Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Dowiedz się, co według proroctw i objawień czeka nas niebawem i jak powinniśmy się na to przygotować. Jak czytamy w Biblii, Jezus i apostołowie zapowiadali nadejście apokaliptycznej epoki kryzysu i wstrząsów. Współcześnie Chrystus i Maryja ? poprzez wizje i cuda obserwowane na całym świecie ? objawiają nam, że żyjemy właśnie w tych zapowiadanych w Piśmie Świętym czasach. Kelly Bowring na podstawie proroctw biblijnych i akceptowanych przez Kościół objawień prywatnych przedstawia plan Boży na ten szczególny czas. Według niego dzieli się on na trzy fazy: okres odkrywania ludziom Bożych tajemnic, czas Bożych napomnień w stosunku do ludzkości oraz epokę triumfu Jezusa i Maryi, która przyniesie nadprzyrodzoną odnowę świata. Autor przedstawia szczegółowe opisy tych okresów, jak również wskazówki, jaka powinna być rola chrześcijan w każdym z nich.
?To nie jest książka o końcu świata. To książka o nadziei i odrodzeniu?.
[fragment książki]
Papież Franciszek często podkreśla, jak ważna w życiu chrześcijanina jest modlitwa, i zachęca do niej wszystkich wiernych. Jako pomoc w tej modlitwie można wykorzystać opracowany przez nas zbiór, zawierający myśli i wskazania obecnego papieża, którym towarzyszą dobrane do
nich tematycznie modlitwy.
To już szósta książka z cyklu ?Podyktowane?. Zdążyłeś się więc Czytelniku zorientować i przekonać, że to nie ja jestem autorem tych książek, ani nawet Weronika, choć wszystkie teksty i wiersze powstają w jej wyobraźni i przez nią są zapisywane. To Bóg, nasz Stwórca, przez serce, czyli duszę, świadomość, wyobraźnię i ręce Judyty przekazuje Ci swoje Słowo, abyś odkrył swoje powołanie i odnalazł swoje najodpowiedniejsze miejsce u boku Boga.
Po zakończeniu cyklu przekazów do księży, zebranych w książce ?Pouczenia kapłańskie?, Pan Jezus 12.06.2012 roku rozpoczął dyktowanie Judycie orędzia do całej ludzkości. Na bazie słownictwa z Księgi Rodzaju, o stworzeniu Adama i Ewy, z uwzględnieniem całej dotychczasowej wiedzy ludzkości, Pan Jezus wyjaśnia genezę i cel stworzenia ludzi. Informuje o przyczynach cierpień i nieszczęść, jako konsekwencji dokonanych przez ludzi wyborów. Wyjaśnia teorię ewolucji Darwina, włączając ją w teorię kreacjonizmu. Przede wszystkim, jak we wszystkich dotychczasowych książkach z tego cyklu, robi z etyki, uzasadniając nadane ludziom przykazania prawami psychologii dobrem zarówno każdego człowieka, jak i całej ludzkości.
Szymon Kuciel
Pasjonująca opowieść o tajemniczych istotach duchowych, które wywierają ogromny, choć często niezauważany, wpływ na nasze życie. Brat Francesco Simonetti zebrał to, co wiemy o bytach duchowych z przekazu Pisma Świętego i Tradycji Kościoła. Ukazuje ich pochodzenie, wpływ na nasze życie i miejsce w Boskim planie zbawienia. W części pierwszej prezentuje duchy, które stanęły po stronie dobra. W drugiej zaś te, które zbuntowały się przeciw
Bogu i toczą z nim nieustanną walkę. Podkreśla przy tym, że zwycięstwo zastępów anielskich z archaniołem Michałem na czele nad Szatanem i jego demonami jest przesądzone. Walka pomiędzy istotami duchowymi nie jest starciem równorzędnych sił, bo po stronie aniołów stoi Bóg, z którego potęgą nie mogą się mierzyć żadne istoty stworzone. Jednak nasze oddalanie się od Niego sprawia, że wystawiamy się na ryzyko ataku ze strony demonów. Wtedy możemy odwoływać się do pomocy aniołów, a szczególnie naszych Aniołów Stróżów, którym Bóg wyznaczył misję nieustannego czuwania nad nami.
Bóg, jeśli rzeczywiście otwieramy się na działanie Ducha Świętego, obdarza nas obficie charyzmatami. Nie po to jednak, abyśmy nimi szafowali, egoistycznie wbijając się w dumę, że niby jesteśmy wielkimi cudotwórcami. Daje nam je przede wszystkim w tym celu, aby były darem dla wspólnoty Kościoła. Ks. Michał Olszewski pokazuje, jak powinna wyglądać wspólnota chrześcijańska i w jaki sposób posługiwać w niej charyzmatami, aby przynosiły one naprawdę obfite owoce. Sięga często po przykłady zaczerpnięte ze swojej posługi jako
egzorcysty, ale nie stroni też od humoru. Porusza m.in. takie tematy jak wierność Kościołowi, bojaźń Boża, wrażliwość na znaki, słuchanie Słowa Bożego, walka duchowa, rozeznawanie, modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie. Jego przepowiadanie jest pełne mocy i wiary w Boga żywego, który kocha swój Kościół i stale ofiaruje mu dary i znaki.
"Tata chce, żebym był taki jak on: twardy i wysportowany i żebym robił sto rzeczy naraz. Ale ja taki nie jestem".
"Każdego dnia mam coś po szkole. I nic czasu dla siebie! Tata mówi, że wszyscy tak muszą, że bierzemy udział w wyścigu o dobrą przyszłość. Tyle, że ja nie znoszę się ścigać"
"Tata mówi, że klejenie mozaiki to babskie zajęcie. Nieprawda! Oglądałem album z Ravenny. Super mozaiki! I robili je sami faceci".
Współczesna opowieść o problemach dwunastolatka, który poznając losy XVI-wiecznego rówieśnika, św. Stanisława Kostki, dowiaduje się wiele o sobie samym
Marta Robin, zwyczajna prosta dziewczyna z francuskiej wioski Châteauneuf de Galaure, spędziła ponad 50 lat w swoim pokoju złożona chorobą. W tym czasie przyjęła ponad sto tysięcy osób. Zmieniła życie wielu ludzi, rozmawiając z nimi, wnosząc światło, dodając odwagi i pocieszając. Wraz z ojcem Finet była założycielką Ognisk Miłości. Obecnie jest ich siedemdziesiąt pięć na całym świecie. Co roku do jej grobu przybywają pielgrzymi, by zanosić w modlitwach prośbę o łaski i wstawiennictwo. Kim jest ta zmarła w 1981 roku kobieta, która przyciągała tak wiele osób? Jakie było jej życie? Czemu przypisać tę niezwykłą obfitość duchowych darów Marty Robin? W tej książce odnajdziemy najważniejsze momenty jej mistycznej drogi i nadzwyczajnego życia.
Kiedy Matka widzi, że nie przemawiają już żadne argumenty, to ostatnim jej argumentem są łzy.
ojciec Zbigniew Wala, saletyn
Na kartach Ewangelii nie ma ani jednego zdania o tym, że Maryja płakała. Tymczasem tylko w XX wieku odnotowano około 200 przypadków, w tym także w Polsce, w których Matka Boża roniła łzy. Rodzi się więc pytanie: dlaczego Maryja płacze? Odpowiedź na nie stanowi niniejszy album.
Mamy nadzieję, że ta książka poruszy niejedno serce; że wielu przejmie się łzami Matki.
W pierwszej części książki opisane zostały objawienia Matki Bożej, w czasie których Maryja płakała. W części drugiej przedstawione są wizerunki płaczącej Matki Bożej na świecie, a w trzeciej ? w Polsce.
Nie jest to biografia w ścisłym tego słowa znaczeniu. Bo czy można napisać biografię wyłącznie w oparciu o świadectwa? W jej tworzeniu brało udział wiele osób - pierwsze towarzyszki i pierwsi towarzysze założycielki Ruchu Focolari, którzy postanowili powierzyć komuś z zewnątrz swoje myśli, drobne tajemnice, wspomnienia. W ten sposób powstały karty tej historii. Nie ma to być publikacja naukowa bądź wydedukowana z dokumentów, ale opowieść o życiu na podstawie dostępnych jeszcze świadectw, emocji, ofiarowanej miłości. W tej opowieści o Chiarze Lubich po raz pierwszy zestawiono wybrane głosy tych, którzy znali ją osobiście i którzy razem z nią marzyli o nowym duchu chrześcijańskim.
Książka stanowi próbę ukazania postaw wyznawców prawosławia i unii do problemów związanych z końcem życia ludzkiego w świetle testamentów z XVI?XVIII wieku z terenów Wielkiego Księstwa Litewskiego i ruskich ziem Korony. Odpowiedzi na pytania o funkcjonowanie prawa spadkowego, stosunek testatorów do zagadnień funeralnych, aktywności religijnej, własnej rodziny i majątku ukazały, jak harmonijnie wpisywali się oni w panoramę kulturową państwa polsko-litewskiego.
Czy wiesz, dlaczego ludzie od wieków modlą się do św. Antoniego, kiedy coś zgubią? Do św. Barbary, kiedy wokół szaleje burza? Do św. Rity, kiedy zaczynają już tracić nadzieję? Dlatego, że ci i inni święci zawsze chętnie przychodzą nam z pomocą! Ich życzliwą i dyskretną obecność możemy odczuwać przez całe życie, a opowieści, obrzędy i zwyczaje związane z nimi są przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Ten kieszonkowy atlas przybliża postacie świętych, którzy przez pokolenia zaskarbili sobie szczególną miłość w ludowej pobożności. Warto mieć go zawsze pod ręką, tak jak zawsze warto pamiętać o świętych i przyjaźnić się z nimi. Oni nie tylko inspirują nas do bycia lepszymi ludźmi, ale też są nieocenionymi pomocnikami, co dzień wypraszającymi nam u Boga niezliczone małe i wielkie łaski.
Miłość jest domem, który zdecydowaliśmy się razem budować. Opieramy go na solidnych fundamentach i siedmiu filarach, dających gwarancję szczęścia, życia skierowanego ku życiu. Wspierając się na tych podporach nie damy pokonać się burzom, pożarom, złodziejom. I ślubuję Ci... to piękna pamiątka dla ludzi, którzy postanowili wstąpić w związek małżeński.
Słownik zawiera podstawowe informacje o profeskach karmelitańskich od sprowadzenia karmelitanek bosych do Krakowa w 1612 r. do wybuchu I wojny światowej.
Ponieważ karmelitanka była zwykle związana ze swoim klasztorem przez całe życie, dlatego chronologiczne wykazy sióstr ułożone są dla każdego klasztoru odrębnie, a każdy rozdział otwiera nota historyczna o danym klasztorze. Całość uzupełnia alfabetyczny indeks sióstr według imion zakonnych i nazwisk z odsyłaczami do imion zakonnych.
Redaktor naczelny pisma, profesor Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie dr hab. Artur Andrzejuk, pragnie aby Rocznik Tomistyczny stał się miejscem ogłaszania studiów tomistycznych, forum dyskusji naukowych, platformą popularyzacji spuścizny tak filozoficznej, jaki i teologicznej św. Tomasza z Akwinu.
Rocznik jest dziełem środowiska tomistów warszawskich, które tworzył i któremu patronuje Mieczysław Gogacz. Tomizm, jaki rozwijał i rozwija ten wybitny historyk filozofii i filozof, to konsekwentny tomizm egzystencjalny, budujący się na metafizyce istnienia bytu. Rocznik jest też otwarty na inne propozycje i rozumienia współczesnego tomizmu...
Numer pierwszy otwierają dwa teksty wprowadzające, pozwalające poznać tematykę pisma osobom, których wiedza o Tomaszu z Akwinu i jego filozofii jest skromna, za to poszukują wyjaśnień opartych na prawdzie. Są to teksty: Artura Andrzejuka Czym jest tomizm? i Mieczysława Gogacza Metafizyka św. Tomasza (specyfika głownych zagadnień).
Książka-rozmowa najpełniej ilustrująca poglądy nowego papieża na temat m.in. małżeństw osób homoseksualnych, aborcji, eutanazji, rozwodów, fundamentalizmu, ateizmu, celibatu, ubóstwa i wielu innych spraw. Obecny papież rozmawia z naczelnym rabinem Buenos Aires, co jest dowodem jego otwartości na inne religie. Dyskutują także na tematy ważne dla niewierzących, jak globalizacja, edukacja i kwestie polityczne. Dzięki tej rozmowie można także dowiedzieć się wielu rzeczy o życiu prywatnym Jorgego Bergoglia. To najlepszy sposób, aby lepiej poznać nowego papieża, który przez wielu jest już postrzegany jako nadzieja wielkich zmian w Kościele.
To jest poruszająca opowieść o przyjaźni polskiego katolika i Żyda z małego polskiego miasta ? przyjaźni pogłębionej wskutek wielkich tragedii ludzkich, które rozgrywały się wokół nich w okresie ich młodości, oraz międzynarodowych sporów, które w dużej mierze naznaczyły ich wspólne lata dojrzałe. To jest opowieść o młodym Karolu Wojtyle, Lolku, i Jerzym Klugerze, Jurku, opowieść o papieżu oraz człowieku ocalałym z szoah, przedstawiona z perspektywy drugiego z nich. (?) Nakreślona przez Jurka historia jego utraconej i odnalezionej przyjaźni z katolickim chłopcem Lolkiem, chociaż uwikłana w rozległy kontekst historyczny i teologiczny, nosi jednak znamię wybitnie osobiste. Została opowiedziana prostym i atrakcyjnym językiem, który angażuje czytelnika i pozwala mu poczuć się tak, jak gdyby siedział razem z nimi przy stole, czy to w Watykanie, czy to w Castel Gandolfo (letniej rezydencji papieża), raczył się makaronem, włoskim winem tudzież odrobiną wódki i słuchał zarówno wspomnień o ich młodych latach, jak i rozważań o wspólnej teraźniejszości i przyszłości katolików i żydów. Te pamiętniki nie tylko pomogą wszystkim chętnym zrozumieć powody, dla których Jan Paweł II tak intensywnie angażował się w dialog katolicko-żydowski, lecz także dostarczą przyjemnej lektury, przekazującej skomplikowane niekiedy prawdy z ludzkim ciepłem i dozą humoru.
Książka zawiera rozważania do poszczególnych wezwań liatnii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można je wykorzystać w czasie nabożeństw czerwcowych jako czytanki. Po każdym rozważaniu pojawia się rubryka Warto wiedzieć. Podane są w niej ważne informacje związane z nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusowego.
Słowo „litania” jest pochodzenia greckiego i znaczy tyle co modlitwa, prośba. Jeżeli wezwanie litanijne jest skierowane bezpośrednio do Boga, względnie do Chrystusa, to kończy się słowami „zmiłuj się nad nami”. Jeżeli jest do Niego skierowane za pośrednictwem Matki Bożej albo innego świętego, to kończy się słowami „módl się za nami”. Litania do Najświętszego Serca Jezusowego należy do pierwszego typu litanii, dlatego jej wezwania kończymy słowami „zmiłuj się nad nami”.
Ze Wstępu
Jeden z najwybitniejszych żyjących filozofów amerykańskich stara się przekonać nas o niezbędności refleksji filozoficznej, która ma olbrzymie znaczenie dla toczonych dziś, niejednokrotnie z wielkim zapałem, sporów czy też wojen kulturowych. Adresuje ją zwłaszcza do młodych i wykształconych ludzi wierzących, którzy powinni coś wiedzieć o tradycji filozofii katolickiej, jeśli chcą świadomie przeżywać swoją wiarę. Tradycję tę można pojąć tylko w jej rozwoju, dlatego tak ważne jest, aby stawiając dziś pytania filozoficzne, przyswoić sobie myśl poprzedników. Ważne są też instytucjonalne ramy, w jakich toczy się dialog filozoficzny. Autor wskazuje na bardzo poważne konsekwencje usunięcia idei Boga z obszaru badań współczesnych dyscyplin akademickich.
Janina Kostkiewicz zachowuje bardzo zdrowy dystans zarówno w prezentacji wyników analizy treści materiału badawczego, jak i w próbach spojrzenia na bogaty przecież dorobek refleksji pedagogicznej badanej epoki. Widać, że zna epokę, twórców i nurty, które prezentuje; jawią się one Czytelnikowi jako żywa, pulsująca rzeczywistość. Nie ma także w postawie autorki żadnych sądów pochopnych, lekceważących, widać wręcz pokorę wobec obowiązku dokonywania ocen. [...] Czytelnik [?] jest prowadzony pewną i wytrawną ręką przewodnika po jakże bogatych przestrzeniach myśli pedagogicznej [...], często dotąd słabo spenetrowanej. [...]
Po raz pierwszy w polskim piśmiennictwie naukowym na temat pedagogiki katolickiej otrzymujemy tak szerokie, bardzo cenne monograficzne opracowanie terenu badawczego, dotąd prezentowanego tylko przyczynkowo.
Z recenzji wydawniczej ks. prof. zw. dr. hab. Jerzego Bagrowicza
Książka składa się z ośmiu rozdziałów. W rozdziale pierwszym poszukuję odpowiedzi na pytanie, jakiej pedagogice można nadać mino katolickiej. Wskazuję dwie płaszczyzny odpowiedzi ? pierwszą stanowią treści podstawowych pojęć i kategorii pedagogicznych, takich jak: idea katolickości, katolicki ideał wychowania, cele i zadania wychowania, światopogląd. Jako drugą z płaszczyzn zaproponowałam kategorię sensus catholicus ? uznając, że w filozoficznych podstawach pedagogiki katolickiej kategoria ta zawiera i scala istotę katolickości pedagogiki. Sensus catholicus to teoria i kategoria ujmująca pełny wymiar założeń teologicznych, ontologicznych, epistemologicznych, antropologicznych, aksjologicznych, etycznych ? aż po rezultat wychowawczy, którym jest człowiek wyrażający swoją wolność i podmiotowość w czynie (wypełniają je realizm, obiektywizm, uniwersalizm, transcendencja; uwzględnia władze człowieka: intelekt ? wolę ? uczucia z ich rolą w poznawaniu i czynieniu: prawdy ? dobra ? miłości; czyn oraz wychowanie do czynu). Uzupełniam ją jeszcze kategorią harmonii, połączeniem harmonii życia i harmonii wychowania.
Rozdziały od drugiego do ósmego są poświęcone wyłonionym kierunkom rozwoju pedagogiki katolickiej w Polsce lat 1918?1939. Każdy rozpoczyna się podrozdziałem wprowadzającym do wyodrębnionego kierunku rozwoju pedagogiki katolickiej, nie tylko pokazuje jego źródła i inspiracje, ale przede wszystkim stara się wskazać filozoficzne i/lub teoretyczne podstawy danego kierunku. Autorskie koncepcje pedagogiczne (o różnych zakresach ogólności i uszczegółowienia ? poddane interpretacji i klasyfikacji) stanowią egzemplifikacje danego kierunku. Rozdziały kończą się podsumowaniem i uogólnieniem właściwości (wyróżników) danego kierunku...
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?