W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
Książka, którą trzymają Państwo w ręku, nie jest podręcznikiem do nauki neonatologii. Nie omówiono w niej bowiem wszystkich zagadnień dotyczących okresu noworodkowego. Zgodnie z inicjatywą Redakcji Medical Tribune miało powstać zwięzłe vademecum dla lekarza dyżurnego, ułatwiające podejmowanie szybkich decyzji w nagłych sytuacjach, czyli kolejna pozycja z serii Stany nagłe.
Niezwykle trudno było nam zachować zaplanowaną zwięzłość, rozdziały rozrastały się, wszystko wydawało się ważne, wymagające wyjaśnienia, opisu. Autorami poszczególnych rozdziałów są doświadczeni lekarze praktycy, czynni zawodowo, dyżurujący na oddziałach noworodkowych lub pediatrycznych przyjmujących chore noworodki. Książka jest przeznaczona dla zdobywających doświadczenie pediatrów i neonatologów, którzy znajdą w niej coś ciekawego, nowego i przydatnego w pracy zawodowej związanej z opieką nad noworodkami. Mogą skorzystać z niej również lekarze w trakcie specjalizacji oraz studenci.
Staraliśmy się przekazać Państwu aktualną wiedzę, mając świadomość ciągłego postępu w naukach medycznych, zmieniających się zasad postępowania, żywienia i stosowania leków. Spośród wszystkich rozdziałów trudno wybrać najważniejszy, na który należałoby zwrócić szczególną uwagę. Każde zagadnienie może być najważniejsze w zależności od tego, z jakim problemem zdrowotnym u noworodka przyjdzie nam się zmierzyć. Jest natomiast sytuacja, z którą większość z nas nie umie sobie poradzić:: śmierć noworodka. Porażka lekarza, a przede wszystkim tragedia rodziny. Rozdział o śmierci noworodka, sposobach zachowania się lekarza wobec rodziców, udzielania informacji, okazania koniecznej empatii uważamy za lekturę obowiązkową.
Przekazujemy Państwu Stany nagłe w neonatologii, mając nadzieję, że choć częściowo udało nam się sprostać Waszym oczekiwaniom.
Agnieszka Kordek
Atlas stanowi przewodnik metodologiczny po technikach osteopatycznych. Poświęca dużą uwagę okolicom opisywanym dotychczas w innych książkach w niewielkim stopniu.
Dla każdego stawu (bark, łokieć, nadgarstek i ręka, biodro, kolano, staw skokowy i stopa) dysfunkcje stanowią obiekt diagnostyki, na którą składają się testy ruchomości (wraz z ilustrującymi je fotografiami), następujące po nich rozwinięcie traktuje o najważniejszych elementach obrazu klinicznego, a także podstawowych przyczynach zaburzeń równowagi stawowej.
Techniki, wybrane ze względu na swoją skuteczność, zostały zilustrowane przez około 400 fotografii, które dobrano według precyzyjnego , dydaktycznego klucza. Przedstawiają kolejno: pozycję terapeuty i pacjenta; ułożenie rąk terapeuty; dokładne rozmieszczenie punktów oddziaływania terapeutycznego; proces korekcji ograniczenia ruchomości.
W osiągnięciu optymalnej mobilizacji pomagają ponadto testy diagnostyczne, a także porady i podpowiedzi Autorów pozwalające na skuteczne opanowanie gestu korekcyjnego.
Komunikacja w przypadku otępień nie jest mocną stroną w codziennej praktyce lekarza rodzinnego, neurologa czy psychiatry, jak również innych specjalistów. Podkreślają to zwłaszcza opiekunowie osób z chorobą Alzheimera, oczekując większego zaangażowania w proces komunikacji. Z tego względu podjęcie tej problematyki przez wybitne ekspertki w zakresie procesów komunikacji, postrzeganych z punktu widzenia ich dotychczasowego doświadczenia zawodowego i osiągnięć naukowych, uznać należy za wydarzenie bardzo ważne. Książka stanowi przykład owocnej współpracy interdyscyplinarnej Autorek pracujących w odległych, ale co widać na każdej stronie, jednak bardzo bliskich sobie ośrodkach naukowych. [...] Jestem całkowicie przekonany, że ta niezwykle dokładnie przygotowana monografia będzie sprzyjała dialogowi interdyscyplinarnemu w obszarze zaburzeń komunikacji u osób z chorobą Alzheimera i zachęcała do wypracowywania skutecznych metod terapeutycznych.Z recenzji prof. dra hab. Andrzeja PotemkowskiegoChoroba Alzheimera. Zaburzenia komunikacji językowej to kolejny tom z serii LOGOPEDIA XXI WIEKU jednego z najważniejszych projektów wydawnictwa naukowego Harmonia Universalis. Obejmuje on stworzenie serii monografii naukowych z zakresu najistotniejszych problemów współczesnej logopedii pod redakcją prof. UG, dra hab. Stanisława Milewskiego oraz prof. UG, dr hab. Ewy Czaplewskiej z Katedry Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego, pod oficjalnym patronatem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.
„12-tygodniowy program. Jak zminimalizować ryzyko zawału serca” pokazuje dokładnie, na co należy uważać po usłyszeniu diagnozy „choroba serca” i co zmienić w swoim życiu. Przestawisz się dzień po dniu, miesiąc po miesiącu na tryb „życie dla zdrowego serca” bez błądzenia pośród zbyt wielu zaleceń i rad. Zmotywujemy Cię, krok po kroku, do poczynienia niezbędnych zmian.
Z „12-tygodniowy programem. Jak zminimalizować ryzyko zawału serca” przekonasz się, że prowadzenie trybu życia dobrego dla serca jest proste i nie oznacza rezygnacji z radości życia. Z chorobą serca możesz również żyć długo i aktywnie. Mimo że choroba serca oznacza konieczność dokonania zmian, dalej będziesz mógł prowadzić normalne, aktywne życie. Dzięki nowatorskiej koncepcji książki „12-tygodniowy program. Jak zminimalizować ryzyko zawału serca” osiągniesz ten cel!
Każde selfie poprawiasz filtrami, żeby ukryć cienie pod oczami, wypryski, zmarszczki lub pierwsze oznaki starzenia?
A gdybyś tak mogła każdego dnia uśmiechać się do swojego zdjęcia #nomakeup i widzieć promienną cerę bez niespodzianek?
Anjali Mahto to doświadczona dermatolożka, która bierze pod lupę najbardziej widoczny organ każdego człowieka. Skutecznie obala mity na temat drogich kremów, cudownych diet i kuracji, które nie przynoszą dobrego i długotrwałego efektu.
Dowiesz się za to, jak skutecznie:
– wyleczyć trądzik i przyspieszyć gojenie blizn;
– pielęgnować skórę ze skłonnością do przesuszania i nawilżać ją od wewnątrz;
– opóźnić procesy starzenia i zapanować nad hormonami;
– pozbyć się cieni pod oczami i zapobiegać ich powstawaniu;
– dokładnie określić swój typ cery i dobrać kosmetyki do indywidualnych potrzeb.
Poznaj tajniki pielęgnacji i ciesz się zdrową i świetlistą skórą!
Ta historia zelektryzowała Holandię, ale to młody polski reporter napisał o niej najpełniej. Podczas swojego drobiazgowego reporterskiego śledztwa Kamil Bałuk szukał odpowiedzi na pytanie, jak doszło do tego, że jeden człowiek został ojcem ponad dwusetki dzieci – i kim są dziś te dorosłe już dzieci.
Reporter mnoży pytania: „Czy każdy człowiek ma prawo do posiadania dziecka? Czy każde dziecko ma prawo do wiedzy o swoich biologicznych korzeniach? Czy dawca nasienia ma prawo do anonimowości?”.
„Wszystkie dzieci Louisa” to pasjonująca i trudna do uwierzenia opowieść o kraju, w którego języku nie funkcjonuje słowo „rodzeństwo”, a także o kraju – niewielkim – gdzie żyją ponad dwie setki braci i sióstr. To również opowieść o lekarzu, który chciał być Bogiem, i o anonimowym dawcy nasienia. Ukrywał on nie tylko swoją tożsamość, ale również tajemnicę, którą przekazał ponad dwustu potomkom…
Książka przedstawia naturę wirusów i ich cykl replikacyjny. Omawia wirusy atakujące bakterie, zwierzęta oraz rośliny, patogeniczność wirusów oraz sposoby i możliwości zwalczania zakażeń wirusowych jak również ochrony organizmów przed zakażeniami. Przedstawia najnowsze teorie dotyczące pochodzenia i ewolucji wirusów. Opisuje możliwości wykorzystania praktycznego wirusów w biologii, biotechnologii oraz medycynie (wirusoterapie), jak również omawia inne czynniki zakaźne: tj. wiroidy, wirusy defektywne. Podręcznik jest skierowany do studentów biologii, biotechnologii, weterynarii nauk medycznych na uniwersytetach i uczelniach medycznych.
Informacja o autorze/ redaktorze:
red. nauk. Anna Goździcka-Józefiak
prof.zw dr hab. kierownik Zakładu Wirusologii Molekularnej Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Biologii
pozostali autorzy:
prof. dr hab. Elżbieta Poręba
dr hab. Julia Durzyńska
dr hab. Nawrot
dr hab. Broniarczyk
Nowe wydanie podręcznika zawierającego najważniejsze aktualne informacje na temat wpływu wysiłku i treningu na ustrój zdrowego człowieka. W książce omówiono główne zasady i formy treningu oraz metody oceny wydolności fizycznej. Znalazły się w niej także rozdziały poświęcone wysiłkowi: dzieci i młodzieży, osób w starszym wieku, kobiet (z uwzględnieniem okresu ciąży i menopauzy), osób niepełnosprawnych ruchowo i cierpiących na różne choroby, a także wysiłkowi w różnych temperaturach otoczenia, w warunkach wysokogórskich oraz podczas nurkowania. W publikacji omówiono również problematykę: treningu zdrowotnego, wpływu niedoboru aktywności ruchowej na organizm, dopingu, żywienia sportowców oraz genetyki w sporcie. Podręcznik, przygotowany przez zespół doświadczonych nauczycieli akademickich, jest adresowany do studentów wychowania fizycznego, fizjoterapii, turystyki i rekreacji, a także do lekarzy specjalistów w dziedzinie rehabilitacji medycznej, trenerów sportowych, nauczycieli wychowania fizycznego oraz osób zajmujących się rekreacją.
Dokonania w zakresie medycyny sprawiły, że leczenie pacjentów z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca, jest coraz skuteczniejsze i zapewnia wyższą jakość życia. Zainspirowani wynikami uzyskanymi w kontrolowanych warunkach badań klinicyści często jednak zderzają się z sytuacją, w której nowy lek nie daje takich wyników, jak opisywane. Brak skuteczności zwykle łatwo wytłumaczyć: tylko leki przyjmowane zgodnie z zaleceniami działają. Z tego powodu poza przepisaniem skutecznego preparatu lekarz powinien zadbać o nawiązanie właściwej relacji komunikacyjnej z pacjentem.Zaprezentowane w niniejszej książce wskazówki pozwolą Czytelnikowi lepiej zrozumieć potrzeby chorego na cukrzycę i odpowiedzieć na nie w postaci indywidualizacji terapii. Dowody z badań wskazują, że przyjęcie podejścia skoncentrowanego na pacjencie, uwzględniającego jego przekonania, preferencje, cele i utrudnienia, zapewnia lepsze wyniki kliniczne. Dzięki zaprezentowanym metodom indywidualizacji i samokontroli lekarz w najprostszy i najtańszy sposób będzie mógł poprawić compliance.
Rak trzustki to monografia poświęcona nowotworowi, którego diagnostyka i leczenie są bardzo trudne ze względu na mało charakterystyczne objawy, niewielką częstość występowania i specyficzną biologię guza. Stanowi on tylko 2% wszystkich nowotworów złośliwych rozpoznawanych w Polsce (ok. 3000 nowych przypadków rocznie), ale jest dla lekarzy dużym wyzwaniem.Autorzy niniejszej monografii, specjaliści od lat zajmujący się leczeniem chorych na raka trzustki, przygotowali praktyczne i nowoczesne opracowanie dla wszystkich lekarzy, którzy mogą mieć do czynienia z pacjentami z objawami sugerującymi chorobę bądź z już chorymi. Dokładnie przedstawili najnowsze poglądy na patogenezę choroby i sposoby jej leczenia. W oparciu o swoje szerokie doświadczenia opisali metody szybkiego diagnozowania i różne rodzaje terapii - ich skuteczność, zalety i ograniczenia.Książka jest bardzo ciekawym, ambitnym i praktycznym opracowaniem, które przedstawia coraz częściej występującą chorobę wymagającą podejmowania szybkich i trafnych decyzji terapeutycznych. Przedstawione na kartach tego kompendium informacje z pewnością w tym pomogą.
„W polskiej literaturze prawniczej brakowało dotychczas opracowania monograficznego dotyczącego tytułowej problematyki, które ujmowałoby tak całościowo, ale jednocześnie syntetycznie trzy zasadnicze zagadnienia: tajemnicy lekarskiej, tajemnicy psychiatrycznej w kontekście tajemnicy lekarskiej, oceny poprawności uregulowań w tym zakresie i oceny znaczenia tajemnicy psychiatrycznej w postępowaniu karnym. To zdecydowało o oryginalności rozprawy, ale również, co najistotniejsze, o jej merytorycznej wartości, umożliwiającej sformułowanie trafnych ustaleń końcowych i ocen oraz wniosków de lege ferenda dotyczących uregulowania tajemnicy, jak również znaczenia tej tajemnicy w polskiej procedurze karnej. Rozprawę kończy bardzo obszerna bibliografia, która wraz z przypisami powinna zachęcić każdego czytelnika do zgłębienia tytułowej problematyki. Publikacja w sposób komunikatywny i przejrzysty prezentuje rozważania sformułowane przez Autora znakomicie posługującego się językiem prawnym i prawniczym”.
Prof. zw. dr hab. Lech Krzysztof Paprzycki,
Katedra Prawa Karnego Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie,
Prezes Sądu Najwyższego kierujący Izba Karna (1999–2016)
„Fakt, że psychiatra jest równocześnie lekarzem, sprawia, że jasne określenie wzajemnej relacji tajemnicy lekarskiej i psychiatrycznej wymaga pogłębionej refleksji teoretycznej. Wynikające z niej ustalenia mogą mieć istotne znaczenie zarówno dla procesu stanowienia, jak i stosowania prawa. Należy dodać, że zagadnienie tajemnicy psychiatrycznej nie doczekało się do tej pory w polskiej literaturze prawniczej opracowania monograficznego. Publikacja Krzysztofa Michalaka zawiera wieloaspektowe rozważania dotyczące zagadnień, które tak kompleksowo nie były jeszcze poruszane w literaturze polskiej. Wykazuje istotne wartości poznawcze, a w zakresie wykładni przepisów dotyczących tajemnicy psychiatrycznej oraz propozycji ich zmian stanowi oryginalne rozwiązanie podjętego problemu naukowego oraz świadczy o umiejętności samodzielnego prowadzenia badań naukowych”.
Prof. zw. dr hab. Eleonora Zielińska, Instytut Prawa Karnego Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat
Krzysztof Michalak (ur. w 1990 r. w Poznaniu), absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (2014), doktor nauk prawnych (2018), asystent w Zakładzie Prawa Medycznego i Deontologii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Asystent naukowy w Katedrze Postępowania Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zatrudniony w projekcie badawczym Best Practices for EUROpean COORDInation on lnvestigative Measures and Evidence Gathering (Justice Programme of the EU, Horizon 2020, No. 723198). Adwokat w Izbie Adwokackiej w Białymstoku (aplikacja adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie). Guest researcher w Max-Planck-lnstitut fur auslandisches und internationales Strafrecht we Fryburgu Bryzgowijskim (2017). Managing editor w czasopiśmie „Progress in Health Sciences”. Wspólnie z dr. hab. Adamem Górskim (prof. UJ) opiekun drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego na Nuremberg Moot Court (2016). Współorganizator Alexander von Humboldt Stiftung „Humboldt Kolleg International Criminal Court. Theory. Practice. Challenges” (2016). Wśród jego zainteresowań naukowych należy wymienić: prawo medyczne, definiowanie pojęć medycznych w systemie prawnym, technikę legislacyjna i jej zastosowanie w interpretacji prawa, wykładnie prawa medycznego, prawo procesowe, prawo farmaceutyczne, kryteria wyodrębniania gałęzi prawa, międzynarodową współpracę sądowa. Autor kilkudziesięciu publikacji prawniczych ujętych w Polskiej Bibliografii Prawniczej Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Prelegent krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych. Laureat stypendiów naukowych oraz konkursów dla młodych naukowców.
Pomóż swojemu partnerowi i zbudujcie udany związek
Budowanie związku z partnerem z chorobą afektywną dwubiegunową (ChAD) wiąże się z codziennymi wyzwaniami – często jedna osoba zmuszona jest do przyjęcia roli opiekuna i ciągłego zmagania się z nagłymi wahaniami nastroju oraz impulsywnymi zachowaniami partnera. Niniejsza książka pokazuje, jak poradzić sobie z tymi problemami - przedstawia szczegółowe informacje, praktyczne porady i konkretne narzędzia, które pomagają w stworzeniu satysfakcjonującego związku, czerpaniu z niego radości oraz umożliwiają zdrowemu partnerowi realizację własnych celów i marzeń.
Autorzy pokazują, jak wspólnie z ukochaną osobą przyjąć holistyczne podejście do jej leczenia – łącząc farmakoterapię ze zmianą stylu życia, odpowiednią dietą i ilością snu. Wyjaśniają objawy ChAD, a także przedstawiają strategie zapobiegania sytuacjom kryzysowym oraz właściwego reagowania, jeśli takie się pojawią. Omawiają również najczęściej stosowane leki wraz z ich możliwymi skutkami ubocznymi. Wszystkim zagadnieniom towarzyszą przykłady oraz ćwiczenia do wykonania samodzielnie lub we dwoje.
Kochając osobę z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi to doskonałe wsparcie dla bliskich, a także wartościowa lektura dla terapeutów par zmagających się z tą chorobą.
Ta książka umożliwia najbliższym osób z zaburzeniami dwubiegunowymi lepsze zrozumienie ich problemów. Autorzy przedstawiają konkretne działania, które pomogą partnerowi z ChAD zachować zdrowie i pokonać największe trudności.
– Ruth White, specjalistka w dziedzinie zdrowia publicznego i opieki społecznej, profesor Uniwersytetu Seattle, autorka książki Bipolar 101
Materiały edukacyjne dla osób z chorobą afektywną dwubiegunową są bardzo nieliczne, a publikacji adresowanych do ich najbliższych jest jeszcze mniej. Julie A. Fast i John D. Preston stworzyli cenne źródło informacji dla rodzin i opiekunów osób cierpiących na ChAD. Autorzy przyjmują perspektywę holistyczną i udzielają porad, które pomogą czytelnikom wspierać ukochaną osobę z zaburzeniami dwubiegunowymi. Co ważniejsze, książka zachęca partnerów takich osób do dbania o siebie, pomagając im pielęgnować dobre relacje w związku.
– Sheri Van Dijk, specjalistka opieki społecznej, psychoterapeutka, autorka książek The Dialectical Behavior Therapy Skills Workbook for Bipolar Disorder, The Bipolar Workbook for Teens
Julie A. Fast jest uznaną specjalistką w dziedzinie zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, rzeczniczką chorych na ChAD i terapeutką ich rodzin oraz autorką docenianych artykułów na temat zdrowia psychicznego. Współpracuje z czasopismami „US Weekly” i „Self Magazine”, występuje w audycjach radiowych, a także pełni funkcję eksperta portalu edukacyjnego www.sharecare.com. Prowadzi blog www.juliefast.com. Jest współautorką dwóch książek z dziedziny psychoterapii. Mieszka w Portland w stanie Oregon.
John D. Preston jest psychologiem i psychoterapeutą. Emerytowany profesor Alliant International University w Sacramento, w stanie Kalifornia; ekspert do spraw zaburzeń dwubiegunowych na portalu www.sharecare.com. Jest autorem i współautorem ponad dwudziestu książek z zakresu psychoterapii, psychiatrii i neurobiologii. Regularnie wygłasza referaty podczas międzynarodowych konferencji edukacyjnych. Mieszka w Shingle Springs w Kalifornii.
Poszczególne rozdziały w sposób niezwykle interesujący wprowadzają czytelnika w niuanse rozumienia zaburzeń odżywiana w aspekcie nie tylko psychologicznym. Cenne jest połączenie () psychologicznych elementów zaburzenia z kontekstem filozoficznym i uwarunkowaniami społecznymi. W Polskiej literaturze przedmiotu jest to próba nowatorska, dotychczas w ten sposób nie publikowana. Prof. zw. dr hab. med. Andrzej Rajewski Specjalista psychiatrii i psychiatrii dzieci i młodzieży W książce odnajdziemy informacje dotyczące leczenia jadłowstrętu psychicznego, w tym bardzo cenne doświadczenia własne Autorki i jej programy autorskie z psychoterapii grupowej, skoncentrowanej na pracy z obrazem własnego ciała, indywidualnej oraz rodzinnej, a także łączenia psychoterapii rodzinnej i indywidualnej. Niemniej istotny jest również fragment dotyczący perspektywy samych pacjentek oraz ich rodzin. Pomimo waloru naukowego, książka jest napisana w sposób jasny i przystępny, stanowi rzetelne źródło wiadomości na temat opisywanego zaburzenia, dlatego polecam ją nie tylko profesjonalistom. Dr. hab. n. med. Agnieszka Słopień Specjalista psychiatrii dzieci, młodzieży i dorosłych Certyfikowany psychoterapeuta PTP
DZIŚ JEST PIERWSZY DZIEŃ TWOJEGO NOWEGO ŻYCIA!
Jesteś tuż po zawale serca? A może właśnie musisz pogodzić się z diagnozą choroby niedokrwiennej serca? Dotyczy cię wiele czynników ryzyka i chcesz zapobiec zawałowi? A może po prostu do końca życia chcesz mieć serce jak dzwon? Jeśli tak, to ta książka jest idealna dla ciebie!
TAK DZIAŁA SILNIK NASZEGO ŻYCIA?
Poznaj najważniejsze fakty dotyczące serca, niestrudzenie pracującego narządu, mającego niewiarygodne zasługi. Zrozum, co je boli!
CHROŃ SERCE
Dowiedz się, co możesz zrobić, aby zapanować nad chorobą twojego serca. Wspierać cię w tym będą motywujący 5-punktowy plan i najlepsze wskazówki na temat żywienia, aktywności fizycznej i uważnego życia.
INNOWACYJNY COACHING
Doktor Waller to praktykujący lekarz – specjalista kardiolog. Skorzystaj z jego obszernej wiedzy, którą przekazuje na łamach tej książki!
Przedstawiamy najnowszą klasyfikację leczenia chorób przyzębia pod redakcją prof. dr hab. n. med. Renaty Górskiej, konsultanta krajowego ds. periodontologii, przygotowaną we współpracy ze specjalistami z różnych obszarów stomatologii. Klasyfikacja chorób przyzębia i tkanek wokół implantów jest niezbędna zarówno dla lekarzy praktyków, którzy wykorzystują ją do właściwego diagnozowania i leczenia pacjentów, jak i dla naukowców, badających etiologię, patogenezę, przebieg i leczenie tych chorób.
Nowa klasyfikacja została opracowana przez grupę roboczą, powołaną w celu aktualizacji klasyfikacji chorób przyzębia i chorób tkanek wokół implantów, w trakcie warsztatów trwających od 9 do 11 listopada 2017 roku, ale przygotowania trwały od 2015 roku. Wyniki prac, a tym samym nową klasyfikację ogłoszono podczas konferencji EuroPerio 9 w Amsterdamie (20-23 czerwca 2018 r.).
Co zawiera publikacja:
- aktualizacja dotychczas obowiązującej klasyfikacji z 1999 roku
- opracowanie analogicznej klasyfikacji chorób tkanek wokół implantów
- przejrzyste i jednoznaczne definicje kliniczne i kryteria diagnostyczne, które pomogą lekarzom praktykom w stosowaniu nowej klasyfikacji
- nowe wyniki badań oraz aktualne podejście do zagadnienia chorób przyzębia i chorób tkanek wokół implantów, oparte na najmocniejszych dostępnych dowodach naukowych
- uzasadnienie zmian i interpretacja najnowszej klasyfikacji na podstawie raportów przygotowanych przez poszczególne grupy robocze warsztatów
Przez ponad 25 lat, aż do momentu śmierci w wieku 91 lat, Vanda Scaravelli dzięki swojej innowacyjnej metodzie nauczania jogi, koncentrującej się na właściwym ustawieniu kręgosłupa, odmieniała ludzkie ciała i losy. Wsłuchiwała się w organizm i pracowała z nim, a nie wbrew niemu. Wykorzystując grawitację, kontakt z podłożem i oddech potrafiła radykalnie poprawić stan zdrowia i samopoczucie. Vanda Scaravelli przypomina czytelnikom, że: "jeśli będziesz dla swojego ciała dobry, ono odpowie w niesamowity sposób". "Przebudzenie kręgosłupa" wskazuje łagodną drogę do osiągnięcia oraz zachowania zdrowia i naturalnej sprawności kręgosłupa - w każdym wieku. Niniejsze wydanie "Przebudzenie kręgosłupa" to wersja pieczołowicie poprawiona przez córkę Vandy, Paolę Scaravelli Cohen, zgodnie z życzeniem autorki i w oparciu o pozostawione przez nią szczegółowe notatki. Niniejszą książkę, zawierającą przedmowę B. K. S. Iyengara, z pewnością zaliczyć można do klasyki wydawnictw o jodze.
Serce – najgłębsza tajemnica, dom duszy, esencja życia i źródło sił duchowych. Przez tysiące lat pozostawało niedostępne dla medyków zarówno ze względu na kulturowe i religijne tabu, jak i ze względów praktycznych: skoro pacjent miał pozostać żywy, serce nie mogło przestać bić – a jak operować organ pozostający w ciągłym ruchu?
Thomas Morris, ceniony dziennikarz BBC, relacjonując jedenaście przełomowych operacji, opowiada historię kardiochirurgii – dzieje porażek i triumfów, brawury, zazdrości i rywalizacji.
Od 1872 roku i zabiegu wyjęcia igły wbitej przypadkiem w pierś londyńskiego blacharza, poprzez historyczną operację usunięcia odłamka szrapnela z serca żołnierza rannego w Normandii, po hodowlę organów w bioreaktorze i protezy z drukarki 3D – opowiadana przez Thomasa Morrisa historia ludzkiego geniuszu nie jest zamknięta, a ludzkie serce wciąż kryje tajemnice i co najmniej kilka przełomów w kardiochirurgii jest jeszcze przed nami.
Przyprawiające o zawrót głowy dzieje chirurgii serca są równie ważne jak rozwój fizyki jądrowej, komputerów czy rakiet. Thomas Morris nareszcie opowiedział tę historię, jak należy – „Sunday Times”
Czytając Sprawy sercowe, czytelnik dosłownie zagląda chirurgom przez ramię, więc czasami jest to lektura dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach.
Tom 9 został poświęcony infekcjom wirusowym i stanowi jeden z elementów cyklu tematycznego dotyczącego przewlekłej opieki nad pacjentami po przeszczepieniu narządu.
Odpowiedź biorcy przeszczepu na CMV
Leczenie pacjenta z zakażeniem wirusowym cytomegalii po transplantacji narządu i odporność na gancyklowir
Oporne na leczenie ostre infekcje wirusem cytomegalii u chorych po przeszczepieniu serca
Wpływ zakażenia BKV na czynność nerki przeszczepionej
Grypa po przeszczepie
Leczenie HCV po przeszczepieniu wątroby - terapie bezinterferonowe
Zakażenie HIV i transplantacja nerki
Objaw matowej szyby
Biegunki o etiologii wirusowej u biorców przeszczepów
Nieoceniony poradnik do walki z rakiem - najbardziej inwazyjną chorobą dzisiejszych czasów.
Dobrana odpowiednio terapia ruchowa, przygotowana jako plan treningów, powinna odgrywać centralną rolę w zintegrowanej koncepcji leczenia choroby nowotworowej. Rehabilitacja ruchowa zastosowana po fazie agresywnej terapii oddziałuje optymalnie nie tylko na zdrowie fizyczne, ale także psychiczne i społeczne.
Publikacja zawiera potrzebne informacje, by przywrócić siłę lub zachować wydolność organizmu i, co oczywiste, zdolność do sprostania codziennym zadaniom. W przypadku gdy występuje zespół chronicznego zmęczenia z pomocą porad z książki można złagodzić jego natężenie. Łatwiej także zachować masę mięśniową lub ją odbudować, zmniejszyć uboczne skutki chemioterapii oraz przeciwdziałać przyrostowi wagi spowodowanemu terapią hormonalną.
Tytuł należy do serii książek „Poradniki zdrowie”, które przygotowane są we współpracy z największym niemieckim wydawnictwem poradnikowym Gräfe und Unzer z Monachium. To poradniki z gwarancją 100% najwyższej jakości, potwierdzone hologramem – GWARANCJA JAKOŚCI.
Odbiorcy
- wszyscy, którzy cierpią z powodu choroby nowotworowej i chcą w naturalny sposób jej przeciwdziałać
- osoby, które szukają terapii ruchowej w walce z rakiem
Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę
- zawiera potrzebne informacje, by przywrócić siłę lub zachować wydolność organizmu i, co oczywiste, zdolność do sprostania codziennym zadaniom
- dzięki zawartym w niej poradom można pozytywnie wpłynąć na sferę psychiki, co przekłada się na mniej zaburzeń snu, mniej stanów depresyjnych, mniej braku energii
- w przypadku gdy występuje zespół chronicznego zmęczenia z pomocą książki można złagodzić jego natężenie
- łatwiej zaakceptować własne ciało
- można zmniejszyć uboczne skutki chemioterapii oraz przeciwdziałać przyrostowi wagi spowodowanemu terapią hormonalną
- można wpłynąć na przebieg choroby i jej rokowanie
Podręcznik Farmakoterapia jaskry, wydanie drugie jest nie tylko kompendium leków przeciw jaskrowych, ale przedstawia całe spektrum współczesnych metod leczenia farmakologicznego oraz zasad racjonalnej i nowoczesnej farmakoterapii jaskry. Tematyka podręcznika: klasyfikacja jaskry, diagnostyka jaskry, leki stosowane w terapii jaskry, strategie leczenia jaskry.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?