Nowoczesnego leczenia dermatologicznego u dzieci cz. 2 z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Dermatologia” to kolejna część monografii uaktualniającą wiedzę dotyczącą leczenia chorób skóry u dzieci. Publikacja została przygotowana przez doskonałych specjalistów: prof. dr hab. n. med. Joannę Narbutt, prof. dr hab. n. med. Aleksandrę Lesiak i dr n. med. Małgorzatę Skibińską.
W bieżącym wydaniu szczegółowo omówiono, m. in.: łuszczycę, świerzb, mięczaka zakaźnego, trądzik noworodkowy, niemowlęcy, dziecięcy i przednastolatkowy oraz postać młodzieńczą zapalenia skórno-mięśniowego. Szczególne miejsce znalazł także temat omawiający wykorzystanie retinoidów oraz nowoczesnych terapii w leczeniu chorób skóry.
Publikacja dedykowana jest przede wszystkim dermatologom, ale omówione tematy z pewnością zainteresują także innych specjalistów, którzy w codziennej praktyce spotykają się z pacjentami obarczonymi problemami dermatologicznymi. Gorąco polecamy tę lekturę także wszystkim osobom przygotowującym się do egzaminów specjalizacyjnych.
Książka przedstawia obecnie obowiązujące zasady postępowania w przypadku urazów i ich następstw u dzieci i młodzieży. Treść podręcznika koresponduje z sylabusami przygotowanymi przez Europejskie Towarzystwo Ortopedii Dziecięcej obowiązującymi uczestników programu edukacyjnego Trilogy BAT (Basic Advance Trauma) realizowanego przez EPOS (European Paediatric Orthopaedic Society) oraz Europejskiej Federacji Narodowych Towarzystw Ortopedyczno-Traumatologicznych (EFORT). Należy to uznać za obowiązujący standard wiedzy dla specjalizujących się lekarzy w Europie. Autorzy w przejrzysty sposób omówili: aktualne techniki diagnozowania urazów, obecnie stosowane techniki leczenia operacyjnego i nieoperacyjnego, leczenie rekonstrukcyjne i odtwórcze z użyciem technik komputerowo wspomaganej chirurgii oraz technik endoskopowych. Przedstawili również istotne informacje z zakresu profilaktyki i leczenia powikłań. Ponad 420 rycin doskonale ilustruje omawiane zagadnienia. Publikację przygotowano z myślą o osobach specjalizujących się w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz chirurgii dziecięcej.
Podręcznik w kompleksowy i niezwykle praktyczny sposób przedstawia najważniejsze elementy nowoczesnej diagnostyki choroby otyłościowej, leczenia niefarmakologicznego oraz aktualnych standardów farmakoterapii i leczenia bariatrycznego.
Pokazuje pełen obraz wyzwań związanych z postępującą chorobą otyłościową uzupełniony praktycznymi uwagami licznych specjalistów m.in.: endokrynologów, diabetologów, kardiologów, hipertensjologów, gastroenterologów, hepatologów, psychiatrów, dermatologów, lekarzy chorób zakaźnych, seksuologów, którzy odnoszą się do poszczególnych powikłań i zagrożeń związanych z otyłością. Zawartość merytoryczna książki oparta jest na standardach diagnostycznych i terapeutycznych uznanych towarzystw medycznych, znajduje też odzwierciedlenie w aktualnej światowej literaturze, spełnia wszystkie kryteria zgodne z duchem Evidence Based Medicine. Podręcznik ma patronat Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości i rekomendowany jest wszystkim profesjonalistom zajmującym się leczeniem otyłości, osobom zainteresowanym podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych oraz studentom.
Poświęcona diagnostyce i leczeniu wad i uszkodzeń narządu ruchu u dzieci publikacja wypełnia lukę na rynku krajowych wydawnictw ortopedycznych w obszarze ortopedii dziecięcej.
W książce omówiono m.in.: rozwój stopy w okresie prenatalnym, sposoby i techniki badania stopy dziecięcej, stopę i jej schorzenia w okresie wzrostu, zniekształcenia stopy wrodzone, neurogenne oraz zniekształcenia w zespołach wad i chorobach systemowych, zapalenia i jałowe martwice stopy, urazy i ich następstwa (w tym problemy dziecka maltretowanego) oraz najczęstsze urazy i dolegliwości bólowe związane z uprawianiem sportu. Ponadto zostały omówione zmiany guzopodobne i guzy stopy oraz postępowanie okołooperacyjne. Oddzielny rozdział poświęcono nietypowym i rzadkim przypadkom wrodzonych i nabytych zniekształceń stóp u dzieci oraz powikłań zastosowanego leczenia operacyjnego.
Bogaty materiał graficzny (ponad 670 rycin) doskonale ilustruje omawiane zagadnienia.
Książka przygotowana z myślą o ortopedach, fizjoterapeutach i rehabilitantach – z nadzieją, że będzie pomocna w procesie kształcenia i w praktyce zawodowej.
Książka Genetycznie uwarunkowane zaburzenia rozwoju u dzieci to absolutnie unikatowy, praktyczny przewodnik obejmujący zagadnienia genetyki zaburzeń rozwojowych u dzieci.
Dzieci z zaburzeniem rozwoju zasługują na wczesne rozpoznanie swojej choroby i właściwą opiekę. Rozpoznanie przyczyny zaburzeń rozwoju u dziecka poprawia jakość jego życia, jak i jego rodziny, pozwala poznać naturalny przebieg choroby i jej rokowanie by lepiej zrozumieć rozwój dziecka, zaproponować prawidłowe postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne z modyfikacją przebiegu schorzenia i unikaniem powikłań. Poznanie genetycznej przyczyny choroby u dzieci z zaburzeniem rozwoju pozwala objąć poradnictwem genetycznym całą rodzinę, w tym ustalić właściwe poradnictwo prenatalne.
Książka z pewnością będzie służyła nie tylko lekarzom pediatrom lecz także innym specjalistom zaangażowanym w opiekę nad tą szczególną grupą chorych dzieci.
Praktyczna książka przygotowana przez znanych specjalistów, praktyków, cenionych wykładowców.
Kompletna farmakoterapia (leki, hormony, preparaty) opisana w jednym miejscu – jasno, przejrzyście, wraz z cennymi wskazówkami dla lekarzy prowadzących.
Farmakoterapia zaburzeń przebiegu współżycia seksualnego to przede wszystkim problemy z erekcją i wytryskiem nasienia u mężczyzn oraz zaburzenia zespołu gotowości seksualnej u kobiet. Autorzy opisali m.in. inhibitory fosfodiesterazy typu 5 w przypadku zaburzeń erekcji, inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny lub środki miejscowo znieczulające w przedwczesnym wytrysku, czy bupropion w leczeniu wytrysku opóźnionego, a także preparaty poprawiające lubrykację.
Autorzy podkreślają, że lekarzowi nie powinna wystarczyć sama wiedza o wskazaniach do stosowania danego leku. Ważna jest zarówno znajomość mechanizmów działania preparatów, jak i przeciwskazań do ich stosowania.
W książce omówiono także takie ważne zagadnienia jak: farmakoterapia dysforii płciowych, czy dysfunkcji
seksualnych związanych z bólem. Autorzy pamiętali również o suplementach diety i poruszyli popularny temat, jakim jest sport, jedzenie a seks.
Książka Intensywna opieka kardiologiczna to nowoczesne kompendium, w którym lekarze znajdą między innymi praktyczną wiedzę na temat metod wentylacji mechanicznej, technik wykonywania podstawowych zabiegów ratujących życie, leczenia za pomocą hipotermii terapeutycznej czy wreszcie problemy etyczne związane z leczeniem pacjentów terminalnych. Publikacja z pewnością będzie służyła pomocą w podejmowaniu decyzji diagnostycznych i terapeutycznych lekarzom dyżurującym na oddziałach intensywnej terapii kardiologicznej. Pomocna będzie również wszystkim, którzy z racji pełnionych dyżurów w oddziałach kardiologicznych, jak i internistycznych napotykają często na swojej drodze problemy wymagające podejmowania szybkich, skutecznych decyzji. To publikacja, która z pewnością, na stałe zagości w kieszeniach fartuchów dyżurujących lekarzy i stanie się przewodnikiem po meandrach intensywnej kardiologii.
„Medycyna przedszpitalna w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym” to pierwsza publikacja na rynku polskim, która omawia dobre praktyki postępowania klinicznego w LPR.
Praktyczna, oryginalna, bogato ilustrowana publikacja łączy ze sobą elementy medycyny ratunkowej, anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny lotniczej, zarządzania i psychologii. Przybliża kulisy prawidłowych decyzji klinicznych lekarzy zarówno podczas wylotów do zdarzeń, jak i lotniczych transportów międzyszpitalnych.
Podręcznik został przygotowany przez najlepszych polskich specjalistów, pracujących na co dzień w LPR.
Autorzy dzielą się z Czytelnikami nie tylko wiedzą kliniczną, lecz także praktyką, doświadczeniem, trudnymi sytuacjami i przede wszystkim wielkim zamiłowaniem do swojego zawodu.
Książka z pewnością zainteresuje nie tylko osoby współpracujące na co dzień z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, lecz także lekarzy medycyny ratunkowej, studentów medycyny, osoby pracujące w szpitalnych oddziałach ratunkowych i centrach urazowych. To podstawowa lektura dla kandydatów na członka załogi pogotowia lotniczego i personelu współpracującego z LPR - dyspozytorów, ratowników i pielęgniarek.
IV uaktualnione wydanie praktycznego przewodnika dla lekarzy rodzinnych i pediatrów dotyczącego szczepień ochronnych.
W książce Autorzy omówili:
ogólne zasady i bezpieczeństwo wykonywania szczepień z uwzględnieniem aspektów prawnych, szczepienia ochronne obowiązkowe oraz zalecane dla niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych, szczepienia przeciwko Covid-19, rolę, jaką odgrywają lekarze i pielęgniarki pracujący w podstawowej opiece zdrowotnej w realizacji programu szczepień ochronnych. Zamieszczono także:
odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez lekarzy, pielęgniarki i pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznych podczas spotkań szkoleniowych, aktualny kalendarz szczepień i wzory formularzy dotyczących szczepień.
Kolejny numer z cyklu „w gabinecie lekarza ginekologa”, pod redakcją naukową prof. Piotra Węgrzyna, skierowany jest przede wszystkim do praktykujących ginekologów-położników i genetyków klinicznych, a także do lekarzy w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w ww. dziedzinach. Monografia porusza tematykę związaną z badaniem ultrasonograficznym w ciąży zgodnie z najnowszymi rekomendacjami. Ze szczególną uwagą zostały omówione następujące zagadnienia:
Rekomendacje i standardy postępowania - jak wykorzystywać w praktyce klinicznej -praktyczne wskazówki i przykłady. Rola badań ultrasonograficznych w diagnostyce prenatalnej. Zapewnienie odpowiedniej jakości badań ultrasonograficznych. Co powinien zawierć opis badania ultrasonograficznego. Badanie ultrasonograficzne we wczesnej ciąży. Skrining i ocena ryzyka w kierunku aberracji chromosomowych w pierwszym trymestrze. Badanie ultrasonograficzne w 18-22 oraz 28-32 tygodniu ciąży – ocena anatomii i rozwoju płodu. Wady wrodzone – diagnostyka i postępowanie. Badanie ultrasonograficzne płodu po terminie porodu. Badanie ultrasonograficzne w ciąży wielopłodowej. Publikacja jest rekomendowana przez Sekcję Diagnostyki Prenatalnej Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka.
Leczenie chorób infekcyjnych, przygotowane pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Katarzyny Dzierżanowskiej-Fangrat, jest przewodnikiem zrobionym z myślą o lekarzach, którzy w swojej codziennej praktyce spotykają się z różnymi zakażeniami, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. To przydatne kompendium w pięciu częściach prezentuje następujące treści:
- leki przeciwdrobnoustrojowe – dawkowanie u dorosłych,
- leki przeciwdrobnoustrojowe – dawkowanie u dzieci,
- podstawowe właściwości leków przeciwdrobnoustrojowych,
- leczenie zakażeń wywołanych przez określone drobnoustroje,
- zakażenia u dorosłych.
W publikacji w klarowny sposób, w tabelach, przedstawiono dawkowanie leków, leczenie poszczególnych czynników patogennych i wybranych grup zakażeń. Istotną informacją są dane dotyczące samych leków przeciwdrobnoustrojowych – ich biodostępność, farmakokinetyka, interakcja z innymi lekami oraz toksyczność. Dodatkowe uzupełnienie stanowią rozdziały traktujące o specyficznych grupach chorych (osoby otyłe, po przeszczepie), chorobach odzwierzęcych czy bioterroryzmie.
Leczenie chorób infekcyjnych to przejrzysty informator, mający na celu ułatwić lekarzowi praktykowi podjęcie szybkiej decyzji terapeutycznej w zakresie zakażeń i chorób zakaźnych. Jest przeznaczony dla lekarzy wszystkich specjalności, lekarzy stażystów, a także może służyć za uzupełnienie wiedzy dla studentów medycyny oraz pracowników laboratorium do przeglądu czynników patogennych, a także zakresu ich wrażliwości na leki.
Ósmy numer z cyklu „W gabinecie lekarza specjalisty” pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Piotra Laudańskiego, skierowany do praktykujących ginekologów-położników i endokrynologów, jest poświęcony wybranym zagadnieniom endokrynologii ginekologicznej.
Każdy z rozdziałów został napisany przez specjalistów w określonych dziedzinach, którzy w sposób szczegółowy, a jednocześnie z uwzględnieniem praktycznych podstaw, przedstawiają częste i te mniej spotykane w codziennej praktyce zagadnienia.
Jest to jeden z najlepszych i najdokładniejszych podręczników poświęconych anatomii człowieka, jakie obecnie istnieją na polskim rynku księgarskim. Stowarzyszenie autorów książek medycznych - skupiające najznakomitsze autorytety w dziedzinie medycyny - uznało tę książkę za najlepsze dzieło medyczne XX wieku.
Tom 1
Anatomia ogólna
Kości
Stawy i więzadła
Mięśnie
Tom 2
Układ trawienny
Układ oddechowy
Układ moczowo-płciowy
Układ wewnątrzwydzielniczy
Tom 3
Układ naczyniowy
Tom 4
Ośrodkowy układ nerwowy
Tom 5
Układ nerwowy obwodowy
Układ nerwowy autonomiczny
Powłoka wspólna
Narządy zmysłów
Do pakietu dołączono - Anatomia człowieka Repetytorium.
Repetytorium z "Bochenka" to sktócona forma najlepszego i najdokładniejszego podręcznika - pięciotomowej ,,Anatomii człowieka” Adama Bochenka i Michała Reichera. Reprezentujący trzy pokolenia anatomów - autorzy - usystematyzowali i zebrali w jedną całość najważniejsze zagadnienia z zakresu anatomii. W efekcie powstał zaktualizowany podręcznik, który dla studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego będzie niezastąpiony do powtórki materiału, a dla studentów innych kierunków medycznych – podstawowy do nauki anatomii człowieka.
Dietetyka. Kompendium to podręcznik zawierający aktualną wiedzę o żywieniu człowieka zarówno zdrowego, jak i chorego, w różnych grupach wiekowych i stanach fizjologicznych, zwracający uwagę na ważne problemy współczesnej dietetyki.
W książce przedstawiono poglądy naukowe na temat różnych diet niekonwencjonalnych, w tym weganizmu i wegetarianizmu, omówiono wady i zalety tych diet, a także współczesne możliwości zastosowania ich u pacjenta. Omówiono zalecenia naukowe w dietach sportowców, zasady żywienia kobiety ciężarnej i karmiącej piersią, osób starszych, pacjentów chorych psychicznie. Publikacja zawiera również aktualną wiedzę dotyczącą żywienia dzieci i młodzieży, zaburzeń odżywiania w różnych grupach wiekowych, zasady postępowania z pacjentami leczonymi chirurgicznie jak również problemy żywieniowe pacjentów chorujących onkologicznie.
Książkę kierujemy do studentów Uniwersytetów Medycznych, zarówno wydziałów lekarskich, jak i kierunku dietetyka, dietetyków, a także lekarzy wielu specjalności.
Trzecie wydanie znanego i cenionego podręcznika z położnictwa i ginekologii pod redakcją naukową prof. dra hab. n. med. Grzegorza H. Bręborowicza.
Podstawowy podręcznik dla studentów medycyny i osób przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego z położnictwa i ginekologii.
Inspiracją do przygotowania kolejnej edycji książki była chęć przedstawienie czytelnikom zarówno świeżych informacji z położnictwa i ginekologii, jak i współczesnych osiągnięć z zakresu tej specjalizacji. Położnictwo i ginekologia jest dynamicznie rozwijającą się specjalizacją, o czym świadczą zmieniające się rekomendacje, nowe procedury i wytyczne towarzystw naukowych, wszystko zgodne z evidence based medicine.
Do współtworzenia podręcznika zostali zaproszeni nowi autorzy i specjaliści z prawie wszystkich ośrodków akademickich w kraju. Współredagowania dwutomowego podręcznika podjęli się prof. dr hab. n. med. Krzysztof Czajkowski i prof. dr hab. n. med. Tomasz Rechberger. Ich doświadczenie jako nauczycieli akademickich, lekarzy i naukowców wniosło do opracowania istotne wartości merytoryczne.
W książce opisano takie zagadnienia jak: ciąża o przebiegu prawidłowym i nieprawidłowym, choroby współistniejące z ciążą, diagnostyka stanu płodu, poród i połóg, anatomia żeńskich narządów płciowych, zakażenia, choroby przenoszone drogą płciową, endokrynologia i onkologia ginekologiczna, operacje ginekologiczne, niepłodność.
Drugi tom podręcznika „Medycyna sądowa” obejmuje tematy szeroko rozumianej diagnostyki sądowej (toksykologicznej, genetycznej, obrazowej), czyli wykorzystania różnych technik badawczych ukierunkowanych na dostarczanie umocowanych naukowo ekspertyz i opracowywania optymalnych metod wyjaśniania spornych kwestii w obszarze związanym z wszelkimi aspektami naruszenia lub zagrożenia ludzkiego życia i zdrowia.
Książka definiuje standardy opiniowania dla praktykujących biegłych oraz przedstawia aktualne osiągnięcia i najnowsze sposoby wsparcia procesowego w aspekcie dochodzenia prawdy materialnej, m.in. w zakresie toksykologii i genetyki sądowej, obrazowania medycznego oraz wybranych obszarów kryminalistyki.
Krąg odbiorców książki nie ogranicza się jedynie do profesjonalistów z obszarów toksykologii, genetyki oraz lekarzy, którzy mogą znaleźć się w sytuacji wymagającej współpracy z organami i decydentami procesowymi w roli biegłych. Książka skierowana jest także do studentów kierunków medycznych i prawnych, lekarzy w trakcie szkolenia podyplomowego (nie tylko z zakresu medycyny sądowej), jak również diagnostów laboratoryjnych.
Adresatami dzieła są również adepci różnych dziedzin kryminalistyki oraz szerokiego obszaru nauk sądowych, jak również prawnicy stykający się z problemami oceny okoliczności przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz ich skutków – w roli prokuratora, sędziego, radcy prawnego czy adwokata. Rozdziały podręcznika mogą stanowić swego rodzaju przewodnik dla zleceniodawców poszukujących wykonawców określonych rodzajów ekspertyz.
Medycyna sądowa tom 1 – Tanatologia i traumatologia sądowa
Medycyna sądowa tom 2 – Diagnostyka sądowa
Medycyna sądowa tom 3 – Opiniowanie i kliniczna medycyna sądowa
Jest to nowoczesny podręcznik, który spełnia europejskie wymogi nauczania farmakologii. Przedstawiono w nim aktualną wiedzę z zakresu farmakologii, farmakokinetyki, farmakogenetyki i chronofarmakologii. Osobny rozdział poświęcono klasyfikacji receptorów i mechanizmom ich działania. Zwięzły opis właściwości farmakodynamicznych leków, obejmujący wszystkie grupy terapeutyczne (z uwzględnieniem leków najnowszych), został podany w usystematyzowanej formie, co ułatwia przyswojenie wiadomości.
Książka jest adresowana do studentów farmacji i medycyny. Może być również wykorzystana w stałym dokształcaniu się magistrów farmacji i lekarzy.
EN
Metastatic Disease in the Liver - Current Therapeutic Approaches offers a whole range of modern strategies for managing secondary liver malignancies. From diagnosis to non-operative strategies, with the emphasis on operative procedures, there are many possibilities for the patient in terms of treatment pathways. All of them are important and necessary. For the benefit of our patients, a deep knowledge of current evidence may lead to improved outcomes, a better quality of life, optimization of resources and a proper application of evidence-based medicine.
PL
Monografia Metastatic Disease in the Liver - Current Therapeutic Approaches oferuje pełny wachlarz możliwości terapeutycznych w aktualnym podejściu do schorzeń przerzutowych wątroby. Przedstawione w publikacji schematy postępowania, obejmujące biologię nowotworów, diagnostykę i leczenie systemowe oraz nowoczesne techniki operacyjne, zwiększają szanse wyboru optymalnego sposobu leczenia.
Wszystkie zaprezentowane w monografii metody są ważne, ponieważ znajomość aktualnego stanu wiedzy oraz możliwości oferowanych przez nowoczesną technikę znacząco przekłada się na lepsze wyniki odległe, lepszą jakość życia po leczeniu, optymalizację dostępnych zasobów i właściwe stosowanie medycyny opartej na dowodach.
Jest to nowoczesny podręcznik, który spełnia europejskie wymogi nauczania farmakologii. Przedstawiono w nim aktualną wiedzę z zakresu farmakologii, farmakokinetyki, farmakogenetyki i chronofarmakologii. Osobny rozdział poświęcono klasyfikacji receptorów i mechanizmom ich działania. Zwięzły opis właściwości farmakodynamicznych leków, obejmujący wszystkie grupy terapeutyczne (z uwzględnieniem leków najnowszych), został podany w usystematyzowanej formie, co ułatwia przyswojenie wiadomości.
Tom 2
Farmakodynamika hormonów i leków działających na czynność gruczołów wydzielania wewnętrznego
Farmakodynamika leków wpływających na metabolizm węglowodanów
Farmakodynamika związków wpływających na przemianę materii
Leki stosowane w terapii otyłości i zaburzeń odżywiania
Farmakodynamika leków wpływających na układ kostny
Niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwgorączkowe i leki przeciwreumatyczne
Opioidowe leki przeciwbólowe i ich antagoniści
Leki stosowane w leczeniu nowotworów
Farmakodynamika leków immunotropowych
Farmakodynamika leków stosowanych w zakażeniach i chorobach inwazyjnych
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?