PIERWSZA POWIEŚĆ GALOPUJĄCEGO MAJORAAUTORA FELIETONU TERAZ JUŻ ROZUMIECIE, DLACZEGO POLSKA PRZEZ TYLE LAT BYŁA POD ZABORAMI?POLITYCZNY THRILLER, W KTÓRYM FIKCJA BRZMI JAK NIEBEZPIECZNE PROROCTWO.W bliskiej przyszłości, po fali kolejnych kryzysów i epidemii, Polska coraz bardziej zapada się pod własnym ciężarem. Słońce w kwietniu mocniej pali, autostrady korkują się już na wjeździe, uliczne burdy wybuchają regularnie, a policyjna przemoc coraz lepiej smakuje nowej, liberalnej władzy.Kiedy na politycznym wiecu zostaje zamordowany jeden z liderów rozproszonej prawicy, warszawskie ulice stają w ogniu. Czy ten mord uknuł rząd liberalnych elit, czy może któraś z prawicowych frakcji dla Maćka Skoniecznego nie miałoby to większego znaczenia, ale właśnie zaginęła mu żona, a zamordowanym jest jego teść.Zmuszony okolicznościami Maciek musi ruszyć w Polskę, by zmierzyć się z tajemnicą swojej rodziny, drugim, a nawet trzecim życiem żony Edyty i przede wszystkim z własnym tchórzostwem.Przedwojnie to przewrotna opowieść małżeńska i zbiorowy portret Polaków w czasach nowego dwudziestolecia międzywojennego. Nie tyle historia alternatywna, co historia, niestety, możliwa do spełnienia.Hassliebe pisze o buncie, o przemocy, o miłości i Polsce w sposób poruszający i szczery. Świetna książka. Polecam czytanie w blasku koktajlu Mołotowa.Łukasz OrbitowskiGdyby ktoś przed marcem 2020 opowiadał o prawicy pozbawionej władzy, nie zwrócilibyśmy na to wielkiej uwagi. Dzisiaj, kiedy widzimy, jak świat się wali, wszystko wydaje się możliwe. Witajcie w świecie prawicowego spisku i rajotów, gdzie mobilne aplikacje pokazują, które ulice omijać, by nie natknąć się na protesty i demolki.Klementyna SuchanowŁukasz Hassliebe prawnik, pisarz, publicysta. Pod pseudonimem Galopujący Major publikuje m.in. w Krytyce Politycznej i Super Expressie. Autor Pancernej brzozy słownika prawicowej polszczyzny.
Prawie 6 lat po premierze solowego debiutu, Artur Rojek wraca z albumem zatytułowanym „Kundel”.
„Dlaczego kundel? Kundel to dla mnie ktoś pozornie mało ciekawy z ukrytym skarbem wewnątrz. Często wydaje się jakby prowadził szare i mało interesujące życie. Specjalnie nie błyszczy i ma widoczne wady, ale wcale się tego nie wstydzi. Woli to, niż być dla siebie obcym. Kundel budzi tęsknotę za prostym życiem, docenianiem tego, co się ma i akceptację siebie takim, jakim się jest – bezwstydnie i odważnie” – mówi Artur Rojek.
Współtwórca i lider Myslovitz, a także założyciel i lider grupy Lenny Valentino. Współpracował dotychczas z Katarzyną Nosowską, Smolikiem, czy zespołem PRO8L3M. Mimo pracy nad OFF Festivalem, którego jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym, kilkanaście ostatnich miesięcy poświęcił na pracę nad drugą solową płytą.
Artur Rojek postawił na współpracę z tymi sami twórcami, co przy albumie „Składam się z ciągłych powtórzeń”, ale w zupełnie nowej odsłonie. Za brzmienie odpowiada producent i kompozytor Bartosz Dziedzic (nagrodzony m.in. w 2019 roku Fryderykiem za album Dawida Podsiadło), natomiast w warstwie lirycznej Rojka ponownie wsparł Radek Łukasiewicz (ex-Pustki, Bisz/Radex).
„Pan od muzyki” - bo taki tytuł nosi album, to płyta różnorodna stylistycznie, pulsująca miejskim rytmem i życiowa w przekazie, która łączy w sobie takie gatunki jak r’n’b, soul, funk, jazz, pop z odrobiną rocka. To wszystko wraz z aksamitną barwą głosu Bartka Królika daje niesłychanie ciepłą i pozytywną mieszankę.
Bartek Królik, czyli „Pan od muzyki” zdecydowanie podnosi na duchu:)
„Raj” - pierwszy singiel zapowiadający album, miał premierę we wrześniu. Kllip do utworu zdobył pierwszą nagrodę Music Video Awards 2019 w kategorii POP, jako:
Znakomicie zrealizowany klip popowy. Do przejmującej piosenki powstał przejmujący obraz, popowy właśnie, to znaczy nie tyle „rozrywkowy“, co „czytelny, łatwo zrozumiały“. Nie bez znaczenia jest tu świetne casting i gra aktorów. To przykład bardzo udanego połączenia dokumentalnego podejścia do klipu bez zdjęć stricte dokumentalnych.
1 Z ręką na sercu
2 Raj
3 Więcej Pary
4 Niski ton
5 Ten tłusty bit
6 Sobą być
7 Chodź
8 Historia
9 Nad rzekę
10 Ręka
11 Zapamiętać wszystko
12 Zostaw go!
Barbara K. Lipska, Polka mieszkająca w USA, wybitna neurolożka, specjalistka od chorób psychicznych, zachorowała na raka mózgu. Postępujące w błyskawicznym tempie objawy choroby przypominały demencję i schizofrenię. Jej najbliżsi i współpracownicy byli przerażeni. Wydawało się, że nie ma nadziei dla doktor Lipskiej, która straciła kontakt z rzeczywistością. Tymczasem zdarzył się cud. Terapia odniosła skutek, a Barbara nie tylko doszła do siebie, ale zapamiętała wszystko, co jej mózg wyprawiał w okresie choroby. Badaczka mózgu nie tylko doświadczyła szaleństwa na własnej skórze, zdołała także zarejestrować, na czym ono dokładnie polegało.Poruszająca historia doktor Lipskiej jest opowieścią o tym, jak choroba psychiczna zmienia człowieka, jak wpływa na jego osobowość i pamięć, oraz o tym, jakich pokładów człowieczeństwa nie ma szans dotknąć.
Ta wyjątkowo piękna rzecz to kontynuacja Jajka książki obrazkowej nagrodzonej na prestiżowych międzynarodowych targach książki dla dzieci w Bolonii. Znana niemiecka pisarka i ilustratorka tym razem opowiada o piórach. Opowiada za pomocą słów i wspaniałych ilustracji. Jak są zbudowane? Czym się od siebie różnią? Na jakiej zasadzie pomagają się ptakom unosić w powietrzu? Który ptak ma najwięcej piór? To tylko kilka spośród licznych pytań, z którymi mierzy się Teckentrup, nie ukrywająca swojego podziwu dla cudu natury, jakim jest ptasie pióro.
Bestseller Amazona
Jedyna książka, której potrzebujesz, aby być dobrym rodzicem
Trudno być rodzicem w naszych czasach. Toniemy w zalewie, często sprzecznych ze sobą, rad. Karne jeżyki, punkty dodatnie i ujemne, komunikaty ja, rodzicielstwo bliskości... Philippa Perry, brytyjska psychoterapeutka z ponad 20-letnim stażem, a także mama, pokazuje w swojej książce zupełnie inną perspektywę. Proponuje powrót do tego, co w rodzicielstwie kluczowe, a więc do relacji rodzic-dziecko. Inaczej: mały człowiek – duży człowiek. Z takim spojrzeniem, bez użycia skomplikowanych technik, rozwiązywanie tzw. problemów wychowawczych staje się prostsze. I w ogóle jakoś lżej się robi na strapionym matczynym czy ojcowskim sercu.
Piękne, wszechstronne spojrzenie na to, co może oznaczać bycie zdrowym i inteligentnym emocjonalnie rodzicem; ogromnie ciepłe, mądre, pełne nadziei i dodające otuchy, że przy odrobinie refleksji i wnikliwości, możemy zyskać wiedzę i oszczędzić przyszłym pokoleniom kilku naszych własnych problemów.
Alain de Botton
STWORZYLI NIETUZINKOWEGO BOHATERA, KTÓRY ZMAGA SIĘ Z NAJBARDZIEJ PRZERAŻAJĄCYMI I TAJEMNICZYMI SPRAWAMI.MIASTO BEZKRESNEJ NOCY TO KOLEJNA KSIĄŻKA CYKLU, W KTÓREJ ZASKAKUJĄCE ZWROTY AKCJI NIE POZWOLĄ CZYTELNIKOWI NA CHWILĘ ODDECHU.Mówią o nim współczesny Sherlock Holmes, bo ma nosa do rozwiązywania najbardziej zagmatwanych spraw, chadza swoimi ścieżkami i jest mistrzem dedukcji!Tym razem Pendergast działa ramię w ramię z przenikliwym detektywem Vincentem D'Agostą, który właśnie rozpoczyna dochodzenie w sprawie wyjątkowo brutalnego zabójstwa. Ofiarą jest młoda kobieta, córka wpływowego milionera, a morderca zabiera z miejsca zdarzenia jej odciętą głowę.Wkrótce wychodzą na jaw kolejne zbrodnie, okazuje się też, że każda z ofiar miała coś do ukrycia. Czy w mieście grasuje seryjny morderca? Jaki może mieć motyw? Atmosfera wokół Pendergasta i D'Agosty gęstnieje, szefowie domagają się nowych tropów i wyjaśnień. Jednak odcięte głowy to nadal za mało, by połączyć ze sobą wszystkie morderstwa. I nikt nie spodziewa się, jaki będzie finał tej makabrycznej sprawy.
„Piękny Instalator” to nowy album Marka Dyjaka. Jest to tytuł piosenki do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. Tą piosenką Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
Jak sam mówi :„Piosenka oczywiście została lekko zmodyfikowana, wcześniej była strasznie agresywna i wulgarna, co dało mi nagrodę, ale dziś nikt by jej nie chciał puścić w radiu, dlatego na potrzeby tego albumu została troszeczkę zmiękczona”. Na albumie tę piosenkę Marek Dyjak zaśpiewał w duecie z raperem Vieniem. Gościnnie na krążku pojawi się także Renata Przemyk oraz Zosia Hiszpańska młoda skrzypaczka, grająca temat do muzyki z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego, do którego słowa na potrzeby piosenki „Miriam” napisał Robert Kasprzycki.
Wokalista przyznaje, że zmienia się nieco brzmienie i klimat tego albumu. Jak mówi:
„Będzie to inny rodzaj muzyki, nie umiem tego opisać. Musicie Państwo posłuchać. Wydaje mi się, że nastąpił jakiś zwrot, jakaś progresja.”
Na płycie znajdą się piosenki autorstwa Jana Kondraka, Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Dariusza Milińskiego i Adama Struga oraz temat z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego. Za produkcję muzyczną i opracowanie całości materiału odpowiada Marek Tarnowski, który od lat współpracuje z Artystą, tworząc część jego zespołu.
W lutym 1980 roku wszystkie agencje prasowe świata podały wiadomość:POLACY JAKO PIERWSI OSIĄGNĘLI ZIMĄ NAJWYŻSZY PUNKT KULI ZIEMSKIEJW ten sposób trzydziestoletni wówczas Krzysztof Wielicki i o blisko dwa lata młodszy Leszek Cichy dali początek epoce zimowych wejść na ośmiotysięczniki. To dlatego w latach osiemdziesiątych polskich wspinaczy zaczęto nazywać Lodowymi Wojownikami. Nigdy wcześniej żadna polska wyprawa nie cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem jak tamta na Everest.Tej samej wiosny ówczesny student dziennikarstwa Jacek Żakowski nagrał trzydzieści sześć godzin rozmów z Krzysztofem Wielickim i Leszkiem Cichym. To zapis szczerych i pełnych emocji opowieści o wyprawie, o ludziach, górach i niezwykłych czasach, w jakich przyszło żyć zdobywcom Everestu. Ten bezcenny wywiad po raz pierwszy ukazał się drukiem w 1982 roku. Dziś oddajemy w ręce czytelników nowe wydanie uzupełnione o rozdział, w którym cała trójka po czterdziestu latach wraca na Everest.
„Oddaję w państwa ręce nową płytę Wojtek Mazolewski Quintet When Angels Fall, na której sięgnęliśmy po utwory legendy polskiego jazzu i Hollywood Krzysztofa Komedy. Postać to niezwykła, obdarzona wielkim talentem i potencjałem, owiana tajemnicą, której niespodziewana śmierć przerwała pasmo wspaniałych sukcesów i tworzenia pięknych kompozycji. Przygotowując się do tej płyty, czytałem nuty Komedy, książki i wspomnienia o nim, spotykałem się z ludźmi, którzy go znali, i odwiedzałem miejsca, gdzie mieszkał - od Poznania po Los Angeles. Chciałem poczuć, kim był i jak żył Krzysztof Komeda. To wszystko wzbogaciło ten projekt o świadomość, uczucia i emocje i powoli przynosiło efekty – aby stworzyć oryginalny materiał WMQ, pracowaliśmy z zespołem trzy lata.
Wielką inspiracją były też filmy takich mistrzów, jak Roman Polański: Rosemary’s Baby, Nóż w wodzie, czy Jerzy Skolimowski: Bariera. Połączenie ich talentu i wrażliwości z muzyką kompozytora do dziś robi wielkie wrażenie i zmusza do myślenia.
To płyta o życiu i śmierci, o przemijaniu i nietrwałości wszystkich rzeczy, a jednocześnie o radości i pięknie świata.
Okładkę albumu zaprojektował Rosław Szaybo - wieloletni przyjaciel Krzysztofa Komedy i autor okładki legendarnej płyty Astigmatic (oraz m.in. Judas Priest British Steel i The Clash The Clash). Jestem bardzo szczęśliwy, że zrobił to dla nas, tworząc w ten sposób artystyczną klamrę. Dziękuję mu także za to, że obdarował mnie przyjaźnią i wzbogacił o wiele wspaniałych historii - również o Krzysztofie Komedzie, których nie przeczytacie w książkach, ale usłyszycie na tej płycie.
Życzę wam dobrych wrażeń podczas słuchania tych dźwięków. Niech moc muzyki będzie z wami. Do zobaczenia na koncertach.”
Wojtek Mazolewski
Tracklista:
1 WHEN ANGELS FALL
2 ROMAN II
3 LE DEPART
4 DWAJ LUDZIE Z SZAFĄ (TWO MEN AND A WARDROBE)
5 ASTIGMATIC
6 CRAZY GIRL
7 JA NIE CHCĘ SPAĆ
8 MEMORY OF BACH
9 BARIERA
10 SLEEP SAFE AND WARM
11 ALLELUJA
12 BALLAD FOR BERNT
„Książki. Magazyn do czytania” to czasopismo dla miłośników literatury i wszystkich, którzy chcą wiedzieć, co się czyta. Na magazyn składają się m.in. wywiady, analizy, fragmenty nowych książek i przegląd 50 książek, które aktualnie czyta się na świecie. „Książki. Magazyn do czytania” jest mocnym dowodem na to, że o książkach można pisać i rozmawiać równie emocjonująco, interesująco, błyskotliwie i głęboko jak o życiu.
Na początku był problem - Polacy czytają coraz mniej. Kolejne badania pokazywały apokaliptyczny obraz Polski nieczytającej. Naszą odpowiedzią na ten stan była promująca czytelnictwo akcja „Czytamy w Polsce” oraz „Książki. Magazyn do czytania”, który stał się jej emanacją. Pierwszy numer naszego kwartalnika, z Januszem Korczakiem na okładce, ukazał się 14 czerwca 2011 roku. Chcieliśmy pokazać, że o książkach można pisać i mądrze, i wciągająco. Ale przede wszystkim różnorodność światów, które mieszczą się między okładkami.
W styczniu 2018 roku Tomasz “Czapkins” Mackiewicz i Elisabeth Revol stanęli na wymarzonym szczycie Nanga Parbat. Mieli to zrobić po swojemu i bez żadnego rozgłosu. Jednak w drodze powrotnej Czapkinsa dopadła choroba wysokościowa, szybko tracił siły i coraz gorzej widział. Revol sprowadziła go do szczeliny w śniegu około 800 m. poniżej szczytu, gdzie został na zawsze. - Jest mi zimno, chcę odpocząć - miał powiedzieć w ostatnich słowach, które wspomina Francuzka.
Ocalała dzięki brawurowej akcji ratowniczej prowadzonej przez himalaistów, którzy w tym czasie uczestniczyli w Zimowej Narodowej Wyprawie na K2 – Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Denisa Urubkę i Piotra Tomalę, Revol po raz pierwszy z takimi szczegółami wspomina przebieg tych tragicznych wydarzeń. Szczera do bólu konfrontuje się z własną traumą i emocjami, by swoimi słowami opowiedzieć tę intymną historię, która wydarzyła się na oczach milionów internautów.
Muszę żyć z tym ostatnim obrazem Tomka, tam na górze, z jego zachrypniętym głosem i z tymi słowami pełnymi nadziei, które mu wtedy zostawiłam, wierząc, że jeszcze przyjdzie pomoc
- mówiła Elisabeth w wywiadach po francuskiej premierze swojej książki.
O tym, jak pisanie pomogło jej przetrwać i jak poradziła sobie z traumą za pomocą terapii oraz
uniknęła amputacji odmrożonych rąk i stóp pisze w książce “Żyję. Moja tragedia na Nanga Parbat”.
Revol jest pierwszą kobietą na świecie, która w ciągu 16 dni zdobyła trzy ośmiotysięczniki bez tragarza i tlenu (2008r). W 2017 roku weszła na Lhoste - czwarty najwyższy szczyt świata - bez tlenu.
Z zawodu Elisabeth jest wuefistką, jednak po pamiętnych wydarzeniach pod Nanga Parbat nie wróciła już do pracy. W wiosce w Prowansji, obok domu Elizabeth, pojawiło się wielu dziennikarzy, zadających pytania, na które nie była gotowa. Przez długi czas nie była także gotowa na powrót w góry. Ostatecznie przełamała i tę barierę i ruszyła ponownie w góry.
Moje podejście się zmieniło. Po Nanga Parbat aspekt sportowy nie jest dla mnie tak istotny. Szukam tego, co mnie pociąga w górach, i emocji, które w nich przeżywam. Podążam w stronę fascynacji i kontemplacji zamiast wyczynu
– mówiła w wywiadach po premierze swojej książki we Francji.
"Sztuka kobiecości" to zbiór rozmów z seksuolożką i ginekolożką dr Beatą Wróbel. Dziennikarka Aneta Borowiec rozmawia z doświadczoną, a także słynącą z ciętego języka i poczucia humoru lekarką o tym wszystkim, co się na kobiecość składa. O tym, co konkretnie kobiety mają między nogami. O piersiach, ich kształcie i dlaczego nie są niczym specjalnym. O orgazmach, mięśniach Kegla i libido. O punkcie G i seksie, który z wiekiem nabiera smaku. Ale ponieważ ciało to tylko część kobiecości, Doktor Wróbel opowiada też o stresie, wychowywaniu dzieci, wreszcie o budowaniu dobrych związków.
Dodatkami do błyskotliwych rozmów są mini przewodnik po antykoncepcji, zestawienie najczęstszych dolegliwości ginekologicznych oraz zmian zachodzących w ciele kobiety wraz z upływem czasu.
"Sztuka kobiecości" to trzecia książka w serii po "Sztuce kochania" i "Sztuce obsługi penisa".
De Mono ma już 35 lat, 15 albumów i niegasnący patent na przeboje. Andrzej Krzywy i spółka nie chcą oglądać się za siebie i mają dla nas kolejny album pod niezwykle sugestywnym tytułem „Reset”. Nowe brzmienia, nowe aranżacje, nowi producenci muzyczny, nowy wydawca, nowy management, nowy album i wciąż młody duchem zespół.
„Praca nad tym albumem trwała ponad 2 lata ale opłaciło się. Chcieliśmy aby płyta nie była naiwna i banalna, żeby zawierała ciepłe, przyjemne dla ucha brzmienia, żeby wzruszała i bawiła, żeby pozostała na dłużej w sercach słuchaczy” - mówi o tym albumie Andrzej Krzywy.
Muzycy zespołu mają lekką rękę w pisaniu znakomitych tematów, które od pierwszego zetknięcia przykuwają uwagę. Pierwszy singiel promujący Album trafił już słuchaczy „Prosto w serce”, a za moment przekonamy się, że „Gra się do końca”, więc nie „Płacz serce…” bo De Mono powstało jak „Fenix” z popiołów i „W taki sposób” już 15 listopada do sprzedaży trafia 11 premierowych piosenek, skąd nie tak „Daleko do nieba” i na szczyty list przebojów – „No bo jak” inaczej.
Lista utworów:
1. Prosto w serce
2. Gra się do końca
3. Feniks
4. No bo jak
5. Głupi sen
6. Płacz serce, płacz
7. Otchłań snu
8. W taką noc
9. Napisz
10. W taki sposób
11. Daleko do nieba
12. Mija mnie czas (BONUS TRACK)
ALIBI JEST DLA PSÓW. ROZGŁOS JEST DLA BRANŻY
Bohater książki Krzysztofa Gurecznego w bandziorskim świecie spędził cztery dekady. Zmieniła się mafia, zmieniła się policja, zmienił się ustrój Polski, a on ciągle jest nieuchwytny. Ma przeciętny samochód i przeciętny dom, ale obraca milionami. Unika rozgłosu, ale pociąga za wszystkie sznurki. W szczerej rozmowie opowiada, ile wspólnego z prawdą mają wyznania skruszonych gangsterów i w jaki sposób stał się tym, kim jest.
To historia, która zdecydowanie zasłużyła na ekranizację. Człowiek, który wybiera miłość i przyjaźń ponad władzę i pieniądze, w ogóle jest warty uwagi. To nowe, bo prawdziwe, spojrzenie na to, co przed laty dumnie nazywaliśmy polska mafią, ale przede wszystkim 24 oblicza prawdy zaklęte w każdej sekundzie tego obrazu.
Maciej Kawulski, reżyser filmu Jak zostałem gangsterem
Na kanwie tej historii powstał film według scenariusza Krzysztofa Gurecznego.
W KINACH JUŻ OD 3 stycznia 2020.
PRZECZYTAJ, ZANIM OBEJRZYSZ
Krzysztof Gureczny – absolwent scenariopisarstwa w PWSFTViT w Łodzi. Autor scenariuszy filmowych i popularnych seriali telewizyjnych (Prosto w serce, Singielka), autor filmów i seriali animowanych (Hero and the Message, Kacperiada), widowisk muzycznych (Wolność we krwi), programów telewizyjnych (Szymon Majewski Show); tekściarz satyryczny, redaktor i producent radiowy (Radio ZET). Pasjonat opowiadania ciekawych historii, kina, biegania i cocker spanieli.
Unikalne wydanie prywatnych notatek Kory, z lat 2003-2018, będące zapisem pracy nad utworami. Pozwalają zajrzeć do jej wewnętrznego świata, dowiedzieć się jak rodziły się i dojrzewały pomysły na piosenki. Wyboru dokonał mąż, Kamil Sipowicz.W kilku pięknych Zeszytach, które Kora starannie wybierała w księgarniach lub dostawała w prezencie, przez wiele lat prowadziła notatki. Zeszyty to był jej warsztat literacki. Alembik, w którym wrzały i dojrzewały pomysły na piosenki. Ponad rok po śmierci Kory zdecydowałem się pokazać światu jej intymną pracę nad tekstem. Prezentujemy ją czytelnikowi razem z oryginalnymi skreśleniami. Pokazujemy jej pracę nad słowem, jej wahania oraz różne wersje często tego samego utworu. Mamy zatem teksty Kory głównie z lat 2003-2018, ale także kilka z roku 1983.Czytając uważnie Zeszyty, możemy prześledzić, jak Kora pracowała nad piosenkami, jak tworzyła nowe wersje, jak skreślała, uzupełniała, walczyła o frazę i rytm. Śledzimy, jak powstały utwory zaśpiewane przez nią na płytach Znaki szczególne i Ping pong oraz kilka utworów wydanych jako single: Tu jest mój dom oraz wstrząsający tekst o księżej pedofilii Zabawa w chowanego (2010). Te Zeszyty to czarowna pamiątka jej pięknego wewnętrznego świata. Kamil Sipowicz
„No.24” to album zarejestrowany podczas koncertu wybitnego wirtuoza skrzypiec Mariusza Patyry z towarzyszeniem własnego kwintetu smyczkowego. Mariusz Patyra jest jedynym Polakiem, który zwyciężył w prestiżowym konkursie „Premio Niccolo Paganini (2001r. Genua, Włochy).
Na program „No.24” składają się utwory z nowego albumu artysty. Dobór repertuaru ukazuje niezwykłą wrażliwość artysty, kunszt wirtuozerii oraz radość gry, które pozostawiają z pewnością niezapomniane wrażenie na słuchaczach.
Mariusz Patyra o płycie:
„Repertuar na płycie, którą dzisiaj oddaję w Państwa ręce, jest ucieczką od świata pełnego zgiełku, zabiegania, chaosu, przesłaniających to, co piękne, czyste i wartościowe. Utwory, które znalazły się na tej płycie, to esencja wiolinistyki. Są przepełnione liryzmem, nostalgią, tkliwością, wirtuozerią na najwyższym poziomie, miłością?. Za każdym razem, gdy wykonuję program nagrany na tej płycie, publiczność nagradza mnie owacjami. Podchodzą do mnie ludzie ze łzami wzruszenia i uśmiechem na twarzy, zarówno koneserzy muzyki klasycznej, jak i laicy. To właśnie reakcje ludzi będących na moich koncertach skłoniły mnie do nagrania tego albumu, a płyta jest najpiękniejszą pamiątką tych wzniosłych, bezcennych chwil...”
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?