W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
Jak więc sobie radzić z nową sytuacją zagrożenia zdrowia i życia? Czym charakteryzujesię obecna pandemia/epidemia koronawirusa? Czy jest podobna doinnych, wcześniejszych? Skąd bierze się lęk przed nim i co go potęguje? Czy jest onadekwatny do sytuacji? Dlaczego i jak warto zachować spokój?Mam nadzieję, że na te i inne pytania czy wątpliwości znajdziecie Państwoprzynajmniej częściową odpowiedź w tej książce.Dziękuję również wszystkim Autorom oraz Wydawnictwu Silva Rerum za pracęnon profit przy powstawaniu tej pozycji, ponieważ 10% wszystkich zysków ze sprzedażyzostanie przekazane na cele statutowe Stowarzyszenia Pro Salute sprawującegona co dzień opiekę nad dziećmi z dystrofią mięśniową Duchenne`a (DMD).Zachęcam więc gorąco do zakupu i lektury książki w myśl słów Władysława Tatarkiewicza:""Strachy wytworzone przez wyobraźnie są naszymi gorszymi wrogami,bo niepodobna ich uchwycić, a przez to trudno z nimi walczyć"".Ze Wstępu
Jutronauci: przeprowadzka w przyszłość. Szkoły zostały otwarte, ale nie wiadomo, na jak długo. Wróciliśmy do biur, ale nie wiemy, czy za chwilę znów nie będziemy pracować z domów. Czy wizyta u lekarza jest bezpieczna? Czy w ogóle będziemy mieć pracę w przyszłym roku? Zamiast pojechać na wakacje, wielu z nas dorabiało „na czarną godzinę”. Żyjemy w stanie ciągłej niepewności i nie zanosi się na to, żeby szybko się to zmieniło. Trwamy z ciągłym zagrożeniem – znanym z książek science fiction i filmów katastroficznych – w tle. Jutro nadeszło w marcu 2020 r. i urządzamy się w nim niczym po przeprowadzce. Książka „Jutro jest dziś”, zbiór rozmów i tekstów Jutronautów - wyjątkowych osób z pozornie odległych od siebie światów - próbuje opisać ten proces. Opowiada o szoku, jaki przeżyliśmy i o tym, jak próbujemy oswoić i poukładać świat na nowo. O tym, jak robią to biznes i mafia. l dlaczego jednym z nas czas przyspieszył, a innym zwolnił. To zapis sytuacji i naszej świadomości na początku i w trakcie pandemii, ale też zestaw scenariuszy przyszłości.
Jest to cenna pozycja adresowana do szerokiego grona odbiorców: studentów uczelni przyrodniczych, medycznych, nauk o zdrowiu, a także lekarzy, dietetyków, żywieniowców, pracowników naukowo-dydaktycznych. W książce przyjęto pisownię amerykańską i brytyjską. Niektóre hasła zawierają dopowiedzenia uściślające lub wyjaśniające znaczenie terminu. Przy opracowywaniu publikacji korzystano z fachowej literatury zamieszczonej na końcu książki. Autor ma nadzieję, że słownik zostanie przychylnie przyjęty przez Czytelników zainteresowanych tym tematem.
KSIĄŻKA REKOMENDOWANA PRZEZ POLSKIE TOWARZYSTWO PEDIATRYCZNE O autorach: Prof. dr hab. med. Krystyna Kubicka Kierownik Oddziału Kardiolgii II Kliniki Pediatrycznej AM w Warszawie (1970-1979), a następnie organizator i kierownik Kliniki Kardiologii Instytutu 'Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka' (1976-2000), konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii dziecięcej (1995-1998), członek Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia oraz członek Zespołu Ekspertów w tej specjalnosci. Autor lub współautor stukilkudziesięciu prac naukowych publikowanych w kraju i za granicą, m. in. Echokardiografii w chorobach układu krążenia u dzieci, Kardiologii okresu noworodkowego, Pediatrii, Zaburzeń rytmu serca u dzieci. Prof. dr hab. med. Wanda Kawalec Kardiolog dziecięcy. Ekspert w dziedzinie echokardiografii dziecięcej. Kierownik Kliniki Kardiologii Instytutu 'Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka'. Przewodnicząca Sekcji Kardiologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii dziecięcej. Były wieloletni prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, twórca Szkoły Podyplomowej Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Autor ponad 200 prac naukowych z dziedziny kardiologii dziecięcej. Współautor i współredaktor publikacji Echokardiografia w chorobach układu krążenia, Kardiologia okresu noworodkowego, Pediatria, Diagnostyka różnicowa najczęstszych objawów w praktyce pediatrycznej. Przewodnicząca Komitetu Redakcyjnego serii 'Biblioteka Pediatry', która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL. Redaktor naczelny czasopisma 'Pediatria po Dyplomie'. O książce: Oczekiwany od dawna, nowoczesny podręcznik z zakresu kardiologii dziecięcej, przygotowany przez zespół wybitnych specjalistów, m. in. z Centrum Zdrowia Dziecka i Instytutu Kardiologii w Warszawie oraz Śląskiego Centrum Chorób Serca. W książce przedstawiono najnowsze sposoby diagnostycznego i terapeutycznego postępowania w kardiologii dziecięcej. Stanowi ona niezastąpione źródło wiedzy dla lekarzy, przede wszystkim kardiologów i pediatrów, lekarzy przygotowujących się do egzaminu specjalistycznego z kardiologii dziecięcej, a także dla studentów medycyny. Omówiona problematyka: Epidemiologia wrodzonych wad serca Metabolizm serca i kardiologia molekularna Genetyka i dziedziczenie w patologii układu krążenia Diagnostyka, m. in. badania radiologiczne, echokardiograficzne, radioizotopowe, metodą Holtera, rezonansu magnetycznego i tomografii
komputerowej, cewnikowanie serca Wady serca i naczyń, choroby infekcyjne i kardiomopatie Zawał serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia gospodarki lipidowej i miażdżyca Kardiologia interwencyjna i transplantacje serca
Interpretacja radiogramu to jedna z najważniejszych umiejętności, które należy opanować, aby we właściwy sposób opiekować się pacjentami.
Książka dostarcza solidnych podstaw dla początkujących, pozwala doskonalić umiejętności doświadczonych lekarzy i stanowi źródło najważniejszych informacji dla nauczycieli klinicznych.
W części I książki wyjaśniono, w jaki sposób promieniowanie X wykorzystywane jest do wytwarzania obrazu klatki piersiowej. Ta część składa się z 5 rozdziałów, w których przedstawiono najważniejsze wiadomości niezbędne do interpretacji RTG klatki piersiowej. Omówiono proces powstawania obrazu radiologicznego oraz ogólne zagadnienia związane z jego wyglądem.
Część II składa się z 10 rozdziałów. Rozpoczyna się od opisu stref radiologicznych. Koncepcję stref radiologicznych wprowadzono jako punkt wyjścia do zrozumienia anatomii radiologicznej klatki piersiowej. W kolejnych 8 rozdziałach omówiono szczegółowo budowę anatomiczną poszczególnych struktur i obszarów klatki piersiowej. Podano w nich również przykłady obrazujące to, jak obraz RTG zmienia się w wyniku obecności zmiany patologicznej. W ostatnim rozdziale wyjaśniono, w jaki sposób poszczególne struktury tworzą razem obraz radiologiczny.
W części II skupiono się na anatomii prawidłowego RTG klatki piersiowej w projekcji PA i bocznej – anatomii radiologicznej – oraz na podstawowych wiadomościach na temat tego, w jaki sposób patologia może zmienić prawidłowy obraz radiologiczny. Zrozumienie tej kwestii jest podstawą do interpretacji bardziej złożonych RTG zaprezentowanych w części III.
Część III to możliwość zdobycia kolejnych umiejętności interpretacyjnych np. dokładnej lokalizacji zmian patologicznych oraz wykorzystywania metod technologii cyfrowej w procesie interpretacji RTG.
Na końcu czytelnik dowie się, kiedy zlecać wykonanie RTG klatki piersiowej.
Pierwsza kompleksowa monografia na temat zespołu Sjögrena przygotowana przez najlepszych specjalistów z kilku ośrodków akademickich w kraju, przy współpracy prof. Umesha Desmukha z Oklahoma Medical Research Foundation.
Zachęcamy do lektury książki, w której opisano takie zagadnienia jak: historia pierwotnego zespołu Sjögrena, patogeneza choroby, zespół suchego oka, korelacje między zespołem Sjögrena a chorobą IgG4-zależną, pierwotny, wtórny i młodzieńczy zespół Sjögrena oraz zmiany narządowe w ZS. W publikacji omówiono również temat autoprzeciwciał i ciekawe postaci kliniczne zespołu Sjögrena (hematologiczną, płucną, nerkową i stawową).
To doskonałe źródło wiedzy o nowoczesnym diagnozowaniu i leczeniu zespołu Sjögrena. Opracowanie z pewnością będzie przydatne w codziennej praktyce lekarzy różnych specjalności.
Czwarte wydanie Anatomii Graya jest kontynuacją poprzednich wersji tego znanego i cenionego podręcznika przeznaczonego dla Czytelników studiujących morfologię ciała ludzkiego.
Mając na względzie ogromne postępy w dziedzinie przyżyciowego obrazowania poszczególnych narządów i układów dokonano koniecznych aktualizacji oraz dodano ilustracje, uwzględniając stan obecnej wiedzy w zakresie diagnostyki medycznej (m.in. tomografy TK i MR, angiogramy).
Podobnie jak w poprzednich wydaniach publikacji duża jej część poświęcona jest zagadnieniom klinicznym, ponieważ obowiązujące obecnie wymogi dotyczące nauczania zagadnień teoretycznych w powiazaniu z codzienną praktyką lekarską muszą zostać uwzględnione w procesie dydaktycznym.
Do trzeciego tomu podręcznika dołączono obszerny rozdział poświęcony neuroanatomii, zawierający dane morfologiczne wraz z rycinami i obrazami uzyskanymi w trakcie badan struktur układu nerwowego przy użyciu nowoczesnych technik z zakresu szeroko pojętej radiologii.
W trakcie opracowywania tekstu oraz rycin, wraz z ich opisami, staraliśmy się uwzględnić pewne zmiany w pojęciach i ustaleniach dotyczących zarówno budowy poszczególnych struktur oraz układów, jak i obowiązującego międzynarodowego mianownictwa anatomicznego.
Zanim będziesz mógł zacząć wykorzystywać diagnostykę obrazową jako narzędzie w rozpoznawaniu choroby Twojego pacjenta, musisz wcześniej posiąść zdolność odróżniania obrazu prawidłowego od nieprawidłowego. To wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać i wymaga często wielkiego doświadczenia, do zdobycia którego radiolodzy poświęcają całe swoje życie zawodowe.
Przeczytanie tej książki nie sprawi, że staniesz się radiologiem, lecz ułatwi Ci naukę rozpoznawania nieprawidłowości i interpretowania obrazów radiologicznych. Dzięki temu, być może, zdobędziesz większą pewność siebie w pracy z pacjentami.
Podręcznik został skonstruowany w taki sposób, że podczas lektury poszczególnych rozdziałów nauczysz się, jak rozpoznać prawidłowe objawy. Będziesz umiał odróżnić fałd skórny od odmy opłucnowej, dowiesz się także, jak stwierdzić, czy to zamazane, białawe „coś” u podstawy płuca to objaw zapalenia płuc, czy też pacjent po prostu nie zaczerpnął odpowiednio głęboko powietrza.
W nowym wydaniu:
• dodatkowe rozdziały poświęcone ultrasonografii naczyniowej, pediatrycznej i przyłóżkowej; interwencjom wspomaganym obrazem w diagnostyce i leczeniu (radiologia interwencyjna); diagnostyce obrazowej chorób piersi
• materiały online zawierające 30 filmów oraz Dodatki (Dodatek D – ABC chorób serca,
Dodatek E – Dawka promieniowania i bezpieczeństwo, Dodatek F – Co zlecać i kiedy,
Dodatek G – Glosariusze terminologii ogólnej i terminologii obrazowania przewodu pokarmowego)
Naucz się podstaw i nabierz pewności w interpretowaniu wyników badań obrazowych!
Spis Treści:
Objawy w stanach nagłych układu krążenia ............. 19
Anna Lipińska
Nagłe zatrzymanie krążenia ............ 27
Piotr Bienias, Piotr Pruszczyk
Omdlenia. ........... 35
Robert Bodalski
Ostre zespoły wieńcowe – niestabilna choroba wieńcowa ..................... 47
Rafał Dąbrowski, Tomasz Hryniewiecki
Zawał mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST .............. 61
Rafał Wolny, Adam Witkowski
Zawał mięśnia sercowego bez uniesienia odcinka ST ................. 77
Joanna Zalewska, Adam Witkowski
Komorowe zaburzenia rytmu – burze elektryczne ................... 87
Piotr Urbanek, Łukasz Szumowski
Nadkomorowe zaburzenia rytmu serca ..................... 97
Rafał Dąbrowski, Mariusz Pytkowski
Zaburzenia przewodzenia przedsionkowo-komorowego ............... 123
Mariusz Pytkowski, Marcin Sobiech
Stany nagłe u chorego z wszczepionym urządzeniem
do elektroterapii serca ................. 137
Maciej Sterliński
Wstrząs kardiogenny ................... 151
Michał Machowski, Michał Ciurzyński
Obrzęk płuc. ..................... 167
Michał Ciurzyński
Zaostrzenie niewydolności serca ................ 179
Przemysław Leszek
Mechaniczne wspomaganie krążenia ................ 195
Andrzej Juraszek, Mariusz Kuśmierczyk
Stany nagłe w nadciśnieniu tętniczym .................. 205
Barbara Pręgowska-Chwała, Aleksander Prejbisz, Marek Kabat
Udar niedokrwienny mozgu ................. 219
Antoni Ferens, Andrzej Opuchlik
Krwotok środmozgowy .......................... 233
Andrzej Opuchlik, Antoni Ferens
Ostre zespoły aortalne ...................... 245
Rafał Dąbrowski, Mariusz Kuśmierczyk, Sławomir Nazarewski
Tętniak aorty brzusznej .............. 261
Sławomir Nazarewski
Ostre niedokrwienie kończyn .................. 267
Sławomir Nazarewski
Ostra zatorowość płucna ..................... 285
Piotr Pruszczyk, Michał Ciurzyński, Marek Roik
Stany nagłe w nadciśnieniu płucnym .................. 301
Michał Ciurzyński
Infekcyjne zapalenie wsierdzia jako stan nagły ............... 315
Elżbieta Abramczuk, Tomasz Hryniewiecki
Stany nagłe związane ze sztuczną zastawką serca .................... 323
Maria Jaworska-Wilczyńska, Tomasz Hryniewiecki
Tamponada serca .......................... 339
Maciej Grabowski
Stany nagłe u chorego po przeszczepieniu serca ..................................... 353
Małgorzata Sobieszczańska-Małek, Tomasz Zieliński
Ostre powikłania w miejscu dostępu inwazyjnego
leczenia kardiologicznego ................................. 363
Sławomir Nazarewski
Ostre powikłania inwazyjnego leczenia kardiologicznego/
kardiochirurgicznego. Zespoł po torakotomii .................. 371
Maria Jaworska-Wilczyńska, Tomasz Hryniewiecki
Ostre powikłania inwazyjnego leczenia kardiologicznego
– ostre uszkodzenie nerek związane z podaniem
środkow kontrastowych .......................... 383
Marek Roik
Ostre powikłania inwazyjnego leczenia kardiologicznego/
kardiochirurgicznego – ostra niewydolność nerek.
Leczenie nerkozastępcze w ostrych stanach kardiologicznych .............. 391
Magdalena Durlik
Powikłania krwotoczne w trakcie leczenia przeciwpłytkowego
lub przeciwkrzepliwego. Pilne zabiegi u chorego leczonego
przeciwzakrzepowo ........................... 401
Piotr Pruszczyk, Marta Skowrońska
Operacje niekardiochirurgiczne w trybie nagłym .................. 415
Krzysztof Jankowski
Stany nagłe związane z farmakoterapią układu krążenia
– proarytmie .................... 425
Piotr Bienias
Obrazowanie radiologiczne układu krążenia w stanach nagłych ........... 439
Ilona Michałowska
Echokardiografia w stanach nagłych ...................... 457
Mirosław Kowalski
Nowoczesna publikacja poświęcona problemom związanym z opieką nad pacjentami leczonymi chirurgicznie.
W sześciu częściach publikacji autorzy przedstawili:
nowoczesne założenia teoretyczne opieki pielęgniarskiej oraz aktualne możliwości ich wykorzystania w procesie pielęgnowania pacjenta,
podstawy opieki chirurgicznej uwzględniające zagadnienia kliniczne niezbędne w procesie opieki nad pacjentem leczonym chirurgicznie,
schorzenia z zakresu chirurgii podstawowej, z uwzględnieniem nowoczesnego podejścia do leczenia chirurgicznego (protokół ERAS),
zagadnienia chirurgii specjalistycznej, m.in. podstawy transplantologii, schorzenia układu moczowo-płciowego, zabiegi bariatryczne oraz odrębności leczenia chirurgicznego osób w wieku podeszłym,
sytuacje zdrowotne pacjentów w danych jednostkach chorobowych, diagnozy pielęgniarskie i interwencje oraz oczekiwane wyniki opieki,
edukację terapeutyczną pacjentów w środowisku domowym w zakresie przygotowania do samoopieki.
Publikacja adresowana jest do studentów kierunku pielęgniarstwo i innych kierunków medycznych oraz pielęgniarek sprawujących opiekę nad pacjentem na oddziałach chirurgicznych różnych specjalności, jak również doskonalących się w ramach szkoleń zawodowych, kursów kwalifikacyjnych i specjalizacji zawodowych.
„Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży” to druga pozycja w serii Praktyka Pediatry. W kolejnych częściach podręcznika omówiono: zasady przeprowadzania procesu diagnozy, rozpoznawanie i leczenie poszczególnych zaburzeń psychicznych (w tym zaburzenia osobowości oraz problemy z obszaru rozwoju psychoseksualnego – zagadnienia rzadko omawiane w podręcznikach psychiatrii wieku rozwojowego), postępowanie w stanach nagłych oraz zagadnienia organizacyjne i prawne.
Praktyka Pediatry to seria stworzona z myślą o lekarzach pierwszego kontaktu, stanowiąca praktyczne źródło wiedzy na temat wybranych zagadnień, z którymi lekarze najczęściej mają do czynienia.
Dietetyka. Kompendium to podręcznik zawierający aktualną wiedzę o żywieniu człowieka zarówno zdrowego, jak i chorego, w różnych grupach wiekowych i stanach fizjologicznych, zwracający uwagę na ważne problemy współczesnej dietetyki.
W książce przedstawiono poglądy naukowe na temat różnych diet niekonwencjonalnych, w tym weganizmu i wegetarianizmu, omówiono wady i zalety tych diet, a także współczesne możliwości zastosowania ich u pacjenta. Omówiono zalecenia naukowe w dietach sportowców, zasady żywienia kobiety ciężarnej i karmiącej piersią, osób starszych, pacjentów chorych psychicznie. Publikacja zawiera również aktualną wiedzę dotyczącą żywienia dzieci i młodzieży, zaburzeń odżywiania w różnych grupach wiekowych, zasady postępowania z pacjentami leczonymi chirurgicznie jak również problemy żywieniowe pacjentów chorujących onkologicznie.
Książkę kierujemy do studentów Uniwersytetów Medycznych, zarówno wydziałów lekarskich, jak i kierunku dietetyka, dietetyków, a także lekarzy wielu specjalności.
Nowoczesny podręcznik z zakresu pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego. Publikacja została przygotowana przez grupę wybitnych polskich klinicystów oraz pielęgniarek specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach pediatrii reprezentujących wiodące ośrodki akademickie w kraju.
W sposób zwięzły i przystępny omówiono zagadnienia dotyczące anatomii i fizjologii (różnice rozwojowe u dzieci i dorosłych), patofizjologii, epidemiologii, kliniki, diagnostyki i terapii w zakresie wiedzy bazowej dla pielęgniarek i położnych. Postępowanie pielęgniarskie przedstawiono zgodnie z zasadami praktyki opartej na dowodach naukowych z uwzględnieniem odrębności postępowania wynikającego z wieku dziecka oraz miejsca pobytu (szpital, dom, szkoła), w tym edukacji zdrowotnej. Każdy rozdział zawiera elementy kształtowania metakompetencji krytycznego myślenia pt.: Refleksyjna praktyka: kultywowanie kompetencji Jakości i Bezpieczeństwa w Edukacji Pielęgniarek (Quality and Safety Education for Nursing –QSEN).
Publikacja zawiera informacje niezbędne w codziennej praktyce. Będzie doskonałym źródłem wiedzy przede wszystkim dla studentów pielęgniarstwa, położnictwa oraz pielęgniarek i położnych – specjalistek w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego, rodzinnego, w tym pielęgniarek realizujących praktykę w środowisku nauczania i wychowania oraz dla innych osób sprawujących opiekę nad dzieckiem (żłobki, przedszkola).
Ograniczenia kardiologiczne w sporcie amatorskim” to kolejna publikacja Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Ocena ryzyka sportowca amatora jest trudna. Zawodnicy ci stanowią bardzo zróżnicowaną grupę, od osób zupełnie zdrowych po zawodników z ciężkimi lub licznymi schorzeniami. Dobór odpowiednich obciążeń wysiłkiem fizycznym oraz dyscypliny sportowej, stanowi podstawę bezpiecznego uprawiania sportu w każdym wieku i z każdym schorzeniem.
Książka powstała z inicjatywy i pod patronatem Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego jako kontynuacja wydania „Badania kardiologiczne sportowców amatorów” (PZWL 2019). Współautorami jej jest grono ekspertów zajmujących się kardiologią sportową od wielu lat.
Publikacja będzie przydatna dla lekarzy wielu specjalności zajmujących się opieką nad sportowcami i osobami aktywnymi fizycznie. Pozwoli na aktywację sportową polskiego społeczeństwa i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uprawiania sportu.
Czwarte wydanie Anatomii Graya jest kontynuacją poprzednich wersji tego znanego i cenionego podręcznika przeznaczonego dla Czytelników studiujących morfologię ciała ludzkiego.
Mając na względzie ogromne postępy w dziedzinie przyżyciowego obrazowania poszczególnych narządów i układów dokonano koniecznych aktualizacji oraz dodano ilustracje, uwzględniając stan obecnej wiedzy w zakresie diagnostyki medycznej (m.in. tomografy TK i MR, angiogramy).
Podobnie jak w poprzednich wydaniach publikacji duża jej część poświęcona jest zagadnieniom klinicznym, ponieważ obowiązujące obecnie wymogi dotyczące nauczania zagadnień teoretycznych w powiazaniu z codzienną praktyką lekarską muszą zostać uwzględnione w procesie dydaktycznym.
Do trzeciego tomu podręcznika dołączono obszerny rozdział poświęcony neuroanatomii, zawierający dane morfologiczne wraz z rycinami i obrazami uzyskanymi w trakcie badan struktur układu nerwowego przy użyciu nowoczesnych technik z zakresu szeroko pojętej radiologii.
W trakcie opracowywania tekstu oraz rycin, wraz z ich opisami, staraliśmy się uwzględnić pewne zmiany w pojęciach i ustaleniach dotyczących zarówno budowy poszczególnych struktur oraz układów, jak i obowiązującego międzynarodowego mianownictwa anatomicznego.
W gabinecie lekarza specjalisty to cykl publikacji przygotowanych przez specjalistów dla specjalistów, omawiający wybrane, najbardziej istotne zagadnienia, nowe trendy i innowacyjne terapie w danej dziedzinie medycyny. W tym i kolejnych tomach wybitni polscy specjaliści dzielą się wiedzą i doświadczeniem z praktyki klinicznej, przedstawiają najnowsze dokonania oraz aktualne rekomendacje i standardy w swoich dziedzinach, a także opisy najciekawszych przypadków wraz z omówieniem zasad postępowania diagnostycznego i terapeutycznego. Artykuły inspirują do poszerzania i aktualizowania wiedzy, dogłębnie analizują i wyczerpują poruszany temat.
Książka została przygotowana przez wybitnych neurologów dziecięcych, neurologów i pediatrów. W podręczniku uwzględniono takie zagadnienia jak: prawidłowy rozwojów dziecka, specyfika badania neurologicznego w różnych przedziałach wiekowych, charakterystyka zespołów chorobowych i chorób występujących w wieku rozwojowym oraz postępowanie w tych przypadkach zgodnie z najnowszymi doniesieniami naukowymi.
Edycja dzieła to duże i ważne wydarzenie na medycznym rynku wydawniczym.
Publikacja jest przeznaczona dla szerokiego grona odbiorców: neurologów dziecięcych, neurologów i osób specjalizujących się w tych dziedzinach oraz pediatrów.
Przed Państwem drugie wydanie książka, nad którą pracował cały nasz Zespół. Pierwsze wydanie książki powstało w ekspresowym tempie, w warunkach ograniczeń dotyczących przemieszczania się, zarządzeń stanu epidemii oraz kwarantanny.Wraz z Autorem prosiliśmy o wyrozumiałość i przepraszamy za nieuniknione w tych warunkach potknięcia. Naszą motywacją i staraniem było, aby w miarę szybko doręczyć Czytelnikowi zwięzły, przystępny i obiektywny opis epidemii, właściwości wirusa, możliwości leczenia i profilaktyki.Teraz oddajemy w Państwa ręce drugie wydanie książki - poprawione i uzupełnione o nowy rozdział ""Pół roku pandemii COVID-19"". Mamy nadzieję, że publikacja będzie pomocna w zrozumieniu mechanizmów zakażeń i profilaktyki zakażeń.Publikacja zawiera najnowsze doniesienia z fachowej międzynarodowej literatury medycznej. Pojawienie się w Chinach w 2003 r. koronawirusa SARS nie miało światowego zasięgu. Już w początkowym okresie rozszerzania się wirusa wydaliśmy w naszym wydawnictwie książkę SARS i inne nowe epidemie (Stefan Ball(R)), której fragmenty dołączyliśmy do tego wydania. Ostrzegaliśmy wtedy przed potencjalnym zagrożeniem związanym z nowymi epidemiami. Nie mogliśmy się wówczas spodziewać, że po kilkunastu latach podobny, zmutowany wirus zaatakuje świat.W tym trudnym okresie epidemii obserwujemy wzrastającą solidarność społeczeństwa i chęć niesienia pomocy chorym, ich rodzinom, osobom w kwarantannie, seniorom. Naszą pracą chcemy dołączyć się do zbiorowych wysiłków zwalczenia samej epidemii i ich skutków. Mamy nadzieję, że nasza praca będzie cegiełką w łańcuchu pomocy i współpracy w tych ciężkich czasach.
Publikacja Nowoczesna terapia nadciśnienia tętniczego w codziennej praktyce została przygotowana po redakcją wybitych specjalistów chorób wewnętrznych, kardiologii oraz hipertensjologii prof. dr hab. Danuty Czarneckiej, prof. dr hab. Katarzyny Stolarz-Skrzypek oraz dr hab. Agnieszki Olszaneckiej. Celem monografii jest przedstawienie nowoczesnych strategii leczenia nadciśnienia tętniczego w ujęciu praktycznym. W publikacji opisano nowe schematy skojarzonego leczenia przeciwnadciśnieniowego, opracowane w najnowszych wytycznych towarzystw europejskich i krajowych. Ostatnie lata przyniosły zmiany w zaleceniach, których wprowadzenie powinno być związane z istotną poprawą skuteczności leczenia nadciśnienia. Europejscy eksperci oczekują, że nowatorskie podejście do leczenia może przełożyć się na uzyskanie właściwego efektu u blisko 80% chorych.
W publikacji znalazły się rozdziały dotyczące m.in.:
zasad farmakoterapii nadciśnienia tętniczego w ciąży; monitorowania pacjenta z nadciśnieniem tętniczym leczonego przewlekle w praktyce POZ; stanów nagłych i pilnych w nadciśnieniu tętniczym; nadciśnienia opornego, jego diagnostyki i leczenia; kwalifikacji do zabiegu operacyjnego chorego z nadciśnieniem tętniczym; leczenia uzupełniającego w nadciśnieniu tętniczym (leki przeciwzakrzepowe, kontrola glikemii i profilu lipidowego). Nowoczesna terapia nadciśnienia tętniczego w codziennej praktyce została przygotowana z myślą o stworzeniu praktycznego poradnika dla lekarzy rodzinnych i specjalistów opieki ambulatoryjnej, omawiającego konkretne, często spotykane sytuacje kliniczne w nadciśnieniu tętniczym. Jej adresatami są także specjaliści chorób wewnętrznych, kardiologii i hipertensjologii.
Publikacja Pacjent w gabinecie stomatologicznym. Kobieta w ciąży została przygotowana pod redakcją prof. dr hab. Doroty Olczak-Kowalczyk oraz lek. dent. Angeliki Kobylińskiej.
Książka jest przeznaczona nie tylko dla lekarzy dentystów, ale także dla lekarzy różnej specjalności oraz studentów stomatologii i medycyny. Poruszane w niej zagadnienia dotyczą szeroko pojętej opieki stomatologicznej nad kobietą w ciąży. Prezentowane kwestie odnoszą się do zmian fizjologicznych oraz patologii ciąży, o których powinien wiedzieć lekarz dentysta, chorób jamy ustnej spowodowanych przez ciążę, specyficznych potrzeb kobiet ciężarnych oraz zaplanowania ich opieki stomatologicznej, farmakoterapii, zaleceń profilaktycznych. Osobny rozdział poświęcono także personelowi stomatologicznemu w ciąży.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?