Książki o aktywności fizycznej i hobby - sport, podróże i turystyka, gry i łamigłówki. W tym dziale znajdziecie Państwo książki związane z szeroko pojetą aktywnością fizyczną, bieganiem,pływaniem, nurkowaniem , graniem. Ciekawa lektura zarówno dla starszych jak i młodszych. Chcąc rozwijać swoje hobby, nabyć ciekawą grę dla siebie i swojej rodziny zapraszamy po najciekawsze i najbardziej popularne książki z zakresu aktywności fizycznej do naszego sklepu internetowego dobreksiazki.pl
Kolorowanka antystresowa zawiera 24 obrazki. Oderwij się od codzienności i puść wodze fantazji podczas kolorowania słodkich zwierzątek. Spędź swój czas twórczo, oprócz tego uspokój umysł oraz zregeneruj siły. Oprawa miękka. Wyprodukowano na Ukrainie.
Kolorowanka antystresowa zawiera 24 obrazki. Oderwij się od codzienności i puść wodze fantazji podczas kolorowania. Spędź swój czas twórczo, oprócz tego uspokój umysł oraz zregeneruj siły. Oprawa miękka. Wyprodukowano na Ukrainie.
Kolorowanka antystresowa zawiera 24 obrazki. Oderwij się od codzienności i puść wodze fantazji podczas kolorowania dinozaurów. Spędź swój czas twórczo, oprócz tego uspokój umysł oraz zregeneruj siły. Oprawa miękka. Wyprodukowano na Ukrainie.
Kreatywna kolorowanka antystresowa zawiera 36 obrazków. Daj się wciągnąć w zabawę. Oderwij się od codzienności i uspokój umysł. Kolorowanie to najlepszy sposób na spędzenie czasu. Oprawa twarda. Wyprodukowano na Ukrainie.
Kreatywna kolorowanka antystresowa zawiera 36 obrazków. Daj się wciągnąć w zabawę. Oderwij się od codzienności i uspokój umysł. Kolorowanie to najlepszy sposób na spędzenie czasu. Oprawa twarda. Wyprodukowano na Ukrainie.
Kreatywna kolorowanka antystresowa zawiera 36 obrazków. Oderwij się od codzienności i dodaj swojemu życiu kolorów. Daj się wciągnąć w morską przygodę, która pozwoli Ci się całkowicie odprężyć. Oprawa twarda. Wyprodukowano na Ukrainie.
Podhale na rowerze mogą zwiedzać wszyscy, zarówno początkujący i dzieci, jak i zaprawieni w górskich wyprawach rowerzyści. Dzięki budowie 250 km ścieżek rowerowych Podtatrze stało się rowerowym centrum, gdzie można znaleźć łatwe, zupełnie płaskie trasy, ale również wymagające podjazdy i ekscytujące zjazdy. A wszystko z urzekającym widokiem na wypiętrzające się Tatry. Stało się więc rajem rowerowym dla wyczynowców i regionem dostępnym również dla mniej wprawnych rowerzystów i rodzin z dziećmi. Bazując na tej siatce oraz korzystając z niezliczonych, mało znanych dróg bocznych i lokalnych przygotowaliśmy gotowe przepisy na udane wycieczki rowerowe. Trasy uwzględniają oczywiście również te najpopularniejsze, wybudowane w ostatnim czasie ścieżki rowerowe, tak jak: Szlak Wokół Tatr, Velo Dunajec, Velo Czorsztyn. Trasy tak zostały zaprojektowane, aby rowerzyści z jednej strony mogli podziwiać piękne widoki, z drugiej strony- mogli zwiedzić największe atrakcje Podtatrza.
Przewodnik zawiera 23 propozycje wycieczek dla weekendowych rowerzystów. Zawarte w nim szczegółowe informacje dotyczące nawierzchni, sumy podjazdów czy rodzajów dróg pozwolą dobrze zaplanować rowerowy wypad pod Tatry. Oprócz szczegółowych map, opisów i niezliczonych zdjęć każdą trasę wzbogaciliśmy o kody QR, dzięki którym przejedziesz wycieczkę z nawigacją w Twoim telefonie lub pobierzesz ślad GPX do jednej z rowerowych aplikacji.
To nie jest książka o piłce nożnej. Jeśli szukasz wyliczeń asyst i bramek skrzydłowych, taktycznej analizy gry systemu z trzema obrońcami albo porównania poszczególnych trenerów – odłóż ją, bo najprawdopodobniej nie spełni twoich oczekiwań. Albo przeczytaj kolejne strony i przekonaj się?, z?e w futbolu chodzi o coś zupełnie innego. Oczywiście w rozmowach z legendami klubu czy jego wieloletnimi kibicami nie da się pominąć wątków meczów, goli, sportowych sukcesów i porażek, ale jest to przede wszystkim opowieść o emocjach, które potrafi wywoływać z pozoru przeciętny klub sportowy.
W książce znajdują się rozmowy z: Izabella Woronowicz Tian Wang Radosław Janukiewicz Maciej Milczanowski Piotr Celeban Artur Kałużny Radosław Majdan Tomasz Skuza Edi Andradina Robert Dymkowski Jarosław Stępski
Tobiasz Madejski (ur. 1992) – obecnie jest producentem treści wideo w HS concept Studio. Wcześniej pracował jako dziennikarz w Radiu Szczecin i “Głosie Szczecińskim”. Pierwsze doświadczenia w mediach zdobywał w wieku 17. lat na portalu PogonOnline.pl. Kibic Pogoni i piłki od dziecka.
Pierwsze zawody narciarskie w Polsce to była kwestia rywalizacji raczej między lwowianami, krakowianami i przybyszami z nizin, osiadłymi na stałe w Zakopanem. Rodowici górale trzymali się z daleka od sportowych zmagań. Ale i oni z wolna przekonali się do tych pańskich wymysłów.Narty przywędrowały pod Tatry w XIX wieku. Górale wierzą do dziś, że z Marcinem Bachledą, pobratymcem zesłanym na Sybir. Właśnie tam miał je podpatrzeć u tubylców, a potem przywieźć w rodzinne strony. Podobno używał ich do polowania zimą, budząc zazdrość kolegów po fachu, ograniczonych w myśliwskim rzemiośle do lata i jesieni. Ta historia tłumaczyłaby, dlaczego z początku na nowy sprzęt mówiono pod Tatrami po rosyjsku łyże. Także pierwszy miejscowy klub narciarski nosił nazwę Zakopiańskie Towarzystwo Łyżwistów.
Takiej książki o kaliskim sporcie jeszcze nie było!
Blisko 800 stron w dwóch tomach, 32 sylwetki znakomitych kaliskich pięściarzy, obfity materiał zdjęciowy – to efekt pracy Janusza Stabno, kaliszanina, pasjonata i znawcy boksu, autora wielu publikacji z tej dziedziny sportu. Zebrany w niej materiał jest w prostej linii sumą licznych spotkań z głównymi bohaterami publikacji i wielu godzin spędzonych w bibliotecznych salach podczas prac związanych z kwerendą.
Patronat medialny nad książką objął portal specjalistyczny www.bokser.org.
W pierwszym tomie:
I. Wielcy Nieznani część I
Walenty Pietrzak
Stanisław Szrajter
II. Wielcy Nieznani po 1945
Ryszard Mańka
Wacław Ścigała
Władysław Obała
Adam marian Walczak
Józef Jaworowicz
Tadeusz Kołodziejski
III. W Mistrzowskiej Glorii
Tadeusz Grzelak
Jan Sobolewski
Włodzimierz Caruk
Piotr Marcinkowski
Bolesław Wosik
ALPY ZACHODNIE – PRZEWODNIK WSPINACZKOWY
Przedstawiony w przewodniku wybór skalnych i lodowych dróg zaczyna się na południu od szczytu Monviso, obejmuje najważniejsze wierzchołki w Alpach Delfinatu i Alpach Graickich oraz bardzo dokładnie prezentuje masyw Mont Blanc. Wybór tras jest szeroki, od klasyków, jak trawers Mont Blanc czy Meije, przez mało znane drogi masywu Vanoise po nowoczesne drogi sportowe na Igłach Chamonix czy Aiguilles Dorées. Znajdziemy tu również opisy nietypowych wariantów dróg, które dostarczą wrażeń, a są mało znane szerszej publiczności.
Aktualne i precyzyjne opisy tras udzielają niezbędnych informacji, przydatnych przy planowaniu i skutecznym przeprowadzeniu wspinaczki. Idealnym uzupełnieniem są schematy dróg, zdjęcia z naniesionym ich przebiegiem i szczegółowe mapy. Zwłaszcza niesamowite, wielkoformatowe fotografie motywują do spakowania plecaka i wspinaczki wysoko ponad dolinami.
BIO autorów
Hartmut Eberlein wspina się już od 45 lat we francuskich i włoskich Alpach, zwłaszcza w rejonie Mont Blanc. W tym czasie przeszedł wiele poważnych dróg i stał na niemal wszystkich istotnych wierzchołkach między Morzem Śródziemnym a Jeziorem Genewskim. Od lat 80. XX wieku pisze również przewodniki o tym regionie. Z powodu ograniczonej wiekiem aktywności wspinaczkowej szerzej zainteresował się historią alpinizmu.
Ralf Gantzhorn, urodzony w 1964 roku, dyplomowany geolog. Wspinał się od 1983 roku, a fotografował od 1985 roku. Jako mieszkaniec północnych Niemiec nieustannie rozdarty między zbyt odległymi górami a świeżym nadmorskim powietrzem. Kompromisem były podróże do Skandynawii, Szkocji i Patagonii. W tej ostatniej spędził 2 lata. Zginął w czerwcu 2020 roku w Alpach Szwajcarskich.
CZTEROTYSIĘCZNIKI – NA DACHU ALP U źródła każdego pragnienia zdobycia góry leży określona wrażliwość estetyczna. Reagujemy na siłę, z jaką te majestatyczne budowle natury przyciągają nas do – potencjalnie niegościnnego, ale i nietkniętego ręką ludzką – środowiska, tworząc harmonię sportu i ruchu. Każdy wspinacz ma swoje ulubione góry. Niektórzy te swoje „naj” wybierają w sposób prosty – ze względu na kształt, kolor czy budowę geologiczną. Gusta innych zadowoli dopiero ciekawa lokalizacja szczytu czy historia eksploracji jego ścian. Nawet bezwzględna wysokość góry może być istotnym czynnikiem w wyborze wspinaczkowego celu: wszak to nie tylko prosta informacja geograficzna, ale też wiele mówi o jej wielkości w porównaniu do sąsiednich szczytów, o jej charakterystyce, a co za tym idzie także o tym, ile wysiłku będzie trzeba włożyć w zdobycie wierzchołka. Gdy pod uwagę bierze się cały masyw lub pasmo górskie, najwyższy szczyt będzie prawdopodobnie miał te walory, które w mgnieniu oka przyciągają uwagę wspinaczy: największa ściana, najwyższa grań, najdłuższy lodowiec. Pełna skrajności natura środowiska wysokogórskiego – urocza w słoneczny dzień i straszliwa w czasie burzy – powoduje swoisty rodzaj fascynacji, któremu gdy raz się ulegnie, trudno od niego uciec. Takie środowisko wysokogórskie w Alpach zazwyczaj można znaleźć powyżej 3 tysięcy metrów. Istnieje pewna ilość szczytów, które sięgają 4000 metrów, spośród tylko garstka przebija się przez barierę 4500 metrów, a jedynie Mont Blanc zbliża się do 5000 metrów. Pomimo iż ich wysokość to zaledwie połowa tej, na jaką wznoszą się wierzchołki w Himalajach, tutejsze czterotysięczniki nazywane są „Alpejskimi Gigantami”. Są pełne majestatu i sławy, jaką zapewnia im bogata historia ich zdobywania.
Tadeusz Olszański jest autorem kilkunastu książek o tematyce sportowej. Relacjonował przebieg sześciu igrzysk olimpijskich. Po raz pierwszy rzymskich, w 1960 roku, a potem, mając już akredytację, komentował igrzyska w Tokio (1964), Meksyku (1968), Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980) oraz niezliczoną liczbę sportowych imprez światowych, europejskich i krajowych. W jego licznych książkach czytelnik zapoznaje się z legendarnymi sportowcami ery nowożytnej, jak Spiros Louis, Ray Ewry, Paavo Nurmi, Jesse Owens, Halina Konopacka, Janusz Kusociński, Jerzy Kulej, Michael Johnson czy też najwybitniejsza polska sportsmenka Irena Kirszenstein-Szewińska.
Łatwy język i proste słowa należycie oddają atmosferę wydarzeń na olimpijskich arenach, w których obok eksplozji radości nie zabrakło dramatycznych momentów, jak zamach terrorystyczny w Monachium w 1972 roku. Oddają także atmosferę igrzysk, które obecnie stały się ogromną imprezą sportową, coraz liczniejszą i coraz bardziej kosztowną.
Bogata twórczość znalazła uznanie w postaci przyznania mu w latach 1972–2012 czterech Wawrzynów Olimpijskich Polskiego Komitetu Olimpijskiego; złotego w 2000 roku za Osobistą historię olimpiad, srebrnych za zbiór reportaży Magia igrzysk (1976) i w 1980 roku za książki Wszystko na medal oraz Wyżej nad poprzeczkę, a także brązowego w 2012 za książkę Rachunek za igrzyska, czyli co się stało ze sportem, jak również wyróżnienia w 1972 roku za książkę Magia sportu.
Tadeusz Olszański zapisał się w historii polskiego sportu złotymi zgłoskami jako pomysłodawca w 1963 roku – nie tylko w kraju, ale także w skali międzynarodowej – honorowania zasad Fair Play.
Jerzy Jakobsche
Kompleksowy i wszechstronny poradnik rowerowy dla fanów ostrej jazdy!Jazda na rowerze górskim jest twoją pasją? Myślisz o karierze zawodnika downhill/enduro? A może jeździsz amatorsko lub dopiero zaczynasz przygodę z tym sportem? Niezależnie od tego, na jakim etapie swojej rowerowej przygody jesteś, ten poradnik pomoże ci przenieść swoje umiejętności na wyższy poziom!Z książki dowiesz się, jak:- wybrać i skompletować najlepszy dla siebie sprzęt- poczuć się na rowerze pewnie, bezpiecznie i swobodnie- jeździć skutecznie, poprawnie technicznie i stylowo w różnych warunkach terenowych- zaplanować profesjonalny trening, by przygotować się do startów w zawodach- ćwiczyć, by utrzymać formę poza sezonemWszystkie prezentowane techniki uzupełniają zdjęcia, pokazujące ich wykonanie krok po kroku.Zaplanuj najlepszy dla siebie trening, uwzględniając swoje indywidualne warunki i predyspozycje. Ciesz się coraz lepszymi wynikami i odnajdź swoje rowerowe flow!
W tej książce dziecko znajdzie wskazówki, jak w kilku prostych krokach narysować prawie 50 zwierząt i postaci (m.in. pieska, kotka, kaczuszkę, owieczkę, małpę, hienę, strusia, misia, tygrysa, pirata, klauna, szeryfa, Indianina, księżniczkę, czarodzieja i astronautę). Naukę rysowania uatrakcyjnią rymowane wierszyki.
Origami modułowe coraz bardziej zyskuje na popularności. Technika ta polega na składaniu przedmiotów z wielu pojedynczych elementów, czyli modułów, najczęściej identycznych. W poradniku znajdziecie wskazówki i szczegółowe instrukcje, jak stworzyć m.in. flaminga, kurczaczka, smoka czy gitarę.
Origami modułowe coraz bardziej zyskuje na popularności. Technika ta polega na składaniu przedmiotów z wielu pojedynczych elementów, czyli modułów, najczęściej identycznych. W poradniku znajdziecie wskazówki i szczegółowe instrukcje, jak stworzyć m.in. ozdoby świąteczne, koszyczek czy zwierzątka.
W swoim dorobku ma legendarny projekt znaku LOT-u, a także dziesiątki innych, m.in. Rometu, identyfikacji wizualnej hotelu Victoria i warszawskiego metra. W książce opowiada o swojej pracy w Polsce, we Francji i w Stanach Zjednoczonych. Opisuje szczegóły powstania swoich najważniejszych projektów. Mówi o tym, co go inspirowało, jak sobie radził z nowymi wyzwaniami, na czym polega specyfika projektowania pojedynczych znaków czy okładek i całych systemów, na ile warsztat pracy wpływa na ostateczny kształt projektów. Opowiada też o pułapkach, jakie czyhają na twórców, i o tym, na czym jego zdaniem polega dobry dizajn. Świetne wprowadzenie w arkana pracy projektanta, a zarazem kawał historii tej dziedziny widzianej przez pryzmat dzieł jednego z jej mistrzów.
Co można osiągnąć do 27. urodzin?
Znaleźć przyjaciół, wyzwolić ciekawość, dziwić się, szukać odpowiedzi, stawać w obronie, polubić siebie, rozpoznać swoje mocne strony, czuć, upadać, cieszyć się, płakać, podnosić się, kochać, śmiać się, żałować, złościć, wybaczać, coś zyskać, coś stracić…
Kamila Skolimowska, choć zmarła w wieku 27 lat, doświadczyła tego wszystkiego. I więcej – poznała smak triumfu. Nie miała jeszcze 18 lat, gdy zdobyła złoty medal na igrzyskach w Sydney.
Ile jeszcze mogłaby osiągnąć? W tej książce nie znajdziecie odpowiedzi na to pytanie. Jej historia kończy się zbyt wcześnie.
Nie jest to jednak tylko tragiczna opowieść. Kama (bo tak ją wszyscy nazywali) - dziewczyna z warszawskiego blokowiska, o za dużej posturze i nieco nieokrzesana, stawia wszystko na jedną kartę. Niedoskonałości ciała zmienia w atut, dokłada niezłomność charakteru i nabywa pewności, że sport będzie ważną częścią jej życia.
Jest zwyczajną dziewczyną, która ma tę przewagę nad wieloma innymi zwyczajnymi dziewczynami, że doskonale wie, czego chce. Cała reszta to tylko konsekwentne dążenie do celu. Dzięki determinacji, osobowości, łutowi szczęścia i życzliwości najbliższych zdobywa nagrodę należną największym mistrzom.
Robi coś jeszcze. Swoją historią zmusza wielu z nas, bez względu na to, ile mamy lat, do odpowiedzi na kluczowe pytanie:
A Ty? Czy już wiesz, co chcesz zrobić ze swoim życiem?
SPIS TREŚCI
Delta Wisły
Krótka historia Gdańska
Zniszczenia i odbudowa
Najważniejsze zabytki
Szlaki kajakowe
Centrum Gdańska
Opływ Motławy
Motławą do ujścia Raduni
Czarna Łacha
W górę Motławy
Górki Zachodnie
Martwa Wisła
Wyspa Sobieszewska
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?