopedii i traumatologii, neurochirurgii, rehabilitacji medycznej i fizjoterapii.
Ideą serii „LEK Last Minute” jest stworzenie kompendium wiedzy medycznej i wiedzy z innych dyscyplin niezbędnych do zdania Lekarskiego oraz Lekarsko -Dentystycznego Egzaminu Końcowego. W książce przyjęto formułę prostoty i przejrzystości, która ma na celu szybkie znalezienie odpowiedzi na pytania stojące przed zdającymi testy LEK i LDEK tylko w jednej pozycji książkowej, a nie jak dotychczas w wielu.
Podręcznik został tak napisany, aby czas na szukanie odpowiedzi był jak najkrótszy, gdyż autorzy zdają sobie sprawę z czasochłonności przygotowania do testów LEK i LDEK.
Optyczna koherentna tomografia (OCT, optical coherence tomography) została odkryta w późnych latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku przez Jamesa Fujimoto i jego współpracowników. W 1996 r. technika ta została przejęta przez spółkę handlową, a wkrótce potem urządzenie zaczęło być sprzedawane komercyjnie. Obecnie śmiało można stwierdzić, że OCT jest jednym z najbardziej pomocnych badań w okulistyce i bezdyskusyjnie jednym z najważniejszych badań w diagnostyce siatkówki.
Mając na względzie to, jak ważne jest OCT w praktyce klinicznej, autorzy podręcznika skupili się na krótkim i przejrzystym omówieniu jednostek chorobowych, doskonałym materiale zdjęciowym i dobrze udokumentowanych objawach patologicznych.
Publikacja zawiera praktyczne wskazówki, standardy krajowe i europejskie oraz wiadomości z dziedziny ginekologii i onkologii, a także opis zadań, które położna realizuje w swojej codziennej pracy zawodowej.
Cennym dodatkiem jest rozdział dotyczący zadań położnej w leczeniu uzupełniającym oraz systemowym w onkologii ginekologicznej i raku piersi. W publikacji przedstawiono również indywidualne karty opieki prowadzone przez położne.
Jest to publikacja całościowo obejmująca problemy diagnostyki i terapii stanów patologicznych narządów ruchu. Książka składa się z czterech części, poświęconych patologiom różnych układów - układu biernego, czyli kości i stawów, układu czynnego, czyli mięśni, układu sterowania ruchem, czyli układu nerwowego, oraz tkanki łącznej. Autor przedstawia histogenezę mięśni, stawów i kości, choroby metaboliczne kości, fizjologię i patologię stawów oraz tkanki łącznej oraz systematykę ich chorób. Książka, jedyna w swoim rodzaju, jest podręcznikiem patologii układu ruchu dla słuchaczy fizjoterapii oraz fizjoterapeutów pracujących w klinikach i podstawowej opiece zdrowotnej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?