Literatura beletrystyczna - beletrystyka psychologiczna, religijna i filozoficzna, powieści, opowiadania, science fiction, romans, thrillery, fantazja po te wszysztkie bestsellery zapraszamy do naszej księgarni internetowej Dobreksiazki.pl
Mamy naprawdę szeroki wybów i atrakcyjne ceny. Jest w czym wybierać. Zapraszamy.
Gdzie prastara, mroczna siła wymyka się zdrowemu rozsądkowi. W głębinach mroźnej Syberii, gdzie czas płynie wolniej, a tajemnice skrywane są przez wieki, dr Skórzewski odkrywa coś więcej niż tylko epidemię. Jego badania prowadzą go do starożytnych legend i zakazanej wiedzy, która łączy przeszłość z teraźniejszością. "Traktat o higienie" to nie tylko powieść o medycynie, ale też o poszukiwaniu prawdy ukrytej na dnie ludzkiej duszy i w mrokach historii. Kompletny zbiór opowiadań o dr. Skórzewskim, uporządkowanych przez autora.
Świat jaki znamy kończy się na naszych oczach. Europa chyli się ku upadkowi zalewana falą ekoterroryzmu , unijnych dyrektyw i imigrantów. Każdy dzień przenosi nowe rewelacje , po których nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. "Podpis jest po to by sie go wypierać " jak pisał Jacek Kaczmarski; "Każdy sobie pan w naszej Rzeczypospolitej, kto jeno ma szablę w garści i lada jaką partię zebrać potrafi" jak mówił Kmicic. A chaos sięgnał jeszcze dalej. Dajcie mi wytyczne, a paragraf się znajdzie, zdaje się mówić minister sprawiedliwości podcierając się Konstytucją. Nastał Czas Bezprawia.
Dawno nie czułam takich motyli w brzuchu i takiego szczęścia. On czuje to, co ja i teraz jestem tego pewna. Cieszę się, że to się zdarzyło i mam nadzieję, że okaże się prawdą. Pogrążyłam się w wyobrażeniach, jakby to mogło być. Często tak robię, jak spotyka mnie coś nowego, ale to jest nie do opisania – ta sytuacja, szczęście i satysfakcja...
Czy mogłabym mieszkać w Barcelonie?
Ode mnie też może być poprawka w stylu:
Pierwszy tom jest początkiem mojej historii. Napisałam go, żeby pomóc uzdrowić moją duszę, żeby powoli wyrzucać z siebie wszystko to, co siedzi we mnie głęboko od bardzo dawna.
Być może to banalne dla ogółu, ale dla mnie jest bardzo ważne…
Helena P. Bławatska (1831-91) rosyjska pisarka teozofka i spirytystka, założycielka istniejącego do dziś Towarzystwa Teozoficznego, autorka kilku książek zarówno o Indiach w których wiele lat mieszkała, jak i przede wszystkim o okultyzmie, spirytyzmie, wiedzy tajemnej. Bodaj najważniejszą z nich jest właśnie Doktryna tajemna.Jak pisze autorka w przedmowie do książki: nauki zawarte w tych tomach nie są własnością hinduskiej, zoroastriańskiej, chaldejskiej czy egipskiej religii, tak samo jak nie przynależą do buddyzmu, islamu, judaizmu czy chrześcijaństwa. Doktryna tajemna jest istotą ich wszystkich. Wytrysłe z niej różne systemy religijne teraz dopiero mogą być ponownie zanurzone w rodzimym żywiole, a którego wyrosły wszystkie tajemnice i dogmaty, rozwinęły się i uległy zmaterializowaniu. Cel tej pracy może być ujęty w następujący sposób chodzi o wykazanie, iż przyroda nie jest przypadkowym zbiorowiskiem atomów, i wyznaczenie człowiekowi przynależnego mu miejsca w schemacie wszechświata; o wybawienie z poniżenia i zapomnienia prastarych prawd, stanowiących podstawę wszystkich religii oraz udowodnienie podstawowej jedności ich źródła; o wykazanie, iż nauka współczesnej cywilizacji jeszcze nie dotarła do ukrytej dziedziny przyrody. Doktryna tajemna jest książką w służbie ludzkości i tylko ona może ją oceniać.
Anthony Burgess (1917-93) - angielski pisarz, kompozytor, filolog, wykładowca na Uniw. W Birmingham i innnnych, autor ok 40 powieści, kilkunastu dzieł biograficznych i eseistycznych, a z powieści z najsłynniejszą ""Mechaniczną pomarańczą"" na czele, jedną z najważniejszych dystopii XX wieku w literaturze światowej. Dystopia (czyli antyutopia) to kluczowe słowo dla zrozumienia 1985 oto Burgess (napisawszy już przecież Pomarańczę, postanawia pójść dalej dystopijnym tropem i odpowiedzieć na bodaj jeszcze słynniejszą wizję przerażającego świata niż jego Mechanicznaczyli na 1984 Georga Orwella. Sam, co ciekawe, odczytuje w nich powieść Orwella w sposób typowy dla niektórych lewicujących Brytyjczyków, ale raczej obcy czytelnikom z Polski i świata. Nie jako paszkwil na komunizm, tylko złośliwą karykaturę Wielkiej Brytanii tuż po wojnie, kiedy nadal obowiązywała reglamentacja żywności i na poły skoszarowane życie codzienne. 1985 składa się z dwóch części pierwsza pod tytułem 1984 to próba zrozumienia i odniesienia się w formie eseju (i przeprowadzonego z samym sobą wywiadu) do dzieła Orwella. Część druga, pisana w roku 1978 powieść będąca niesłychanie ponurą wizję przyszłości Wielkiej Brytanii w roku 1985, przez który drogą ku samozagładzie zmierza główny bohater Bevin Jones. Nawiasem mówiąc już samo to imię i nazwisko to nawiązanie do orwellowskiego bohatera Winstona Smitha (Winston to aluzja do Churchilla, Bevin zaś nawiązuje do Ernesta Bevina, powojennego ministra spraw zagranicznych, za którego kadencji nastąpił demontaż brytyjskiego imperium).Orwell w latach 40. bał się państwa wszechmocnego, zaś Burgess w latach 70. bał się państwa słabego, terroryzowanego przez rozmaite grupy nacisku. Zuklandia (nazwa pochodzi od Zjednoczonego Królestwa, czyli UK) nie jest państwem Wielkiego Brata z 1984. Jest państwem, słabym, którego ulicami rządzą gangi nastolatków, gospodarka jest w chaosie niszczona przez związki zawodowe i inne grupy interesu, a majątek opanowują i zmieniają kulturę obcokrajowcy, tu czytaj po prostu muzułmanie, Arabowie, którzy dążą do przekształcenia Anglii w państwo islamskie. Czy Burgess nie wypowiada tu proroczych słów? Nie ma w tej wizji Wielkiego Brata ani powszechnej kontroli, przeciwnie - jest totalny chaos, ale okazuje się to nie mniej przerażające od orwellowskiej dyktatury. Koniecznie trzeba porównać - Burgess to pisarz wybitny i w wielu aspektach ponuro proroczy.
Kalendarz księgowego 2025 jest to kalendarz biurkowy w podziale na miesiące. Przy każdym miesiącu zaznaczone są ważne dla księgowych terminy dotyczące składek ZUS, podatku dochodowego oraz od towarów i usług, a także terminy najważniejsze terminy wynikające z ustawy o rachunkowości m.in. terminy związane ze sporządzaniem i przekazywaniem sprawozdań finansowych. Na kartach miesięcy wypisane są również najważniejsze dla księgowych wskaźniki i stawki obowiązujące w 2025 roku.
Ksenia i Nadia przyjechały do Wrocławia z Ukrainy. Są tu z mamą i dziadkiem. Chodzą do szkoły, mają nowe koleżanki, jednak tęsknią za tatą i wszystkim, co zostawiły w rodzinnym mieście. Szczególnie Ksenia nie może się odnaleźć w nowym miejscu, nie chce nawet jeździć na kucyku, choć razem z siostrą bywa w ośrodku jeździeckim. I wtedy dowiaduje się o hobby horse. Nie zna tej nowej dyscypliny, ale wkrótce bieganie z pluszowym konikiem na kijku stanie się jej ulubionym zajęciem. A śladem Kseni pójdzie wiele dzieci, które przekonają się, że hobby horse jest super!
„A więc wojna…”, to propozycja krytycznego spojrzenia na nierzadko dobrze już znane zjawiska i problemy oraz sprowokowanie do dyskursu.
Dialogiczność to credo, które Jacek Chrobaczyński przyjmuje od samego początku w swej najnowszej pracy jako postawę badawczą. To wielka zaleta przygotowywanej publikacji. Książka to owoc „wielolecia” krakowskich badań autora prowadzonych także przed rokiem 1989 w warunkach politycznej cenzury. Równocześnie to książka, która narodziła się w czasie pandemii i została tą nieoczekiwaną sytuacją sprowokowana, co autor obszernie wyjaśnia we wstępie. Liczne odniesienia do tej nowej dla nas wszystkich kryzysowej sytuacji stanowią kolejną niezwykłą, w zestawieniu z „klasycznymi” studiami historycznymi, cechę książki.
Pandemia pobudziła badacza nie tylko do szerszej refleksji nad tytułową kwestią książki oraz do próby podsumowania swego dotychczasowego dorobku w tym zakresie, ale i do szeregu komentarzy odnoszących się do aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. Towarzyszą one od początku do końca lekturze książki, a autor nie ukrywa swych krytycznych poglądów na temat rządzącego dziś w Polsce układu politycznego.
Z recenzji prof. zw. dr hab. Jacek Purchla
Codziennie mijasz ludzi, którzy w historii Twojego życia są niewiele znaczącym mignięciem, spieszącym się do swoich spraw. Jesz obok nich obiad w tej samej restauracji, zaledwie dwa stoliki dalej. Siedzisz z nimi w jednym samolocie. Przytrzymujesz im drzwi, wchodząc do budynku. Widzisz ich wieczorem jako zapalone światło w jakimś mieszkaniu.
Tacy ludzie to najwyżej statyści w Twoim filmie, w którym to Ty grasz główną rolę. Ale ci statyści, chociaż są ledwie mignięciami, prowadzą tak samo złożone życie jak Ty. Mają swoje pragnienia, dziwactwa, problemy, triumfy, ambicje i zmartwienia. Są pierwszoplanowymi bohaterami własnego życia.
To właśnie im poświęcone są opowiadania, które napisał Radosław Kotarski. To debiut fabularny autora bestsellerowych: „Włam się do mózgu”, „Inaczej’ oraz „Nic bardziej mylnego”. W zbiorze 15. opowiadań Radek pokazuje, co stałoby się, gdybyśmy przyjrzeli się bliżej tym ludziom i poznali ich historię. Może zatrzymanie się przy nich i popatrzenie z ich perspektywy nauczy nas czegoś o naszym życiu?
Książka "Mężczyzna, który uderzy dziecko i inne opowiadania" to:
opowiadania, w których przecinają się ścieżki bohaterów,
złapanie odpowiedniej perspektywy,
spojrzenie na losy i potrzeby innych w inny sposób,
bliskie śledzenie losów, przeżyć i doświadczeń ludzi, których zwykle tylko mijamy,
fabularny debiut Radosława Kotarskiego,
świetny pomysł na prezent: to poruszające opowiadania wydane w twardej, ozdobnej oprawie.
Inteligencja kontra brutalność. Sławomir Wolski to na pozór idealny mąż i ojciec. W rzeczywistości – potwór w ludzkiej skórze. Jego ofiary? Młode i ufne dziewczyny. Jego metoda? Uwodzenie, a potem... czysta rozkosz zabijania. Gdy w lesie pod Skarżyskiem odkryte zostają zmasakrowane zwłoki młodej dziewczyny, komisarz Agnieszka Polkowska czuje, że to dopiero początek mrocznej układanki, którą zostawił dla niej morderca. Kto będzie w tej grze ofiarą, a kto przynętą? Co zrobi Polkowska, gdy życiu jej od lat niewidzianej córki zacznie zagrażać niebezpieczeństwo? I jakie demony przeszłości łączą zabójcę i policjantkę? „Szadź” to thriller psychologiczny, w którym Igor Brejdygant mistrzowsko prowadzi czytelnika przez labirynt ludzkich obsesji, strachu i zemsty. W serialowej wersji Playera, której powstały już cztery sezony, w dwójkę bohaterów wcielają się: Aleksandra Popławska i Maciej Stuhr.
Co począć, gdy śnieżna lawina dosłownie i w przenośni demoluje życie i zmienia plany?
Rozwód sprawia, że poukładany świat Moniki rozpada się z hukiem. Próbując uciec od otaczających ją trosk, wyjeżdża do Włoch, gdzie w malowniczym Piumino zamierza zacząć wszystko od nowa. Ale życie ma dla niej inny scenariusz i sytuacja przybiera zaskakujący obrót. Zamiast urządzać nowy dom Monika niespodziewanie trafia pod troskliwe skrzydła wspaniale gotującej Włoszki oraz jej dwóch skrajnie różnych synów. Czy kobieta odnajdzie się w tej niecodziennej sytuacji? No i co z tym wszystkim mają wspólnego bure koty? Mamma mia!
Książka SUPERKOLORY to atrakcyjne kolorowanki z rysunkami ulubionych bohaterów. Do każdej z publikacji dołączone są piękne flamastry. Wystarczy, że dziecko pomaluje obrazek, a rysunki z postaciami ulubieńców nabiorą kolorów. Świetna zabawa gwarantowana!
Książka SUPERKOLORY to atrakcyjne kolorowanki z rysunkami ulubionych bohaterów. Do każdej z publikacji dołączone są piękne flamastry. Wystarczy, że dziecko pomaluje obrazek, a rysunki z postaciami ulubieńców nabiorą kolorów. Świetna zabawa gwarantowana!
Książka SUPERKOLORY to atrakcyjne kolorowanki z rysunkami ulubionych bohaterów. Do każdej z publikacji dołączone są piękne flamastry. Wystarczy, że dziecko pomaluje obrazek, a rysunki z postaciami ulubieńców nabiorą kolorów. Świetna zabawa gwarantowana!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?