Tutaj znajdziesz bogaty wybór lektury z zakresu chrześcijaństwa: modlitewniki, teologia, historia religii, żywoty świętych, wiara, cuda, katecheza, islam, judaizm, religie dalekiego wschodu oraz świata starożytnego.
Książka Mahamudra Gendyna Rinpoczego przedstawia podstawy nauk o naturze umysłu, które są szczególnie popularne w szkołach kagju i njingma buddyzmu tybetańskiego. Jest to ważna lektura zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących adeptów buddyzmu, a nawet dla ludzi nie interesujących się buddyzmem.
Czytelnik znajdzie tu cenne wskazówki, jak żyć pełniej i bardziej szczęśliwie, jak zachować się w obliczu śmierci.
Bezpośredni, ciepły i przejrzysty styl nauczania Lamy Gendyna Rinpoczego sprawia, że książka ta nie pozostawia nikogo obojętnym.
Sięgnij po skarby zbawienia, mądrości i wiedzy!
Czego brakuje w twoim Kościele, modlitwach i osobistym życiu?
Co pogłębi twoją osobistą relację z Bogiem?
Co może sprawić, że twoje życie będzie bardziej skoncentrowane na celu?
Co pozwoli ci być dzieckiem Bożym prawdziwie prowadzonym przez Ducha?
BOJAŹŃ PANA!
John Bevere wskazuje na potrzebę bojaźni Bożej. W konkretny i pełen miłości sposób rzuca ci wyzwanie, byś na nowo zaczął czcić Boga w swojej codzienności i na modlitwie. Bóg pragnie, byś Go poznawał i jest tylko jedna droga, by wejść w tę głęboką intymność i w pełni jej doświadczać. Każdy inny sposób nieuchronnie będzie skutkował porażką.
Teraz możesz oddać Bogu należną Mu chwałę w sposób, jaki zrewolucjonizuje twoje życie!
John Bevere jest całkowicie oddany zachęcaniu innych do pogłębiania intymnej relacji z Bogiem i życia w perspektywie wieczności. Jest autorem najlepiej sprzedających się książek, które są dostępne w 40 różnych językach i rozchodzą się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Poprzez swoje doskonałe materiały i nauczania John ujawnia przenikliwe prawdy, pociągając czytelnika do spotkania z Bogiem na zupełnie nowym poziomie. Jest także popularnym mówcą konferencyjnym i gospodarzem telewizyjnego programu „The Messenger”, który ma swoich widzów w 216 krajach. Oboje z żoną, Lisą – także autorką dobrze sprzedających się książek – są współzałożycielami Messenger Internationale, żyją w Colorado wraz z czterema synami.
Wydanie nowe, uzupełnione
Pomiędzy pulsującym za oknem życiem, a tym, co nieuchronnie czeka każdego z nas, są święci. Niebieski pomost. Głos z 'innego świata'. Tego, który istnieje. Naprawdę.
Świadectwa, podziękowania i prośby pomieszczone w tym tomie są tego znakiem. Inny świat istnieje, oni - podpisani i anonimowi autorzy zebranych tu tekstów - go doświadczyli. I to nie wtedy, gdy wszystko układało się dobrze, a perspektywa jutra pisana była barwami rozkwitającego życia, ale wówczas, gdy jego krucha nić, którą niedbale często trzymamy w ręku, zaczęła się rwać.
Choroba. Nieszczęście. Także śmierć, pukająca do drzwi najczęściej nie w porę. To czas właśnie, gdy zwykle przypominamy sobie o nich. Świętych. Zawsze bliskich. Jak Urszula Ledóchowska. Uśmiechnięta i promienna. Serdeczna. Zatroskana. Nieustannie działająca. Za życia znana była z wrażliwości na potrzeby ludzi. Lecz nadal, a mija sto pięćdziesiąt lat od jej narodzin, chce być dla nas promieniem dobroci Bożej, który wraca na ziemię i ogarnia swym światłem i ciepłem tych, którzy proszą o pomoc.
Ponad 400 świadectw, zebranych w tym tomie, przekonuje, że w sprawach wielkich i małych pośrednictwo św. Urszuli jest skuteczne. Czasami tylko zdumiewa, jak bardzo...
Nowy rok duszpasterski obchodzony jest w polskim Kościele pod hasłem: Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię.
Niniejsza książeczka ma za zadanie zachęcić wiernych do sięgnięcia po Pismo Święte. Autor w lekkiej formie "podprowadza" czytelnika pod lekturę Biblii, daje wskazówki, jak się zabrać do czytania i szybko się nie zniechęcić, wreszcie jak czytać, by miało to wpływ na nasze życie. Gorąco polecamy ten cenny poradnik wszystkim wiernym.
Książka księdza Aimone Gelargi, doświadczonego spowiednika, jest prostym i niezwykle przydatnym przewodnikiem po sakramencie pojednania. Pokazuje, że spowiedź to nie tylko uwolnienie od ciężaru grzechu i przebaczenie, ale przede wszystkim szczera rozmowa z Kimś, kto wie o nas wszystko.
Autor wyczerpująco opisuje etapy dobrej spowiedzi a także daje wskazówki, jak dobrze przygotować się do każdego z nich. Ten poradnik pomaga na nowo odkryć piękno spowiedzi i wzbudzić w nas jej głębokie pragnienie.
Książka zawiera świadctwa osób dręczonych przez demony, modlitwy o uwolnienie, które mogą odmawiać również osoby świeckie, ale przede wszystkim słowa otuchy, które przyniosą ulgę w każdym cierpieniu i niepowodzeniu.
Który z papieży widział koniec świata? Dlaczego tak długo nie ogłaszano całego tekstu objawienia fatimskiego? Dlaczego, choć wiadomym jest, że jest i czwarta, a nawet piąta jej część, nie mówi się o niej? A może wizje końca świata nierozerwanie związane są ze starożytnością, średniowieczem i mają w przepowiedniach pewien logiczny ciąg? A co z Apokalipsą św. Jana? Co z najważniejszą z wizji końca świata opisanych w Piśmie Świętym Starego i Nowego Testamentu? Co sprawiło, że niemal wszyscy słyszeli o Sybilli i Nostradamusie? Ludzi od zawsze intrygowało to, co nieznane, co ich czeka w przyszłości. Dlatego też szukali osób potrafiących wyjaśniać różne znaki, symbole, osób obdarzonych jasnowidzeniem. I nadal tak jest. Każda tajemnica nęci i pociąga. W swojej książce Jadwiga Czernikow zawarła zestawienia proroków biblijnych, omówienie symboliki Apokalipsy św. Jana, interpretacje słynnych przepowiedni, charakterystyki polskich jasnowidzów, opisy uznanych objawień.
Fascynująca kobieta, która powinna się znaleźć w podręcznikach historii jako jedna z „matek niepodległości”, odzyskanej przez Polskę w 1918 roku. W plebiscycie na „Polkę wszech czasów”, ogłoszonym przez Muzeum Historii Polski i Magazyn Historyczny „Mówią wieki”, zajęła czwarte miejsce, po Marii Skłodowskiej-Curie, gen. Elżbiecie Zawackiej „Zo” i Irenie Sendlerowej.
Utalentowana nauczycielka i wychowawczyni, poliglotka… – a zarazem zakonnica i święta. Potrafiła zarazić prawie 800 dziewcząt i młodych kobiet ideałem życia dla Jezusa i dla ubogich w nowym zgromadzeniu urszulanek, które od koloru prostego habitu zyskały szybko popularne miano szarych urszulanek. Twierdziła, że najskuteczniejszym sposobem ewangelizacji jest radość, czerpana z kontemplacji Serca Jezusa, konającego na krzyżu z miłości do ludzi.
Studium pt. ,,Pedagogie katolickich zgromadzeń zakonnych. Historia i współczesność', przygotowane pod redakcją naukową prof. dr hab. Janiny Kostkiewicz jest kontynuacją bardzo ważnej i potrzebnej w Polsce serii dotyczącej wychowania katolickiego realizowanego przez różne podmioty, ze szczególnym uwzględnieniem katolickich zgromadzeń zakonnych.
Zawartość tomu trzeciego stanowi szesnaście odrębnych rozdziałów traktujących o pedagogii żeńskich zgromadzeń zakonnych w Polsce. Wspólną podstawą jest katolicki system wychowania oparty na ideałach chrześcijańskich, a więc na normie miłości Boga i bliźniego oraz odniesieniu eschatologicznym. Tom ten wpisuje się w historię myśli pedagogicznej oraz ukazuje współczesną praktykę wychowania. Tytuł książki wyraźnie określa, że sytuuje się w ramach pedagogiki religii, pedagogiki katolickiej. Studium może – i powinno -zainteresować także osoby nie związane z nurtem chrześcijańskim, bowiem poszczególne rozdziały ukazują interesujące rozwiązania pedagogiczne, które oparte są na konkretnych doświadczeniach z których mogą korzystać wszyscy zainteresowani wychowaniem.
Cechą charakterystyczną trzeciego tomu Pedagogii katolickich zgromadzeń zakonnych jest to, że tworzą go opracowania dotyczące pedagogii zgromadzeń żeńskich, które działają głównie w Małopolsce. Należy z wielkim uznaniem przyjąć podjęty przez p. prof. dr hab. Janiny Kostkiewicz projekt badawczy dotyczący wychowania katolickiego, które jest realizowane przez różne żeńskie zgromadzenia zakonne. Należy podkreślić - jako duży walor naukowy przemyślaną strukturę prezentowanych opracowań. Charakterystyka
pedagogii omawianych zgromadzeń zakonnych rozpoczyna się informacją o założycielu lub założycielce wspólnoty oraz podaniem ogólnej historii zgromadzenia i zrealizowanych dziełach. Omawiając charyzmat zgromadzeń koncentrowano się na ich aktywności pedagogicznej, tak w aspekcie założeń ideowych, jak też w praktyce. Przy czym zazwyczaj ukazywana jest dynamika działalności pedagogicznej - najczęściej wychodząc od ujęcia historycznego - ukazywano socjologiczne elementy działalności edukacyjnej w czasach współczesnych.
Słowa wielkiego uznania należy skierować do prof. dr hab. Janinie Kostkiewicz za bardzo cenny projekt badawczy dotyczący pedagogii katolickich zgromadzeń zakonnych. O powszechnym uznaniu dla tego projektu oraz opracowań zawartych w poszczególnych tomach książki: Pedagogie katolickich zgromadzań, zakonnych. Historia i współczesność świadczy fakt przyznania - za I tom (Wydawnictwo ,,Impuls') głównej nagrody w ogólnopolskim konkursie na najlepszą książkę katolicką roku 2012 oraz bardzo pozytywne opinie znanych pedagogów i czytelników. Tematyką zamieszczoną w poszczególnych tomach zainteresowali się pedagodzy oraz wszyscy którym bliskie są zagadnienia polskiej edukacji.
Przygotowane pod redakcją naukową prof. dr hab. Janiny Kostkiewicz opracowania są niewątpliwie obrazem oryginalnych teorii i koncepcji tkwiących u podstaw pracy pedagogicznej poszczególnych zgromadzeń zakonnych Kościoła katolickiego. Są też wyrazem twórczego wkładu w teorię i praktykę wychowania. Współcześnie - w dobie ogromnego chaosu aksjologicznego w naszym społeczeństwie istnieje autentyczne zapotrzebowanie na wiedzę dotyczącą realizowanych w Polsce często bardzo oryginalnych I cennych systemów pedagogicznych, które zostały wypracowane przez rożne zakony.
Poszczególne opracowania ukazują bardzo interesujące procedury wychowawcze realizowane przez zgromadzenia i są interesującą ofertą pedagogiczną.
Z recenzji dr hab. Romana Jusiaka prof. KUL
Zapraszamy do publikacji prof. dr hab. Janiny Kostkiewicz. To już trzeci tom serii.
Bogata w treść, różnorodna, a przy tym wydana w formule albumowej i prezentowej książka dla czcicieli św. Stanisława Biskupa i Męczennika, tych, którzy podlegają Jego szczególnej opiece. Warto, by Go lepiej poznali i do Niego zwracali się z modlitwą. Polecamy ją zwłaszcza wiernym w parafiach pod wezwaniem tego świętego. W książce przedstawiona została sylwetka św. Stanisława jako człowieka, kapłana i przywódcy narodu na tle burzliwych dziejów naszej ojczyzny w XI wieku. Ukazany został proces jego wyniesienia na ołtarze oraz niesłabnący od dziewięciu wieków kult, a także cuda uczynione za jego wstawiennictwem. Album zawiera również modlitwy do św. Stanisława ze Szczepanowa
Zachęcamy rodziców, dziadków i wszystkich dorosłych, by podarowali swoim pociechom tę wyjątkową książeczkę. Dzięki niej dzieci nauczą się chwalić Maryję śpiewem. Wystarczy otworzyć książkę, włączyć dołączoną do niej płytę i koncert życzeń dla Matki Bożej gotowy.
Jej uroda rozpaliła zmysły króla. Jej ból poruszył serce Boga. Batszeba jedna z pięciu zwykłych kobiet, które odegrały niezwykłą rolę w dziejach ludzkości. Jej imię zostało uwiecznione w najważniejszej genealogii świata w Rodowodzie Łaski.""Rodowód Łaski: Batszeba"" to czwarta część fascynującej sagi o pięciu kobietach wymienionych w biblijnej genealogii Jezusa Chrystusa. Choć bohaterki tej opowieści były kobietami starożytnego Wschodu, ich historie mają zastosowanie w naszym życiu, w trudnych kwestiach, z którymi zmagamy się we współczesnym świecie. Kobiety te żyły na krawędzi. Miały odwagę. Podejmowały ryzyko. Dokonywały zaskakujących wyborów i czasem popełniały ogromne błędy. Nie były idealne, a mimo to Bóg posłużył się nimi w realizacji swego niezwykłego planu, którego celem było objawienie Chrystusa Zbawiciela świata.
Czasem dostajemy jakiś impuls, znak z góry, że mamy coś wykonać. Nie zawsze się posłuchamy, nie zawsze nam się chce, czasem myślimy, że to pomyłka, że to nie o nas chodzi. Ja też tak myślałam zabierając się do tego zbiorku nieudolnych medytacji nad ogromem Bożych wskazań. Nurtowało mnie wiele pytań. Przede wszystkim do kogo skieruję moje opowiadania? Do ludzi nawróconych? Nie będą im potrzebne. Do tych poszukujących? Pewnie nie zechcą czytać. Ale potem stwierdziłam: a może jednak przeczyta je ktoś, może ten jeden, któremu moje przemyślenia w czymś pomogą, coś pokażą. I pomyślałam, że jeżeli znajdzie się tylko ktoś jeden, kogo poruszą moje słowa, zachęcą do głębszej refleksji, to warto pisać.
To czym się dzielę z czytelnikami jest fikcją, ale bardzo związaną z faktami, zdarzeniami i przeżyciami z mojego życia. W każdym z opowiadań jest przesłanie nie wydumane, ale przeżyte w mniejszym lub większym zakresie.
W pierwszej części podejmujemy temat „misterium nieprawości”. Dlaczego istnieje Bestia? Jest to pytanie, które wielokrotnie stawiają niewierzący albo sceptycy, niepotrafiący poradzić sobie z faktem, że w doskonałym umyśle Boga, wszechwiedzącym i wykraczającym poza czas, poczęło się także zło, tworząc tych aniołów, którzy później się zbuntowali, przemieniając się w demony, albo że stworzywszy mężczyznę i kobietę, wydał ich na pastwę pokusy.
Walka ze Złym jest przedmiotem drugiej części książki.
Ojciec Raffaele, oblat benedyktyński, obecnie Sługa Parakleta, egzorcysta i psychiatra, stanął w swej pracy naprzeciw diabła, i wyjaśnia, w jaki sposób Kościół katolicki podejmuje tę walkę ze Złym.
W swej najnowszej książce uznany historyk Helen Castor w odmienny sposób prezentuje porywające życie Joanny d'Arc. Zamiast ikony, widzimy energiczną, młodą kobietę, która walczyła z Anglikami i miała odwagę zająć własne stanowisko w krwawej wojnie domowej, która wyniszczała piętnastowieczną Francję. Oto niezwykła prawda ukryta za legendą o Dziewicy Orleańskiej prostej, wiejskiej dziewczynie, która usłyszała głos Boga. Nastoletniej wojowniczce, która poprowadziła swoją armię do zwycięstwa w epoce, w której uważano, że kobiety nie są zdolne do walki. Dziewiętnastoletniej męczennicy spalonej na stosie i ogłoszonej świętą pięćset lat później. Nowa, przejmująca opowieść barwnie przedstawia Joannę i świat, w którym żyła. Helen Castor wprowadza nas w sam środek akcji, ów burzliwy moment w dziejach Francji, w którym nikt ani Joanna, ani ludzie, wśród których żyła ani książęta, biskupi, żołnierze czy wieśniacy nie wiedział, jaki los czeka ich kraj.
Ewangeliczne opisy życia Jezusa nieznacznie różnią się między sobą nieznacznie. Jednak pobieżne spojrzenie na teksty Ewangelii kanonicznych prowadzi niekiedy do wniosku, że te księgi biblijne w niektórych swych fragmentach; wzajemnie się wykluczają. Jeśli zaś rzeczywiście wykluczałyby się, Biblię należałoby uznać za wewnętrznie sprzeczną. Wówczas można byłoby wprawdzie przypisać Ewangeliom znaczenie symboliczne (podobnie jak poszczególnym przypowieściom), ale należałoby odrzucić ich wartość historyczną. Zresztą pojawiło się wiele osób odrzucających historyczność opisów biblijnych. I jakkolwiek potrzeba zaakceptować występowanie w Piśmie Świętym różnych rodzajów literackich, w tym również opisów symbolicznych, poezji, to jednak nie wolno nam zaprzeczyć ścisłej historyczności przekazu większości tekstów natchnionych.
Życie Jezusa przedstawione jest w czterech spisanych relacjach uznanych przez Kościół za kanoniczne. Teksty te; spisane przez dwóch Apostołów – Świętych Mateusza i Jana, oraz dwóch uczniów i współpracowników apostolskich – Świętych Marka i Łukasza; jako Ewangelie kanoniczne zajmują niejako centralną pozycję w całej Biblii. Stary Testament do nich zmierza, albowiem wszystkie jego proroctwa i zapowiedzi, oraz przepisy prawne przygotowują objawienie się Boga w Jezusie Chrystusie. Pozaewangeliczne teksty Nowego Testamentu wypływają natomiast z Jezusowego Misterium opisanego w Ewangeliach.
Tajny podręcznik z XVIII wieku, instruujący księży, jak spowiadać z grzechów przeciw szóstemu (Nie cudzołóż) i dziewiątemu (Nie pożądaj żony bliźniego swego) przykazaniu. Współczesnemu czytelnikowi wywody biskupa Jean-Baptiste Bouviera wydadzą się zapewne zdumiewające, a przecież snuł je zaledwie niespełna dwieście lat temu i uznawany był w tej kwestii za autorytet jeszcze na początku XX stulecia.
Autor rozważań rekolekcyjnych znajdujących się w tej książce - Karol de Foucauld patrząc po ludzku, niczego nie osiągnął. Nic mu się nie udawało. Marzył o założeniu wspólnoty, zmarł samotny jak palec, pisząc dramatyczne słowa: „Ziarno umiera, nie przynosząc owocu. Ja, który tylko potrafi ę marzyć, niczego w życiu nie osiągnąłem”. Nie widział owoców swojej pracy. Bóg wysłuchał jego gorących modlitw i zrealizował marzenia, ale uczynił to dopiero po jego śmierci. Jak grzyby po deszczu powstają malutkie wspólnoty zafascynowane drogą, którą szczegółowo opisał. Duchowość Karola de Foucauld uczy czekania. Piach Sahary okazał się niezwykle żyzną glebą. Paradoks? Dla Ducha, który przychodzi jednocześnie jako ogień i strumienie wody żywej i łączy w sobie wszystkie żywioły świata, to absolutnie normalne!
Marcin Jakimowicz
Modlitwa była niejako pędzlem, którym posługiwał się Pan, tworząc to piękne dzieło, oraz narzędziem, za pomocą którego udzielał św. Teresie zadziwiających dóbr i łask, którymi się odznaczała. Zarówno osoba Teresy, jak i jej słowa są modlitwą. To długa i głęboka historia przyjaźni. Teresy nie można zrozumieć bez modlitwy. Prawdopodobnie również modlitwy nie można już w pełni zrozumieć bez Teresy. Teresa i modlitwa przywołują się nawzajem i podążają razem. Przesłanie Matki Teresy od Jezusa, rozeznane słowo życia, wywołujące długotrwałe i sięgające głęboko poruszenie, przekazuje czystą istotę ewangeliczną: modlitwa jest przy-jaźnią. To osobiste zaangażowanie w miłość.
Trzeci tom Pedagogii katolickich zgromadzeń zakonnych. Historia i współczesność jest kontynuacją tomów pierwszego i drugiego, ale jest też wyjątkowy z paru względów. Po pierwsze tworzą go głównie pedagogie zgromadzeń żeńskich, po drugie wszystkie opisane zgromadzenia mają swoje domy między innymi w Małopolsce. Po trzecie tom niniejszy powstawał już przy wyraźnej i głębokiej aprobacie dla tego projektu, udzielonej przez wiele środowisk zarówno świeckich, jak i zakonnych, co znacznie ułatwiło pracę.
Niniejszy tom niesie pewne nadzieje na dokonanie w miarę całościowej, chociaż wstępnej rekonstrukcji pedagogicznej spuścizny i roli wychowawczej katolickich zgromadzeń, przynajmniej z terenu Polski. Zamyka on serię i projekt naukowo-wydawniczy. Czy wyczerpany został temat tego dziedzictwa? Z pewnością nie, lecz powstałe tomy pokazują ogromne, niemożliwe do zmierzenia w swych oddziaływaniach społecznych i kulturowych dzieło sprawstwa wychowawczego zgromadzeń zakonnych. Należy dodać, że każde ze zgromadzeń uzyskało jedną szansę zaistnienia w naszej serii, w takim sensie, iż danemu zgromadzeniu poświęcono tylko jeden rozdział.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?