Do tej strefy zapraszamy naszych najmłodszych miłośników czytania, tutaj znajdzie lekturę dla siebie maluch w każdym wieku. Najciekawsze powieści i opowiadania dla najmłodszych, bajki, kolorowanki, rysowanki, rymowanki, inspirujące książeczki obrazkowe, lektury szkolne, podręczniki do nauki oraz obszerne opracowania. Polecamy książki autorów dla dzieci: Barbary Supeł, Magdy Malickiej, Beady Barbary jadach, Study Smart oraz wiele innych ciekawych opracowań zbiorowych. To wszystko w jednym miejscu, z szybką wysyłką w dobrej cenie.
Czy czary naprawdę istnieją? Albert twierdzi, że spotkał prawdziwego czarodzieja. Jednak tata mu nie wierzy. Ale może istnieją czary, które nie są tylko sztuczkami? Czary, w które mogliby uwierzyć
nawet tatusiowie?
Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.
Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.
W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za 'nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy'. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.
Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania!
Do końca 2015 roku w Polsce zostało wydanych 12 tomów:
Dobranoc, Albercie Albertsonie
Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie
Pospiesz się, Albercie
Albert i tajemniczy Molgan
Kto obroni Alberta?
Sprytnie, Albercie
Albert i potwór
Czy jesteś tchórzem, Albercie?
Co się stało z Albertem?
Kto straszy, Albercie?
Co cieszy Alberta?
Albert i Mika
oraz dłuższe opowiadanie:
Hokus-pokus, Albercie.
Niebawem na ekrany polskich kin trafi film animowany Hokus-pokus, Albercie Albertsonie.
Lusia chodzi jeszcze do przedszkola, lubi się bawić klockami Lego, a od swojej starszej, nastoletniej już, siostry oczekuje opieki w postaci kanapek i zapięcia guzików po wyjściu z łazienki. Tymczasem Pola nie robi nic oprócz kwaśnych min (i malowania paznokci). Takie zachowanie nastolatki zmusza Lusię do ostateczności, w wybuchu gniewu nazywa starszą siostrę krową! Niby nic, prawda? Ale co jeśli Pola faktycznie zamienia się w krowę z wytuszowanymi rzęsami i pomalowanymi na różowo kopytami? I co gorsza żadna pani w aptece nie słyszała o leku na odkrowienie!
Agnieszka Gadzińska proponuje nowe lekarstwo na krowę. Pamiętajcie tylko: przed użyciem zapoznajcie się z treścią notki zawartej na książce bądź skonsultujcie się z autorem lub wydawcą.
Lektura grozi głośnymi wybuchami śmiechu!
Książka zawiera trzy przezabawne opowiadania Agnieszki Gadzińskiej, autorki bestsellerowej serii o Sklocie. Humorystyczny walor opowiadań doskonale podkreślają kolorowe, oryginalne ilustracje Artura Gulewicza.
Dawno, dawno temu, za górami, za lasami mieszkała zła wiedźma. Stop! To nie ta bajka! Współcześnie i bardzo blisko nas, w małym lesie niedaleko niewielkiej miejscowości mieszka wiedźma. I uwierzcie, nie jest to wiedźma, o jakiej dotychczas słyszeliście. Ta czarownica lata na snowboardzie, nosi przeciwsłoneczne okulary, ale co najważniejsze kocha wszystkie, nawet te złe stwory leśne.
Zapraszamy w niezwykłą leśną wędrówkę z głównymi bohaterkami – Patrycją i Dominiką. Gwarantujemy, że uwierzycie w inną bajkę!
Owieczka Hala mieszka na farmie razem ze swoją mamą i innymi zwierzętami. Niewiele jeszcze wie o świecie, ale, podobnie jak każde dziecko, jest ciekawska i dociekliwa. Próbuje znaleźć odpowiedzi na ważne pytania: Czy za ogrodzeniem pastwiska znajduje się coś interesującego? Dlaczego owady są pożyteczne? W jakim celu gospodarz strzyże owce? Czy można dosięgnąć słońca, wchodząc na drabinę? Bywa, że odkrycie prawdy nie jest ani proste, ani bezpieczne. Ale od czego są przyjaciele? Piesek Farmek zawsze zjawia się w odpowiednim momencie. Pomaga małej Hali i cierpliwie odpowiada na jej pytania.
Publikacja składa się z dwóch części plastycznej i muzycznej. Część plastyczna zawiera kilkanaście propozycji działań plastycznych, opatrzonych instrukcjami wykonania prac krok po kroku. Ćwiczenia rozwijają sprawność manualną, pobudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka. Część muzyczna to ciekawie ilustrowane teksty piosenek i karty pracy dostosowane do wieku i umiejętności dzieci. Publikacja została wzbogacona o płytę zawierającą piosenki w wersji wokalno-instrumentalnej i instrumentalnej.
W ciągu ostatnich dni z niewyjaśnionych przyczyn wybuchły w Valleby dwa pożary. Zastanawiające jest to, że jeden i drugi budynek wyposażony był w nowy alarm przeciwpożarowy i nową gaśnicę, a po akcji strażaków okazało się, że z każdego z tych miejsc zniknął drogocenny przedmiot… Lasse i Maja rozumieją, że istnieje ryzyko wybuchu kolejnych pożarów i że muszą temu zapobiec!
Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.
Do końca 2015 roku w Polsce ukazały się 22 tytuły: 'Tajemnica diamentów', 'Tajemnica hotelu', 'Tajemnica cyrku', 'Tajemnica kawiarni', 'Tajemnica mumii', 'Tajemnica kina', 'Tajemnica pociągu', 'Tajemnica gazety', 'Tajemnica szkoły', 'Tajemnica złota', 'Tajemnica zwierząt' , 'Tajemnica meczu', 'Tajemnica szafranu' , 'Tajemnica biblioteki', 'Tajemnica miłości', 'Tajemnica kempingu', 'Tajemnica galopu', 'Tajemnica szpitala', 'Tajemnica pływalni', 'Tajemnica urodzin', 'Tajemnica wyścigu' i 'Tajemnica pożarów'.
Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.
Polecamy również 'Brązową księgę', 'Srebrną księgę' oraz 'Złotą księgę', które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów – a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii. Z kolei w 'Pamiętniku detektywa' zbierać można rysopisy i odciski palców kolegów i koleżanek.
Lubisz bajki, zagadki, rebusy i labirynty? Lubisz kolorować, liczyć i rysować? Jeśli tak, to mamy coś w sam raz dla Ciebie serię książeczek z bajkami i zadaniami, które pomogą Ci ćwiczyć czytanie, wprawiać się w pisaniu i gimnastykować umysł. Na końcu każdej książeczki Twoi Rodzice lub Pani w szkole znajdą pomysły na zabawy w grupie. Namów dorosłych, by bawili się razem z Tobą przy czytaniu tych książeczek!
Wręczając Adasiowi piękną, grubą książkę, babcia powiedziała, że to powinna być najważniejsza książka w jego życiu. Słowa babci przypomniały się chłopcu w nocy i postanowił zajrzeć do tajemniczej księgi. Wtedy wydarzyło się coś zupełnie niespodziewanego: jego pokój zniknął, a chłopiec znalazł się w pięknym ogrodzie, zamieszkanym przez Adama i Ewę, którzy mają właśnie zamiar zjeść pewien owoc. Opowiedziała mu o tym rezolutna mrówka, którą tam spotkał. Okazało się, że to dopiero początek jego przygód, bo wkrótce zawędrował w pobliże wielkiej konstrukcji budowanej przez człowieka imieniem Noe, a potem uczestniczył w kolejnych niesamowitych wydarzeniach, opisywanych w Biblii. W odkrywaniu tajemnic Pisma Świętego towarzyszy cały czas Adasiowi sympatyczna mrówka, wyjaśniając sens tego, co chłopiec widzi i doświadcza. Wyrusz razem z Adasiem w fascynującą podróż po świecie Biblii, poznaj jej tajemnice i posłuchaj pełnych humoru opowieści małego, ale bardzo mądrego owada!
Opowieści mrówki to książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wprowadza je w świat biblijnych historii, ukazując w nich dobrego, przebaczającego Boga, który od początku troszczył się o swe stworzenie i umiłował ludzi tak bardzo, że w końcu oddał za nich swoje życie.
"Jak skrzaty dla Andrzejka hulajnogę robiły…" to reprint książeczki dla dzieci, którą w roku 1943 napisał i pięknie zilustrował Gwidon Miklaszewski, znany rysownik, karykaturzysta i twórca filmów animowanych. Przed skrzatami zadanie nie lada – budowa hulajnogi dla Andrzejka. W ruch idą narzędzia stolarskie, prężą się skrzacie muskuły i leje się pot. Ale co to? Piąty skrzacik nie pomaga – ciągle śpi, w rączce ściskając bacik! Czy uda się przygotować, i to w tajemnicy, taki prezent, gdy pracuje tylko czterech braci? Oj, zdziwi się piąty skrzacik – ten, co ciągle śpi. Jego też czeka niespodzianka…
Albert lubi bawić się z Miką, kuzynką Wiktora. Właśnie zbudowali domek na drzewie, a Mika ma mnóstwo świetnych pomysłów, jak go urządzić. Jednak chłopaki w szkole śmieją się z Alberta, że bawi się z dziewczynami…
Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.
Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.
W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za 'nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy'. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.
Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania!
Do końca 2015 roku w Polsce zostało wydanych 12 tomów:
Dobranoc, Albercie Albertsonie
Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie
Pospiesz się, Albercie
Albert i tajemniczy Molgan
Kto obroni Alberta?
Sprytnie, Albercie
Albert i potwór
Czy jesteś tchórzem, Albercie?
Co się stało z Albertem?
Kto straszy, Albercie?
Co cieszy Alberta?
Albert i Mika
oraz dłuższe opowiadanie:
Hokus-pokus, Albercie
CLUE to seria minipowieści kryminalnych dla młodych czytelników. CLUE to angielskie słowo oznaczające wskazówkę lub trop prowadzący d rozwiązania zagadki. CLUE to również pierwsze litery imion czworga bohaterów serii: Cecilii, Leo, Une i psa Egona.
Jeden z największych sklepów jubilerskich w Oslo zostaje obrabowany. Sprawcy kradną niemal 20 kilogramów czystego złota, dużo cennej biżuterii oraz unikatowy zegar Zakonu Maltańskiego, który sam wart jest ponad 5 milionów koron. Złodzieje zostają zatrzymani, ale nie udaje się odzyskać całego łupu, między innymi słynnego zegara maltańskiego. Trop prowadzi do odrażającego Leviego Hildonena i zatoki Skutebukta.
CLUE to seria minipowieści kryminalnych dla młodych czytelników.
Cecilia Gaathe mieszka w pensjonacie 'Perła' razem ze swoim ojcem, Alanem W. Gaathe, który jest jego właścicielem i dyrektorem. Matka Cecilii, Iselin, w niewyjaśnionych okolicznościach utopiła się zeszłego lata w wodach Zatoki Okrętów.
Leo Bast właśnie wprowadził się nad Zatokę Okrętów. Mieszka razem ze swoją matką Rebekką, która niedawno objęła stanowisko kierownika pensjonatu. Rodzice Leo są rozwiedzeni. Ojciec jest dziennikarzem i mieszka na stałe w Dubaju.
Une Flaker od urodzenia mieszka w starym domu pilota morskiego we wschodniej części Zatoki Okrętów razem z rodzicami i dwoma braćmi. Ojciec jest rybakiem, a matka nauczycielką w szkole w mieście.
Egon jest psem Une. Swoje imię zawdzięcza temu, że jest uparty, robi, co chce i ma rozbuchane ego. Sięga Une do kolan, ma brązową kręconą sierść, długi ogon i mokry pysk. Jest mieszańcem, ale niektórzy twierdzą, że w jego żyłach płynie krew psa policyjnego.
Akcja wszystkich części toczy się nad Zatoką Okrętów i w Pensjonacie 'Perła'. Pensjonat zbudował prapradziadek Cecilii ponad sto lat temu. Wówczas goście przypływali parowcem do nabrzeża głębokowodnego lub przyjeżdżali pociągiem do miasta, a dalszą drogę pokonywali bryczką. Podczas drugiej wojny światowej posiadłość przejęli Niemcy. W budynku kwaterowali nazistowscy oficerowie. Później pensjonat wielokrotnie zmieniał właścicieli aż do czasu, gdy rodzice Cecilii odkupili go, wyremontowali i zaczęli wynajmować pokoje gościom.
Każda z części serii CLUE ma podbudowę filozoficzną. Aby móc rozwiązać zagadki kryminalne, Cecilia, Une i Leo muszą nauczyć się myśleć w taki sam sposób jak najwybitniejsi filozofowie świata.
Jørn Lier Horst (ur. 27.02.1970) to norweski pisarz i dramaturg; do września 2013 pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold, obecnie jest pełnoetatowym pisarzem. Studiował kryminologię, filozofię i psychologię. Jest autorem przedstawień dla Teater Ibsen; od dwóch lat ukazują się również jego powieści kryminalne w tzw. serii CLUE, przeznaczone dla młodszych czytelników.
Horst zadebiutował w 2004 powieścią 'Nøkkelvitnet' (Świadek koronny). Stworzył cykl powieści kryminalnych, w których głównym bohaterem jest William Wisting, policjant pracujący w Larviku.
Powieść 'PSY GOŃCZE' to najbardziej utytułowana i nagrodzona książka Horsta z serii o Williamie Wistingu. Otrzymała Nagroda Martina Becka 2014 (Nagroda Szwedzkiej Akademii Kryminału), Nagroda Szklanego Klucza 2013 (Najlepszy skandynawski kryminał) i Nagroda Rivertona 2012 (Najlepszy norweski kryminał). W Polsce ukazału się jeszcze "Jaskinioweic" i "Poza sezonem"
Pełna ciepła i humoru opowieść o szlachetnym rycerzyku Bogasiu, który wiedzie szczęśliwe życie na Zielonej Łące, opiekując się jej maleńkimi mieszkańcami. Pewnego dnia, jak przystało na prawdziwego rycerza, Bogaś wyrusza w podróż swojego życia, by dokonać bohaterskiego czynu. Towarzyszy mu wierny konik Rogaś. Mali wędrowcy przemierzają niezwykłe krainy w poszukiwaniu magicznej iglastej wyspy dźwięczącej na pustkowiu. To tam, zgodnie z tajemniczą przepowiednią Skarabeusza, 'znajdą to, czego szukają, i zabiorą ze sobą. Lecz do domu dowiozą już nie to, co znaleźli…”.
W 2013 r. 'Bogaś z Zielonej Łąki' zdobył tytuł Najlepszej Książki dla Dzieci na Litwie oraz został uhonorowany w konkursie 'Nieskazitelna edycja'.
Książka wydana w ramach projektu 'Nasza Mała Biblioteka', dofinansowanego przez Komisję Europejską w programie Kreatywna Europa Kultura.
Trzecia na polskim rynku, po "Bach, Beethoven i inne chłopaki" książka Davida W. Barbera, popularnego kanadyjskiego autora satyrycznych książek o historii muzyki. Opowiadając o życiu i twórczości najważniejszych kompozytorów operowych, od Monteverdiego po Prokofiewa, autor w niezwykle zabawny sposób przedstawia podstawowe fakty i mało znane szczegóły z historii opery, przez cały czas uparcie twierdząc, że jest jej zażartym przeciwnikiem. Książka zarówno dla tych, którzy o operze wiedzą niewiele, jak i jej wielbicieli. Jedni i drudzy będą dobrze się bawić czytając pełne humoru streszczenia operowych librett czy opowieści o intrygach i perypetiach towarzyszących życiu teatru operowego.
Tytułowe drzewo rośnie wśród starych brzydkich kamienic okalających jeszcze brzydsze podwórko. Lubi je wielu lokatorów, ale przede wszystkim lubią je dzieci, a zwłaszcza chłopcy, którzy spędzają na nim każą wolną chwilę. Z tej perspektywy kolejnych konarów rosłego drzewa poznają sąsiadów, zaprzyjaźniają z nimi, uczą się rozumienia ich problemów, które są czasami bardzo trudne (np. samotność bardzo sympatycznej i życzliwej dzieciakom starszej pani, która podczas wojny straciła własne dzieci). Stare kamienice są przeznaczone do rozbiórki, a drzewo do wycięcia. A jednak to ono właśnie przetrwa dzięki dzieciom i niektórym dorosłym. Piękna, pełna poezji opowieść o wydźwięku ekologicznym. Bardzo pomysłowe, przemyślane ilustracje, obecnie w zbiorach Muzeum w Zamościu.Książka uzyskała dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja literatury i czytelnictwa.
Dzięki tym książeczkom najmłodsi poznają różne dyscypliny sportu.Jak co tydzień w sobotni poranek Amelka i jej przyjaciele spotykają się, aby pograć w rugby. Gdy tylko przybywają do klubu, trener Romek rozdaje im stroje i tworzy dwie drużyny: żółtą i niebieską. Dzieci chcą jak najszybciej rozpocząć trening!Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie Pytania Małych Mistrzów oraz miejsce na wklejenie swojego zdjęcia teraz i On może grać w rugby z Frankiem!W tej serii: Mali Mistrzowie koszykówki, Mali Mistrzowie futbolu, Mali Mistrzowie rugby, Mali Mistrzowie jazdy konnej.
Marcelka jest coraz zdrowsza. Robi zdumiewające postępy w rehabilitacji i doskonale sobie radzi z opieką nad swoim psem Rozrabiakiem. Polubiła chodzenie do szkoły i ma wielu przyjaciół. I nagle w klasie pojawia się nowa uczennica, od której wszyscy się odsuwają. Marcelka też nie ma ochoty na kontakty z Patrycją, choć dobrze pamięta, jak sama się czuła jeszcze niedawno, kiedy to ją pokazywano palcami… Jest problem i jakoś trzeba go rozwiązać, tylko jak? Przypadek sprawia, że to właśnie Marcelka będzie musiała to zrobić. Czasem warto się poradzić mamy, bo mamy miewają dobre pomysły.
Patroni medialni: Teatr Pleciuga, Kumpel, Świerszczyk. Qlturka.pl, miastodzieci.pl, Dzieciaki na Luzie, granice.pl
Seria Poznajemy pojazdy to zbiór książek dla dzieci, przedstawiających historie małych bohaterów, poznających pojazdy. Rymowane wierszyki pozwolą najmłodszym przeżyć niesamowite przygody, m.in. z koparką, pociągiem czy śmieciarką. Ta edukacyjna seria nie tylko przekaże niezbędne informacje o każdym pojeździe, ale także pozwoli spędzić dzieciom i rodzicom radosne chwile z książką. Niezwykłe historie i barwne ilustracje ułatwią najmłodszym poznawanie świata.
Oswajanie dzieci z pojęciami matematycznymi warto zacząć jak najwcześniej. Wszak matematyka jest wszędzie wokół nas. Liczenie, nazywanie zbiorów czy dostrzeganie rytmów to czynności, które dzieci wykonują w trakcie niejednej zabawy.
„Policzanki” pomagają kształtować kształtować umiejętności przydatne przy późniejszej nauce matematyki. Robią to z fantazją i na wesoło – tak aby zachęcić najmłodszych i łagodnie wprowadzić ich w ten nowy świat. Ćwiczenia zawarte w „Policzankach” doskonalą m.in. umiejętności prawidłowego liczenia, klasyfikowania, opisywania stosunków przestrzennych, logicznego myślenia czy rozumienia złożonych poleceń.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?